Trtlffl. J. F. DE C00KEE-HEIJENS, AMESTASCHJES Loop der bevolking le Ter Neuzen. Maandag 24 Mei (2e Pinksteren). N. V. Middenstands-Credietbank voor Ter Neuzen en Omstreken. 0BT" lieerendassen Bretels, Handschoenen, Sokken, UPSF* Hoeden en Petten Je adres Gevolgen Genezen Pleuris de ABDIJSIROOP TTqOT Overhemden, Boorden, Manchetten, TER NEUZEN. BINNENLAND. JIT OüTZa QMSflVIJETCr. Kerknieuws. Rechtszaken. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. V er leen L L/redieten aan winkeliers, landbouwers en klein- rsieemt ueiden in deposito ^gbaar 4%, per 3 maanden 4'/4 °/0, en per H. J. VAN DEN OUDEN, Direvteur. I.innen, Gummi, Papier, is wegens de grootste ^orteering en billijke prijzen Ter Neuzen. I ;:-«v - Het Ned. s. s. „Niobe" opgebracht. DAGEN. Voorm. lïam. Zaterdag 22 Mei 7.5 7.40 Zondag 23 8.18 8.55 Maandag 24 9.31 10.3 Dinsdag 25 10.33 11.— Woensdag 26 11.25 11.50 Donderdag 27 0.14 Vrjjdag 28 0.37 0.59 Nïeuwstraat 28. STEEDS NOUVEAUTÉS IN ALLE PRIJZEN. a#' '--.4 k ifêïkïkk''- ■mwk.- van door heeft er de vlaggen van verscheidene barken in beslag genomen en twee barken weggevoerd, w. o. een met een lading hout. In de Golf van Adalia heeft dezelfde kruiser eenige barken in beslag genomen. Een andere kruiser heeft soldaten in de haven van Tsja- quil bij Fenike aan land gezet om vee en gevogelte op te eischen. Militietroepen hebben den vijand verjaagd. Toen de kruiser wegvoer heeft hij 150 schoten op de plaats afgevuurd. LONDEN, 12 Mei. (Reuter.) Officieel bericht van de Dardanellen Wij hebben een aanval der Turken op 12 Mei bloedig afgeslagen. Een dubbele compagnie Goerkha's is een halve mijl vooruitgekomen en heeft het veroverde terrein gedurende den nacht bevestigd ondanks een krachtigen tegen aanval. Op 10 Mei heeft een afdeeling territoriale troepen uit Lancashire aanzienlijke vorderingen gemaakt. Een houwitserbatterij schoot een Turksche munitiewagen in elkaar en nam daarna rechtstreeks het Turksche geschut onder vuur. Een nieuw geschutsemplacemt in de vijandelijke verschansingen is vernield. De toestand wordt voor de Engelschen en Kranschen met den dag beter. De Turksche verliezen zijn zwaar. Het Nederlandsche stoomschip »Niobe«, van de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij, van Kopenhagen naar Amsterdam, werd, naar het »N. v. d. D.« meldt, op de thuisreis nabij het Hornnif-vuursehip op 55.31 noord en 7.4 oost aangehouden door een groote Duitsche onderzeeboot van de U-klasse ken baar aan het boven water uitstekende achter schip, in tegenstelling met de Engelsche duikbooten, die, evenals de Nederlandsche, het achterschip onder water hebben. De Niobe* werd gesommeerd een boot uit te zetten en met de scheepspapieren naar den onderzeeër te komen. De kapitein, de tweede stuurman en enkele matrozen begaven zich naar de duikboot met de scheepspapieren, waarop na een onderzoek werd gelast den onderzeeër te volgen. Reeds was een derge lijk bevel gegeven aan liet Zweedsche stoom schip »Bjorn« van Gothenburg, dat met een lading eieren en de Russische post aan booFd, bestaande uit 200 zakken, bestemd voor En geland, met de »Niobe« werd opgebracht naar het Duitsche marinestation List. Na een ver blijf aldaar van ruim anderhalven dag werden de beide stoomschepen gehaald door torpedo booten en hun gelast naar Cuxhaven te stoo- men. Na een oponthoud van ruim twee dagen aldaar, werd de »Niobe« ontslagen, doch het Zweedschestoomschip »Bjorn« werd naar Ham burg opgebracht, omdat, volgens de Duitsche verklaring, in de Russische postzakken contra bandegoederen gevonden waren. De aanhou ding van de »Niobe« geschiede wegens de lading van een aantal kisten machinegeweren, te Kopenhagen ingenomen, welke later ge consigneerd bleken te zijn aan de Neder landsche regeering, waarop onmiddellijk tot vrijlating door het Prijzenhof werd besloten. De opgebrachte schepen werden steeds onder Duitsche bewaking gehouden en zoowel bij aankomst te List als te Cuxhaven moest de geheele equipage benedendeks blijven. De be handeling door de Duitsche [officieren en autoriteiten werd ten zeerste geprezen. In de op Donderdag a. s. des voormiddags te 10 ure te houden openbare vergadering- komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming lid arbeidsbeurs. 4. Benoeming leden en plaatsvervangende leden stemburtaux voor de verkiezing van leden voor den gemeenteraad 5. Verhuring van gemeentegrond aan mej. A. A. v. d. Straaten. 6. Voorstel tot het verleenen van vergun ning aan P. H. Wieckhorst voor het hebben van een erker boven gemeentegrond. 7. Voorstel in zake adres van de timmer lieden-patroonsvereeniging. 8. Uitgifte van verschillende perceelen ge meentegrond in erfpacht. 9. Reclame van de wed. D. J. van de Wale tegen haren aanslag in de vergunningsrecht voor 1915/1916. 10. Voorstel tot verkoop van 150 M2 grond gelegen achter het nieuwe kantongerecht. 11. Vaststelling van diverse schoolgeld kohieren. 12. V erhooging subsidie aan de vereeniging tot ziekenverzorging. 13. Verhooging subsidie aan het plaatselijk steuncomité. 14. Bestemming van het tegenwoordig kantongerecht. 15. Wijziging begrooting 1914. 16. idem begrooting 1915, WIELERWEDSTRIJDEN. Op de Wielerbaan «De Raai berg» te Bergen op Zoom zullen op Maandag 24 Mei (2de Pinksterdag) groote wielerwedstrijden plaats vinden des nam 2 uur, waarvoor 52 inschrij vingen zijn geschied. Het programma luidt als volgt 1. Afvallingsrace Nieuwelingen 12 deelne mers. 2. Sprintwedstrijd, afvallingsrace en match poursuite, deelnemersSchilling, Moeskops, Kalkman, van Boxtel tegen de Belgen Bijsse, Méchant, Slootenmaekers, Wauters. 3. Sprintwedstrijd Amateurs 27 deelnemers, w.o. Olysses, Swift, Barteling, Wulfse, Bou- lande. 4. 100 K.M. achter groote motoren tusschen de wereldkampioenen Bleekemolen en van der Stuift. In den loop dezer week hebben zich de volgende personen alhier gevestigd. A. A. P. Stockman en M. A. V. Stockman, dienstboden, Baandijk 40 van Gent J. Ver- helst en M. J. Verhelst, dienstboden, Kazerne straat 38 van Gent J. J. Eijke, opzichter, Lange Kerkstraat 19 van Zaamslag W. P. Borm, onderwijzer, Dijkstraat P van Bussum D. Kole, dienstbode, Noordstraat 72 van Krui- ningen J. P. Vercouteren, zonder beroep, Walgang 8 van Vlissingen. Vertrokken A. de Smidt, dienstbode, Lange Kerkstraat 79 naar Rotterdam A. P. de Zeeuw, dienstbode, P 73 naar Hoek J. Jansen, dienstbode, O 182 naar Hoek S. den Hooglander, dienstbode, Westkolkstraat 46 naar Hoek M. J. Pheri, dienstbode, Vlooswijkstraat 62 naar IJzendijke M. Ph. Brassel, dienstbode, Westkolkstraat 8/10 naar Hontennisse J de Braai, arbeider, P 110 naar Hoek P. Diele- man, landbouwer, O 84 naar Zaamslag J. J. Eggermont, koewachter, O 199 naar Sas van Gent I. Boone, zonder beroep, O 203 naar Sas van Gent. Zondag 23 Mei 1915. Ned.'Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorin. 9 u en nam. 2 u., Da A. Tim merman. Bediening van den II. Doop. Sluiskil. Voorm. 9 u., on nam 2 u., dhr. L. Dek. Halst. Voorm. 10 u., Da. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., en nam. 2 u., Da. J F. Hul8tejjn Jr. Gereformeerde gemeente (VlooBwijkatraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u en 5 Va leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vleoswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/, u., leeskerk. bokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan Ter Neuzen. Nam. ö'/2 u., Evangelisatie. Ned. llerv. Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u. Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Voorm. 2 n., dhr. L. Dek. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzeu. Voorm. 9 u., Ds. J. F. Ilulsteijn. Jr. Gereformeerde gemeente (Vlooswjjkatraat.) Ter Neuzen. Voorm. 9 u., leeskerk. Oud-Gereformeerde Kerk. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. Voorm. 9 u., leeskerk. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 21 Mei, de volgende vonnissen uitgesproken A. J. V., oud 17 j., landbouwersknecht te Stoppeldijk, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 3,50 boete of 1 week tuchtschool. E. M. V., oud 15 j., zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens diefstal en bedelarij ver oordeeld tot ƒ7 boete of 2 weken tuchtschool, en 1 maand tuchtschool, met schorsing der strafuitvoering voor den proeftijd van een jaar. Ph. J. P., oud 23 j., arbeider te Sas van Gent en H. D oud 22 j., arbeider te West- dorpe, zijn wegens diefstal veroordeeld ieder tot 14 dagen gevang. S. oud 60 j., vrouw van P. J. S., zonder beroep te Sluis, is wegens mishandeling ver oordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hecht. M. v. 11, oud 40 jschipper te Ter Neuzen (tijdelijk), beklaagd van verduistering is vrij gesproken. 11 1» 11 11 11 -r~r 1 j in verhouding tot het disconto der Ned. Bank, industriëelen. XT t tegen een rentevergoeding vandagelijks op- 6 maanden en langer 4l/2 °/0. De Bank is gevestigd Kersstraat 3—5 en geopend lederen werkdag van 9-12 en van 2 5 uur. Uitvoerige inlichtingen worden steeds gaarne verstrekt. De heer Pieter Bontewonende Mootestraat5 te Sint-Kruis bij Aardenlmrg (Z. Vverklaarde ons PleDige maanden geleden heb ik aao een pleuris geleden, welke nooit goed genezen werd, zoodat ik daaruit allerlei kwellingen overhield. Voortdurend had ik hevige borstpijn, pijn in Je lenden, stekingen in de zijde en rillingen, llr hoestte voortdurend en de slijm zat als het ware vastgeroest op mjjne borst en wilde maar niet loskomen. Mijn borst was beklemd, soms hijgde ik naar adem, dan klopten mijn polsen en slapen onstuimig en zweette ik vreeselijk. De nachten bracht ik dikwijls slapeloos door kortom, ik voelde mij allerellendigst. Tot mijn geluk hoorde ik over de niet genoeg geprezen geneeskracht van de Abdijsiroop spreken. Ik kocht een flacon, en reeds na het eerste innemen gedoelde ik dadelijk dat dit middel mij genezen zou. Nadat ik nog een flacon had ingenomen, was ik geheel en al genezen. De slijm is in groote brokken losgekomen, mijn hoestbuien en borstbenauwdheden zijn verdwenen en ik ben thans volkomen gezond. Had ik mijn pleuris maar dadelijk met de Abdijsiroop behandeld, misschien zou ik dan al die ernstige gevolgen vermeden en veel geld gespaard hebben. I)e ABDIJSIROOP is een veel geprezen middel tegen asthma, pleuris, inlluenza, bronchitis, slijm- en kinkhoest, horst-, keel en longaan doeningen. Dorst verst erkend, slijmoplossend, zuiverend en onschadelijk. Prijs per flacon van 230 gram 1.— van 550 gram f2.— van 1000 gram J 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Centraal-Bureau L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bjj alle Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE Leunis; Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLF F Lz Hulst, F. L. VERWILGHfiN v. d. HooftZaamslag D. RIEMENS Janssen. Portret van den heer Pieter Bonte. •-"£ v ~y" VP -V - r V

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3