Vulpenhouders. LEDERWAREN JAC" DE KOK. Tvlu. ïraajt fflJBERC's Heeren-Winter-lioitine „IRMA" Herfst- en Winter-Seizoen Uitgebreide sorteering WINTERPANTOFFELS. A, J. v. d. SLOOT, Uoordstraat, Ter keuzen. Mejuffrouw T. C, Leijsenaar, SLOBKOUSEN en BEENKAPPEN, Gemengde Berichten. Burgerlijken Stand. Hoog watergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Buitengewone Collectie waterdichte Filiaal Klijberg's Stoomschoenfabriek. Pe verhooging voor hoofden na 25 dienst jaren van f 50, die eerst bij de salarisver- booging was teruggenomen werd weer inge voerd. Tot lid van de schoolcommissie werd benoemd de heer J. P. Geelhoedt, gemeente-ontvanger. De raad verklaarde zich in beginsel genegen aan het calamiteuse waterschap Margaretha c, a. te verkoopen 100 M2 grond aan de haven tegen 80 cent per M2 voor het verbouwen van iet directiegebouw. De raad zou echter gaarne lien dat het waterschap ook het andere daar [an haar behoorende terrein ter grootte van nog ongeveer 100 M2, overnam. Over de vraag of men den prijs daarvan op 30 dan wel 40 tent per M2 zou bepalen staakten te stemmen. In de vacature ontstaan door de benoeming van den heer Coumou te Axel. is benoemd tot hoofd der chr. school te Sluiskil de heer C, J. Nobels te Rozenburg. - Met ingang van 1 Oct. j.I. is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de rijks normaal lessen te Axel, de heer P. M. G. de Rijk, hoofd eeEer school te Stoppeldijk. - Mej. M. de Jong heeft eervol ontslag aangevraagd met ingang van l Jan 1916 als onderwijzeres aan de o. 1. school te Axel. Door de tramdirectie is thans het defi nitieve plan van aanleg door de gemeente Hoek ter kennis van het gemeentebestuur lezer gemeente gebracht. liet staat thans vast lat de lijn buiten de kom der gemeente zal jelegd worden, daar dit voor de betrokken Maatschappij een groot geldelijk voordeel zal opleveren. - Bij Kon. besluit is benoemd tot inspec teur der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen te 's Hertogeubosch, le afdeeling, de ïeer J. de Wilde, thans ontvanger dier mid- elen te Hulst. Met ingang van 1 November a. s. is be noemd tot havenmeester te Breskens de heer D. W. Bouchier, thans havenmeester te [Jrk. Zondagnamiddag rond vier uur vlogen op zeer groote hoogte eerst twee daarna één vliegmachines vlak over Oostburg, komende lit N. N. W. richting in Z. Z. O. richting, leide eerste waren tweedekkers, de laatste, die vrij wat lager vloog was een ééndekker. Ze waren evenwel zoo hoog, dat de nationaliteit niet te onderscheiden was. Maandagmorgen even vóór en even na half leven vlogen wederom twee tweedekkers over lostburg op zeer groote hoogte. Ze namen n hoofdzaak dezelfde richting als die van Zondag. Een vrouw uit Eede is Zaterdagmorgen door den electriscben draad gedood. Zij wilde baar kippen van de grens wegjagen. Zij struikelde, en viel tegen den draad, waardoor zij onmiddellijk een ljjk was. Van de drie lersekenaars die voor enkele *en te Gent zijn gevangen genomen zijn er twee vrijgelaten en met hun vaartuig thuis gekomen. De derde is nog vastgehouden. Hij schijnt eeu adres of een briefje voor iemand in Gent over de grenzen gesmokkeld te hebben. Voor een dergelijk vergrijp heeft enkele weken geleden een andere lersekenaar vijf maanden gevangenisstraf gekregen. Ilrand op de Maasbrug. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur werd het verkeer op de Maasbrug te Rotterdam belang rijk gestremd, doordat een sleeperswagen, be laden met 2500 K.G. cocosvezel. bestuurd door den sleeper J. A. P., door onbekende oorzaak in brand bleek te zijn geraakt. Het vuur nam snel in omvang toe. Terwijl met slangen van het juist passeerend sleep bootje Adriaantjev eigenaar J. van der Zwaag, spuit 37 de drijvende spuit der dokwerken en spuiten 22 en 9 onder leiding van den ïoofdman J. Bakker het vuur gebluscht werd werd met behulp van de reddingsbrigade de brandende cocosvezel van den wagen afgehaald en op de brug uitgespreid. Nadat het vuur gebluscht was, werd het weinige, dat nog bruikbaar was, weer op andere sleepers wagens geladen en weggevoerd. De cocosvezel was aan de Rijnhaven opge- aden en moest naar de Westerkade vervoerd worden. Het tramverkeer was een halfuur jeheel gestoord en de brand was in drie kwartier gebluscht. Onder de tram. Zondagnacht werd door de Oosterstoomtram, tomende uit de richting Arnhem, tusschen -enkum en Wageningen een 40-jarig man uit lenkum, die op de rails zat, overreden en onmiddellijk gedood. Het vreeselijk verminkte yk werd door de tram naar Wageningen mee genomen. Geen voorbeeld Ier navolging. Zaterdagavond sprong tusschen Hengelo en Enschede een jongmensch uit den trein. Te Hengelo had hij moeten uitstappen. Toen hij de vergissing bemerkte, waagde hjj den sprong. PI ij kwam er bijna ongedeerd af. Een drama. De strooper Driek van Lokven te Berlicum heeft bij de politie mededeeling gedaan, dat hij zijn vader, die in beschonken toestand ver keerde, heeft doodgestoken. Een ontrouw postbeambte. De buiten dienst gestelde commies-titulair bij de posterijen en telegrafie J. O. Smidt te Winschoten, die Vrijdag uit het gerechtsge bouw aldaar spoorloos verdween, werd te Groningen aangehouden en naar Winschoten overgebracht. Na een verhoor voor den rechter-commis- saris werd hij, verdacht van verduistering en valschheid in geschrifte, in voorloopige hech tenis gesteld. Over boord geslagen. Een opvarende van den te IJmuiden thnis- beboorenden stoomtrawler »Meadowst, ge naamd P. Scbroor en van Terschelling afkom stig, is bij het aschwippen op zee over boord gevallen en jammerlijk verdronken. Een klacht. »Het Zuiden» ontving omtrent de mishande ling van een Nederlandschen jongen door een Duitsch officier in Belgie van vertrouwbare zijde uit Maeseyk nog het volgende bericht: Verleden week Maandag 27 Sept. bracht een geachte familie uit Maastricht haar zo/mtje naai de kostschool der Kruisheeren te Maesevk. Te Roosteren stapte het zoontje in het "boorje, en voer de Maas over, terwijl ouderen fan i ie- leden aan dezen kant, op den Hollandschen bo dem bleven, in afwachting van den Prior der Kruisheeren, dien het zoontje zou gaan roepen een groet uit de verte te brengen. Daar de Prior, wegens bisschoppelijk bezoek belet had kwam het zoontje terug naar de Maas en als aLcheidsgcet wuifde bij met hand en zakdoek zijn ouders toe. Dit zag de Duitsche majoor Doelle, die den jongen apostropheert Toen deze uitlegging zijner handeling wilde geven, sloeg de majoor hem met een zweep en werd mir oichts dir nichts met nog drie om standers op last van den majoor naar de hoofd wacht gebracht. Onderweg sloeg de majoor den jongeD nog eens met den zweep op het hoofd. Daarna werd deze eenigen tijd opgesloten, met doodschieten bedreigd en losgelaten. De majoor ging naar de Maas terug en vroeg aan een Belgisch tolbeambte swie die menschen aan gindschen kant der Maas te Roosteren waren». De tolbeambte verklaarde het niet te weten, maar kreeg daarop ook een zweepslag. Een ander tolbeampte, die dit zag sprong tusscheubeiden en duwde den majoor terag. Maar nu werd ook deze laatste, op last van den majoor, naar de wacht gebracht en gedurende 10 minuten ongeveer zóó afgeran seld, dat hij op Zaterdag den 2en Oct. nog bedlegering was. Smokkelen. 't ls bijna ongelooflijk welke middelen de Duitsche spoorbeambten bedenken, om maar proviand over de grens te brengen, niettegen staande de Duitsche spoorwegdirectie daarte gen met klem gewaarschuwd heeft. Zoo wer den door ean kommies-verificateurte Winters wijk 4 spoorbeambten geverbaliseerd, die in de lautaarnkast van een pakwagen een dub bele wand hadden gemaakt door middel van een ijzeren plaat, om daarachter hunne uit te voeren artikelen te verbergen. De kom mies ontdekte echter de plaats en vond daar achter raapolie, meel en spek. wat natuurlijk in beslag werd genomen. Op de spoorbrug bij' Rotterdam is het lijk gevonden van dep remmer T., met afge reden linkerbeen en verbrijzelde rechtervoet. Hij was gisternacht met een trein uit Emmerik gekomen en is waarschijnlijk nabij zijn woning in de Oranjeboomstraat van den trein afge sprongen. Bij een vechtpartij tusschen twee personen op de Hoogstraat te Rotterdam vielen beiden door een winkelruit. Aan het porselein en en aardewerk daarachter werd f 200 schade aangericht. Beiden werden verwond de ééne moest zelfs met een ernstige hoofdwond naar het ziekenhuis. Gisterenmorgen kwartier na zes is te Rotterdam een pontje, waarop zich 20 werk lieden bevonden, omgeslagen. Allen geraakten te water, en wisten zich te redden, behalve twee werklieden, een uit Hoogerheide en een uit Rotterdam, waarvan de lijken opgehaald werden. lie Fransche luchtvloot. In eeu telegram uit Parijs aan de Associa ted Press wordt verslag gegeven van een be zoek, dat een groep Amerikaansche en En- gelsche journalisten aan de groote centrale voor de luchtvaart in Frankrijk heeft gebracht. Het luehtleger, gevormd uit divisies en es kaders, met slagvliegtuigen, kruiser-vliegtuigen verkennings- en torpedo-vliegtuigen, alle zwaar gepantserd en gewapend met 3 duim's kanon nen en mitrailleuses, is geen romantische droom meer, maar bestaande werkelijkheid. De journalisten bezochten een kamp, waar honderden militaire vliegers bezig waren nieuwe machines »in te vliegen". Een reus achtige slagvlieger vroeg de meeste aandacht. Dit luchtmonster, met een bemanning van 12 personen, kon' werkelijk vliegen, niettegen staande het op zijn vleugels twee kanonnen droeg die projectielen van 3 duim-uitwierpen. Er waren al drie proefvluchten gedaan, die bewezen dat de machine even weerstands krachtig was als een gewone tweedekker. De reusachtige luchtmachine is thans gereed voor de vuurlinie, waar ze tijdeus het vechten ge regeld door 4 personen zal zijn bemand, on der leiding van een officier. De gewapende luchtkruisers zijn klein. Het zijn tweedekkers van groot vermogen, in staat om bijna loodrecht van den grond op te stij gen, ijiet een snelheid van 90 mijlen in een uur Er zijn thans verscheidene van die slagkrui sers gereed. Een aantal heeft onlangs deelge nomen aan een nachtelijk bombardement achter het vijandelijke front en tijdens de krijgsver richtingen in Champagne heeft er een twee Duitsche ballons getroffen, die in rook en vlammen zijn opgegaan. De slagvliegtuigen en kruisers zullen weldra bewegingen gaan uitvoeren in groote eskaders, zoowel offensief als defensief: offensief, door het aanvallen van de vijandelijke verbindings lijnen en kruispuntenvan spoorwegen, door het afsnijden van zijn toevoer en het demo- raliseeijen van den geest der vijandelijke troepen. Elk eskader bestaat uit 9 vliegtuigen van alle typen, zijnde 1 slagvlieger, 2 slagkruisers en 6 verkenners, met gezamenlijk 50 officie ren en manschappen. Ri.jks-locail telefoonnet te Ter Neuzen. Nieuwe aansluiting: No. 92. J. F R. DE PILLECYN, Gre- nulaan 49. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 8 Oct. Arie Jansen, 19 jjm. en Adriana de Fejjter, 24 jjd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Oct Alofjsius de Blok, 40 j., jm en Augusta Bertina Dhert, 19 j.,jd. Leo- nardus Breepoel, 21 j., jm. en Clemence Maria Dhert, 21 j., jd. Hermanus Smies, 23 j., jm. en Adriana Meulbroek, 21 j., jd. Cornelis Pieter Machielsen, 22 j., jm. en Elisabeth Cornelia Marie Harms, 19 jjd. Geboorten 4 Oct. Irene Irma Yvonne,d. van Petrus Cortvriendt en Philemena Euduarda Martens. Govert Jan, z. van Hendrik van der Pejjl en Jacoba Janna Schieman. 6 Oct. Pieternella Maria, d. Jozias Johan nes Dieleman en Levina van IJk. 7 Oct. Janna Cornelia, d. van Pieter Yerhage en Catharina Herrebont. Arthur Henri, z. Amatus Alojjsius Eugenius Vermast en Suzanna Baart. 9 Oct. Anna Godula d. van Edgard Louis Lauret en Christina Adriana Kalschuer. Overlijden. 3 Oct. Irene Leonia Simoen, 8 j., d. van Aloijsius (overl.) en PhilomenaEduarda Martens. 6 Oct. Cornelis Willems. 67 j., wedn. van Cornelia van Tatenhove en van Pleuna de Bruiue. DAGEN. Voorm. Nam. W oensdag 13 October 4.4 4.25 Donderdag 14 4.49 5.17 Vvjjdag 15 5.46 6.21 Zaterdag 16 7.4 7.52 Zondag 17 8.43 9.34 Maandag 18 10.15 10.52 Dinsdag 19 11.22 11.47 Voor de betoonde deelneming bjj het overigden van onze geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Wed. M. J. van Vessem, betuigen wij onzen hartelijken dank. la. Ca. VAN VESSEM. A. J. VAN VESSEM. P P. A. VAN VESSEM-Birkenfeld J. A. VAN VESSEM. P. H. VAN VESSEM—Minjon. Kleinkinderen en Achterkleinkind Axel, 12 October 1951. M. DE JONGE. TER NEUZEN. een meesterstuk der h ed end aagsche schoenindustrie. Uitstekend geschikt voor het aanstaande !n mijn Electrisclje Machinale reparatie inrichting wordt Uw schoeisel met de uiterste zorg hersteld en als nieuw afgeleverd. Aanbevelend, 11 11 11

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3