MACHINIST DAMES-WINTERMANTELS KINDERMANTELS wachtende. KLOOSTERBALSEM GEVRAAGD: J. DE SMIDT-POTHOVEN, Wat niet ontbreken mag Loop dor bevolking te Ter Keuzen. Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. voor Kromhout-Motor-schip. Vereenigde Handwerkslieden in geen huisgezin in geen werkplaats op geen boerderij op geen schip Eenmaal beproefd Altijd gebruikt Voortdurend geprezen Bekend veelzijdig huismiddel. De Koning der Balsems. verklarirg van den burgemeester, verzoekend van den in Zeeland bestaande regel af te wijken, dat hef salaris van den burgemeester gelijk moet zijn aan dat van den secretaris, daar hij voor zich geen verbooging van salaris wenscht en het ambt als een eerepost waar neemt. Nopens de jaarwedde van den gemeente ontvanger zal f 25 verhooging worden gead viseerd. Voorts werd de jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie verhoogd met f 25, die vau den bode met f 50, van den gemeente-veldwachter met f 100 en van de vroedvrouw met f 25. De gemeentewerkman kreeg f 25 meer voor het vuil ophalen. De gemeente-opzichter kreeg eene verhooging van f 100 (dus eene verdubbeling) van jaar wedde en het salaris van alle schoolhoofden werd thans bepaald op f 100 boven minimum. Het bleek uit de besprekingen dat de ge meente niet lijdt onder de tijdsomstandigheden. De Vereenigde Handwerkslieden te Neuzen krijgen overeenkomstig hun verzoek f 25 subsidie gedurende de jaren 1916 1920. De begrooting werd vastgesteld op een eindcijfer van f 31.617.24, met een post van onvoorzien ad f 566 551/3- He hoofdelijke omslag in het concept geraamd op f 11.000 was teruggebracht tot f 10,700. Voor het loopende jaar bedraagt de raming f 10.000. Nog werd besloten tot het plaatsen van 2 steenen vuilnisbakken op het Veer, waarvan de kosten zijn geraamd op f 241. Zondag 12 September 1915. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorin. 9 u., en nam. 2 u., Da. A. Timmerman. Sluiskil, Voorin. 9 uur en nam 2 u., dhr. L. Dek. Halst. Voorm. 9>[t u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen, Voorm. 9 u., en nam. 2 u Ds. J. H. Donner van Breda. Gereformeerde g-emeeute (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u.. 2 u., en 51/. u., Ds. Overduin van N. Beierland. Oud-Gereforineerde g-emeeute (Vlooswijkstraat) Tor Neuzen. 9 u., 2 u en ö'/a u., leeskerk. Lokaal ..Ebeu-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5u., Evangelisatie. In den loop dezer week zijn van hier de volgende personen vertrokken J. Theunissen, zonder beroep, O 132, naar Rotterdam K. Herrebout, timmerman, Nieuwediep 21 naar Assendelft D. J. de Waele, arbeider, Pelmolengang 4 naar Zaam- slag C. P. Bakker, dienstbode, P 67 naar Zaamslag G. J. D. Dijselijnek, zonder beroep, Stationsweg 12 naar Huibergen. Terwijl de vrouw van den winkelier Th. O wonende in de wijk Schaperhoek te Boschkapelle een klant hielp, vermaakten zich haar drie kinderen met vuurtje stoken in een klein schuurtje vlak achter haar woning. De hevige rook trok de opmerkzaamheid van den heer P. Mei, wethouder, die zich op eenigen afstand bevond en haastig toesnelde, juist op tijd om het oudste der schreiende kinderen, circa 5 jaar oud, de brandende kleertjes van het lijf te rukken en enkele bossen brandend nieuw stroo te blusschen met een kuipje waschwater, dat daar toeval lig stond. Nu de Belgen uit het vluchtelingenkamp te Hontenisse allen naar elders zijn vertrokken is men begonnen met het afbreken der zes reusachtige barakken van dit kamp, een 50tal genitsoldaten zijn er mede bezig. De groote (tent, waarin intertijd de bewa- kings-militairen verbleven, is reeds eenigen tijd geleden opgeruimd. Onder de gemeente Sint Jansteen zijn een Belgisch vluchteling zekere Lucien Ter- broodt en een veertienjarige jongen door den electrischen draad gedood. Men meldt uit Stoppeldijk Omdat in gewone tijden het pluimvee dezer streek naar België wordt verkocht, is thans de markt zeer gedrukt wegens het gesloten zijn der grens. Daarom hield de afdeeling »Stoppeldijk« der V. P. N. Dinsdag een ver- kooping van circa 800 jonge hanen, 400 soep kippen, 100 eenden en 10 ganzen. Er kon ingeschreven wurden per stuk voor het aantal beesten, dat iti ééne kooi zat. De jonge hanen werden weinig verkocht, daar men ze voor 40 a 50 cent niet wilde geven; de kippen giugen voor 60 70 ct, de eenden voor f 1.— Voor de ganzen werd slechts f 1 25 geboden er werd f 3 voor gevraagd. Ofschoon slechts een deel van den aanvoer is verkocht, bestaat bij het bestuur het plan binnen kort weer een veiling te houden. Te Oostburg werden bij den landbouwer I. van Houte op de wijk Stampershoek, 16 koeien afgemaakt wegens het beerschen van mond- en klauwzeer in de stallen. Het vleesch werd verkocht aan F. Ciijncke te Sluis. Woensdag werd aan het gebouw van het gemeentelijk bestuur te Middelburg aanbesteed Het verbeteren van de keibestrating en het aanleggen van een rijwielpad op een gedee'te van den Rijksweg door Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen behoorende tot de Rijks groote wegen in Zeeland en het verbeteren van de keiverharding op het haventerrein te Breskens, behoorende tot de havens in Zeeland (Raming f 38100). Ingeschreven werd door de heeren J. M. H. van de Sande, Breskens, f35478; J. de Bourgraal, Wemeldinge, f 35900 J. Lindenbergh Cz., Wemeldinge f 36028J. de Bree Tzn., Ter Neuzen, f 36100 H. Kosten Cz.. Wemeldinge f 36554F. H. v. d. Pluijm, Dussen, f 36720 H. van Kan, Venlo, f 36754 A. la Gasse. Cadzand f 37100 Th. Cambier, Breskens, f 37134 L. G. J. v. d. Ven en J. H. v d. Ven, Koudekerke-Mid- delburg, f 37629 K. J. Looijen, 's-Gravenhage, f 37830 A. du Burck, Breskens, f 37893 W. Wandel, Nieuwerkerk, f 38000 i A. Ris- seeuw Az., Groede, f 38000 J. Douw, Zie- rikzee, f 38700. Arrondisscments-Recht bank te Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 10 Sept. de volgende vonnissen uitgesproken J. C. V., oud 16 j., veldarbeider te Sint- Jansteen, is wegens mishandeling veroordeeld tot 7 botte of 1 week tuchtschool. E. d. V., oud 22 j., veldarbeider te Sint- Jansteen, is wegens diefstal veroord. tot 1 week gevangenisstraf. S. E. V., oud 48 j huisvrouw van L V., werkvrouw te Cadsand, is wegens als voren veroord. tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. P. A v. d. W., oud 19 j landbouwarbeider te Axel, is wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar, veroord. tot f 10 boete of 10 dagen hecht. A. B., oud 29 j., veldarbeider te Sint-Jan steen, is wegens wederspannigheid veroordeeld tot 1 week gevang. A. F., oud 23 j., veldarbeider te 'Biervliet, is wegens diefstal veroord. tot 1 week gevang. A. J L., oud 27 jbakker en winkelier te Philippine, is wegens mishandeling veroordeeld ot 5 boete of 5 dagen hecht. Spion nagc Over het spionnage-geval te Woudrichem meldt de 's Hert. Ot Te Woudrichem is een vreemdeling ver moedelijk een Duitscher, gearresteerd, die sedert eenige dagen met een bootje op de rivier de Merwede rondzwalkte. Een paar kistjes, waar in zich o.m. teekeningen bevonden, zijn door 'de politie in beslag genomen. De justitie uit Den Bosch begaf zich Donderdag naar Woudrichem om een onderzoek in de zaak in te stellen. De schuit, een zeer oud vaartuig, is naar Den Bosch gesleept en op de werf getrokken. Op de schuit is een huisje getimmerd, zonder lichtopeningen, zoodat de personen, die daarin gewerkt hebben, bij kunstlicht moesten arheiden. Men vond dan ook een zestal kan nen petroleum op de boot. Verder waren er gevonden een teekentafel, die nog de sporen van teekenen draagt. Duitsche couranten en schriften, verrekijkers, een prachtig fotografie toestel, allerhande kleeding voor vermomming, zoowel verschillende paren heerenschoenen als klompen, een oude fiets, een brandkastje, veel ondergoed gepakt in Duitsche doozen enz. Men heeft er een heelen wagen vol mee ge laden. Op alles is door de justitie beslag gelegd. Zelfs heeft men Zaterdagmorgen den bodem van de schuit opgebroken, om te onder zoeken of er nog iets verborgen was, doch hierbij heeft men niets ontdekt. De justitie heeft van een er. ander fotogra fische opnamen doen maken en alles vervolgens verzegeld. Het vermoeden bestaat, dat meer personen in deze zaak betrokken zijn. Haar straf was om. Mevrouw Carton de Wiart, de echtgenoote van den Belgischen minister van justitie, die na haar gevangenschap in Duitschland te Bazel vertoefde, heeft daar aan een correspondent van de Daily Chronicle een en ander over baar wedervaren verteld. Zij erkende dat zij in de Duitsche gevangenis niet hard, wel streng was behandeld. Zij had een afzonderlijke cel en kreeg de gewone gevangeniskost. Twee uur per dag mocht zij op de binnenplaats toeven en Zondags de gevangeniskapel bezoeken. Zij werd voortdurend bewaaktook wanneer de Spaansche gezant haar bezocht, was er steeds een Duitsch officier en een bewaakster bij. In tegenspraak met hetgeen uit andere bron is gemeld, als zou haar een deel van haar straf zijn kwijtgescholden, deelde zijn den correspondent mee dat de 3 maanden, waartoe zij was veroordeeld, waren afgeloopen en zij den Volgenden ochtend op vrije voeten werd gesteld. Aanvankelijk was de Duitsche regeering voornemens haar tot 't eind van den oorlog in Duitschland te houden, maar door de tus schenkomst van koning Alfonso kreeg zij vergunning het land te verlaten. Zij is echter verbahnen uit België. Haar zes kinderen, waarvan het jongste pas twee jaar is, toeven te Brussel. I)e llollandsche Lelie. Mevrouw AnLa SpoorDe Savornin Loh- man verzoekt aan »Het Vad.« te melden, dat zij naar aanleiding van haar huwelijk de re dactie van de ïHollandsche Lelie« aan het eind van den nieuwen, reeds ingetreden jaar gang, nederlegt en zich geheel terugtrekt in het particuliere leven. Dit is voegt mevr. Spoor er bij geheel overeenkomstig mijn steeds uitgesproken meening, dat de gehuwde vrouw niet der maatschappij, maar slechts haar gezin behoort. Poging tot doodslag Op de Reguliersgracht te Amsterdam heeft Woensdag tegen 't vallen van den avond een poging tot doodslag plaats gehad. De heer Zoutberg heeft ter plaatse een winkel in brillen, pince-nez enz. Eenigen tijd geleden had hij een bedrag van ongeveer 30 geleend aan een electricien, die in zijn winkel werk zaamheden had verricht, voor welk geld een photographietoestel in onderpand was gegeven. De man vroeg echter voortdurend meer geld ter leen, hetgeen de heer Zoutberg weigerde. Woensdagavond kwam de eletricien weder met hetzelfde doel den winkel binnen. Ander maal weigerde dhr Zoutberg hem geld te geven. De electricien bleef echter in den winkel en op een gegeven oogenblik, toen de heer Zoutberg even naar een opkamertje was ge weest om geld te wisselen, haalde hij een zwaren hamer te voorschijn en gaf den winke lier daarmede twee slagen op het hoofd. Niet tegenstaande de hevig bloedende wonden, die het gevolg van deze slagen waren, verloor de heer Zoutberg zijn bewustzijn niet en vluchtte de straat op onder den kreet »moordDe dader koos nu het hazenpad, doch werd weldra door eenige burgers gegrepen en aan de politie overgeleverd. Het slachtoffer werd in bet Paleis voor Volksvlijt door militaire verplegers verbonden. De wonden bleken niet levensgevaarlijk. De dader, is ter beschikking der Justitie gesteld. Oinkoopiny;. ATHENE, 8 Sept. (W. B.) Door den particulieren correspondent te Athene van Wolff's bureau is de ontdekking gedaan, dat de telegrammen van de Duitsche ambassade, en die van en aan koning Konstantijn van Griekenland, sedert maanden door twee tele graafambtenaren zijn afgeschreven de tele grafisten kregen daarvoor twee Fransche cor respondenten maandelijks een bedrag van 1500 francs. De Duitsche dienstteiegrammen werden naar gemeld wordt, naar Rusland doorgezonden. De beide Fransche correspondenten zijn ge arresteerd. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 11 September 2.40 2.56 Zondag 12 3.13 3.29 Maandag 13 3.45 4.4 Dinsdag 14 4.23 4.43 Woensdag 15 5.5 5.28 Donderdag 16 5.56 6.26 Vrjjdag 17 7.4 7.49 Aores HOTEL PAVILJOEN, Ter Neuzen. TER NEUZEN. Aangifte van nieuwe leerlingen kan gesthieden tot en met 14 September 1915, bij den Secretaris. Namens het Bestuur, CH. L. KESBEKE, Donze-Visserstraat 104. Eert groote zending TER, NEUZEN. "L. 1 «en uitkomst bg ongelukken als brand-, snjj-of stoot wonden, iiiOOStemlSem buiIeD> zeere plekken, bloedbleinen, kneuzingen, etc., ver zachtend, zuiverend, pijnstillend en genezend. I "L 1 6en uirkoaist voor oudeD van da8en- Beproefd wrijfmiddel bij iAlQOSüST D^llSSin stramheid in de ledematen, spit in den rug, stijve nek, spier- verrekkingen, rheumathiek en rheumatische zenuwpijnen. een uitkomst voor hen die lijden aan aambeien huiduitslag, Tvl fin^fPPT*!?! 1 dauwdorm, springende handen, winterhanden eu -voeten, UOi.ü5.Li,L doorloopen, smetten, open plekken tusschen de teenen of in de oksels. kost per pot van 20 gram 35 ets., van 50 gram 75 ets., T?"l 1 dOlTl V9D gram f 1,20, van 250 gram f 2,50. Eischt rootleu JiAiAwUö wv/A UOtiÜÜLii band met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. 11 11 11 11

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3