Klooster balsem Loop der bevolking Ie Ter Neuzen. I zün- 1 Kerknieuws. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertent iën. Li beurs, waarin met ,het oog op de aansluiting bij de vereeniging van Arbeidsbeurzen, nog veel nuttig werk kan verricht worden, in over weging wordt gegeven, deze instelling voor- loopig te bestendigen en daarvoor een bedrag van 200.uit te trekken. Z. h. st. wordt daartoe bestolen. De aanvrage van het plaatselijk steuncomité om verhooging der toegestane subsidie, lokte heel wat discussie uit. De Voorz. deelde mede, dat bij B. en W. en het steuncomité op 't oogenblik niet veel gevoeld wordt voor een werkeloozen-verzeke- ring, daarom zal hij daar niet verder op aan dringen. Het gaat thans meer bepaald om het bedrag. Het comité heeft de uitkeeringen met J/4 moeten verminderen, wat oorzaak was, dat het Kon. Steuncomité, die van andere zijde daarmede in kennis was gesteld, naar de oorzaak daarvan informeerde en gaarne had gezien, dat zij, alvorens tot die ver mindering was overgegaan, met die maatregel was in kennis gesteld. Dhr De Jager zou bij het toestaan van subsidie thans willen bepalen, dat de ongeor ganiseerden evenveel als de georganiseerden zullen krjjgen. Door den Voorz. worden omtrent de uit keeringen uitgebreide inlichtingen gegeven, waarna de heer Van Borssum Waalkes er de aandacht op vestigt, dat in Ter Neuzen niet alleen bij de werklieden de toestand slecht is, maar ook bij vele anderen. Doordien Ter Neuzen een vesting is, moesten eerst alle vreemdelingen weg en thans weer alle schepen, waardoor de toestand nog al ongunstiger wordt. Op die maatregelen zou hij niet gaarne iets willen bemerken, maar hij meent dat zulks een reden is om bij het Rijk ondersteuning te vragen. Hierna wordt besloten voor de maand Mei aan het plaatselijk steuncomité een subsidie van f 1500 te geven en in dien tijd uit te zien om steun bij het rijk voor 't vervolg. De Voorz. doet mededeeling omtrent de plannen naar aanleiding van de circulaire van den Minister om goedkoop brood verkrijgbaar te stellen. Hij stelt zich voor met behulp van een commissie, die zich daartoe bereid heeft verklaard, de distribusie van het meel aan de bakkers zelf ter hand te nemen. Dit heeft ook plaats gehad bij het vluchtelingen-comité waardoor geen buitengewone kosten werden veroorzaakt. Ten slotte deelt de Voorz mede, dat tegen het besluit vaststellen Hoofd. Omslag ter be voegde plaatse bezwaren zijn ingebracht. Hij wil er op wijzen, dat op de begrootiDg de post Hootd. omslag is uitgetrokken op 46000, daarbij is 5° 0 speling toegestaan en *ou het f 48300 mogen worden. Het Kohier is echter niet hooger kunnen gebracht worden dan tot 44900. Nu waren er enkele persoDen, wier aauslag op 't oogenblik niet juist te bepalen was, maar als die er bij waren genomen zou den wij toch niet hooger zijn gekomen dan 45300, terwijl wij tot f 48300 mogen komen. 't ls te hopen dat er met de goedkeuring van het Kohier geen oponthoud komt, want dit zou, omdat de belasting niet kan worden geïnd, een renteverlies van ongeveer f 28 per week geven. Dhr. Van Bqrssum Waalkes heeft gezien, dat de concept-kohieren ditmaal niet door den drukker zijn gedrukt, maar op de secretarie zijn klaar gemaakt. Dit heeft hem verwon derd, omdat door het vele werk er een klerk bij moet komen, terwijl in plaats van ontlasting van werkzaamheden er zoodoende nog meer bij komt. Bovendien heeft de drukker ook menschen die hi) aan 't werk moet houden. De Voorz. zegt, dat zulks is gedaan, omdat er ditmaal buitengewoon veel haast was om het kohier spoedig te behandelen. Dhr De Jager vraagt naar een adres aan den gemeenteraad van een gemeente werkman, dat nog niet is afgedaan. De Voorz. antwoordt, dat dit adres inder tijd ter afdoening is gerenvoyeerd naar B. en W. Nog deelt de Voorz. mede, dat naar aan leiding van het besluit om de jaarwedde van den in militairen dienst zijnden agent van politie, te verdeelen onder de andere agenten, zich een kwestie heeft voorgedaan, n.l. of de inspecteur daarbij is vergeten. Ook daarover ontspint zich een lange dis cussie, waarna ten slotte wordt besloten aan den Inspecteur van politie van af 1 Febr. tot 1 Juni een toelaag uit de gemeentekas van f 8.per maand toe te kennen. Dhr. Dees stemde tegen, omdat het zijns inziens niet opgaat om maar steeds uit de gemeentekas te putten en men dan beter een tijdelijken politieagent had kunnen benoemen. De advocaat-generaal heeft bij het Ge rechtshof te 's-Gravenhage vernietiginggeeischt van het vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij A Llandbouwer te Hoek, werd veroordeeld tot 3 dagen gevangenisstraf wegen» verduistering van een zak aardappelen en vroeg vrijspraak voor bekl. Uitspraak 5 Mei. In den loop dezer week hebben zich de volgende personen alhier gevestigd. Th. Dareon, metselaar, Baandijk 58 van Niel M. G. Westinge, zonder beroep, Westkolkstraat 44 van Amsterdam M. Hamelink, landbouwersknecht, P 66 van Hoek G. F. A. E Boso, zonder beroep, Q 160 van Hulst. G. A. Cortvriend, zon der beroep, Q 192 van Zaamslag J. de Feijter, landbouwersknecbt, O 114 van Zaam slag P. J Huijssen, zonder beroep, Tho- lensstraat 13 van Gent. M. A. Koot, zie kenverpleegster, 8 N van Utrecht E. Brandes, zonder beroep, P 113 van Hoek J Tollenaar, arbeider, P 89 van Hoek J Martinus, pater capucijn., Q 183 van Breda J. Teunissen, zonder beroep O 90 van Rot terdam. Vertrokken D. C. van der Have, magazijnknecht, Donze Visserstraat 23 naar Rotterdam J. van Prooye, onderwijzer, Brouwerijstraat 10 naar Wissekerke E. A. Scheele, zonder beroep, Lange Kerkstraat 66 naar Domburg P. de Krijger, dienstbode, Tholensstraat 51 naar Rotterdam C. L. M de Clerck, zonder beroep, O 186 naar Hulst A. Poelstra, ziekenverpleegster, 8 N naar Leiden. Zondag i Mei 1915. Ned. Hervormde Kerk. Nederland heeft nog 600.000 jjj krachtige mannen, die ongeoefend fS H Door den Vrij willigen Land- ft fjj storm« kan hiervan een goede reserve jj gevormd worden. Arine schildwacht. Donderdagnacht omstreeke 2 uur werden plotseling drie snel op elkaar volgende geweer schoten gehoord in den tuin van het magazijn van militaire kleeding en uitrusting aan de Sarphatiestraat te Amsterdam. Onmiddellijk kwamen eenige militairen uit de kazerne toe snellen, die den schildwacht op den grond in den tuin zagen liggen. Van het geweer, dat dat hij in zijn handen had, was zoo goed als niets overgebleven; dit was bijna geheel ver plintard. Het bleek, dat de schildwacht op wacht plotseling door een zenuwtoeval overval len was en gevallen. Het geweer was afgegaan, doch zonder hem te treffen. De schildwacht is naar hospitaal gebracht. Zij hehhcu bekend. De daders van den onlangs te Scheveningen op het kantoor van een reederij door middel van inbraak gepleegden diefstal van ongeveer f 1300 zijn in den Haag aangehouden. Het zijn twee veldartilleristen. Zij hebben bekend den diefstal gepleegd te hebben. Ruim f 1100 van den diefstal afkomstig is teruggevonden op een verborgen plaats in de Frederikskazerne. Brutale dief. Aan de woning van een landbouwer te Broekland onde Apeldoorn, vervoegde zich een landlooper, die er van op de hoogte zijnde* dat de boer en de boerin afwezig waren, de nog jeugdige dienstbode dwong, tegen den muur plaats te nemen Bij niet-opvolging van zijn bevel zou hij haar de hersens inslaan. De arme meid sidderde natuurlijk van angst, terwijl de inbreker een paar nesten met eieren leeghaalde en zich een stuk spek uit den keiler' toeëigende. Het kabinet, waarin zich eenige waarde bevond, was goed gesloten en de brutale indringer gunde zich geen tijd te trachten het te openen. Alleen beloonde hij de dienstbode voor de trouwe naleving zijner bevelen met een paar klappen aan het hoofd. Sedert is bij spoorloos verdwenen. Loterij wel geoorloofd Het bestuur van de Her.v, christel. lagere school te Assen heeft een groote verloting van een automobiel, rijwielen, enz. georganiseerd, aanbevolen door dr. J. Th. de Visser en ds. J J. var Noort. Deze zeggen in een bege leidend schrijven, dat zij, bekend met den moeilijken strijd, dien de voorstanders van het christelijk onderwijs in het moderne Assen hebben te voeren, gaarne de pogingen steunen, die zij in het werk stellen om hun school staande te houden. Zij zijn van oordeel, dat in de geheel bijzondere omstandigheden, waarin pe broeders aldaar verkeeren, het gebruik van het buitengewone middel der z g. groote ver loting gerechtvaardigd is. Hartelijk hopen zij, dat onder Gods zegen de uitslag het werk zal kronen. (N.R. Ct.) Ouile munten. De timmerman Thalen te Wapserveep (Dr.) vond bij de vertimmering van een woning een pot met ziveren munten in den grond. Er waren 26 geldstukken grooter dan een rijks- daalde en eenige kleinere ter groote van een gulden. Ze dragen het jaartal 1660 en 1662. Een rechterlijke dwaling. Voor het Hof van Gezworenen te Elberfeld dient thans opnieuw de zaak van de boerin llamm uit Flandersbach, die in 1908 door dit Hof werd veroordeeld tot 14 jaren tuchthuis straf wegens medeplichtigheid aan den moord op haar man. Dit proces heeft zeer de aan dacht getrokken door het vermoeden, dat de vrouw onschuldig veroordeeld was en heeft zelfs een onderwerp van bespreking in den Rijksdag uitgemaakt. De vrouw werd voor namelijk veroordeeld op de getuigenis van den Berlijnschen commissaris van politie Von Tres- kow, die inmiddels zonder pensioen ontslagen is. De daglooner Haberkorn, die bij boer Hamm werkte, heeft, kort voor zijn dood verklaard, dat hi) twee mannen, lmkamp en Kielhorn, had binnengelaten, omdat men vermoedde, dat Hamm 17.000 mark in huis had. Van lm kamp is vastgesteld, dat hij kort voor den moord uit de gevangenis te Celb was ontsnapt. Kielhorn ondergaat op het oogenblik gevan genisstraf wegens straatroof. Den 25en Februari 1914 gelastte de straf kamer bij het Elberfelder gerechtshof de revisie van het vonnis en tevens de onmiddellijke invrijheidstelling van vrouw Hamm, die reeds 6 jaren van haar stral had ondergaan. De beklaagde wordt nu verdedigd door het Rijks daglid YVolffgang Heine uit Berlijn en door dr. Werthauer. PARIJS, 29 April. (Havas.) De kennisgeving van hedenmiddag houdt fn. In België handhaven de Fransehen zich sedert drie dagen op het herwonnen terrein. In ver binding met de Belgische troepen vorderen zy voortdurend naar het Noorden. Op den rech teroever van het Yserkanaal hebben de Fran- schen -156 krijgsgevangenen gemaakt en twee machinegeweren genomen. In de Argonnen is bij Marie-Thérèse een poging tot aanvallen van den vijand onmid dellijk door het Fransche vuur gestuit. Bij Eparges schieten de Duitschers met kanonnen, maar vallen zij niet meer aan. Hetzelfde is het geval op den Hartmanns weilerkopf. De Duitschers beschieten den top met een hevig vuur, maar vallen niet aan. In den loop van Dinsdag hebben Fransche vliegtuigen 32 bommen laten vallen op het station te Bollwiller en 300 op het station te Chambly, waar zij brand stichtten in een munitiedèpot. Het station te Armaville en het knooppunt van den spoorweg Chambly—Thiaucourt zijn in den nacht van Woensdag gebombardeerd. Een Fransch vliegtuig heeft zes bommen geworpen op de luchtschiploods te Friedricbs- hafen. De vlieger zag een rookwolk uit het dak van de loods opstijgen. Franschen hebben 21 bommen laten vallen op het station en een fabriek te Leopoldshöhe. Tijdens het bombardement viel een Fransch vliegtuig binnen de Duitsche linies. In den loop van den dag zijn vier Duitsche vliegtuigen door een Fransch vliegtuig achter volgd en geraakt. Een viel er bij Brimont injjvlammen binnen de Duitsche linies. Twee andere zijn neergekomen bij de Fransche loop graven, een in Champagne, het andere in de buurt van Angre. Ze waren door het Fransche geschut vernietigd. Het vierde landde binnen de Fransche linies te Muizon ten Westen van Reims. Twee ongewonde Duitsche vliegers zijn gevangen genomen. De Duitschers hebben door een vliegtuig de open stad Epernay met brandbommen laten bestoken. Er zijn alleen inrichtingen van den gezondheidsdienst te Epernay. Volgens stellige berichten is de Zeppelin, d'.e een week geleden bommen in Duinkerken heeft geworpen, door het Fransche geschut zwaar beschadigd en geheel buiten gevecht gesteld. Het is lusschen Brugge en Gent in de boomen gestrand. WEENEN, 29 April. (Wolff.) Officieel be richt uit het groote hoofdkwartier: De algemeene toestand is onveranderd. In Russisch Polen en de Karpathen op verscheidene sectoren hevige artillerie-gevech ten. Onze artillerie heeft met gunstigen uit slag Russische opslagplaatsen van munitie be schoten. In het dal van de Opor heeft de vijand na een vruchteloos geschutvuur, dat enkele ureu had geduurd, 's nachts een aanval gedaan tegen de bergstellingen onzer infanterie. Na een kort gevecht is die aanval op het geheele front afgeslagen. PARIJS Eene Duitsche vloot is in de Noordzee verschenen en heeft in de Fransche havenstad Duinkerken 19 projectielen van zwaar kaliber geworpen, waardoor 20 personen werden gedood en 45 gewond. Ook het Duitsche leger deed van zich hooren door een 500 bommen in het onge lukkige Reims te schieten, dat reeds zoo vaak aan een bombardement bloot stond. Waarschijnlijk vormde de verkenning van Duitsche schepen op de Noordzee en van vliegers en luchtschepen, die in het Noorden van ons land werden waargenomen, de voor bereiding voor de actie aer Duitsche vloot. LONDEN, 30 April. Hedennacht vloog een vijandelijk vliegtuig of »Zeppelin« over Ipswich en wierp bommen naar beneden, waardoor eenige gebouwen in brand geraakten. Ook werd een «Zeppelin* gezien boven Bury St.Edmunds, welke bommen wierp met het gevolg, dat eenige huizen afbrandden. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 1 Mei 2.26 2.47 Zondag 2 3.9 3.31 Maandag 3 3.54 4.19 Dinsdag 4 4 44 5.12 Woensdag 5 5.41 6.16 Donderdag 6 6.51 7.31 Vrjjdag 7 8 14 8.57 |j De oefeningen van den Vrijwil- jjj Ir] ligen Landstorm worden zoo gere- [tl L| geld, dat men er in zijn werkkring S fjj weinig last van ondervindt. Geef te gl U dus op. ig aESSeSaBBSBESSSSaSSHHSsSiSSSB mag men nooil verwaarloozen omdat zij zoo spoedig aanleiding geven tot bloedvergiftiging. Bedek Uw zweren onmiddellijk met den beproefden KLOOSTERBALSEM, welke zuiverend en verzachtend werkt en spoedig geneest. De Heer Gerritsen\e Silvolde {Geld.) verklaarde ons Op zekeren dag kiee.g ik op het dikste gedeelte van mijn kuit een zweer, welke hoe langer hoe grooler werd. Spoedig was de zweer zoo groot als een gulden en ik had er zóóveel pijn aan dat ik ternauwernood op dat been staan kon. De rand van de zweer en ook de omgeving daarvan waren vuur rood en de zweer zag er leeiijk uit. Teneinde raad heb ik er een verbandje met Kloosterbalsem opgelegd. Toen kwam er weldra veel vuil uit en de pijn werd langzamerhand minder. Ik ging met den Kloosterbalspm voort en met der, dag genas de wond. Weldra was zij geheel genezen en kan ik weder op mijn beeneu gaan en slaan zooveel ik wil, zonder de minste pijn. De is een beproefd middel tegen alle wonden, zweren, huidaandoenin gen, kneuzingen, spierverrekkin- gen, rlieumatiek, aambeien. Prijs per pot van 50 gram 75 cent, van 100 gram f 1,20 en van 250 gram f, 2.50. Eischt ROODEN BAND met onze handteekeniogL I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle dro gisten, apothekers en te Ter Neuzen bij de Wed A. VANOVERBEEKE - Leünis Axel, J. H. VAN DIX- HOORN en L. B. A. ROL FF Lz Hulst F. L. VERWILGHEN -v. d. Hooft; Zaamslag. D. RIEMENS Janssen. Ter Neuzen. Yoorm. 9 u., dhr. L. Dek en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman bediening van den H. Doop. Sluiskil. Voorin. 9 u., Ds. A. Timmerman be diening van den H. Doop en van het li. Avondmaal en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Halst. Yoorm. 10 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., en nam. 2 u., Ds. ,1. F- Hulsteijn Jr. Gereformeerde gemeeute (Ylooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u en 5'/2 u., leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5'/2 u., leeskerk. Lokaal „Ebcn-Ilaëzer" (Kerkhoflaan) Ter Neuzen. Nam. 5'/2 u., Evangelisatie.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3