oopst adres voor Piano's 008 TIJDGEEST OBLIGATIEN JACs DE KOK, Ter Neuzen. ilinn* nynnm VAN DALEN, Muziek-Instrumenten Groots verscheidenheid. Zie Etalage JACs DE KOK, Ter Neuzen. UIT ONZE OMGEVING. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. H'jogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiön. •r a rv r> a it r si, Brouwerijstraat :l (hoek Havenstraat) TER NEUZEN, Pmniel rekkingen volgens aanwijzing der Nednrlanilsche Staatsloterij f2.50, f5— f30.— f20. f25.— Door ongeveer 90°/0 van de landweermannen der lichting 1907 is gebruik gemaakt van de gelegenheid om met verlof te gaan hiervan hebben zich slechts zeer enkelen later weder by bun korps aangemeld. De Minister stemt geheel in met de meening van die leden, welke van oordeel zijn, dat het niet op den weg van de legerautoriteiten lag om de manschappen er op te wijzen, dat zij bij eventueel gebruik maken van hun verleende voorloopig onbepaald verlof wellicht niet langer steun van de steuncomité's zouden kunnen verwachten. Het was hem trouwens niet bekend, welke gedragslijn in deze door de steuncomité's zou worden gevolgd. Mejufvr. J. van Borssu.m Waalkes, alhier, is ter beschikking gesteld om te worden benoemd tot onderwijzeres bij het Europeeseh lager onderwijs in Ned.-Indie. Rijks-Telefoon. Nieuwe aansluiting No. 07. G. Dees. Vervallen de aansluiting No. 67. Zeeuwsch- Vlaamsche Tramwegmaatschappij (Directie) Nieuwstraat 10. Ds. C. van den Nieuhuizen te Ken esse sedert 1 Augustus 1914, lste luitenant bij het reservekader infanterie te 's Gravenhage, is bij Kon. besluit benoemd tot kapitein, standplaats Ter Neuzen. (Z. N.) Bij miaisterieele beschikking is bepaald, dat voor wat betreft de militaire rechtsple ging Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen met uit zondering van het garnizoen Ter Neuzen als één garnizoen wordt beschouwd. Als com mandant van het garnizoen Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen zal optreden de garnizoens-com- mandant van Axel. De Nieuwe Nederlandsche Maatschappij tot het vervaardigen van spiegelglas en che mische producten te Sas van Gent zal over het boek-jaar 1914 aan de aandeelhouders 7°/ft dividend uitkeeren. Tot commissaris is her kozen de heer A. Delloye. - Te St. Jansteen stemden Vrydag 298 kiezers, 6 briefjes waren van onwaarde. Her kozen werden de heeren C. Ysebaert met 231, H. Vergauwen met 188 en Th. Voet met 183 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen 0. G. Bleijenberg (aftr. lid) rnet 130 en J. Ferkel met 92 stemmen. Zaterdagmorgen wilde zekere Henri Heijman. een 28-jarig gehuwd persoon met talrijk kroost van Sint Nicolaas onder de gemeente Sint Jansteen de grens passeeren en scheidde met zijn klompen de gevaarlijke draden van een om er door te kunnen krui pen. Toch kwam hij er mede in aanraking, met het gevolg dat hij gedood werd. Twee anderen, die bij hem waren, zagen toen van hun voornemen af, om naar Nederland te gaan. Bij de herstemming voor 2 leden van den gemeenteraad van Boschkapelle werden uitgebracht 146 stemmen, van onwaarde 4. Gekozen J. Heyens met 90 en J. Scheele (altr.) met 80 stemmen. Het aftredend lid G. v. Campen verkreeg 65 stemmen. Door onderofficieren, korporaals en manschappen van de landweer, verblijvende te Breskens, is door een comité uit hun midden ingezameld de som van acht en veertig gulden 90 cent, welk bedrag aan het alge meen comité is overgedragen, door tusschen- komst van den detachements-commandant. Een woord van lof is hier op zijn plaats aan deze mannen, die uit hun beperkte mid delen nog zoo'n som wisten bijeen te zamelen om in de uiterste behoeften te voorzien van de nagelaten betrekkingen der hier onlangs op zoo noodlottige wijze omgekomen visschers. Bij de stemming voor 2 raadsleden te Breskens verkregen de heeren Abr. du Burck 206, en P. Roest 177 stemmen, bpiden af tredende leden, terwijl op P. Lako 125 stem men waren uitgebracht, zoodat de aftredenden zijn herkozen. In allen eenvoud, in overeenstemming met het karakter van den overledene, had verleden Vrijdag op de algemeene begraafplaats te Oostburg de begrafenis plaats van wijlen den heer 1. van Houte. Tegenwoordig waren, behalve familie en vrienden, deputatiën uit den gemeenteraad, het muziekgezelschap en de afdeeling Oostburg der Zeeuwsche Land- bouwmij de vereeniging van burgemeesters en secretarissen (van de drie laatstgenoemde lichamen was hij resp. eere-voorzitter, oud voorzitter en voorzitter.) Ook was aanwezig de afgevaardigde voor dit district, jhr. R. de Muralt. Een tweetal kransen sierden de kist aan de groeve werd niet gesproken. Bij de Vrijdag gehouden verkiezing te Oostburg voor twee leden van den gemeen teraad werden uitgebracht 345 st. Hiervan verkreeg de heer F. van Dam (aftr.) 206 stemmen, de heer E. A. H. Ie Grand (aftr.) 203 stemmen en de heer A. van Unen 156 siemmen. Gekozen zijn dus de heeren van Dam en le Grand. Vrijdagmiddag bracht de justitie een bezoek aan Oostburg om een gerechtelijk onderzoek in te stellen naar het overlijden van den vluchteling H. van den Genucht.e, die door de tram overreden was. Door nog onbekende oorzaak ontstond er Zondagmiddag brand in den molen van G. Doens te IJzendijke. Gelukkig kon men den brand nog blusscken met eenige emmers water. De brandweer, spoedig ter plaatse, behoefde niet op te treden. De schade, door verzekering gedekt beperkte zich tot een verbrande deitr en wat planken. Te Sluis hadden Zondag verschillende volksspelen plaats, opgeluisterd door de muziek korpsen van Aardenburg en Sluis. Er was bij alle spelen een grooten toeloop van volk. Vooral het waterduel op de haven was een mooi slot van liet drukke feest. Bij de gemeenteraadsverkiezing te Sluis namen van de 401 kiezers 362 aan de stem ming deel. Herkozen werden de heeren A. Aerhoudts met 182 en I. Brevet met 183 st. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren II. J. le Nobel Jz. met 158 en J. N. Metz met 129 stemmen. Van onwaarde waren 7 briefjes. Maandagmorgen bleef een man uit België, die over de grens wilde komen, aan den elec- trischen draad dood liggen onder de gemeente Sint Kruis. Arron<ÜN$eiiients-Ueclitbank te Middelburg Zitting van 13 Juli 1915. Door bovengenoemde rechtbank werden de volgende vonnissen uitgesproken F. H., 24 j., werkman, en M. de V., 22 j., vrouw van F. II., beiden verblijvende te Clinge, zijn wegens terugkeer in bezet grondgebied na uitwijzing veroordeeld ieder tot 14 dagen gevangenisstraf. A. de B., 22 j., vrouw van P. F. G kant werkster, verblijvende te Groede, is wegens diefstal veroord. tot 1 week gevangenisstraf. P. de B., 25 j., veldarbeider te IJzendijke, is wegens mishandeling veroord. tot 5 boete of 5 d. hecht. E. M., 35 te Assenede, beklaagd van poging tot verboden uitvoer, is vrijgesproken. P. J. v. d. B., 38 j„ herbergier en S. M. H., vrouw van P. J. v. d. B tijdelijk te Ter Neuzen, beklaagd van diefstal, zijn vrijgesproken. Een vreemd verschijnsel. Maandag j.l. kwam een vrouw, bewoonster van den Oostkousdijk te Rotterdam, de politie verwittigen, dat men haar en haar gezin ver moedelijk heeft willen vergiftigen, want alle restanten van haar gekookte etenswaren had den een roode kleur aangenomen. Men achtte het een ernstig geval, te meer daar er wel eens Jwist met de buren geweest was, zooals het meer gaat. De vrouw kreeg opdracht om, zoodra zich bij iemand van haar gezin verschijnselen voor deden, die op vergiftiging wezen, onmiddel lijk de politie in de Witte de Withstraat te waarschuwen. Er deed zich evenwel niets voor, hoewel de restanten van aardappelen, vleesch, melk al rooder werden en ten slotte met een roode saus overgoten schenen. Men nam proeven, omdat men dacht, dat liet aan het kookgerij kon liggen. De vrouw werd aan het koken van aardappelen gezet en zoodra zij klaar was, nam men eenige aard appelen mede en hield deze bij de politie onder toezicht. Enkele uren daarna meldde de vrouw reeds mijn aardappelen, worden al rood, terwijl de aardappelen, die men medenam en onder toe zicht hield, niet van kleur veranderden. Tot dusverre heeft niemand er leed van ondervonden, maar het gekke van het geval is, dat zich Vrijdag in een zeer zindelijk en goed bekend staand gezin op den Scbiedam- schenweg precies hetzelfde heeft voorgedaan. Tot zelfs kaas, die aangesneden onder een stolp stond, werd besmet. - Men vermoedt, dat men te doen heeft met een zwakken, maar zich zeer snel voortplan tenden bacil, uit Italië herkomstig. Daar te lande moet het reeds voorgekomen zijn, dat geheele dorpen door dezen bacil besmet werden. In hoofdzaak op gekookte spijzen en vloei stoffen schijnt de bacil vat te hebben. Tot dusverre beperken de gevallen zich tot oud-Deltshaven. Een brutale oplichter. Men zal zich herinneren, dat ongeveer zeven wekeu geleden bij een bakker in de Nes, te Amsterdam, een valsch bankblijet van f 25, slordig en onnauwkeurig nageteekend, in be taling werd gegeven. Tot dusverre slaagde men er niet in dezen oplichter te ontdekken. Zondagavond kreeg bakker Götte een reeds bejaard man met de post van 6 uur een dikken brief, waarin hij, in heel officieele termen, werd uitgenoodigd om in verband met het onderzoek naar de valsche munters, tegen 8 uur naar het Paleis van Justitie aan de Prinsengracht te komen. Bakker Götte ging tegen den voorgeschreven tijd op weg. Maar aan het Paleis van Justitie bleek niemand aanwezig en de portier vertelde, dat er 's avonds nooit zitting werd gehouden. Terwijl de bakker zich het hoofd moe peinsde wie hem deze kool gestoofd mocht hebben, vervoegde zich om kwart over acht het begon al aardig te schemeren een als een heer gekleed persoon bij inejutfrouw Götte en overreikte haar een groote gele evenloppe. Dö juffrouw wilde de enveloppe zorgvuldig met een pennemesje open maken, doch dat behoefde niet. Trekt u 'maar los. Ziet u, ik ben inspec teur van politie en veel tijd heb ik niet 't Is over de bankbiljettenzaak. Ze hebben 'm hoor Met vreugde hoorde juffrouw Götte het aan dat de man die haar man er voor 25 in had laten loopen nu achter de tralies zou gaan. Is het 'm vast »Vast en zeker!* antwoordde de zooge naamde inspecteur. Inmiddels trok juffrouw Götte in de deur post van den winkel staande een groot stuk gezegeld papier uit de enveloppe. In naam van den Officier van Justitie werd zij daarin gesommeerd het geldkistje af te geven ter controleering van het valsche bankpapier. Het geldkistje zoo stond op het mooie geze gelde papier zou slechts in tegenwoordig heid van den heer Götte, haar man, en den Officier van Justitie geopend worden! Nu, dat was mooi genoeg en zonder eenig wantrouwen te koesteren overhandigde juf frouw Götte het gesloten geldkistje waarin ongeveer 250. Men kan zich begrijpen met welk een ont steltenis bakker Götte, terug komende van zijn vergeefsche reis naar het Paleis van Justi tie, het verhaal van zijn vrouw aanhoorde. Onmiddellijk werd de politie van het gebeurde in kennis gesteld, doch tot heden is het nog niet gelukt den dader te ontdekken. Het geldkistje is hedenmorgen terug ge vonden op de Stadhouderskade. Eenige qui- tapties bevonden er zich nog in, benevens één cent. Dat is alles wat baker Götte voor- loopig van zijn schat over heeft. TWEEDE KAMER. 's Gravenhage. Op voorstel van den voor zitter wordt besloten, eenige wetsontwerpen onmiddellijk in behandeling te nemen, o. a. tot vlootaanbouw, nadat op verzoek van den heer Arts het ontwerp betreffende wijziging van den zout-accijns voorloopig van de agenda is afgevoerd. Aangenomen wordt bet w. o. tot tijdelijke afwijking van de promotie-regeling voor zee officieren. Bij de behandeling van de suppletoire water- staatsbegrooting (werken ter bestrijding van de werkloosheid) verklaart de heer Albarda de aangevraagde drie miljoen gulden te gering voor den grooten nood. De heer de Muralt wijst o. a. op de groote werkeloosheid in Breskens en Ter Neuzen en keurt het af, dat bij het gewijzigd w. o. de kanaalwerken te Ter Neuzen zijn vervallen evenals dat de Belgische schippers, die nog bovendien worden ondersteund, onder de markt werken, waartegen hij maatregelen vraagt. De minister van oorlog heeft aan de burgemeesters meegedeeld, dat wanneer tijdens den verderen duur van den huidigen mobili satie-toestand aan militairen verlof tot herstel van gezondheid wordt verleend, de betrek kingen dier militairen ook gedurende dat verlof in het genot mogen worden gelaten van de haar toegekende vergoeding. TER NEUZEN. Huwelijksaangiften. 8 Juli. Ant- honie Pieter Riemens, 21 j., jm. en Jacomina Levina Rachel Versluis, 21 j., jd Huwelijks voltrekkingen. 8 Juli. Petrus Adri- aan Eekman, 22 j., jm. en Maria Suzanna Stroo, 20 j jd. Geboorten. 7 Juli. Janna, d. van Jan Daniel Meertens en Anna Verhejjke. 8 Juli. Jan Corne lls, z. van Jacobus Pieter van Doeselaar en Leuntje van Wiick 10 Juli. Cornelis Jan Jacobus, z. van Pieter Hamelink en Jacomina Maatje Hangoor. Overlijden. 5 Juli. Jan de Mul, 4 m., z. van Jacobus en Martha Maatje Dielemen. Jan Koster, 8 m z van Jan en Tanneke Esther Pladdet. DAG ËN. Voorin. Nam. Woensdag 7 4 •Juli 2.51 3.9 Donderdag 15 3.26 3.44 Vrijdag 16 4.1 4.19 Zaterdag 17 4.38 4.57 Zondag 18 5.17 5 38 Maandag 19 6. 6.25 Dinsdag 20 6.51 7.20 is dagelijks te consulteeren van .9 12 en ven 2—4 uur. Plaa8ten van Kunsttanden Gebitten. ANTOINE MES, MIDDELBURG. en alle soorten gjSgT' Men vrage Geïllustreerde Prijscouranten Volgestort (wettig geoorloofd) Verkrijgbaar a. h. Hoofdkantoor Wijnhaven 15 te Rotterdam en bij H.H. agenten. VAN OUDS BEKEMO ADRES. li 11 11 11 11 uuMDkorUil..

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3