Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. Hxgwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. F. van Driel, J. Smies en M. Wolfert werden toegelaten. De gemeenterekening over 1914, met een ibatig slot van 3345,535 en de begrooting van bet alg. burg. armbestuur voor 1916 met jeen ontvang en uitgaaf van 5262,30, werden ieder in handen gesteld van e<m commissie tot onderzoek. Een verzoekschrift van den heer Abr. Wiemes e. a. om bet niet gerioleerde gedeelte van de Kerkdreef te willen rioleeren, werd op voorstel van B. en W. gerenvoyeerd naar dit college. Tot leden der commissie tot onderzoek der reclames inzake den hoofdelijken omslag werden benoemd de heeren J. Smies, W. Dieleman en [F. Dekker. -• Dezer dagen zijn onder de gemeente Zaamslag bij den voerman A. D. twee rij wielen uit diens schuur ontvreemd. Vermoe delijk is den diefstal des nachts gepleegd, daar de rijwielen eerst des morgens vermist werden. Omtrent de daders verkeert men in het duister. Zaterdag j.l. kwam G. Bonte, van Bouchautsche haven, onder de gemeente Philippine in de nabijheid van de geelectri- seerde draadversperring langs de grens. On- j voorzichtig raakte hij daarbij met zijn kleeren den draad aan, waardoor hij hevige brand wonden aan borst, armen en beenen opliep. In bewustelooze toestand werd hij naar zijn woning gedragen, waar spoedig een geneesheer aanwezig was. Er kon geconstateerd worden dat er nog eenige hoop op herstel was. Bij kon. besluit van 27 dezer is L. W. jG. Hoefnagels benoemd tot burgemeester van Sas van Gent. De voordracht voor onderwijzeres aan school A te Schoondijke bestaat uit de dames T. S. J. Leeflang, E. P. Jansen, beiden Vlis- singenA. Maarter.se, te DenekampF. S. f Lansen te Overslag. De benoeming is bepaald op a.s. Donderdag. De heer E. Pateer te Hoofdplaat is be noemd tot ontvanger-griffier van den Hoofd- plaat- en den Thomaespolder in de vacature van den heer J. J. Pateer. Daar de raad te Sluis erkend heeft, dat tijdelijke hulp op de secretarie in deze dagen hoogst gewenscht is, zoo hebben burgemeester en wethouders tot ambtenaar ter secretarie benoemd De Milliano, volontair op de gemeente secretarie te Aardenburg. In de nabijheid van Sint Anna ter Muiden onder de gemeente Sluis is een Duitsch marinier uit het Brugsche Etappengebied over de grens gekomen. Hij had een uitholling gegraven onder den gevaarlijken draad en wist zoo het Nederlandsch gebied te bereiken. Door de wacht werd hij geïnterneerd en naar Middelburg overgebracht om naar een der interneeringskampen gezonden te worden. .7 Nabij Eede is een invalied Belgisch militair die de grens wilde overgaan door den electrischen stroom gedood. 1 Boor den rijksveldwachter brigadier- (titulair H. Schipper uit Grijpskerke i3 gisteren te samen met een inspecteur van politie te Middelburg, in zijn woning aangehouden de 23-jarige P. H. A. D., terwijl een paar uur later de moeder van D., die per trein uit Zuid-Beveland kwam, waar zij met snuiterijen leurt eveneens werd gearresteerd. Deze aan houdingen staan in verband mefjbet volgende, dat zich te Grijpskerke heeft afgespeeld. Reeds een paar maal was bij den molenaar aldaar graan vermist. Bij een door de politie inge steld onderzoek verklaarde de dienstbode, een 17-jarig meisje uit Biggekerke, dat deze dief stallen gepleegd werden door een man en vrouw uit Middelburg die in het land leuren. Zij bedreigden het meisje met den dood als zij iets van de diefstallen mededee'de. Het meisje toonde zich ook nu angstig voor de gevolgen harer verklaringen Vrijdagmorgen werd het lijk van de ongelukkige uit een koeput op een weide gehaald. De justitie stelde Vrijdagmiddag een onderzoek in loco in, terwijl de beide aangehoudenen naar bet huis van bewaring werden overgebracht. (Midd. Ct Tramongeliik. Door een ongelukkig toeval geraakte Zondag avond te Heillo de 15-jarige Lena de Groot mt Hoorn onder de reeds in beweging zjjnde stoomtram en overleed korten tijd daarna. Een haar vergezellend familielid uit Alkmaar, de heer Smit, kwam eveneens met de tram >n aanraking en werd met zwaar gekneusden voet en gebroken ribben opgenomen Dr. Hoekstra te Heilo verleende de eerste hulp. Moord. Een afschuwelijke moord heeft Zaterdag plaatst gehad. Op de 3de verdieping van het perceel le Nassaustraat 12 te Amsterdam woonde de 51-jarige weduwe Weinreich, ge boren Mosheuvel, met haar ongeveer 10-jarig zoontje. De weduwe verdiende haar brood met het houden van commensaals, van wie een viertal bij haar in huis woonden. Om hun slaapgelegenheid te geven was zelfs een gedeelte van den zolder als slaapkamer inge richt. Op die slaapkamer heeft het misdrijf plaats gehad. Omstreeks 4 uur Zaterdagmiddag is daar het ontzielde lichaam van de weduwe gevonden, geworgd, met het hoofd onder een stoel liggende. De vrouw is blijkbaar over vallen toen zij bezig was het bed van haar commensaals op te maken. Gedeeltelijk afge haald lag het beddegoed nog op het iedikant. Onmiddelijk na het bekend worden van het misdrijf werd een uitvoerig onderzoek inge steld. Het bleek, dat juffrouw Weinreich den geheelen dag niet was gezien. Haar zoontje was echter uit logeeren, zoodat het den buren, eveneens kamerverhuursters, niet was opge vallen, dat het boven zoo stil bleef. Juffrouw Kemper, de bewoonster van de 2e verdieping, meent wel omstreeks 8 (uur 's morgens een gerochel gehoord te hebben, doch heeft daar op toen geen acht geslagen. Omstreeks 11 uur kwam de boterman, die boter bracht. Deze werd aangenomen door den commensaal 14 rid deleen man van ongeveer 50 jaar. Tegen den jboterman zeide hij, dat juffrouw Weinreich niet thuis was. Briddel bleek echter eenigzins van streek, want in zijn verbouwereerdheid liep hij met den boter- pot hij juffrouw Kemper binnen Eenige oogenblikken later kwam de schilleman. Ook tegen hem zeide Briddel, dat de bewoonster afwezig was. Intusschen hoorde juffrouw Kemper den man voortdurend heen en weer loopen. Weder ging een poosje voorbij, toen Briddel naar beneden kwam bij juffrouw Kemper. »Och«, dus verzocht hij, wilt u asjeblieft even mijn boordje vast maken De juffrouw is niet thuis en zelf kan ik het niet Juffrouw Kemper, van den prins geen kwaad wetend, hielp den man zijn boordje omdoen. Wel viel het haar op, dat de man krabben op zijn hand had, maar op dat oogenblik sloeg zij daar geen bijzondere aan dacht op. Briddel dankte de juffrouw voor baar moeite en ging heen. Tot heden is hij niet teruggekeerd. Omstreeks 4 uur kwam een van de heeren, die ook bij juffrouw Weinreich een kamer in huur had, doch daarvan niet geregeld gebruik maakte, thuis. De juffrouw niet cp haar ka mer vindende, ging hij naar boven en zag daar de verslagene in de houding welke wij hiervoor beschreven, 't Spreekt van zelf, dat hij onmiddellijk de politie waarschuwde. Vermeld zij nog dat, voor zoover kon worden nagegaan, diefstal niet de aanleiding tot het misdrijf is geweest. De gouden rieraden van het slachtoffer werden althans onaangeroerd gevonden. De toestand waarin de kleeren op het slachtoffer werden gevonden wezen trou wens op een andere drijfveer van den misdadiger. Een later bericht meldt De vermoedelijke dader is aangehouden. Hij is te Vlachtwedde (Groningen) door de mare chaussee gearresteerd en naar Amsterdam overgebracht. De diefstal te Over-Diemen. Het is den veldwachter van Diemen mogen gelukken, de daders te arresteereD van de brutale inbraak bij den veehouder Blokhuis te Over-Diemen op 23 dezer, waarbij een som van ruim elfhonderd gulden ontvreemd werd. De beide schuldigen zijn te Rotterdam aange houden. Bij confrontatie te Diemen met den knecht van den boer, wilden de dieven ont kennen ooit den man gezien te hebben. Na diens pertinente verklaringen echter, gaven zij verdere pogingen om te ontkennen op, en bekenden de daad gepleegd te hebben. Relletjes. 1 e I ilburg zou Maandag eene militaire demonstratie gehouden worden, om daardoor verplaatsing der Divisie naar het Noorden te bewerkstellingen. Tot het beletten der demon stratie had het militair gezag uitgebreide maatregelen genomen. Het is dan ook niet tot demonstreeren gekomen. Tegen den avond werd het echter rumoerig in de stad, vooral in het centrum op het groote Heuvelplein, waar vele burgers en militairen waren saamgeschoold. Men maakte het politie en maréchaussee lastig, wat ten gevolge had, dat het plein door mare chaussee te paard, cavalerie en artillerie in weinig tijds was schoongeveegd. Later werden nog eenige charges gemaakt en harde klappen uitgedeeld, toen met steenen naar de politie werd gegooid. Een paar militairen werden gearresteerd. Door Nederlanders gered. Door een Duitsche onderzeeboot werd Woensdag der vorige week op circa 52 gr. 39 min. Noordbreedte en 2 gr. 47 min. Oos terlengte een bom gelegd in den Engelschen vischkotter Young Percy* uit Lowestoft, zoodat het schip uit elkaar sprong. De uit vijf koppen bestaande bemanning kreeg eenige oogenblikken tijd om zich met de eigen boot te redden. Om circa halfacht des avonds werd ze opgepikt door het van Amsterdam komende Nederlandsche stoomschip »Beijerland«, dat hem in Newcastle landde. De Waalhaven te Rotterdam. Maandagochtend vroeg is aan de Waalhaven N Z. te Rotterdam de kade over een lengte van ongeveer honderd meter weggezakt. Een koolaschweg aan die zijde van de haven, langs den bant aangelegd op den opgespoten grond, waaruit het terrein tusschen den Sluisjesdijk en de Waalhaven N.Z. bestaat, is mede over deze lengte verzakt. De houten steigers 8 én 9, die voor de kade in de haven zijn uitgebouwd, en aan eene zijde op het verzakte gedeelte rusten, zijn doormid den gebroken. Men vermoedt, dat de verzakking veroor zaakt is door het baggeren, dat men dnar bij laag water gedaan heeft. Leiden zonder gas. Men meldt uit Leiden Toen vanmorgen onze dienstmeisjes en huismoeders als gewoonlijk het gas zouden ontsteken, weigerde gasfornuis of komfoor den dienst. Geprobeerd en nog eens geprobeerd, naar de hoofdkraan gekeken, alles tevergeefs Buurmans leed troost echter; bij informatie bleek dat ook deze zonder gas zat. En zoo ging bet de geheele stad. De oorzaak bleek spoedig. In den afgeloopen nacht te ongeveer een uur had in de Oudevest nabjj de Janvos- senbrug een aanvaring plaats gehad tusschen twee vrachtbooten waardoor een hoofdbuis van de gasfabriek in den knel kwam en brak. Doordat de lichten aan de booten het met kracht uitstroomende gas deden ontvlammen waardoor een geweldige brand ontstond die men eerst te half vier meester was toen de aanvoer van de gasfabriek stop was gezet. Intusschen was in den nanacht de stad in duisternis gehuld en onze huismoeders zitten een groot deel van den dag zonder gas wat op Zaterdag te meer ongelegen komt. De ouderwetsche op non-activiteit gestelde petroleum toestellen doen vandaag in Leiden weer opgeld. Luchtvaart. Zaterdagmorgen is de heer Bikbergen met een eendekker bij Ermelo opgestegen. Hij kwam daarbij tot een hoogte van 3800 tot 3900 M maakte eenige rondvluchten en zette koers in Z.W. richting. Ier hoogte van Maasbergen, weigerde plotseling zijn motor, zoodat hij zich genood zaakt zag te dalen, wat door de hoogte zoowel als door de kleinheid van het toestel bezwaar lijk ging. Hij moest toen gebruik maken van zijn nieuwste vinding, het parachutedek, waarmede hij thans proeven doet, en waarmede het hem mogelijk is in de lucht boven een bepaald punt op de aarde te blijven, waarbij hij dan in loodrechte lijn daalt, verder is het para chutedek daarop ingericht, dat bij mogelijke ongevallen de vlieger kan dalen onverschillig van welke hoogte, doordat het geheele vlieg- tuig blijft hangen in een parachute, waarbij het zwaartepunt door een baculeinrichting eenigszins naar het midden wordt verplaatst. Zoo ook nu, de heer Bikbergen daalde, doch een loodrechte daling was door den wind niet mogelijk, zoodat het toestel terecht kwam in eeu bosch. Het toestel ia geheel vernield. De heer Bikbergen werd ernstig gewond. Aardappel-prijzen. De »Beriiner Lokalanzeiger* schrijft: In den laatsten tijd zijn belangrijke voorraden nieuwe aardappelen, die uit Nederland waren ingevoerd, op de Berlijnsche markt met ver lies verkocht. De groothandelaars hebben 12 tot, 13 Mark voor den centenaar betaald en hebben gemiddeld slechts van 9 tot 10 Mark daarvoor gekregen. De groothandelaars doen thans, nu de prijzen in Nederland veel lager geworden zijn, hun best om het verloren geld terug te winnen, maar ook te Berlijn worden de prijzen steeds lager. De prijs in' den Ber- lijnschen groothandel bedroeg Maandag voor muisjes 9 tot 9,5 Mark, keizerskronen 8 tot 9 Mark, Maagdenburger blauwen 9 tot 10 Maik, Hollanders 8 tot 8,5 Mark, Belgen van i tot 8 Mark. Ook in den kleinhandel begint men de daling reeds te merken. Zaterdag en Zondag kostte het pond elf pfennig, Maandag reeds hier en daar 10 pfennig. De pryzen zullen nog meer dalen, daar de toevoer steeds toeneemt. De regen is nog juist bijtijds ge komen voor de aardappelen. Buskruit opgegraven. De »Meierijsche Courant* meldt Op het stationsemplacement te Hamont, even over de grens te Budel, zijn door de Duitschers opgegraven 60 kisten kruit, naar men zegt inhoudende 20.000 kilo's. Naar het schijnt is dit kruit daar reeds verborgen in het begin van den oorlog, want de plek was geheel met gras begroeid. In verband met deze ontdekking, er valt nog niet uit te maken of deze toevallig of verradelijk is, zijn gevankelijk wegge voerd de stationschef, de onder-chef en de heeren Fonteijn, A. Velser en P. Kluntjes. Maandag is nog gehaald de heer A. van Heugten. Moord. Men seint uit Lexmond Even buiten Meerkerk in de buurtschap Lakerveld staat aan den rijksweg het huisje van Besoijen, waarin clandestien bier en sterke drank verkocht wordt. De baas genoot een zeer slechte reputatie twistziek van aard moest na dronkenschap vooral zijn gezin het ontgelden. Zijn losbandig leven was indertijd de aanleiding dat hij ontslag als onderwijzer te Sleeuwijk moest vragen. Daarna is hjj sergeant geweest en sedert zijn huwelijk, nu ruim 20 jaar geleden, i3 hij hier gevestigd. Zondag zat de 22-jarige Teunis de Jong, die schuin tegenover hem woont, in gezelschap van de gebroeders Van Vliet en een anderen Van Besoijen aan den weg, toen H. van Besoijen, met een bijl gewapend, op hem toe liep. De Jong stond op en ging hem tege moet doch kreeg een slag over den arm, waarop hij Y an Besoijen aangreep. Samen geraakten zij in de sloot, waaruit later Van Besoijen, overdekt met wonden, dood werd opgehaald. De dader is ongehuwd en staat als een gevaarlijke dronkaard bekend. Hij is de jongste zoon uit een gezin, dat als fatsoenlijk bekend staat en waarvan de vader niet werken kan. De Jong was volkomen nuchter en gaf zich gewillig in arrest. LONDEN, 3 Aug. Off. Op het Dardanellen- Iront viel een Australisch korps uit Nieuw Zeeland gisteren de Turksche loopgraven op op den uitersten linkervleugel aan en bezette verscheidene sectoren, terwijl het zich van de kam van een bergketen meester maakte. Onze positie is daardoor zeer verbeterd. KONSTANTINOPEL, 3 Aug. Bij Ari Boer- noe heeft de vijand den 31en Juli artillerie- en infanterievuur gericht op een kleine, door onze posten bezette loopgraaf, waarvan hij zich meester wilde maken. Hij bewierp de loopgraaf met bommen, en liet twee mjjnen ontploffen, deed schijnaanvallen op den linker vleugel, doch werd eindeljjk verdreven waarbij hij groote verliezen leed. Bij Sed-ul-Bhar wordt op den linkervleugel voortdurend doch vruchteloos geweervuur gegeven. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 30 Juli. Ghristiaan Kop, 22 j., jm. en Alida van Qelderen, 20 j., jd. Jan Smies, 21 j., jm. en Cornelia Scheele, 21 J-, Jd. Huwelijks-voltrekking. 29 Juli. Adriaan Drabbe, 29 j., jm. en Adriana van Doeselaar, 27 j., jd. Geboorten. 25 Juli. Jan, z. van Maria Elisabeth veerman. Overlijden. 25 Juli. Adriaan Scheele, 92 j„ echtgen. van Adriana van de Ree. 26 Juli Pru- dentia Cortvriendt, 78 j., weduwe van Desiderius van Graefschepe. 27 Juli. Aarnout Lensen, 41 j., echtgen. van Janna Adriana Harte. Cornelia Scheele, 5 m., d. van Jan Pieter Scheele en Pie- ternella Dieleman. 28 Juli. Cornelis Adriaan Karelse, 3 m., z. van Cornelis en Sophia Maria H u 1 stuurt DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 4 Augustus 7.40 8.14 Donderdag 5 8.52 9.36 Vrjjdag 6 10.17 10.58 Zaterdag 7 11.32 Zondag 8 0.1 0.26 Maandag 9 0.47 1.07 Dingdag 10 1.25 1.43 n n n i» M

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3