Ruhr Kachelkolen, M. DE JONGE TER NEUZEN. GEBH. HAMERLINCK. GEÏLLUSTREERD Verkrijgbaar hZ0NDflCSBLfl8.1^verbl,;aaD UIT ONZE OMGEVING. Burgerlijken Stand. Huogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. BINDWERK. DRUKWERK. ADVERTENTIEN. TIJDSCHRIFTEN. het schip „ADRIANA" met eene lading puike grove voor rekening van de &45ctM8r3m Rrflpn aanschinwelijt beeldvan hetveri°°p Diefstallen. In verband tnet den op het Handelsterreiu te Rotterdam gepleegden diefstal van 14 balen koffieboonen, elk wegende 60 kilogram, ten nadeele van een handelsfirma aldaar, blijkt, dat de gestolen balen vervoerd zjjn op een gedeeltelijk met balen katoenpitten beladen wagen, bestuurd door den sleeper J. S. De ge stolen koffie werd gebracht naar het pakhuis van den bierventer R. C. P. in de Schruten straat en van daar naar een pakhuis in de Yerlaatstraat, waar de dieven van de 14 balen er 19 maakten. Daar is het gestolene in beslag genomen, terwijl behalve de bierventer als mede plichtig aan den diefstal zijn aangehouden de sleepers J. G., A. R. en H. A. De rivierpolitie heeft in de Eerste Katen- drechtsche haven te Rotterdam aangehouden de sleepboot Cornelia, waarmede de koopman J. v. d. S., 30 zakken tarwe vervoerde door hem gekocht van een stuurman van het stoom schip Ardandearg, liggende op stroom. Op de tarwe is beslag gelegd als vermoedelijk van diefstal afkomstig. Zij is waarschijnlijk achtergehouden van een lading bestemd voor de Relief-commissie in België. Ten nadeele van den Vereenigde brand- stoffenhandel op de Zuidblaak te Rotterdam zijn 18 zakken met briquetten verduisterd. Een veldwachter geschorst. Te Wijk bij Duurstede is de gemeente-veld wachter P. B., als verdacht van diefstal van graan, in zijn betrekking geschorst. Belegde boterhammen. Men schrijft uit Venlo aan »De Gelderlan der.* Onze tijd biedt een uitstekende gelegenheid om een aantal smokkelaarslisten tot in het oneindigde op te voeren. De vorige week door de grenswacht in den omtrek onzer stad een persoon aangehouden, die herhaalde de grens passeerde, altijd vergezeld van een flinke portie boterhammen »voor eigen gebruik«. Toen men dezen echter eens aan een nauwkeurig onder zoek onderwierp, bleken ze te zijn belegd met... lappen zooieer. Het allernieuwste oorlogsbrood werd natuurlijk in beslag genomen. Gelukkige redding. Uit Leiden meldt men Zondagnamiddag is de directeur van de Scheepvaartmaatschappij Groningen te Rotter dam, de heer J. Pierot Jr., met een door hem bestuurden auto, waar waarin verder, bebalve de chauffeur, zijn echtgenoote en twee zoontjes waren gezeten, door weigering van de rem achteruit in Mare gereden. De milicien-soldaat H. Luneberg sprong gekleed te water en wist mevrouw P. en de knaapjes op het droge te brengen. De heer P. werd door eenige schippers met behulp van een motorbootje gered. De chauffeur wist zwemmende den oever te bereiken. De auto is gisteravond laat door middel van een hijschtoestel op het droge gebracht. Ernstig bedrog. Het is gebleken dat de te Enschede aange houden agent van de Levensverz. Mij Dort- recht*, D. J. G. B. in de laatsta jaren geregeld de Maatschappij oplichtte. Van ongeveer honderd nog levende verze kerden had hij opgegeven dat ze waren over leden. De hiervoor overgelegde acten en genees kundige verklaiingen waren allen valsch. De fraude kwam aan 't licht doordat een der verzekerden bij de Maatschappij om inlich tingen vroeg. Van de als overleden opgegeven personen werden natuurlijk geregeld de premies geïnd, op valsche kwitanties. Een kind verbrand. Te Goslar in den Harz is een stoker gear resteerd, verdacht van het gruwelijke feit een klein kind in den oven van de centrale ver warming te hebben gestopt en verbrand. Bij onderzoek bleek het geval zich aldus te hebben toegedragen Een Duitsch officier, die door den vijand gewond was, werd in het sanatorium aan den Rammelsberg verpleegd zijn vrouw en kind kwamen daar eveneens. Het kind liep, bij het spelen, vaak naar de stokerij van de centrale verwarming. De 16- jarige stoker had juist het vuur opgestookt en de zware, gloeiende stang waarmede hij dat deed, tegen den muur geplaatst. Hoe het kwam, zal wel nooit opgelost worden, maar plotseling viel die stang om, op het kind, dat daardoor getroffen, ter aarde stortte De stoker was zoo ontzettend ontdaan hierover, dat'hij, om de gevolgen te ontgaan, het lijkje van het kind in den oven stopte. Toen vluchtte hij, en schreef aan zijn moe der dat hij bij de marine wilde dienst nemen. Maar de politie achterhaalde hem en voor den rechter gebracht, bekende hij de geheele treu rige geschiedenis. Engeland. Men meldt uit Den Haag 'Ier bevoegde plaatse is alhier bericht ont vangen dat met ingang van heden ook bet passagiersverkeer op Eugeland weder veroor loofd is. Bij Kon. besluit is aan P. Wauters, op zijn verzoek, met ingang van 25 Mei, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Sas van Gent. Sluis heeft Zondag één zijner oudste en rijkste ingezetenen verloren door den dood van den heer J. F. Hennequin, geboren in 1826, die niet alleen hier, maar in het land van Kadzand vooral door polderzaken bekend was. Hij was civiel-ingenieur, oud-voorzitter van het waterschap de Wielingen, oud-presi dent der Godshuizen, oud-ouderling der Ned. Herv. kerk enz. De Chr. bewaarschool lijdt door het overlijden van haar penningmeester een groot verlies. Ballon neergeschoten. Zaterdagmorgen ongeveer 9 uur zweefde vanuit de richting der Belgische kust een ballon boven Sluis over de grenzen Hij ging op naar schatting 200 meter hoogte. Onze soldaten openden direct een geweldig vuur op dezen schender van onze neutraliteit, wat in Sluis nog al opschudding veroorzaakte en de raenschen zelfs uit de kerk deed loo- pen. Al spoedig was het effect van dit schieten waar te nemen, want de ballon daalde lang zaam. Per fiiets volgde ik de richting, welke hÜ 8™% en ih was bijna gelijk met den bal lon ter plaatse, waar hij neerviel, onder de gemeente Aardenburg, en wel circa 2 K.M. van Draaibrug in de richting van Waterland kerkje. De ballon was onbemand. Op het omhulsel las ik: »1405 Feldartillerie, Schiessschule, Jiiterhog, bei Berlin.* Twee marechaussees waren spoedig ter plaatse, die den ballon gauw oprolden. Hij was op verschillende plaatsen door kogels doorboord in zijn rood en geel omhulsel en ten slotte blij ven hangen aan het prikkeldraad over een sloot, midden in de weide. Zooals ik ook nog gauw gelezen heb, werd er 10 mk. uitgeloofd voor den vinder. Onder den ballon hing een zak, geheel gevuld met kurken. Uit Oostburg meldt men Sedert verleden week wordt hier dag en nacht niet anders gehoord dan den donder van het geschut uit Zuidwestelijke richtinh. Vele men- schen klagen, en vooral de veldarbeiders die den heelen dag in het open veld staan te werken, over het geluid, dat aldoor de lucht vervult en be paald op het zenuwgestel dier menschen werkt. Ook Zondag is er zoo hevig geschoten dat er geen seconde van rust tusschen was, het was een voortdurend gebulder, en de grond trilde alsof er geheimzinnige machten onder aan het wroeten waren. Hoogstwaarschijnlijk werd er nu uit zee door de vloot geschoten. Dit maakte men op uit de lang gerekte losbarstingen welke men bij een vlootbombardement pleegt te hooren. Men vraagt zich wel eens af, hoe dit geluid wel in de onmiddellijke nabijheid uit te houden is. Menschen van elkers. die dezer dagen in deze buurt vertoefden, moesten eerlijk verklaren dat zij zich nimmer zoo iets hadden kunnen voorstellen en dat zij weer blijde zouden zijn, als zij rustis thuis waren. V an een paar menschen die Zondag nog uit België naar Zeeuwscb-Vlaanderen waren ge vlucht vernamen wij treffende bijzonderheden over de ellende welke aan de stations te zien is, waar de vele treinen met gewonden stil staan en gelost worden. Het bloed stroomt uit de waggons en het gekerm der vele gewonden moet verschrik kelijk zijn. Bij het afzenden van dit bericht wordt nog steeds onverpoosd doorgeschoten. (N R. Ct Zaterdag j.l. herdacht de heer P. Ver- hage zijn veertigjarige ambtsvervulling als hoofd der Drieweegscbe school te Biervliet. Geheel de buurt was in feesttooi. Burgemeester, wethouders en raadsleden kwamen en corps hun gelukwenschen aan bieden evenals het personeel der beide scholen. Zeer vele blijken van belangstelling, ook van elders, werden het feestvierende school hoofd gegeven en vele geschenken waar onder ware verrassingen mocht hg ontvangen. Des Zondags verscheen het personeel der beide Zondagsscholen, Maandag onthaalde hij de schoolbevolking, voor welke, dank zjj de hulp van een raadslid een oud-leerling) een muzikaal feest bereid was. Een der schoollo kalen was door het schoolpersoneel met me dewerking van eenige dames in een feestzaal herschapen. Vóór de school hadden de Driewegenaars, meest allen zijn gewezen scholieren, een mooie met groen en bloemen versierde eerepoort met passend opschrift geplaatst. ïStaat dhr Verhage in zijn naaste omgeving als jjverig onderwijzer goed aangeschreven, ook buiten het onderwijs heeft hij in andere betrekking zich menig vriend verworven. (M. Ct) Kwijtschelding van de vissclierijpacht. Van verschillende zijden vernamen wij dat de visschers van het Bestuur der Visscherij op de Schelde en de Zeeuwsche stroomen bericht hebben ontvangen dat hun wegens de tijdsomstandigheden 7ü pCt van hun pacht is kwijtgescholden. (Dit is dus anders dan het bericht in »Zelandia« dat van slechts 50 pCt sprak.) Deze oplossing zal zeker met voldoening worden vernomen, en dankbaar worden aan vaard. Er zullen er echter nog altijd zijn, die door de enorme schade welke de oester- en mosselhandel van den oorlog ondervinden, veel moeite zullen hebben ook die 30 pCt op te brengen. Men wordt nu van zelf herinnerd aan het feit dat de pachtsommen tot buitengewone hoogte zijn opgedreven. In de Kamerzitting van 21 Dec. deelde de heer Patijn er eenige cjjfers over mee, waaruit bleek dat de pacht bij de laatste openbare verpachtingen in veel plaatsen meer dan verdrievoudigd was. «De fiscus vaart er wel bij, althans op het papier, zeide de heer Patijn, maar de welvaart in de visschersplaatsen wordt op den duur ge fnuikt*. Het betoog van den heer Patijn, aangevuld door opmerkingen van den heer De Muralt hebben den Minister er toe gebracht tot de toezegging dat het niet-voldoen van de pacht van dit jaar niet zou leiden tot uitsluiting van een volgenden pacht, zooals eerst ge dreigd was. Eu voorst zei de Minister toe een remissie te zullen overwegen van de pacht van het loopend jaar. Blijkbaar is het boven vermeld besluit tot gedeeltelijke kwijtschelding een gevolg van die overweging. We vermoeden voorts dat de nu opgedane ervaringen wel van zelf remmend zullen wer ken bij een volgende verpachting, al zal ook het voor- en nadeel van het stelsel der open bare verpachtingen zelf nog zorgvuldige over weging verdienen. (M. Crt TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 29 April. Jacob Florussen, 36 j., jm. en Catharina Suzanna Kaijser, 20 jjd. Geboorten. 25 April. Anthonie, z. van Joos Bedet en Maria Johanna Riemens. 26 April. Adriana, d van Johannis Schippers en Janna Herrebout. Abraham Gerardus, z van Leunis van de Wege en Wilhelmina Christina Lansen. 27 April. Arent Walter, z. van Walter Middelberg en Cornelia '1 heodora Johanna van Assendelft de Coningh. 29 April. Polidoor, z. van Hubertus Conrardus Schmitz en Elisa Maria Clauw. Jacobus, z. van Jan de Fouw en Pieternella Willemina de Mul. 30 April. Joh nnis Petrus Arnoldus, z. van Pieter orboom en Johanna Cornelia Vaes. Overlijden. 25 April. Jacobus Leendert Jurrij 43 jechtg. van JacobaHendrikaHoebé. 28 April. Frederik Johannes Appel, 41 j., echtg. aan Catharina Diederika Vader. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 5 Mei 5.41 6.16 Donderdag 6 6.51 7.31 Vrjjdag 7 8.14 8.57 Zaterdag 8 9.38 10.13 Zondag 9 10.46 11.13 Maandag 10 11.38 11.59 Dinsdag 11 0.19 Wilt Gij Uwe Boeken netjes en goedkoop opnieuw-of overgebon- den hebben, wendt U dan tot ons. Hebt Gij iets vlug, netjes en goedkoop te drukken, komt er mede bij ons. Wij belasten ons met de plaat sing van Annonces in alle Bladen. Wenscht Gij Uwe Tijdschriften of Werken in afleveringen steeds regelmatig te ontvangen, Abon neert U bij ons. Opgenomen in hel Verschqnt wekelpks. (Want .1 I-a. Til UüZitj OUUI dll U schat van Illustraties (lr. p. post 525 ets.) De geringe prfjs zal voor geen onzer lezers een beletsel zijn om in to teekenen. i'rocinuitunera op aanvrage gratis. 1» B 1» geren van den Oorlog. INTEEKEN BILJET Ondergeteekende wenscht geregeld te ontvangen, 6EILIÜSTREVRD ZO.VIiA&SBLft tegen den prtis *an 40 cents per 3 maanden. Wooitplaats. Naam.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3