Versche HAZEN. KLOOSTERBALSEM PATRIJZEN. Kloosterbalsem Kloosterbalsem Kloosterbalsem Kloosterbalsem Kloosterbalsem uit ohze omËvïm. Loop der bevolking le Ter Keuzen. MOET IN ELK GEZIN AANWEZIG ZIJN. Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiön. Vereenigde Handwerkslieden Aanstaande week Bij vooruitbestelling Eenmaal beproefd! Altijd gebruikt! Voortdurend geprezen De Tilrken kregen zeer zware verliezen. Zij verloren drie machinegeweren, drie loopgraaf mortieren, 300 geweren, 500 bommen en een groote hoeveelheid munitie voor kleine vuurwapenen. KONSTANTINOPEL, 2 Sept. (Wolff.) Het hoofdkwartier deelt mede Er is aan het Dardanel'erifront niets van belang gebeurd. Bij Sed-ul-Bahr heeft de linkervleugel des vijands onder geweldige munitieverkwisting tevergeefs getracht onze loopgraven te ver woesten. Twee van vier door mijnwerpers tegen onze loopgraven geslingerde bommen kwamen in 's vijands eigen loopgraven terecht, waarop deze het bommenwerpen staakte. Den 30sten dwongen onze batterijen aan de zeeengte vijandelijke mijnzoekers, die den ingang der Dardanellen naderden, tot den terugtocht. Dezelfde batterijen verstrooiden nog andere mijnzoekers, die in de buurt van Sed-ul-Bahr verschenen en beschoten de stel lingen der vijandelijke troepen bij Sed-ul-Bahr. Voor het overige niets van beteekenis. PARIJS, 2 Sept. (HavasIn de noorde lijke zone van het schiereiland Gallipoli hebben de Eugelsch» troepen met succes gestreden zij zijn in het bezit gekomen van den heuvel ten westen van Bivoek Anaforta. Behalve het transportschip, dat den 22en Augustus door een Fransch vlieger in den grond is geboord, zijn door een Engelsche duikboot nog vier schepen getorpedeerd, n 1. twee op dezelfde plaats en twee tusschen Gallipoli en Nagara. Bovendien heeft het geschut van de oorlogsschepen verscheidene schepen, die in de zeeëngce voor anker lagen, getroffen. Het volgende telegram, werd Dinsdag bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, verzonden namens de in Ter Neuzen en omstreken vertoevende Belgische vluchtelingen Aan Hare Majesteit Koningin Wit.helmxna, 's-Gravenhage, De in dit ressort verblijvend en ge vluchte Belgen dragen mij op Uwe Majesteit hunne hartelijke gelukwenschen aan te bieden. Met vreugde nemen zij deze gelegen heid te baat om blijk te geven van hunne innige dankbaarheid voor de ongekende gastvrijheid welke hen in Zeeuwsch-Vlaan deren ten deel valt en voor de warme ontvangst hen door de bevolking bereid tijdens de vreeselijke gebeurtenissen welke België doorleeft. H. VAN CANTFORT, Consul van België. Te Hoofdplaat is middernacht van Woensdag op Donderdag de remise of schuur bij de bierbrouwerij van de heeren Sturm afgebrand Eenige kippen kwamen om, de kap der sjees werd beschadigd. Oorzaak onbekend, verzekering dekt de schade. Wegens weigering aan 't voldoen eener vordering tot inkwartiering werd v. U. te Oostburg door hei kantongerecht aldaar over eenkomstig den eisch veroordeeld tot f 50 boete subs 15 dagen hechtenis. Zondag 8 September 1915. Ned. Hervormde Kerk. Voorin. 9 u., eD unm. 2 u.. Ds. A. Timmerman, bediening van den H. Doop. Voorm. 9 uur en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Voorm. 9'/s u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Voorin. 9 li., en nam. 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn. Jr. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5]/4 u., leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u en ö'/a U-, leeskerk. Lokaal „Ebeu-Hnëzer" (Kerkhoflaan Nam. 5"/8 u., Evangelisatie. Ter Neuzen. Sluiskil. Hulst. Ter Neuzen. Ter Neuzen. In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd R. C. J. Pauwels, zonder beroep, P 107 van St. Nicolaas C. A. Meertens, zonder beroep, Baandijk 38 van Antwerpen J. Oppe, boerenknecht, P 71 van Axel - J. van der Sneppen, sjouwerman, Baandijk 48 van 's Her togenbosch C. P. Harpe, zonder beroep, Vlooswijkstraat 51 van Vlissingen. A. Haanstra, directrice Ziekenhuis, 8 N van Groesbeek. Vertrokken M. Dieleman, dienstbode, Baandijk G3 naar Watergraafsmeer C. Turkenburg, dienst bode, Grenulaan 19a naar Boskoop M. J. von der Möhlen, leerares H. B. S Nieuwe Verbindingstraat 7 naar Rotterdam A. Florussen, boerenknecht, O 147 naar Axel. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg De rpcbtbank heeft in hare zitting van 3 Sept. de volgende vonnissen uitgesproken J. d B., oud 35 jveldarbeider te Zaam- slag, is wegens vernieling veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. F. D., oud 36 j veldarbeider te Bier vliet, is wegens mishandeling veroordeeld tot 1 week gevangenisstraf. A. v. D., oud 23 j., herbergier te Axel, is wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar en beleediging van een ambte naar, veroordeeld tot ƒ15 boete of 15 dagen hecht. C. V., oud 18 j., fabrieksarbeider te West.- dorpe, is wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar, veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. Th. V., oud 33 j., werkman te Aardenburg, is wegens huisvredebreuk en mishandeling veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. E. d. B., oud 66 j., arbeider te Ede, is wegens mishandeling veroordeeld tot ƒ10 boete of 10 dagen hecht. J. H., oud 20 j., koopman te Hontenisse, is wegens bet. niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar, veroordeeld tot ƒ10 boete of 10 dagen hecht. E. M. B., oud 39 j., landbouwer te Koe wacht, is wegens beschadiging veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. Th B., oud 48 j., te IJzendijke, A. P. V., oud 30 j., en P. H. V., oud 44 j., arbeiders beiden te Biervliet, allen vrijgesproken, be klaagd van strooperij in vereeniging. De Officier van Justitie Ie Middelburg is in hooger beroep gekomen van het vonnis der rechtbank te Middelburg van den 24 Augustus 1915, waarbij G. G. M. Bond 42 j., pastoor te Ter Neuzen, werd vrijge sproken van de hem ten laste gelegde over treding der Begrafeniswet. Evangelist en kantonrechter. Voor den nog jeugdigen, dus nog niet strengen, zelts zeer couianten en beminnelijken plaatsvervangenden kantonrechter te Rotterdam, dienden een aantal huurzaken. Deurwaarder, volgende zaak. Een rustige magere man verscheen, nam dadelijk het woord en sprak, wijzende op den rechter Gij zijt maanziek en van den duivel bezeten Ik schrok de rechter. Ja gij De rechter herstelde zich, tikte met den hamer en zei Wil je er om denken, dat je voor den kantonrechter staat? Ja wel. Erken je je huis gehuurd te hebben van IJ Nee Neen Nee! Alles is van den Vader, zegt Paulus, hoe kan IJ dan eigenaar zijn Je hebt kinderen Nee Neen NeeAlles is van den Vader. Ben jij dan de vader niet Nee. De rechter maakte er een einde aan en bepaalde welwillend over veertien dagen de ontruiming. En nu sprak de gedaagde ernstig Je bent een slecht wetsgeleerde en ik veracht je. Dank je. Deurwaarder, volgende zaak. Deze episode is te lezen in het Rotterdamsch Nieuwsblad. Bij het station Ruinerwold is Woensdag morgen een 3-jarig jongentje, dat met zijn moeder, de vrouw van een Indisch kapitein, reisde, uit een coupé eerste klasse van den sneltrein van Groningen gevallen. Het por tier schijnt niet goed gesloten te zijn ge weest. Het jongetje, dat op de rails terecht kwam, werd ernstig gewond. Het werd op genomen in het ziekenhuis te Meppel, waar het eenige uren later is overleden. De trein kreeg een half uur vertraging door het ongeluk. In den Krommen Rijn onder Cothen is Woensdag het 2'/2-jarige dochtertje van Van R. te water geraakt en verdronken. De 53-jarige J. G. uit Rotterdam, die Zondagmorgen door den automobiel van den heer B. op den Rotterdamschendijk nabij Gouda is overreden en zwaar gewond naar het ziekenhuis te Gouda werd vervoerd is Woensdagnacht aldaar aan de bekomen ver wondingen gestorven. Berooving. De heer K. uit Den Haag is Woensdag nacht op den weg tusschen Amersfoort en Apeldoorn als gevolg van zijn welwillendheid het slachtoffer geworden van een behendigen straatroover. In zijn tweepersoons auto van Den Haag in Zeist gekomen, had dt heer K. aldaar twee heeren, die beiden naar Amers foort moesten, opgenomen. Na hen in Amers foort te hebben afgezet, werd de heer K. buiten Amersfoort aangeroepen door een on geveer 30-jarig, net gekleed heer, die hem vroeg, tot Apeldoorn te mogen meerijden. Dit vferzoek werd toegestaan. Nabij Millingen verwisselden de beide inzittenden van plaats; de opgenomen reiziger had verteld, ook wel een auto te bunnen besturen en een korteren weg naar Apeldoorn te weten. Hij kwam aan het stuurrad te zitten en nam zijn weg door de lloog-Soerensche er. Wiesselsche bos- schen, den heer K. onbekend. Onderweg heeft de vreemdeling den eigenaar der auto een versnapering van sterk bedwel mende kracht aangeboden. VaG wat er verder is geschied, weet de heer K. zich niets te herinneren. Woensdagmorgen werd hij aan den voet van den berg bij Millingen slapende gevonden. Na gewekt te zijn, kwam hij tot de ontdekking van alles te zijn beroofd zijn gouden horloge met ketting, waaraan een tijgernagel en zijn portemonnaie en portefeuille met f 40 waren verdwenen, en een sigaren kistje. dat gedeeltelijk gevuld was geweest, werd ledig in de auto gevonden. In de nabij heid van de auto lag een leege Bols-flesch op den grond. De auto was zwaar beschadigd. De heer K., per boerenwagen in Apeldoorn gekomen, heeft de politie met de zaak in kennis gesteld. Een aanvaring op «le Theems. Op de Theems hij Purfleet is Dinsdag een kotter behoorende tot het opleidingsschip («Cornwall», waarin zich een onder-officier en 26 jongens bevonden, die een oefeningstocht deden in zeilen en roeien, in botsing gekomen met een sleepboot. De kotter werd midscheeps aangevaren en zonk onmiddellijk. Men slaagde er in slechts tien der jongens te redden. Zestien knapen en de onderofficier zijn ver dronken. Trein in «le lucht gevlogen. Uit SAN FRANCISCO wordt gemeldt Een trein, die 700 pond dynamiet vervoerde, ontspoorde bij Pinola (Californië) en ontplofte, waardoor drie treinbeambten werden gedood. De trein sprong totaal uiteen. De nabijgelegen kruitfabrieken bleven on beschadigd. AXEL. Huwelijksaangiften. 27 Aug. Arie van de Wege 18 j., jm en Maria Defj 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Aug. Cornelis de Feijter, 23 j., jm. en Cornelia Jansen van Rosen- daal, 22 j., jd. Geboorten. 20 Aug. Albert Edmond Gustave Louis, z. van Felix Victor van Cauwenbergh en Hortentia Margaretha Helena Josephina van Willequet.22 Aug. Jacoba Pieternella, d. van Cornelis Lisseveld en Cornelia IJzebaart. 25 Aug. Janna Maria, d. van Martinus Schieman en Leunlje Leentje Boeije 26 Aug. Tarmetje. d. van Aiij Jannes Schieman en Adriana Elisabeth Wiemes. Overlijden. 24 Aug. Maria van Wijck, 74 j., echtg. van Hermanns Willemsen 26 uAg Janna, Maria Schieman, 1 d.. d Martinus en Leuntje Leentje Boeije. 29 Aug Anna Breepoel 7 m d. van Alphonsus. Modestus en Catharina Herman. HOEK. Geboorten. 7 Aug. Adriaan, z. van Frangois Tollenaar en Elizabeth de Kraker. 9 Aug. Frangois Leendert, z. van Jacobus Frangois Kense en Adriana Willemina de Vos. 10 Aug." Abraham Albregt, z van Daniel Meeusen en Catharina Janna de Blaeij. 12 Aug Catharina Pieternella d. van Cornelis Bakker en Elizabeth Bakker. 14 Aug. Neeltje Elizabeth, d. van Johannes Marinus van der Welle en Magdalena Elizabeth Jurrij. 16 Aug. Cornelis, z. van Lambertus Johannes van Hoek en Maria Jacoba de Jong. 23 Aug Krijn Gerard, z. van Jan Tollenaar en Suzanna Dees. 26 Aug. Christina Pieternella. d. van Marinus Willem Nieuwe- link en Suzanna Vergouwe Pieter, z. van Jan Andries Meertens en Sara Johanna Cornelia Wolfert. 30 Aug. Jacomina Cornelia, d. van Jan Cornelis de Jonge en Tanneke Haak. Overlijden. 23 Aug. Helena Verlinde, 41 j, echtg. van Dirk de Zwarte. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 26 Aug. Adolph Meinhard Knottnerus, (van Heeren veen). 39 j jrn en Anthonia Maria Buijze, 26 j., jd. Huweliiks voltrekkingen 26 Aug. Jacobus Jan Baveko, 24jjm, en Geertruidi de Bokx, 20 j., jd. Geboorten. 16 Aug. Pieter Anthonie, z. van Cor nelis van Doorn en Janna van den Berge 20 Aug. Janna Neeltje, d. van Petrus Pieter Arij Dieleman en Janna Dees. Adriaan, z. van Cornelis Zegers en Cornelia Bakker. Jan, z van Marinus de Ruyter en Ebrina Maas. 24 Aug Neeltje, d. van Jozias Romeijnsen en Gerritje Hamelink. 25 Aug. Levinus, z van Leviuus de Blaeij en Janna Leuntje Buijze 27 Aug Ida Martha, d. van Gilles Cornelis van Overdulve en Martha van Eg. 28 Aug. Wilheimina, d. van Pieter de Jonge en Jacomina Pieternella Verhelst. Overlijden. 18 Aug. Janna Schieman, 69 j., echtg. van Dirk Willem Frederik Kaijser. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 4 September 9.35 10.26 Zondag 5 11.5 11.38 Maandag 6 0.3 Dinsdag 7 0.25 0.44 Woensdag 8 1.2 1.19 Donderdag 9 1.34 1.51 Vrjjdag 10 2.7 2.23 TER NELZEN. Aangifte van nieuwe leerlingen kan geschieden tot en met 1 September 1915, bij den Secretaris. Namens het Bestuur, CH. L. KESBEKE, Donze-Visserstraat 104. J. VAN LUIK, Noordstraat, TER NEUZEN. Beproefd huismiddel hij rheumaiiek, rheumatisehe pijnen, oude en nieuwe wonden van allerlei aard, huidaandoenin gen, zweren, spierverrekkingen, winterhanden en- voeten en aambeien. verzacht en geneest brandwonden, uitstekend bij snijwon- den, zeere plekken, builen, bloedbleinen, kneuzingen, zuiverend eD genezend. beproefd middel bij jeukende plekken, huiduitslag, dauw worm, voorkomt gewoonlijk litteekens, zeer heilzaam. een uitmuntend wrijfmiddel bij rheumatisehe pijnen, jicht, spit in den rug, spierverrekkingen, stijve hals, stramheid. een onschatbaar middel bil springende handen, kloven in de lippen, winterhanden en -voeten, dat NIET bijt. kost per pot van 20 gram 35 ets., van 50 gram 75 ets., van 100 graai f 1,20, van 250 gram 2,50. Eischt rooilen band met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. '4 11 11 11 11 £V.;>

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3