Gevolgen van Pleuris Genezen door de ABDIJSIROOP Loop der bevolking le Ter Neuzen. Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. INGEZONDEN" ST(J£XEN. Laatste Berichten. H'jogwatergetij te Ter Neuzen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 2 October 7.06 7.53 Zondag 3 8.51 9.43 Maandag 4 10.28 11.1 Dinsdag 5 11.29 11.52 Woensdag 6 0.11 Donderdag 7 0.29 0.46 Vrjjdag 8 1.3 1.19 A DVERTENTIEN. Hij heeft aan de commissie vergunning ver leend, maar zij nam daarmede geen genoegen. Hij kon niet verder gaan, want hij had een raadsbesluit te eerbiedigen. (Hm Ten laatste worden verschillende afschrij vingen van belastingen toegestaan, waarna in besloten vergadering verschillende reclames tegen den hoofdelijken omslag werden behan deld. Inkwartiering, zooals in verschillende plaatsen van ons land, kennen wij hier nog niet, behalve de paar manschappen op welke deze wijze van huisvesting wordt toegepast. Zondag a.s. zullen wij evenwel eene inkwar tiering op groote schaal hebben. In den nacht van Zondag op Maandag zullen een flink aantal manschappen bij burgers onder dak gebracht worden. Een ieder, die voor inkwartiering in de termen valt, kan hier dus alvast rekening mede honden. De landbouwer M. Je R. te Kijkuit zag uit de verte een paar onbekende personen, van zijn land rijden, en vernam, haastig ter plaatse gekomen van zijn daar werkenden knecht, dat de mannen, onder voorwendsel, dat zij verlof hadden van den genoemden landbouwer, met een volle kar klavers waren vertrokken. De kordate boer zette hen te paard ijlings na, haalde ze in, ofschoon ze geducht de zweep over hun klepper legden, greep dit dier onder het rijden bij Jen teugel, en wist de schavuiten te dwingen om de klavers weer terug te brengen, waar zij ze gehaald hadden. Dat een en ander niet geraakkeljjk en vriendelijk ging, laat zich begrijpen. Benoemd tot kommies 3e klasse bij de rijksbelastingen en geplaast met 4 October te Putt.ershoek de heer I. H. Risseeuw van Schoon- dijke. Bij den landbouwer v. d. A. te Oostburg werden een 9tal koeien afgemaakt wegens het heerschen van mond- en klauwzeer in de stallen. Op het strand van den Groeschen pol der, gem. Groede, is Maandag een, en zijn Dinsdag twee mijnen aangespoeld. Ze worden door de marine onschadelijk gemaakt. De correspondent te Sluis van de Tijd vertelt van de Zondagavond tooneelen die het gevolg waren van het afsluiten van den gas- toevoer uit Brugge naar Sluis. Overal zag men menschen loopen met oude lampen, lampen- gïazen, katoen, kannetjes, petroleum enz. De eenige winkel, die petroleumlampen verkoopt, zag z'n voorraad in 'n half uur uitverkocht. De Automaat» rukte met z'n overgebleven voorraad uit en direct kwamen van alle kanten de vrouwen met hun ledige kannen aangeloopen om ze tegen volle te ruilen. Maar de militairen waren er ook nogDe barakken brandden niets dan gaslampen, die nu ook door petro leumlichten vervangen moesten worden. Dies- werd de A utomaat«-voorraad in beslag ge nomen. Vrouwen vertoonden bun minder gelukkige buren zegevierend de onder stof en vuil op een zolder teruggevonden oude lamp. Een ander kon niet uitgesproken raken over 't »stom gelukt, dat ze toevallig nog twee litïr in huis had. «Petroleum» bedoelde ze waarschijnlijk. Soldaten dansten en lachten van pret, omdat ze nfou vanavond »overal vrijen» konden, daar natuurlijk ook geen straatlantaarn ontstoken zou worden. De jongens dolden de straat over met allelei vreemde hoofddeksels, welke met een brandende kaars waren »opgesierdt. De meisjes lachten en joelden en waren schichtig »als katjes in den donkert. Vour vele menschen is 't echter een leelijke geschiedenis, daar ze in goed vertrouwen op het gas, hun fornuis en petroleumlampen hadden opgeborgen. Over de oorzaak is niets met zekerheid bekend, al vermoedt men dat een der vele op Brugge geworpen bommen de gasfabriek ge troffen heeft. Onze regeering heeft het aanbod van de Fransche regeering om het vliegschip, dat eenigen tijd geleden in Zuid-Beveland is ge land en geïnterneerd, ten geschenke te nemen, niet aanvaard, maar heeft het aangekocht. Eveneens heeft de regeering het Engelsche vliegtuig no. 1139, dat bij Cadzand is neer gekomen aangekocht. Beide zijn te Hellevoet- sluis op 's rijks werf aangebracht, waar zij zullen worden hersteld. In de week van 22 28 September 1915 zijn de volgende besmettelijke ziekten ter kennis van den centralen gezondheidsraad gekomen roodvonk 4 gevallen te Hoek, 1 geval te Middelburg, 10 te Ter Neuzen en 1 te Vlis- singen diphteritis: 2 te Kattendijke en 1 te Vlis- singen en te Zierikzee. Zondag 3 October 1913. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u en Dam. 2 u.. Da. A. Timmerman. Yoorb. van het H. Avondm. Sluiskil. Voorm. 9 uur en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Halst. Voorm. 9'/2 n., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., en nam. 2 u., Ds. J. F. Hulsteijn Jr. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). .Ter Neuzen. 9 u., 2 u en 5'/a u., leoskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/, u., leeskerk. Lokaal „Eben-Ilaëzer" (Kerkhoflaan Ter Neuzen. Nam. 5*/a u., Evangelisatie. In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd A. van den Hende, reiziger, Q 4 van Zaam- slag A. Hufkens, zonder beroep, Noord straat 7 van Selzaete Eug Hufkens, zon der beroep, Noordstraat 7 van Selzaete C. Schieman, zonder beroep, O 134a van Axel J. Allaart, landb.knecht, Baandijk 26 van Veere M. S. O Foque, dienstbode, Baandijk 46 van Blaesveld E. 0. Lauwers, dienstbode, Westkolkstraat 8/10 van Antwer pen M. P. Eggermond, dienstbode, Q 199 van Breda E. A. Lafort, werkman, Baan dijk 38 van Westdorpe F. 3. Lansen, onderwijzeres, Noordstraat 64 van Overslag. Vertrokken G. A. Verlinde, zonder beroep, Nieuwstraat 40 naar Zeist G. C. Burssens, zonder be roep, Dijkstraat 69 naar Antwerpen J. B. Dekker, opzichter, Korte Kerkstraat 18 naar Zaamslag J. H. J. Tonus, pater capucijn, G 182 naar Helmond M. H. de Roo, kommies rjjksbel., Westkolkstraat 32 naar Hazeldonk J. P. A Risseeuw, brievengaarder, Q 23 naar Zaamslag E. C. van Wijck, zonder beroep, Nieuwediep 67 naar Axel -- D. Herrebout, zonder beroep, Lange Kerk straat 40 naar Nieuwveen "Ch. L. J. Vuijl- steke, bloemist, Vlooswijkstraat 34 naar Sas van Gent S. H. Suominen, varensgezel, Noordstraat 17 naar Liverpool R. van Gremberghen, barbiersbediende, Nieuwediep 95 naar Dordrecht F. C. üieleman, landbou wersknecht, Kerkhoflaan 34 naar Zaamslag L. W. C. Kuijk, zonder beroep, Rosegracht 13 naar 's Gravenhage C. L. J. Hamelink, zonder beroep, Rosegracht 13 naar Sas van Gent - W, A. J. Loof, dienstbode, Nieuwe diep 78 naar 's Gravenhage - M. P. Schrier, Sergeant-Majoor Infanterie, Noordstraat 30 naar Vlissingen C. P. Rouw, dienstbode, Baandijk 3c naar Zaamslag A. E. Sol, dienstbode, O ongenummerd naar Sas van Gent. Arrondlsseincuts-Keclitbank te Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 1 Oct. de volgende vonnissen uitgesproken A. J. S., oud 22 j.. veldarbeider te West dorpe, is wegens diefstal bij herhaling veroor deeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Ch. L. W., oud 18 j., landbouwersknecht te IJzendijke, is wegens strooperjj veroordeeld tot 7 boete of 1 week hechtenis. Ch. L. V., oud 15 j zonder beroep te IJzendijke, is wegens als voren veroordeeld tot 3,50 boete of 1 week tuchtschool. Ph. v. G oud 29 j., klompenmaker te Koewacht, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. D. d. S., oud 43 j., veldarbeider te Koe wacht, is wegens als voren veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. A. R, oud 20 j., visscher te Philippine, is wegens gis voren veroord. tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. C. R., oud 24 j., werkman te Philippine, is wegens als voren veroord. tot 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. J. P., oud 24 j., koewachter te Biervliet, is wegens diefstal veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. llerooviiig van een automobilist. Eenige tijd geleden werd in de bladen melding gemaakt van een geheimzinnige be- rooving van een automobilist nabij Millingen die een voorbijganger in zijn auto zou hebben opgenomen, door dezen verdoofd en daarop beroofd zou zijn, waarna de man den volgenden morgen in bewustelooze toestand zou zijn ge vonden. Voor de rechtbank te Zutpben bleek gisteren echter dat de zaak zich geheel anders heeft toegedragen. Wegens diefstal bad zich te ver antwoorden de 20-jarige rijwielhersteller W F. uit Apeldoorn. Deze zag op den avond van 31 Augustus een auto aau den weg staan, bestuurder tevergeefs trachte den wagen weer aan den gang te krijgen. Beklaagde hielp, en wist de auto weer vooruit te krijgen. Hij reed verder mee doch de zwaar beschonken auto mobilist stuurde kort daarop den wagen in een zandweg en viel daar in slaap. Van deze gelegenheid maakte beklaagde, die mede ge bruikt had van een ftescb oude klare, die de automobilist bij zich had en aansprak, misbruik door den bescbonkene een horloge met ketting, een portemonnai met drie gulden en een si garenkoker af te nemen en er mee te verdwijnen. Beklaagde bekende, in verband met de om standigheden werd eer. lichte staf, 3 maanden gevangenisstraf, tegen hem geèïscht. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de auto mobilist, de 53-jarige J. K., zonder beroep te Wassenaar, van Amersfoort af zoo woest had gereden in zijn dronkenschap, dat de voorplaat van de auto gloeide. Hij zelf wist zich van het geval niets meer te herinneren. Het O. M. merkte op, dat deze affaire dezen autobestuurder wel eens zijn njbewij9 kan kosten. Een merkwaardige terechtzitting. Te Londen is een jonge Nederlander voor alderman sir John Knill in Mansion House verschenen, beschuldigd een poging tot zelf moord te hebben gedaan. De beschuldigde had bij deze poging zijn been gebroken en hij kon dus niet in de rechtzaal komen. Daarom werd hij nu in een taxi naar Mansion House gebracht. De taxi hield stil voor een der deuren van het gebouw en sir John Knill begaf zich naar het portaal, waar het verhoor plaats had met open deur, opdat de beschul digde in de taxi de behandeling van zijn zaak zou kunnen volgen. Na de verhooren begaf de alderman zich naar de taxi en deelde' den beschuldigde mede, dat hij in afwachting van zijn terugkeer naar Nederland in een hospitaal zou worden verpleegd. Overigens werd hij ontslagen van rechtsvervolging. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur Naar ik verueem, zullen de Terneuzenaars als vergoeding voor de Kermisweek, voor welke onthouding was voorgeschreven, thans een paar avonden te genieten krijgen. Het Alhambratheater zal hier eenige cine mavoorstellingen geven. Ik heb daar niets op tegen. Men mag een gang daar naar toe onder de gepaste genie tingen rekenen. Ieder is vrjj of hij er van wil profiteereu of niet. Redelijkerwijze is dus hier niets tegen in te brengen. Maar als ik deze vergunning vergelijk met het weigeren aan veien om op hunne wijze fatsoenlijk zich te vermaken in de vorige week. dan vind ik in die verschillende han delwijzen iets onrechtvaardigs. Dit klemt te meer, als men bedenkt, dat thans geld uit de gemeente weggaat, terwijl de vorige week er geld in de gemeente zou ge komen zijn. Ongetwijfeld zullen velen even als ik oor- deelen en de gevolgde wijze van doen aller- onbegrijpelijkst vinden. Hierop even de aandacht te vestigen is het doel van mijn schrijven. Dankend voor de opneming dezer regelen. Uw d.w OPMERKER. Mijnbrand. HEERLEN, 1 Oct. In de mijn »Laura« te Eygelshoven (Lis een ondergrondsche mijn- brand uitgebroken om den voortgang van 'het vuur te stuiten, is een dam opgeworpen. Geen persoonlijke ongelukken kwamen voor. PARIJS, 30 Sept. 11 uur. Onze zware artillerie in België ondersteunde de actie der Engelsche vloot tegen de Duitscbe kustbat- terijen. Thans is vastgesteld, dat sedert 25 September alleen in Champagne 121 Duitsche zware en veldkanonnen zijn buitgemaakt. In Artois zijn geen gevechten meer geleverd. Wij hebben verder terrein gewonnen in Champagne ten Noorden van Misnel entusscben heuvel 199, ten Noorden van Massiges, en den weg van Ville sur Tourbe naar Cernay. Wij maakten daarbij wederom gevangenen. De Duitschers wisten voet te krijgen in eenige versterkingen, waar zij vroeger nederlagen hadden geleden,/ maar door een tweetal zeer heftige tegenaanvallen in denzelfden sector werden zij er pnieuw uit verdreven. Onze aviateurs wierpen 72 bommen op bat station van Guignicourt en keerden behouden terug. n if i» ii ii ii De heer Pieter Bontewonende Mootetraat5, te Sint-Kruis bij Aardenburg (Z.- F.), verklaarde ons. «Eenige maanden geleden heb ik aan een pleuris geleden, welke nooit goed genezen werd, zoodat ik daaruit allerlei kwellingen overhield. Voortdurend had ik hevige borst pijn, pijn in de leuden, stekingen in de zijde en rillingen. Ik hoestte voortdurend en de slijm zat als het ware vastgeroest op mijne borst en wilde maar niet loskomen. Mijn borst was beklemd, soms hijgde ik naar adem, dan klopten mijn polsen en slapen onstuimig en zweette ik vreeselijk. De nachten bracht ik dikwijls slapeloos door kortom, ik voelde mij allerellendigst. Tot mijn geluk hoorde ik over de niet genoeg geprezen geneeskracht van de Abdijsiroop spreken. Ik kocht een tlacon, en reeds na het eerste innemen gevoelde ik dade lijk dat dit middel mij genezen zou. Nadat ik nog een tlacon had ingenomen, was ik geheel en al genezen. De sljjm is iu groote brokken losgekomen, mijn hoestbuien en borstbenauwd- hedeu zijn verdwenen en ik ben thans volkomen gezond. Had ik mijn pleuris maar dadelijk de Abdijsiroop behandeld, misschien zou ik dan al die ernstige gevolgen vermeden en veel geld gespaard hebben.» I)e ABDI.JSIKOOP is een veel geprezen middel bij asthma, influenza, bronchitis, slijm- en kinkhoest. Borstversterkend, slijmopiossend, zui verend en onschadelijk. Prijs per flacon van 230 gram 1.van i 550 gram f2.van 1000 gram 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeiiger dus. Centraal-Bureau L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE Leunis Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz Hulst, F. L. VERWILGHEN - v. d. Hooft; Zaamslag D. RIEMENS Janssen. Portret van den heer Pieter Bonte.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3