BEENWOND. hedTindië. Loop dor bevolking ie Ter Neuzen. A. DE ZEEUW, KLOOSTERBALSEM UIT QH2E OMGEVING. Gemengde Berichten. Kerknieuws. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. s-rl-s' ■H-&- BERLIJN, 3 Juni. KoftNorden.) Uit Athene wordt aari het Berliner Tagebl. gemeld, dat voor den strijd aan de Dardanellen dage lijks versche troepen uit Alexandria" Marseille op Moedros aankomen. Generaal d'Amade, die het bevel aan Generaal Gourand heeft overge geven, schijnt gewond naar Frankrijk vertrok ken te zijn. Een uit Gallipoli aangekomen correspondent deelt mede, dat de Engelsche verliezen 45,000 man bedragen. De hospitalen in Egypte zijn gevuld met gewonden. Militair drama. Ter aanvulling van een vroeger kort bericht nog dit uit de Sum. Post: Den 13den April kwam te Makassar met het s.s, Van Spilbergen aan de 2de-luitenant der infanterie De Bruin, op wien, gelijk ons reeds geseind werd, te Paloe door een inland sekeu hoornblazer een aanslag is gepleegd. Daaromtrent kan de Mak. Crt. het volgende mededeelen Een Amboneesch sergeant stond in zekere verhouding tot de huishoudster van een in- landschen hoornblazer. Aangezien deze laatste daarvan volstrekt niets wilde weten, werd hij door dien sergeant uitermate geplaagd, waar door hij zich zoodanig moet hebben vergeten, dat een verschijning voor een krijgsraad niet kon uitblijven. De luitenant De Bruin, waarnemend deta- ehements-commandant, kon er echter niet toe komen, den man al dadeljjk m 't ongeluk te luengen en stelde daarom zijn beslissing een dag uit. Den volgenden dag strafte hij den hoornblazer met 8 dagen provoost om den anderen dag te water en rijst en gesloten onmiddellijk verklaarde de Amboneesche ser geant, met deze uitspraak geen genoegen te willen nemen, in antwoord waarop de luitenant hem opdroeg den gestrafte in arrest te stellen. Instede zulks direct te doen bracht hij hem eerst naar de chambrée. Direct greep de man daarop zijn revolver en laadde deze met eenige patronen. De sergeant, die dit zag, ging aan den haal en verdween in de provoost. Deze aspirant-moordenaar liep hem achterop, doch kon hem niet vinden, fntusschen was de heer De B. nader gekomen en gelastte eenige manschappen van de wacht hem aan te grijpen, waarop deze zoo woedend werd, dat hij de revolver op den officier richtte en hem in de rechter-borst verwonde. De kogel trof een veiligheidsspeld, veranderde van richting, nam een weg langs de ribben en kwam bij den linkerschouder terecht, waar hij bleef steken. De luitenant, ongewapend, wilde zich daarop naar het wachthuis bege ven. liep zig-zag-gewijze en gebukt, doch werd in den rug nog door een tweede schot getroffen. Ook deze kogel maakte een heel eigenaar- digen gang, drong niet den rug in, doch trok een streep van de plaats van treffen over het schouderblad en drong den hals in achter de linker kaak, naast de slagader. Met recht kan men dus zeggen, dat de beer De Bruijn tweemaal door het oog van een naald is gekropen. De hoornblazer richtte zijn laatste patroon op zich zelve, schoot zich iu den hals en ver wondde zich doodelijk. De heer De Bruiin maakt het redelijk goed, direct operatief ingrijpen schijnt niét nood- zakelijk. hunne gezellen, voor rekening van de veree- niging, bestekken en teekeningen van groote rn het openbaar aanbesteede werken te" koopen of te doen kopieeren het houden of doen houden van lezingen, kunstbeschouwingen, veigaderingen, enz., ten einde meerdere kennis van het vak bij de patroons en gezellen te verbreiden. Belangrijk bericht betredende de Belgische paardenfokkerij. Uit eene mededeeling van Z.E. den Minis ter van Landbouw, van België, te Le Havre (Frankrijk) blijkt, dat in Nederland uitgewe ken Belgische fok-hengsten en merriën kos teloos verblijf en voeding zullen hebben. De eigenaars kunnen onmiddeljjk hunne paarden gestald krijgen. Voor inlichtingen wende men zich tot het t onsulaat Deneraal van België, te Vlissin^en Nieuwstraat 29. In de vergadering te Biervliet op Woensdag j.l. van ingelanden in den Konin- ginnenpolder zijn voor de vacature van den heer Aug. 1 homaes, die wegens verhuizing naar Hoofdplaat voor een benoeming als ge zworene niet meer in aanmerking wenschte te komen, op de voordracht geplaatst de hee- ren le G. Bmjsse, 2e J. de Beer, 3e P. Maes. Door Gedep. ötaten zijn met ingang van 1 Juni jl. benoemd tot lid der commissie van aanslag voor de inkomstenbelasting ter standplaats Ter Neuzen de heeren J. J de Jager en C. Wolfert Hz., aldaar, C. J. Burm te Hulst en A. E. 0. Kruijsse te Axel; tei standplaats Oostburg de heeren mr. A. A. J. van den Broeke te Aardenburg, R J Versluijs en E. A. H. Le Grand te Oostburg en Anth. Luteijn Sr. te Schoondijke. Op initiatief van de Afdeeling Ter Neuzen van den Bond van Nederlansche ouderwijzers werd door onderwijzers van verschillende rich tingen eene steunlijst geopend voor de naar Nederland uitgeweken Belgische onderwijzers. Deze lijst bracht voor ter Neuzen en omstreken -een totaal bedrag ƒ140. 7~ E)e St. Ct. van gislerön bevat in bijv 48b de statuten van de ..Timmerlieden Pa- troonsvereeniging ts Ter Neuzen wier doel is het bevorderen der belangen van de patroons in de bouwvakken. Zjj tracht dit te bereiken door de patroons nader tot elkander te bren gen het met wettelijke middelen tegen gaan van oneerlijke concurrentie; het be vorderen en zoo mogelijk oprichten van fondsen tot steun bij overlijden, onge- Jukken, invaliditeit en ouderdom het be vorderen en zoo mogeljjk oprichten van een bibliotheek van bouwkundige werken, teekeningen, modellen en aankoop van kostbare gereedschappen, ten gerieve van de leden en In de week van 26 Mei tot en met 1 Juni kwamen ter kennis van den centralen gezondheidsraad 1 geval van typhus uit Mid delburg en uit Zierikzee, 1 geval van roodvonk uit lissingen en 2 gevallen van Diphteritus uit IJzendijke. Bij de marine-autoriteit in den Haag is bericht ontvangen, dat Woensdag in Zeeuwsch- Vlaanderen een vliegtuig is geland. De twee zich daarin bevindende personen zijn geïnter neerd en het vliegtuig is in beslag genomen. Het was een Fransch vliegtuig bemand met de twee Engelsche officieren F. H. Brichard en A. D. Gaye. De landing geschiedde in de de buurt van Cadzand, wegens een motordefect. Beide officieren waren ongewond. Het vliegtuig een tweedekker dat te Cadzand aan de haven Woensdag om 2 uur is nedergedaald, is het Fransche, no! 1675, dat om 12 uur te Duinkerken was opgestegen. De bemanning bestaat uit kapitein F. H. Brichard, Roijal Gorrison Artillerie, bijgevoegd tot het Royal vliegcorps van het Expeditie korps verkenner en kapitein A. D. Gaye, van het Bedford Regiment van het Royal vliegkorps, het Expeditiekorps. Bij het landen was één der vliegers aan het hoofd gewond geworden een aanwezig officier van gezondheid verleende hulp. Per rijtuig zijn de beide vliegeniers onder behoorlijk geleide, naar Oostburg gebracht en 't vliegtuig is onder bewaking gesteld van de kustwacht. Hoewel t in België onder vuur genomen is, bleef de motor goed werken tot even voorbij Cadzand in de richting van Beskens, toeii schijnt er een defect te zijn ontstaan. Men is toen teruggekeerd en juist aan de kust- en seinwacht is het vliegtuig gedaald. Van alle kanten kwamen kjjklustigen aan. Mond en Klauwzeer. Door den minister is het verbod tot het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens in de gemeente LJzendijke en Watarlandkerkje ingetrokken. Te Middelburg is Woensdag de her stemming gehouden voor 11 gemachtigden in het kiescollege van de Ned. Herv. gemeente. In herstemming kwamen 11 candidaten van de kiesvereeniging voor evenredige vertegen woordiging en 11 van de confessioneele kies vereeniging, gesteund door de ethische kies vereeniging, wier candidaten bij de eerste stemming waren uitgevallen. Dat van beide zijden hard was gewerkt, bleek hieruit dat er 1020 stemmen werden uitgebracht, zijnde ongeveer 150 meer dan bij de eerste stemming. Gekozen werden de candidaten van evenredige vertegenwoordiging, voor het meerendeel vrij zinnigen en enkele ethischen, met 512 tot 520 stemmen, terwijl de candidaten van de can didaten van de confessioneele en de ethische kiesvereniging 489 tot 497 stemmen behaalden In den loop dezer week zijn de volgende personen vertrokken J. le Clercq, kommies dir. belast., Tholens- straat 84 naar Utrecht - J. Postma, kommies air. belast., Donze-Visserstraat 21 naar Roosen daal Joz. Walraven, dienstbode, Noordstraat 4 naar Middelburg A. A. E. Vercouteren, dienstbode, Nieuwstraat 8 naar Sas van Gent I. S. M. N. A. Begheijn, zonder beroep, P 114 naar Lage Zwaluwe Ph. Franckaert, dienstr bode, Kortestraat 17, naar St. Jansteen. Batavier V en Zaamstroom. Wolff meldt uit Hamburg: Bij de behandeling van" de zaak-Batavier voor het prijsgerecht stelde de rijkscom missaris voor, het schip vrij te laten en ook dat gedeelte van de lading, dat geen contra bande is. Schadevergoeding wegens het op brengen kon niet worden toegestaan. Een waarde van 214,450 M. aan goederen kon te ruggegeven worden. Aan contrabande bevond zich aan boord een waarde van 195,900 M. len aanzien van de Zaanstroom werden dezelfde conclusies genomen, maar verlangde de Rijkscommissaris inbeslagneming van het schip, aangezien meer dan de helft van de lading uit contrabande bestond. liet hof besloot het vonnis aan de partijen leeWe Zondag 6 Juni 1915. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., en nam. 2 u., Os A. Tim- merman. Sluiskil. Voorin. 9 u., en nam 2 u., dhr. L. Dek. Halst. Voorm. 10 u„ Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., leesdienst en nam. 2 u. Ds. J. F. Hnlsteijn Jr. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u en ó'/t u., Ds. J. ft. van Gordt van Middelburg. 'Ond Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u. 2 u„ en 5>/s u, Ds. L. Hubreohtse van s Gravenpolder. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ier Neuzen. Nam. bl/t u,, Evangelisatie. meeWe deelen. Zonder pas naar Duitschlaud. De zaak der zes landbouwers uit Langeveen die Paasch-Maandag zonder passen een uit stapje maakten naar het Duitsche grensplaatsje otnepe en deswege gearresteerd werden, is te siiabnïk voor geweest. Een hunner is ver oordeeld tot 6 weken gevangenisstraf, de overige o ieder tot 1 dag. Na 't ondergaan van de straf zal hun de borgstelling, totaal 2000 Mark terugbetaald worden. („Zw. Ct.") Weggevoerd. Vijf boerenvrouwen uit Maasniel, die volgens gebruik Dinsdag even over de Duitsche grens in liet Elmpterboscb bezig waren met gras snijden, werden door de Duitsche grenswacht aangehouden en meegenomen. Verscheidene malen hadden zij zich vroeger ongehinderd over de grens begeven voor het snijden van gras. 7 ot heden zijn zij nog niet teruggekeerd. Inbraak niet bedreiging. De huisbewaarder L. J. Kruit, woonachtig aan de Leuvehaven te Rotterdam, in welk huis verschillende kantoren gevestigd zijn, ging Dinsdagavond omstreeks 9 uur "uit zijn woning, die op de derde verdieping gelegen is, naar beneden om de bel te maken. Ge komen op de eerste verdieping, waar het kantoor van de firma B. M. Spiers Son, in- en exporteurs van fruit, gevestigd is, zag hij op dat kantoor drie hem onbekende mannen, die op zijn komst ijlings de vlucht namen en angs de trap de straat bereikten, waar zij verdwenen. Een van deze mannen heeft den huisbewaarder met een revolver bedreigd. Op het kantoor vond Kruit op een lessenaar een knijptang liggen, die de inbrekers hadden achtergelaten, Zij waren bezig geweest de nandkast te forceeren. l'nr rechterzijd van liet slot hadden zij reeds een gaatje geboord. De straatdeur van dit kantoorpand staat gewoonlijk open, zoodat het den inbrekers geen moeite kostte binnen te komen. Er wordt niets vermist. (N. R. Ct.) lammeren voor liet t br. Onderwijs. Iemand, die onbekend wenscht te blijven heeft, meldt de vNed.c, aan de Chr. Hoo'o-ere Burgerschool te Leeuwarden 1000 geschonken, om er lammeren voor te koopen, op voor waarde dat er boeren zijn, die gratis die lam meren ten voordeele der H B. S. willen weiden. Verschillende boeren hebben reeds gratis weide toegpstaan. Enkelen gaven een lam bovendien. Groote familie. Ie Bergen op Zoom zal, naar De Avond ster mededeelt, een echtpaar, dat 100 klein kinderen heeft, op 22 Juni zijn gouden bruiloft vieren. De tien kinderen uit het huwelijk leven namelijk nog allen, zijn allen getrouwd en hebben ieder 10 kinderen. Branden. Zondagavond omstreeks half tien ontstond door onbekende oorzaak brand in een hooi schelf van M. Smits, te Heeswijk, ten gevolge waai van deze benevens de arbeiderswoning met inboedel van G. Verhagen een prooi der vlam men werd. Assurantie dekt gedeeltelijk de 8chade- (»'s-H. Ct. Dinsdagavond brandde te Esch af eene wo ning, bewoond door G. Timmermans en A. v. d. Meijden. Alleen het vee en een paar huis meubeltjes konden gered worden. Oorzaak onbekend. (»'s-H. Ct 1 e aubach (L.) is in den nacht van Zondag op Maandag of Maandagochtend vroeg brand ontstaan op de heide. Door den wind aange wakkerd, breidden de vlammen zich tamelijk snel uit. Het vuur, dat ten gevolge van de droogte der laatste dagen overal voedsel vond, had Maandagmiddag zulk een omvang bereikt, 'lat men begon te vreezen het niet meer meester te kunnen worden. Tot onder Je gemeente l'iunssum, dat is ruim 40 minuten in rechte lijn van het begin van den brand, stond de geheele heide in lichtelaaie. (L. K.) Dinsdagavond is de woning van Buitenhuis te Drempt door brand vernield. Een varken en een geit kwamen in de vlammen om. Niets is gered. De bewoners konden zich met'moeite redden. DAGEN. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrjjdag Voorm. Heden overleed na een lang durig en smartelijk lijden, onze geliefde Echtgenoot, ader, Behuwd- en Groot vader, Zoon en Broeder, in den leeftijd van 42 jaren. Uit aller naam, 1\ ed. J. E. DE ZEEUWDooms. Ter Neuzen, 4 Juni 1915. Een gat zoo groot als een gulden, in drie dagen tijd door den Kloosterbalsem genezen. ;-x- >3 De lieer JiemijnKlompenmaker U Kwadendamme Zeelandverklaart ons Mijn 11 jarig zoontje Hubrecht had 14 dagen geleden het ongeluk bjj bet spelen zjjn been te kwetsen, het werd een gat zoo groot als een gulden, be neden aan zijn been bjj zjjn enkel. Onmiddellijk wendde ik den Klooster- balsem aan, omdat wjj de goede uit werking daarvan bjj ondervinding kenden. Onmiddellijk verzachtte de i Pön en na een paar dagen was de groote wond met een nieuwe huid over- dekt en geheel genezen. Bjj de vele m ons bedrjjf voorkomende brand- en snij wonden heeft de Kloosterbalsem steeds goede diensten bewezerzoodat ik aan elkeen de Kloosterbalsem uit eigen ondervinding aanraden kan. De werkt zuiverend, stilt onmiddel lijk de pijn en geneest grondig en o lij vend brand-en snijwonden, oude en nieuwe wonden, zweren huidaandoeningen, spit in den rug, spierverrekkingen alle rheu- matiscbe aandoeningen en aam beien. Rrjjs per pot van 50 gram 75 cent, van 100 gram /"l,20en van 250 gram f, 2.50. Eischt ROODEN BAND met onze handteekeningL I. AKKER, Rotterdam. Verkrjjgbaar bjj alle dro-' gisten, apothekers en te Ter Neuzen hjj de Wed. A. VAN OVERBEEKE Lkunis Axel, J. H. VAN DIX- HOORN en L. B. A. ROLFF Lz Hulst F. L. VERWILGHEN-v. d. Hooft; Zaamslag. D. RIEMENS- Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3