Vrienden in den Nood Duizend in een Lood Loop der bevolking te Ter Neuzen. Door tgansche leven, op eiken leeftijd blijft de KLOOSTERBALSEM een waar vriend. UIT ONZE OMGEVING. Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Hxgwatergetij te "Ter Neuzan. In de eerste levensjaren: &en uitkomst bij open huid van zui gelingen, bjj roofjes, kliertjes, uitslag ring en dauwworm, braud, ontstoken huid bij voedingsstoornissen. De Klooster balsem is een veelzijdig huismiddel, altijd tot gebruik gereed. Een groote vraag zal het wezen of de henoo- digde hoeveelheden geheel betrokken kunnen worden. Engeland houd veel kunstmest vast en van andere wel beschikbare soorten zal de prijs waarschjjnljjk buitengewoon hoog zijn. Aangedrongen werd op vroege en zoo volle dig mogelijke bestellingen, daar naleveringen in het volgende jaar uitgesloten zijn. Bjj niet voldoenden aanvoer wordt de be schikbare hoeveelheid ponds-pondsgewjjze ver deeld. Op voorstel van den heer Vorsterman van Oyen werd besloten, dat men zal trachten te doen leveren onder de A. H. V. De A. Fl. V. moeten in ^volle werking bljjven en er moet op aangedrongen worden dat geen meststoffen ongecontroleerd worden verzonden. Medegedeeld werd nog, dat de later vast te stellen prjjs bindend zal zjjn. Besloten werd, dat alle secretarissen van Vereenigingen de met handelaren ondervonden moeilijkheden aan den secretaris der A. Fl. V. zullen raededeelen, opdat deze daarvan in Den Flaag zou kunnen kennis geven. Door den beer Vorsterman van Ojjen werd er nog op gewezen, dat bjj de grens, b.v. in 'Zeeuwsch Vlaanderen en in andere deelen van het in staat van beleg verkeerend gebied geen meststoffen verkregen kunnen worden. Hjj achtte het van belang, dat hierin zoo spoedig mogeüjk verandering werd gebracht. Is de oorzaak hiervan, dat men vreest, dat kunstmeststoffen uit die streken naar België zouden kunnen worden doorgevoerd, dan kan men op alle mogelijke wjjzengarandeeren.dat zj; voor eigen gebruik noodzakelijk zjjn. De A. Fl. V. zal ook in deze richting werk zaam zjjn. Men vermoedde, dat Engeland bepaalde garanties verlangd heeft om kunstmeststoffen naar Nederland te laten doorgaan. Algemeen werd het betreurd, dat in de distribueerings-commissie geen Zeeuw zitting heeft, hoewel Zeeland een der voornaamste landbouwende provincies is. De vergadering besloot alsnog te trachten, den Rijkslandbouwleeraar, den heer I. G. J. Kakebeeke, aan de reeds benoemde commissie toegevoegd te krjjgen. Ds. J. F. van Hulsteijn, predikant bjj de Geref. kerk alhier, komt voor op het tweetal ter beroeping van een predikant bjj die gemeente te Middelstum. Donderdag werd alhier in het «Flotel des Pays-Bas* door de directie van de Zeeuwsch- Vlaamsche T ram wegmaatschappjj aanbesteedhet maken, in gewapend beton, van den onderbouw van twee ophaalbruggen, het maken van de remmingwerken daarbij en het omleggen van een gedeelte van het middenkanaal, met bjjbehoorende werkzaam heden. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren P. Stuy C. P. Stuy te Alkmaar voor J 93,500, Stuy Van der Leur te Utrecht- Ouden Pijn voor ƒ92.800, H. J. Siepe te Winterswijk voor ƒ89.900, P. L Buitendijk Van der Mejjden te Goes voor ƒ84.259, Nap. de Mejjer te Selzaete voor 76.500 en G. J. Balkenstein G. A. van der Straaten te Ter Neuzen 70or ƒ74.892. Naar men verneemt krijgt het rijks- eentraalbureau voor de distributie van varkens en varkensvleesch geleidelijk weder de be schikking over vrij belangrijke hoeveelheden varkens, zoodat te verwachten valt, dat binnen niet te langen tijd met de distributie opnieuw een aanvang zal kunnen worden gemaakt. Zou Ter Neuzen nu ook eens aan de beurt komen. Het stoffelijk overschot van den mili tair, die naar we melden in Zeeuwsch-Vlaan deren (O. D.) door het onvoorzichtigljjk aan raken van een kontakt-draad aan de electrische geleiding door de grens versperring om het leven kwam, is Donderdagochtend op de roomsch-katholieke begraafplaats te Sas van Gent met militaire eer ter aarde besteld. De voordracht voor ontvanger-griffier van deD Hoofdplaat en Thomaespolder bestaat uit de heeren E. Pateer te Hoofdplaat, Ch. Sturm te IJzendijke en V. Haeck te IJzendijke. In de week van 21 tot en met 27 Juli kwamen uit Zeeland ter kennis vao den cen- tralen gezondheidsraad 4 gevallen van roodvonk te Ter Neuzen, 1 geval dier ziekte te Axel en te Cadzand en 1 geval van diphteritis in IJzendjjke, Sas van Gent en Schore. Uitvoerverbod van aardappelen. Van Regeeringswege werd Woensdag mede gedeeld, dat de uitvoer van vroege aardappelen, de z.g. muizen, onbeperkt zou worden toege laten, doch dat de te vroeg gerooide winter aardappelen niet meer mochten worden uit gevoerd. Thans vernemen wjj uit Den Haag, dat Donderdag in het uitvoerverbod wijziging is gebracht, en dat Zaterdag 31 Juli, 's nachts 12 uur, de grenzen onvoorwaardelijk dicht gaan voor alle aardappelsoorten, dus ook voor de vroege muizen. Wat reeds gerooid is, kan nu nog worden verladen en kan dan nog bij tijds de grenzen over. De prijzen zullen nu wel aanmerkelijk op de markten gaan dalen. In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd M. van de Vreugde, zonder beroep, O 115 van 's-Heer-Arendskerke M. P. Schner, sergeant-majoor, Noordstraat 30 van Vlis- singen. Vertrokken A. Brakman, herbergier, Q 39 naar Groede H. J. Zegers, landbouwersknecbt, P 20 naar Zaamslag K. Bujjze, landb.knecht, Dek kerstraat 1 naar Zaauslag F. Seegers, landb.knecht, Q 119 naar Hoek Wed. F. J. Appel, zonder beroep, Nieuwediep 102 naar Koudekerke. Zondug I Augustus 1915. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorin. 9 u en nam. 2 0.. Da. A. Timmerman. Sluiskil. Voorrn 9 en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 9'/4 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., Ds. J. F. v. Hulsteijn .Ir Tijilpredk.en nam. 2 u., J. F. v. Hulsteijn Jr Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5'/s u., leoskerk. Oud-Gereformeerde g-emeeute (Vlooswijkstrast) Ter Neuzen. 9 u., 2 u en 51/, u., Ieeskerk. Lokaal „Ebcn-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5'/4 u., Evangelisatie. Dinsdag 11 Angustus a.s. zal voor de Rechtbank te Middelburg worden behandeld de strafzaak tegen G. G M. B. 42 jaar pastoor, wonende te Ier Neuzen, beklaagd dat hjj op 19 Mei jl. te Ier Neuzen op de begraafpïaass opzettelijk en wederrechtelijk een lijk heeft doen opgraven en vervoeren en naar een ander graf (niet gewjjden grond). in deze zaak zullen tien getuigen worden gehoord, w. o. de Burgemeester, de gemeente secretaris en de inspecteur van politie te Ter Neuzen. Keu allemansvriend. Uit Kerkrade meldt de »Limb. Kr.« Een niet gekozen candidaat voor den ge meenteraad plaatst in een courant de volgende dankbetuiging Hierdoor betuig in mijn oprechten dank aan heeren Kiezers uit District I, die op Donderdag 1.1. hun stem op mjj uitbrachten. Tevens een woord van dank aan de andere heeren Kiezers, dat ze hun stem niet op mjj hebben uit gebracht. Hoogachtend, (volgt onderteekening). Beter dan mijnen. .Ie laardingen is binnengekomen de zei 1— logger «Nijverheid J« VI 133, stm. A. Pen ning van de reederij Joost Pot, welk schip op de Noordzee 60 vaten met boter had op- gevischt. Smokkelaars.. V olgens de »L. Kr.« is te Gennep door een ïijksambtenaar en een soldaat der grens wacht een [bende van 14 smokkelaars, welke meel en spek trachtte uit te voeren, aange houden. Het opbrengen dezer karavaan naar de marechaussee-kazerne verwekte heel wat belangstelling. De smokkelaars waren alle uit Milsbeek afkomstig. Een boycott. De Deutsche Wochentzg. deelt mede, dat een^ Rotterdamsch groothandelaar in tabak v. B die zich zeer onaangenaam had uitge laten over den dood van kapitein Weddigen, zich dientengevolge de leverantie voor de Oostenrijksch-Ilongaarsche tabaksregie zag ont trokken. De heer v. B. zoo verhaalt bet blad verder bad het Oostenrijksch-Hongaarsche Roode Kruis 20,000 mark aangeboden, maar ontving dat geld terug, omdat men in de ge geven omstandigheden van hem geen geschen ken wilde aanvaarden. Ook hebben de Duitsche Kamers van Koop handel besloten alle relaties met de betrokken firma te verbreken en dezen boycott uit te strekken tot andere personen in neutrale tanden, die tot gelijksoortige bedenkingen aanleiding geven. De llaagsclic inbrekers. Thans moet zijn vastgesteld, dat de bende van vier personen, die zich te 's-Gravenhage in arrest bevinden als verdacht zich te heoben schuldig gemaakt aan de onlangs daar ter st«de gepleegde nachtelijke inbraken, ook be trokken zijn bij inbraken, welke ongeveer te gelijker tjjd zijn gepleegd te Boskoop en te Alkmaar. In eerstgenoemde plaats was 's nachts ingebroken in een tuinderswoning en hadden de ongenoode gasten een brandkast geforceerd tferwijl te Alkmaar ingebroken was in een villa, waar gouden en zilveren voorwerpen werden ontvreemd. Behalve dat de politie beslag heeft gelegd op verschillende inbrekerswerktuigen welke blijkbaar gebruikt zijn bij de inbraken, is zij thans ook in bet, bezit van gestolen voor werpen. Geïnterneerden. Naar de Limb. Koerier meldt, zal eerstdaags te Heerlen een aantal geïnterneerden uit de verschillende regeeringskampen, die in het bur gerleven als mijnwerker werkzaam waren, in de mijnen worden werkzaam gesteld. Natuur lijk onder bewaking, en bet werken geschiedt van den kant der geïnterneerden geheel vrijwillig. Het Vad. meldt nog, dat te Heerlen en te Kerkrade drie interneeringskampen worden op gericht, waar voorloopig een 200 man zullen worden ondergebracht. Uit A in.ster dn in. Voor de vacantiekamer der rechtbank te Amsterdam stond heden terecht de beer J. C. >S., hoofd-redacteur van de Telegraaf, terzake dat hij in Mei j.l. opzettelijk, terwijl een week tevoren op het eiland Zuid-Beveland mili taire verdedigingswerken waren aangelegd, waaivan hij wist, dat de geheimhouding door liet belang van den staat was geboden, een bericht en inlichtingen daaromtrent heeft openbaar gemaakt, doordat hij in 't ochtend blad van 15 Mei 1915 van de Telegraaf een Ingezonden stuk heeft doen opnemen onder liet opschrift: «Het Duitsche spionnagestelsel® en onderteekend L. J. Lokker, in dat stuk kwam de volgende zinsnede voor: »Het is plotseling gebleken, dat het eiland /uid-Beveland een bijzondere strategische waarde bezit en dat het noodig is. dat eiland in staat van verdediging te brengen.* De zaak werd met gesloten deuren behan deld. Er waren 4 getuigen a charge, 3 a décharge gedagvaard. Tot de getuigen a charge behoorde de kapitein van de genie te Goes W. v. d. Hont. Het O. M eischte een maand gevangenisstraf. Door een Xederlaödmhen trawler gered» De Nederiandsche stoomtrawler «Oceaan 1I« uit IJcnuiden heeft in Aberdeen 18 personen aan land gebracht, zijnde de gezagvoerder en 17 man van het Russische stoomschip «Balva» uit Riga. Deze werden gered toen het stoomschip, dat met kolen van Blyth naar Archangel was bestemd, nabij de Shetlandache eilanden door een Duitsche duikboot in den grond werd geboord. De bemanning was vau alle bezittingen ontbloot rond, vóór de trawler haar bemerkte en aan boord nam. De scheepspapieren gingen eveneens verloren. Duitseh luchtschip ontmoet. Door een der leden van de bemanning van den stoomtrawler »Annie Y.M. 104 werd bij binnenkomst te IJmuiden medegedeeld, dat op Dinsdag 27 dezer op ongeveer een 90 zeemijlen afstand van IJmuiden een groot Duitseh luchtschip, gemerkt L. 39, was ge passeerd. Het kolosale lichaam kwam heel laag over den stoomtrawler heen vliegen, ging eenige rnaleu onderzoekend langs het schip, doch waarschijn lijk bespeurde dat het werkelijk een IJ muider stoomtrawler was, verdween het weder en liet den stoomtrawler verder doorvisschen. Belgische auto's in beslag genomen. Men meldt ons uit Maastricht: Bij de mobilisatie en het begin van den oorlog zijn door de Belgische regeering de meeste automobielen opgeëscht ten behoeve van het leger en daarvoor bons afgegeven. Na het nemen van Luik zijn velen gevlucht en zijn ook tal van die gerequireerde auto's de grens overgekomen er. hier in Nederland verkocht. Toen nu de eigenaars der auto's bij de Belgische regeering kwamen met bun bons, bleken de auto's nooit in het bezit der regeering te zijn geweest. Een agent van het Belgisch bestuur, iemand van de Belgische legatie in Den Haag beeft nu met behulp, van de marechaussee reeds een aantal automo bielen te Maastricht opgespoord, waarvan nummer van chassis, motor enz. overeenkwamen met die op de brns en die auto's in beslag genomen. DAGEN Voorm. Nam. Zaterdag 31 Juli 4.43 5.3 Zondag 1 Augustus 5.22 5.40 Maandag 2 6.1 6.22 Dinsdag 3 6.46 7.10 Woensdag 4 7.40 8.14 Donderdag 5 8.52 9.36 Vrjjdag 6 10.17 10.58 A DYERTENTIËN. In den woeligen kindertijd: onontbeerlijk ter onrniddelljjke ver zachting en genezing bij brand- stoot- of snijwonden, brandblaren, bloedbleinen, kneu zingen, open plekken, schrammen, builen, zweren, ontvellingen, winterhanden en -voeten. Op den lateren leeftijd: beproefd bjj oude en nieuwe wonden, huiduitslag, gebarsten banden, spierverrek- kingen, spit in den rug, lendenpjjn, zeere borsten, klo7eo, aambeien. Op den pijnlijken ouden dagveel geprezen wrijtmiddei bij rbeuma- tiek, rbeumatische zenuwpijnen, jicht, po- dagra, stramheid in de ledemateD, ischias, stijfheid in de ledematen. Werkt heerlijk verzachtend en pijnstillend. In elk gezin waar kin deren zijn, moet de Kloosterbalsem op een vaste plaats in de kast te vinden zijn. Prjjs Per pot van 20 gram f 0.35, van 50 gram f 0.75, van 100 gram 'i u-I25 *rUn? fH°' Eischt ROODENBAND.net onze handteekening L. 1. Ah.K.üK, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten, apothekersen te Ter Neuzen bH de Wed. A. VAN OVERBEEKE-Leunis Axel, J H VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLF F LzHulst, F. L. VERWILGHEN—v u Hooft; Zaamslag, D. RIEMENS—Janssen. 11 11 ii ii li

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3