Gein. Hoopre Burgerschool. J- DE FEIJTER, L. T. v. HASSELT, Dr. H. B. v. NES, R. NOLSON, L. WIERSMA, Johanna Thekla Katharina Maas, HANHA MAAS, Kechtszaken. Kantongerecht te Ter iTeuzen. Gemengde Berichten. INGEZONDEN STUKKEl? Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij to Ter lieuzen. Advertentiën. Scheepsramp te Breskens. Waarschuwing. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg De autoriteiten verklaren, dat de moorde naar zich reeds Vrijdagavond in het huis van Morgan had verborgen. DAGEN. Voorna. Nam. Woensdag 7 Juli 9.54 10.28 Donderdag 8 10.59 11.29 Vrijdag 9 11.56 Zaterdag 10 0.20 0.42 Zondag 11 1.3 1.23 Maandag 12 1 42 2.1 Dinsdag 13 2.17 2.34 aftredend lid. betaalmeester. geneesheer. handelsman. commissaris b h. Holl. loodswezen. Jhr. R. DE MURALT, Lid van de Tweede Kamer der St. Gen. G. A. VORSTERMAN VAN O YEN, oud-lid Tweede Kamer, Aardenburg. Mr. F. J. N. VAN DAM, Kanton rechter Oostburg, lid van de Prov. Staten. W. SCHERPENHU1JZEN, Comman dant detach. Landweer. Ds. R. MEEUWEN BERG, Pred. der Ned. Herv. Gemeente- E. DE THOUARS, Dir. Stoomtr.. Maandagmiddag overleed te Oostburg de heer I. van Houte, oud-burgemeester, in den ouderdom van 92 jaar. De overledene, die ook lid is geweest van de Prov. Staten, was ridder in de orde van Oranje-Nassau. De Territpriale Bevelhebber in Zeeland enz waarschuwt een ieder tegen het aanraken van niet gesprongen artillerie-projectielen, zijnde zulks levensgevaarlijk. Van het vinden van dergelijke projectielen moet onmiddelijk kennis gegeven worden aan den Burgemeester ter plaatse of den Positie commandant te Bath. Schijven, vlaggen, overblijfselen van ge sprongen projectielen zijn Rijkseigendommen, waarvan het ontvreemden strafbaar is volgens de Wet. De eerste zaak, welke gistermorgen in het openbaar voor de rechtbank te Middelburg werd behandeld, was die tegen Fr. H. en M. de V., die zich op 20 Juni te Clinge bevonden, nadat hen door Jen territorialen commandant het verblijf in het in staat van beleg ver klaard gebied was ontzegd. Als getuigen werden gehoord kolonel Brocx en de milicien soldaten M. Flikweerd en P. Kerkhout, uit Hulst, die op last van een luitenant beide beklaagden voor de maréchaus see geleiden. Het O. M. waargenomen door den officier van justitie mr A. Mijnliefif, eischte voor ieder 14 dagen gevangenisstraf. Nadat verschillende zaken met gesloten deuren waren behandeld, kwam aan de orde de zaak tegen P. J. v. d. B. en S. M. H. uit Ter Neuzen, welk echtpaar niet verschenen was en tegen wie daarom verstek werd verleend. De beklaagden zouden op 15 Juni afgesneden gras hebben weggehaald, dat toebehoorde aan .T. Dieleman, die als pachter van de provincie eigenaar van het gras was. Als getuige gehoord verklaarde Dieleman, dat niemand anders als hij eigenaar was en ook heeft hij bekl. gezegd er af te blijven. Ditzelfde verklaarde de dochter van Dieleman. De derde getuige, J. de Bree, aannemer, verklaarde, dat hij het bewuste gras van de provincie aan Dieleman heeft verpacht. De eisch luidde voor ieder drie dagen ge vangenisstraf. Ook was niet verschenen A. de B, vrouw van G. uit Breskens, tegen wien wegens dief stal van een lap flanel 10 of 10 dagen werd geëischt. Wel verschenen was P. de B., uit IJzendijke, die terechtstond wegens mishandeling van C. F. Scherbeijn, die wegens ziekte niet aan wezig was. De tweede getuige, P. de Roo, heeft de mishandeling gezien, bekl. gaf de vrouw een klap in het gezicht. De bekl. bekende ir. drift de mishandeling te hebben gepleegd en hoorde 5 of 5 dagen tegen zich eischen. (Midd. Ct.) Zitting van 2 Juli 1915. VEROORDEELD ZIJN C. d. V., werkman te Axel, t. z. v. Jachtwetovertreding, t. b. v. 5, subs. 3 d. hecht met verbeurdv. en vernietiging der strikkenG. v. C., arbeider te Axel, t. z. a. v. t. b. v. ƒ1 subs. 1 w. tuchtschool; P. d. Jarbeider te Zaamshig, t. z. a. vt. v. b ƒ1 subs. 1. hecht. F. J. d. W., knecht te öas van Gent, t. z. v. het niet voldoen aan een bevel v. d. Militaire Macht, t. b. v. 5, subs. 1 w. tuchtschool, met bevel tot teruggave der petroleum; P. F. d. W, metselaar te Sas van Gent, t. z. a. v. t. b. v. ƒ30 subs. 20 d. li.P. d. L., arbeider te Sas van' Gent, t. z. v. het niet voldoen aan de verordening van den Terr. Bevelhebber in Zeeland, t. h. v. 1 d M. T. v. L herbergierster te Sas van Gent t. z. a. v t'. b v' ƒ10 subs 10 d. h. en tot principale h. v 1 d. A. Gbierhuishouder en P. J. Dherbergier beiden te Sas van Gent, t. z. v. Drankwet overtre ding i. t. b. v. f 5 subs 5 d. h. v. i.met verbeurdv. en vernietiging der in beslag genomen flesschen met inhoud der overige sterkendrankN. J. F. D herbergier te Phillipine t. z. a. v. t. b. v. 3 subs'. 3d. h.M. v. d. T zonder beroep te Sas van Gent t. z. a. v. t b. v. 10 subs 10 d h., met verbeurdv. en vernietiging v. h. i. b. genomen sterkendrank I. W., wagenmaker te Zaamslag, t. z. v. overtre- dring der ongevallenwet t b v. 5 subs. 5 d. h. P.C.reizlgerzonderwoonplaatst z.v.berm berijden t. b. v. 1 subs 1 d. h.J. d. P arbeider te Axel, t. z. a. v. t. b v. 2 subs. 2 d. h. M. d. V., landbouwer te Axel, t. z. v. Leerplicht wetovertreding, t. b. v. 6, subs 3 d. h.J. d. P. arbeider te Axel, t. z. a v. t. b. v 2 subs. 2 d. h.' M d. P., winkelier, te Zaamslag t. z. v. IJkwetover- treding, t. b. v. 1 subs. 1 d. h. met verbeurdv. van het gewicht. C. V. en P. G., zonder beroep te Sas van Gent, t. z. v. het fietsen zonder licht, i. t.b. v^2subs.2d.h. J. v. d. M., arbeider te Sas van Gent, t. z. a. v., t' b. v. ƒ2 subs. 2 d. h.J. L., beeldhouwer te Sas van Gent, t. z. a. v., t. b. v. 0,50 subs 1 d. h J F. v. O., herbergier en F. W., werkman, beiden te Ter Neuzen, t. z. a. v i t. b. v. 2 subs 2 d. h F D„ arbeider en P. A., koopman beiden te Axel' t. z. a. v i. t. b. v. f 2 subs 2 d. h.; A. C T molenaar te IJzendijke t. z. a. v., t. b. v. 2 subs' 2 d. h.L. V. B., militair te Westdorpe, t. z.a. v. ■t. b. v. 1 subs 1 d, h. A, .1. B., arbeider te Philippine,.t z. v. het loopen over anders grond, t. b. v. ƒ0,50 subs. 1 d h. d. L., schipper te Ter Neuzen en D. B. C. werkman te Overslag, t. z. v. openbare dronkenschap i. t. b. van 2 subs 2 d. h. R. F. B., en C. V., arbeiders te Westdorpe, t z. v. burengerucht, j. t. b. v. ƒ5 subs. 3 d. h. I. d. B ijskoopman te Zuiddorpe en L. D., mossel koopman, ter zake van een trekdier onbeheerd laten staan, i. t. b. v. f 0,50 subs. 1 d h. J. F. V, zonder beroep te Ter Neuzen, t. z. v. het spelen om geld, t. b. v. 1 subs. 1 d. h.; M. L. K zonder beroep te Ter Neuzen, t. z. a. v., t. b. v. f 1 subs 1 week tuchtschool. A. J. v. d. Barbeider te Axel, t. z. v. openbare dronkenschap, t. b v. 2 subs 1 week tuchtschool. R. D., expéditeur te Ter Neuzen, t. z. v. Over treding der Muntwet, t. b. v. 5 subs. 5 d. h met bevel tot teruggave der in beslag genomen munt stukken H. E, koopman te Kortrfik, t. z. v. Over treding der Muntwet t b. v. 5 subs 5 d.h., met bevel tot teruggave der in beslag genomen munt stukken. RIJGESPROKENA. K aannemer, wonende te Ter Neuzen en F. A. J. B, kleermaker te Philippine. ONTSLAGEN VAN RECHTSVERVOLGING L. G., werkman te Ter Neuzen. Ken aanslag op Morgan. Er is Zaterdag een aanslag gepleegd op dhr. J. P. Morgan te New-York. De aanrander loste twee schoten. Eén kogef drong door de borst en den arm, de andere kogel ging door de dij. De dader werd gearresteerd. De aanslag op Morgan werd gepleegd in diens zomerwoning Glencove op Long Island Zaterdagochtend 9 uur. Volgens de beambten, die den moordenaar hadden gevat, had deze verklaard, dat hij van Duitsche afkomst was en bereid was zijn leven op te offeren, teneinde een einde aan den oorlog te maken. Morgan, zoo zeide hij, kon, als hij slechts wilde, een einde aan den strijd maken. Bij zijn verhoor verklaarde de man, dat hij persoonlijk niets tegen Morgan had en niets wenschte dan hem te spreken, teneinde hem te overreden al het mogelijke te doen om een einde aan den strijd te maken De man schijnt niet wel bij het hoofd. Naar bericht wordt, heeft hij ook nog verscheidene schoten gelost, die langs het schachtoffer heen gingen, Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur Ik verzoek in Uw blad opname voor iets, dat ik over de gemeenteraadsverkiezing in Ter Neuzen wil zeggen. Ik heb mij geërgerd en die mijn stukje leest, zal me geen ongelijk kunnen geven. De candidaten van de anti-rev. kiesveree- niging heeft men kunnen zien. Zjjn mijne inlichtingen juist en daar aan kan ik niet twijfelen dan werd in de anti-rev. kiesvereeniging nog iemand anders gesteld. Die bedankte echter en toen werd iemand gekozen, die aan de kiezers dis een werk- manscandidaat wordt voorgesteld. Dat moet men nu weten en de kiezers zelf mogen daarover oordeelen. Maar de man, die te voren gesteld was en bedankte, werd een paar jaren terug geen anti-rev. genoemd. Onze partij zelf wees hem als zoodanig af. Hij was voorstander van de oprichting van eene H. B. S. en daarom mocht hij toen geen anti-rev. heeten. Ik ben in goed vertrouwen ook een tegen stander geweest, mijnheer de redacteur, omdat ik geloofde, wat ons anti-rev. blad en de partij schreef tegen die H. B. S. En nu werd die man candidaat gesteld door diezelfde partij. Is daarvoor door ons al die herrie gemaakt Hebben we daarvoor de geheele gemeente op stelten gezet Mijn bezwaar, dat verstaat u wel, is niet tegen dien man, maar tegen de partij, die zoo in haar eigen zwaard valt. Zoo'n handeling na al die vroegere druk- temakerij stuit me tegen de borst. En daarom wensch ik, dat dit feit niet verborgen bljjtt, maar dat meerderen, liefst allen het weten. Laat men toch eerlijk blijven. Ik dank u, mijnheer de redacteur, voor het plaatsen van deze regelen. Een Christelijk kiezer. Mijnheer de Redacteur Ik zou wel een woordje willen zeggen over de candidaten van den Gemeenteraad. Ik zou niet graag hebben en vele nering doenden en andere menschen van Sluiskil ook niet, dat nog meer anti-rev. in den Raad kwamen. Op Sluiskil wil men niet geregeerd worden als op /aamslag, waar men alle uitspanning verbiedt We hebben nu al een paar leden in den Raad, die alle genoegens een kwaad oog aanzien. Wat moet het worden, als er nog een paar van dat soort bijkomen V Daarom wensch ik. dat de Slniskillenaars eens flink stemmen op de mannen van de liberale partij. Een neringdoende van Sluiskil. TER NEUZEN. Huwefijks-aangiften. 2 Juli. Afitonius Henricus van Dalen, 29 jjm. en Cor nelia Maria Emiliana van Meir, 20 jjd. Geboorten. 29 Juni. Petrus Jo9ephus, z. van Augustus Bernardus de Coninck en Maria Sophia Jacobs. 1 Juli. Theophilus Leonardus, z. van Theophilus van de Winckel en MariaTanneke Huijssen. 3 Juli. Maria Magdalena, d van .Jose- phus Theodoras de Bruijn en .Tosephina Maria Baert. Overlijden. 28 Juni Cornelia Verheijke, 65 j., wed van Levinus Koole 30 Juni. Krin van Dix- hoorn, 76 j., echtg. van Franeina Meensen 1 Juli. Albert .Julien Aiphonse Holemans, 3 m., z. van Louis Raijmond Elisa Gilbert en Maria Justine Alphonsine Detorges. 2 Juli. Angelique Josephe Colette Van Cenlebroeck, 59 j., wed. uit le huw. van Ernest Henri Joseph Fontaine, nit 2e of laatste huw. van Emiel van Goethem. AXEL. Huwelijks-aangiften. 17 Juni. Jacobus van Rijnbergen (van Hoeven), 23 jjm. en Vic toria Seraphina Groothaert, 22 j., jd. 29 Juni. Joseph Vereecken, 25 j., jm. en Geertruida van Akker, 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juni. Joseph En- gels (van Antwerpen, België), 25 jjin. en Maria Jozephina Lippens, 32 j., wed. Jan Adriaan de Regt (van Biervliet), 22 jjm. en Cornelia Hame- link, 23 jjd. Jacobus Schieman, 24 j., jm. en Maria Pieternella de Bruijne, 25 jjd. Geboorten. 18 Juni. Cornelis, z. van Adriaan Dobbelaar en Krina Schieman. 20 Juni. Sara, d. van Dirk Schuitvlot en Levina Witte. 21 Juni Adriana Maria, d. van Johannes Jacob Hoebé en Maria Adriana Knieriem. 27 Juni Marinus Abra ham, z. van Willem Mieras en Cathalina Geer truida Dieleman. Overfijden. 17 Juni Elisabeth Adriana Wiemes, 20 jd. van Louis en Suzanna Johanna Oole. 19 Juni. Maria Dieleman, 77 j., echtg. van Johan nes Oostdyk.^ 20 Juni. Mattheus de Koefjer, 12 wz. van Karel Pieter en Margaretha Paulina van Tatenhove. HOEK Huwelijks aangiften. 21 Juni. Marinus Karelse, 25 jjm. en Janna de Meester, 23 j., jd. Geboorten 3 Juni. Hendrik en Krijn, zonen van Cornelis Riemens en Alida Pladdet. 11 Juni. Catharina Cornelia, d. van Francois de Jonge en Elizabeth Wolfert. Paulina, d. van David de Groote en Maria Meensen. 22 Juni. Christiaan, z van Levinus Mechielsen en Magdalena Bakker. 23 Juni, Willem, z. van Jacobus Scheele en Tanneke de Kraker. 29 Juni. Mechelina, d. van Cornelis van Tatenhove en Janna Catharina van Hermon. Overlijden. 9 Juni. Abraham van Hoorn, 7 m., z van David en Krina Vinke. 17 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. geslvan Jan Bolleman en Neeltje van Cadzand. 18 Juni. Janna van Hoeve, 72 j., wed. van Levi nus Scheele. 29 Juni. Jan Maas, 5 j., z. van Daniel en Janna Riemens. ZAAMSLAG. Hnwelijks-aangiftCD. 1 Juni. Johan Adriaan Wisse, 25 j, jm. en Suzanna Maria Stoffels, 25 .1 jd- Huwelijks-voltrekkingen. 10 Juni. Marinus Scheele, 23 j., jm. en Maria Hamelink, 24 j., jd. 17 Juni. Johan Adriaan Wisse, 25 j., jm. en Suzanna Maria Stoffels, 25 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Maatje, d. vau Hermanus Jan Siemens en Leijntje Sehoele. Leentje Marina, d. van Jan de Iiruijne en Lourinn den Engelsman. 3 Juni. Johannes, z. van Cornelis Hofman en Mechelina van Kraeijenhove. 5 Juni. Pieter, z. van Michiel Cornelis Wilhelm en Adriana Wilhelmus. 12 Juni. Geertruida WillemiDa, d. van Jan Cornelis Yerlinde en Neeltje Aldertha Ylaander. 17 Juni. Adriana Jacoba, d. van Adriaan Ilamelink en Geertruida Goosen. Pieter lfubiegt. z. van Pieter Maarten Geelhoedt en Cornelia Moerman. 19 Juni. Franciscus, z. van Alphonsus Mintièns eD Paulina Catharina van den Vijver. jGverlijden. 15 Juni. Pieter Egbert Kakker, 17 j., z. van Jan en Elizabeth Hameliuk. 25 Juni. Johanna Floras, 48 j., echtg. van Joos den Hamer. n n n H Heden overleed te 's Hertogen bosch tot mijn diepe droefheid, kalm en zacht, mijn innig geliefde Eehtgenoote in den leeftijd van ruim 26 jaar, mij nalatende een kindje. J. J. VAN LEEUWEN. Ter Neuzen, 4 Juli 1915. Heden overleed te 's Hertogen bosch tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Zuster en Schoonzuster Eehtgenoote van den Heer, J. J. van Leeuwen, Ingenieur v. d. Prov. Water staat. B. C. M. MAASDrost. R. DROST. Ter Neuzen, 4 Juli 1915. Woensdag 7 en Donderdag 3 Juli a. S-, zullen de lessen in het open baar gegeven worden. De Directeur, TEN BRUGGENCATE. Ter Neuzen, 3 Juli 1915. Bij de stemming voor den Gemeenteraad op 9 Juli a. s. be velen wij krachtig aan de heeren Dit zijn mannen, die in staat zijn aan aller belangen tegemoet te komen- Vele kiezers van Driewegen. Op 16 Juni liep een garnalen-schuit op een verankerde mijn van onbekende nationali teit, in de Scheldemond. De schuit behoorde aan de Weduwe HOOG STAD oud 66 jaar. Uit dit, bezit putte zij haar eenige inkomsten. Haar beide zoons Daniël en Abraham, beiden gehuwd en vader van resp. 4 kinderen (van 19, 11, 10 en 5 jaar) en 1 kind (van 7 jaar) vischten met de hoogaars, die nog mede bemand was, door een ongehuwde knecht van 19 jaar en een jongen van 14 jaar. De onverzorgde nagelaten betrekkingen, slacht offers van den oorlog, moeten geholpen worden. I en einde de drie onverzorgde achtergebleven gezinnen voor ondergang te behoeden is er véél noodig. De ingezetenen der gemeente Breskens zullen veel willen en moeten doen, doch kunnen niet alles doen. Wie dus helpen kan, helpe Elke gift hoe klein ook, zal dankbaar worden aanvaard. Alle giftten zullen in dit blad worden ver antwoord en kunnen worden toegezonden aan den Penningmeester-Secretaris van het te Breskens gevormde Plaatselijk Comité tot stenn der nagelaten betrekkingen. Het Comité, D. H. VAN ZUI.TEN, Burgem. Voorzitter. A. C. KNOPPERS, Secretaris- Penningmeester. C. DIELEMAN. J. DE HUL LU. J. P. SALOMÉ. Abr. MANNEKE. P. C. VAN DEN HEUVEL. De ondergeteekenden, bekend met de treurige omstandigheden, waarin de nagelaten betrek kingen van de slachtoffers van bovengenoemde scheepsramp verkeeren, wekken hun landge- nooten ten dringenste op aan den oproep van het Comité wel gevolg te willen geven. Mij Breskens-Maldeghem.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3