TIP-TOP. Vlooswijkstraat 3, ABDIJSIROOP A. v Loop der bevolking le Ter Neuzen. UIT ONZE OMGEVING. Kerknieuws. Gemengde Berichten. Hxgwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. RUDOLF LOUIS Amerikaansche Fotografie Wanhoopt dan niet meer, want gij zult genezen In de Zwarte Zee, PETERSBURG, 10 Juni. (R. T. A Rap port van den generalen stafDen 7en bom bardeerde de vloot Zoungouldah en Kosjla (op de Klein-Aziatische kust), waar de mijnge- bouwen en steigers, welke bij een vorige be schieting onbeschadigd waren gebleven, ver nield werden. Twee Turksche schepen, geladen met steen kool, werden in den grond geboord. Den werkman A. H., alhier overkwam Donderdag een ernstig ongeluk. Te Sas van Gent aan eeue fabriek bezig zijnde met teren, glipte de ladder onder uit, Waardoor hij van eene flinke hoogte naar beneden viel. Ernstig gewond aan hoofd en ledematen, werd hij opgenomen, Na voorloopig verbonden te zijn, mocht hij evenwel naar zijne woonplaats vervoerd worden. De omstandigheden in aanmerking genomen, is zijn toestand- thans bevredigend. In het laatst van Juli of begin van Augustus zal te 's Gravenhage een algemeen examen worden gehouden voor de betrekking van hulptelegrafist ot kantoorbediende bij den dienst der Posterijen en Telegrafie. Aanmelding behoort te geschieden bij het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie te 's Gravenhage vóór 16 Juni a. s. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den direc teur van het post- en telegraafkantoor te dezer plaatse. Dit jaar worden 20 plaatsen als sur numerair der posterijen en telegrafie, waar onder ten hoogste 2 voor vrouwelijke candidaten, beschikbaar gesteld voor hen, die in het bezit zijn van een einddiploma van eene Hoogere burgerschool, Gymnasium of daarmede gelijk gestelde inrichting van onderwijs. Aanmelding behoort te geschieden bjj het Hoofdbestuur der posterijen en telegrafie te 's-Gravenhage vóór 16 Augustus e. k. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den directeur van het post- en telegraaikantoor te dezer plaatse. De St. Ct. van 10 dezer bevat in bijv. 521 de statuten van de Mariavereeniging te Sluiskil. In de Dinsdag te Axel gehouden ver gadering van stembevoegde ingelanden van den polder »Buth« werd het dijkgesehot vast gesteld op f 1.50 per H. A. De ontvangsten over het algeloopen dienst jaar bedroegen f 1205.20° en de uitgaven f 862.94. De begrooting werd vastgesteld op f 1264.07° met een post voor onvoorziene uitgaven groot f382.91. Tot dijkgraaf van den polder Moerspui is benoemd de heer B. C. Puylaert te Zuid- dorpe en tot ontvanger-griffier van dien polder dhr. Th. Onghena, aldaar, die mede benoemd is tot ontvanger-griffiier van den polder Zuid- dorpe Zuiddeel. Tot ontvanger-grifier van den polder Zuid- dorpe Noorddeel werd benoemd de heer P. Verhoeven. Deze functies waren vacant gekomen door het overlijden van den heer A. Moerdijk. De heer P. P. Wijne te Philippine is benoemd tot plv. dijkgraaf van het waterschap Groot en Klein Isabella. Woensdag is door de Duitsche grens wacht 'n zekere J. V. van Clinge (B). die in het veld trachtte de grens te passeeren, doodgeschoten. Dinsdag vergaderden te Biervliet inge landen van den Wilhelmina- St. Pieters- en Helenapolder. In den Wilhelminapolder werd in plaats van den heer V. Doens, die naar Oostburg verhuisde, met algemeene stemmen (12) tot gezworene gekozen de heer W. A. Verplanke, en de aftredende dijkgraaf, de heer W. f'. Verplanke werd herkozen. In plaats van den heer Eugs Temmerman te IJzendijke, jdie als afgevaardigde van den Wilhelminapolder bij den dijkraad te Hoofd plaat bedankte, werd met algem. stemmen benoemd de heer Cam. Thomaes. In den Helenapolder werd de aftredende dykgraaf W. P. Verplanke met algemeene stemmen herbenoemd. Zoowel in den Wilhelmina- als in den Pieterspolder kwam de waterloozing ter sprake. Een deel der beide polders zou kunnen uit- wateren door den Hootdplaatpolder. Plannen en begrooting zullen gemaakt worden en men zal trachten tot overeenstemming te geraken. Beide polders wateren nu uit door de sluis van den Elisabethpolder, dat steeds moeilijker gaat en voor het lage deel der polders bij veel regen erg schadelyk wordt. Op een verzoek van de eigenaars der hofstede, bewoond door den heer F. Haak in den Pieterspolder om den Blindenweg op eigen kosten met grint te verharden, met de bepaling, dat de jaarlijksche onderhoudskos ten ten Jaste des polders komen, is goedgunstig beschikt. De oorlogstoestand deed op de tegenwoor digheid van ingelanden of gemachtigden in de drie poldervergaderingen te Biervliet op Dinsdag zijn invloed gevoelen. Ongeveer een derde deel bleef afwezig. Enkele oproepingsbrieven waren als onbe stelbaar teruggekomen. Te Oostburg is voor de zestien gemeenten van Z. Vlaanderen W. D. een Bakkersbond opgericht met 75 leden. Het bestuur bestaat uit elf personen. Voorzitter is de heer J. Henrv te A arden burg De Bond heeft zich aangesloten bij den Bond van Brood- en Banketbakkers. Sedert 3 Juni is het verkeer van of naar België over IJzendijke gestaakt, zoodat thans het geheele verkeer met Westelijk Z.-Vlaanderen is verbroken. In de week van 2 tot en met 8 Juni kwamen uit Zeeland ter kennis van den cen- tralen gezondheidsraad 1 geval van roodvonk uit Breskens en 1 geval van diphteritis uit IJzendijke. Waarschuwing. Blijkens ingekomen bericht heeft een gar- nalenhandelaar uit Stellendam een tot zinken gebrachte mijn van een zandplaat gelicht, deze uiteen genomen en het niet onschadelijk ge maakte afvuurtoestel in zijn huis genomen. Met het oog op het groote gevaar, aan dergelijke handelingen verbonden, niet alleen voor den dader maar ook voor zijn omgeving, is het noodzakelijk, dat alle personen, die dooi den aard van hun bedrijf of uit anderen hoofde op of bij het water komen, tegen dergelijke ondernemingen nadrukkelijk gewaarschuwd worden en hen verboden wordt, aangespoelde of tot zinken gebrachte mijnen aan te raken. De vernielde Zeppelin. Ziehier nog eenige bijzonderheden omtrent 't vernielen van een Zeppelin boven Sint Amandsberg. Tusschen drie en vier uur 's morgens kwam het luchtschip uit het Wes ten over de Duitsche linies aandrijven en be woog zich, zooals gewoonlijk, over Gent in de richting Antwerpen, uit welker omgeving thans bijna regelmatig de Engelsche plaatsen bestookt worden. Hoog in de lucht zetten twee vliegtuigen 't gevaarte achterna, toen zij het, in de nabij heid van Gent gekomen, kruiselings begonnen te overvliegen, telkens bommen werpende die echter geen van alle doel troffen. Toch gaven de moedige aviateurs, een Franschman en een Engelschman bet niet op. Daar opeens een blauw vlammetje en een oogenblik daarna een geweldige viarn, alsof een krater zijn gloeiende vuurmassa in de lucht uitbraakte. Een ontzettend gekraak volgde, een ondeel baar oogenblik daarna en met donderend ge weld kwam, wat er nog van den romp restte, op het hooge dak van het groote wezenge sticht neer, dat eveneens in brand vloog. Ont zettend was de aanblik, die de eerste toe schouwers te zien kregen. Lijken en menschenbrokken waren rondom het klooster gezaaid de omgeving geleek een bloederige massa, waarin de overblijfselen van menschen verspreid lagen. Na het gelukken hunner onderneming maakten de beide vliegers nog eenige groote cirkels rondom het tooneel der catastrophe als om zich van den goeden uitslag daarvan te overtuigen. Daarna lieten beiden eene Engelsche en Fransche vlag uitwaaien en verdwenen in de richting van Gent. Toen men reeds meende, dat zij den terug tocht aanvaard hadden, werden zy te Gent zelf waargenomen, een grooten cirkel rondom de stad beschrijvende, en nog steeds met de vlag waaiende. Ondanks het ontzettende ka nonvuur, dat zonder ophouden op de koene aviateurs gericht werd, bleken beiden onge deerd en keerden terug in Z.W. richting. Intusschen was de eerste hulp bij het kloos ter aangekomen. Enkele burgers, die reeds met het blus- schingswerk bezig waren, werden door toe geschoten soldaten teruggedreven. »Zurück mit diesen Leuten«, werd er van alle kanten geschreeuwd, waarop de burgers, bij den kraag gevat en binnen hun huizen ge dreven werden, op streng consigne van het gebeurde geen woord te reppen. Ondanks deze voorzorgsmaatregelen, heb ben de Duitschers evenwel niet kunnen ver hinderen, dat het gebeurde omstreeks elf uur hier reeds bekend was. (Tel.) In den loop dezer week hebben zich de volgende personen alhier gevestigd. L. L. Wemaer, dienstbode, Nieuwediep 96 van Sluis D. de Visser, werkman Q 8, van Groede A. P. van Sweeden, veldar- beider, O 52, van ZaamslagA.M. Pb. Staal, zonder beroep, Q 222, van Sas van Gent E. M. Obrie, zonder beroep, Q 237 van Axel M. J. de Maree, zonder beroep, Ro- segracht 10 van Sas van Gent J. J. Huijs- sen, zonder beroep, Vlooswijkstraat 34 van Zaamslag J. Iluijssen, landbouwer, O 84 van Zaamslag P. van der Hooft, arbeider, O 61, van Zaamslag P. de Groote, dienstbode, Baandyk 79, van Hoek J. F. de Cal uwé, koewachter, P 96 van Sas van Gent, C. de Meester, dimistbode O 228, van Zaamslag M. L. Fl*lage zonder be roep, Q 183 van Westdorpe P. .1. Fagel, verpleegster, 8 N van Arnhem. Vertrokken C. S. Kuijser, zonder beroep, O 98 naar Zaamslag J. Harms, zunder beroep, Oostkant 5 naar Middelburg M. ,J. Dees, zonder beroep, P 68 naar Zaamslag D. J. yan der Mast, schipper, aan boord naar Oud Vosmeer M. C. Allemans, dienstbode, 8 N naar's Gra venhage P. C. Elve, zonder beroep, Donze- Visserstraat 56, naar 's Gravenhage M. Scheele, zonder beroep, P 37 naar Axel. Zondag 13 Juni 1915. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9 u., en nam. 2 u., Da A. Tim merman. Bediening van den H. Doop. Sluiskil. Yoorm. 9 u., en nam 2 u., dhr. L. Dek. Halst. Yoorm. 10 u., Da. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9 u., en nam. 2 u. Ds. A. II. Nieboer van Krabbendijke. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/, u., leeskerk. Oud Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 uen 5»/, u., Dhr A. Verhage van Meliskerke. Lokaal „Ebeu-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5'/s u., Evangelisatie. Zondagssluiting met hindernissen. Men schrijft uit Oud-Beierland, d d. 6 Juni. aan het N. v. d. D. In de laatstgehouden zitting van den Ge meenteraad alhier werd bij de politieverorde ning bepaald, dat lokalen met vergunning des Zondags alléén geopend mogen zijn des ochtends vóór 9 uur en van ll'/? tot 4 uur. De voor standers van Zondagssluiting hadden zich eerst vergewist dat Burg. en Weth. van Nieuw- Beierland adn de Gemeenteraad aldaar zouden voorstellen een gelijke bepaling in de veror dening op te nemen, hetgeen noodig was, om dat twee café's onder de gemeente Nieuw- Beierlarid behoorende, doch in de onmiddelijke nabijheid van de kom der gemeente Oud Beier land gelegen, anders niet tot sluiting zouden kunnen gedwongen worden. De verordening werd goedgekeurd en van Gedeputeerde Staten terug ontvangen en meest heden in werking treden. De buffethouder van het wachtlokaal der Rotterdamsche Tram nu weigerde te sluiten, op grond dat een wachtlokaal niet tot sluiting kon worden gedwongen. De houder van een theetuin, sloot zijn lo kaliteit, doch weigerde den theetuin te sluiten op grond, dat de Drankwet aan den Gemeen teraad wel de bevoegdheid geeft, om een ver ordening op de sluiting van lokaliteiten te maken, doch niet om de sluiting van de aan- hoorigheid van hun lokaliteiten te gelasten. Daar volgens de Drankwet een vergunning voor een lokaliteit ook geldt voor de aanhoo- righeid, mocht hij in zijn tuin vrij schenken. Ook de beide op het grondgebied van Nieuw- Beierland gelegen café's bleven open. Inmid dels werd het voorstel tot het opnemen van een gelijkluidende bepaling in de politie-ver- ordening van Nieuw-Beierland als in deOud- Beierlandsche verordening door den Gemeen teraad van Nieuw-Beierland verworpen. Alleen de burgemeester-raadslid en de beide wethou ders stemden vóór. Geen vacnnticUnartcn. Naar de Nederl. verneemt, zullen er dit jaar geen vacantiekaarten worden afgegeven omdat de beperkte dienstregeling, welke in verband niet de tijdsomstandigheden nog steeds gehandhaafd moet worden, niet toelaat dat aan het toch reeds groote aantal reizigers door toepassing van goedkoope vrachtprijzen rog uitbreiding worda gegeven DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 12 Juni 1.21 1.39 Zondag 13 1.56 2.13 Maandag 14 2.31 2.47 Dinsdag 15 3.5 3.22 Woensdag 16 3.40 3.58 Donderdag 17 4.17 4.36 Vrjjdag 18 4.57 5.19 (ichorcn ZOON van P. J. VISSER en M. O. VISSERTimmerman. Ter Neuzen, 11 Juni 1915. Met I Juli aanstaande wordt bovenstaande inrichting verplaatst van Nourristraat 17 naar naast liet schneumagazijn van ilen heer MOGGRÉ. Aldaar is het BOVENHUIS TE HUUR. aan Asthma, Influenza, Bronchitis, Slijm- en kinkhoest, hevige Verkoud heid, hard nek kigen Hoest, Borst-, keel- of Longaandoening? Er bestaat een middel, hetwelk Uw kwaal krachtig bestrijden en U dadelijk heerlijke ver lichting geven zal; dat middel is de heilzame Abdijsiroop. Duizenden borstlijders werden door de Abdijsiroop weer gezonde, vroolijke menschen. Weest ook gij verstandig. Stuit het voortwoeke rend kwaad. Geneest onmiddellijk Uw kuchje, Uw hoest, Uw verkoudheid, Uw bortaandoening, Uw asthma, Uw bronchitis, met de onovertroffen slijmoplossend en zuiverend, versterkend en genezend, verzachtend, nooit schadend. Leest de rei klaring van den Belgischen dokter Gaston Haelbrechtvan de bekende kliniek voor borstlijdersrue Hótel-des-Monnaies127, te Sint-Gillis-Brussel In mijn kliniek heb ik de Abdijsiroop toegepast, en uit eigen ervaring kan ik U mededeelen, dat de Abdijsiroop bizonder aan te bevelen is tegen chronische bronchitis, al of niet gepaard gaande met moeilijk sljjmopgeven, opzwelling of koorts Ook ge vallen van steken in de borst, hardnekkigen hoest, onophoudelijk fluimen, influenza en borstaandoeningen, zag ik door de Abdijsiroop verrassend vlug genezen De Abdij siroop schaadt nooit, werkt genezend, pijnstillend, slijmoplossend en versterkend. Prijs per flacon van 230 gram 1.— van 550 gram ƒ2.— van 1000 gram 3,50. Hoe gruoter flacon, hoe voordeeliger dus. Centraal-Bureau L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijg baar bij alle Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen by de Wed. A. VAN OYERHEEKELf.ünis Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz. Hulst, F. L. VERWILÜHEN—v. d. Hooft; Zaamslag D RIEM ENS—Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3