Vrijzinnig Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaandereri, jtodeel moeten wij betalen in de Hijfc-inHonistenbelastinji. BEKENDMAKING. Jacht en Visscherij. Van het Westelyk oorlogstooneel. No. 2569. Zaterdag 1 Mei 1915. 26e Jaargang ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden 76 cent voor binnen en buiteD Ter Neuzen. Voor België 96 cent by vooruitbetaling. Abonnementen worden aangenomen by alle Boekhandelaren. Brievengaarders en den Uitgever. Telef. Interc. No 15. ADVERTENTIE? R IJ 8: Van 1 tot en met 6 regels 60 sent; elke regel meer 10 cent. By abonnement aanmerkelijk ver minderd tarief. Grootare letters naar plaatsi uimte- Redactie-adres: Noordstraat 10, Ter Neuzen Deze Courant verschijnt eiken W 0 e n 8 d a g- en Zaterdagmorgen by den Uitgever M, DE JONGE, te Ter Neuzen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bsknd, dat het voornemen bes aat een ge deelte van het perceel, kadastraal bekend sectie L no. 1334 en gelegen aan de Nieuwstraat, voor het perceel sectie L no. 349, ter. oppervlakte van pl. m. 15 M-., aan den publieken dienst te onttrekken. Binnen 8 dagen na heden, kan ieder hiertegen, mondeling of schriftelijk, bij Burgemeester en Wet houders bezwaren inbrengen, terwijl inrichtingen ter gemeente secretarie kunnen worden verkregen. Ter Neuzen, 29 April 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN, brengt ter kennis van belanghebbenden in deze gemeente dat op de werkdagen in Mei 1915 behalve des Zaterdags van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 ure, op de gemeentesecretarie alhier voor een ieder verkrijgbaar zijn gesteld blanco verzoekschriften, ter bekoming van Jacht-, Visch- en Hengelakten voor het aanstaande seizoen 1915/1916. Ter Neuzen, den 30 April 1915. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Omtrent de nieuwe Rps-inkomstenbeJasting die 1 Mei a.s. in werking treedt, laten wij hier eenige bijzonderheden volgen Als iemands inkomen stelt de wet vast le. onroerende goederen 2e. roerend kapitaal 3e. onderneming en arbeid 4e. rechten op periodieke uitkeeringen van het leven afhankelijk. Niet echter het geheele inkomen wordt belastbaar gesteld, doch alleen de »zuivere opbrengst* van het inkomen. En dit vindt men door elke bron van in komsten te verminderen a. met de kosten ter verwerving, inning en behoud der opbrengst en b. met de op de opbrengst rustende lasten, zooals de bedrijfs- en beroepskosten, waaronder worden verstaan de kosten, noodig voor de uitoefening van een bedrijf of beroep, of recht streeks daarop betrekking hebbende, met inbe grip van kosten van onderhoud, verschuldigde renten en belastingen, die op het bedrijf of beroep drukken de volgende kosten, voor zoover zij niet reeds als bedrijfs- en beroepskosten in aan merking komenkosten van verzekering en onderhoud, van onroerende goederen, uitkee ringen wegens opstal, of ander zakelijk recht, krachtens hetwelk de belastingplichtige het genot van onroerende goederen heeft; op onroerende goederen rustende belastingen en uitkeeringen wegens daarop gevestigde schuld plichtigheid, kosten van verhuring of verpach ting van onroerende goederen, kosten vallende op de verzilvering van coupons, kosten van beheer. Van de onzuivere opbrengst van een bedrijf of beroep worden bovendien afgetrokken de afschrijvingen op zaken, die voor de uitoefening van het bedrijf of beroep worden gebruikten de afschrijvingen op schuldvorderingen, een en ander volgens goed koopmansgebruik. Tiaktementen en andere belooningen, alsmede verlof- en nonactiviteitstraktementen, wacht gelden en pensioenen worden verminderd met verplichte bijdragen voor pensioenen en fondsen. Uit sub. b 2e alina blijkt, dat ook directe belastingen kunnen worden afgetrokken. Uitgenomen deze verschillende sommen, welke ter berekening van het belastbare in komen mogen worder. afgetrokken, is ook het element van den kinderaftrek in deze belastingwet opgenomen. Voor ieder kind mag f50 van het zuiver inkomen werden afgetrokken niet echter van de belastbare som. Onder kind te verstaan ieder minderjarig eigen of aangehuwd kind, of aangehuwd kind of pleegkind, dat niet zelf in de belasting wordt aaugeslagen. Wie dus 10 kinderen heeft, mag 10 maal 50 gulden of f 500 aftrekken, zoolang al thans het belastbaar inkomen niet de f5000 te boven gaat. De inkomsten beneden f G50 zijn vrij van belasting. Verder is de belasting als volgt verschul digd Bij een belastbare som van f 650 tot beneden f 700 is het belastingbedrag f 1.25 bij een van f 700 tot ben. f 750 f 2.bij een 750 800 2.75, 800 850 3.50, 850 900,, 4.25, 900 ,t 950 5. ,j 950 1000 5.75, 1000 1050,, 6.50, 1050 1100,, 7.25, 1100 1150,, 8.—, 1150 1200,, 8.75, 1200 1250,, 9,50, 1250 1300,, 10.25, - 1300 1350,, 11.-, 1350 1400 12. 1400 1450,, 13.-, 1450 1500,, 14.—. Na f 1500 klimmen de bedragen telkens met t 100 op. Is de belastbare som f 1500 of meer doch minder dan f 2000, dan is verschuldigd f 15 benevens f 2 voor elk bedrag van f 100, waar mede zij de f 1500 te..-boven gaat. Is de belastbare som f 2000 of meer doch minder dan f 10.000, dan is verschuldigd f25 benevens f3 voor elk bedrag van f 100, waarmede zij de f2000 te boven gaat. Is de belastbare som van f 10.000 of meer, doch minder dan f20 000 dan is verschuldigd f 265 benevens f 4 voor elk geheel bedrag van f100, waarmede zij de f 10.000 te boven gaat. Is de belastbare som f20.000] of meer, dan is verschuldigd f 665, benevens f 5 voor elk bedrag van f 100, waarmede zij d3 f 20 000 te boven gaat. leder van deze belastingbedragen wordt nog verhoogd met 33 opcenten voor het Rijk ongeveer J/3 komt er dus bij. Belastingplichtig zijn o.m.a. zij, die binnen het Rijk wonen b. de binnen het Rijk gevestigde naamlooze vennootschhappen, commanditaire vennootschappen op aandeelen, coöperatieve en andere vereenigingen en onderlinge verze- kerings-maat3chappijnc. de binnen het Rijk gevestigde stichtingen, die een bedrijf of beroep uitoetenen en verder eenige in de wet nader aangeduide buitenlanders. DE OORLOG. Officieele communiqué's. PARIJS, 28 April. (Havas.) Officieele mede- deeling van hedenmiddag 3 uur: Ten N. van Yperen duurt de vooruitgang van de Fransche en Engeische troepen voort. De Duitschers hebben zware verliezen gele den. Men heeft op een enkel punt bij het Kanaal meer dan 600 lijken van Duitschers geteld. Zij hebben in handen van de Franscben verscheidene honderden gevangenen, 0. w. ver scheidene officieren, zes machinegeweren, twee mijnwerpers en veel materieel gelaten. Op de Maasboogten zijn op bet front Les LpargesSt. Rémy de Schans van Oalonne de aanvallen der Duitschers geheel terugge slagen. De 1 ranschen zijn tot het offensief overgegaan en hebben terrein van ongeveer 1 K.M. ge wonnen en zware verliezen aan den vijand toegebracht. De Franschen hebben een Duitsche batterij vernield. Op een enkele plaats heeft men bijna 1000 Jijken van Duitschers geteld. Op den Hartmannsweilerkopf zijn de 1 ranschen, nadat zij den top hadden genomen, langs de oostelijke helling bij het afdwalen vooruit gerukt. LONDEN, 28 April. (Reuter.) Veld maar- schalk 1 rench meldtDe gevechten ten noorden en noordoosten van Yperen zijn gisteren den geheelen dag voortgezet. De Engeische en Fransche troepen hebben den aanval der Duitschers voorgoed tot staan gebracht. De aanval is niet herhaald. Sinds gisterochtend zijn er geen Duitschers meer ten westen van het Yser-kanaal, behalve bij Steenstraete, waar zij een klein bruggehoofd hebben ingericht. Bij een tegenaanval der Engeische en fransche troepen op het vooruitspringende front ten noorden van Yperen, hebben de Duitschers met inbrenk op Haagsche overeen komst, opnieuw gebruik gemaakt van verstik kende gassen en van daarmede gevulde bommen. BERLIJN, 28 April. (Wolff.) Uit het groote hoofdkwartier wordt ons meegedeeld Het officieele Fransche communiqué van gisteren beweerd dat de Franschen den top van den Hartmannsweilerkopf, die hun den 25en dezer is afgenomen, hebben hernomen. De waarheid is dat op den top, sedert de volslagen mislukte pogingen van den 2öen om hem te heroveren in het geheel geen aanvallen meer zijn gedaan. De top is dus in onze handen. Het Engeische communiqué zegt dat de Franschen Het Sas in Vlaanderen hebben heroverd, lntusschen is ook op deze plaats gisteren geen aanval gedaan. Verder beweert dit communiqué dat het officieele Duitsche bericht over de verovering van vier Engeische kanonnen niet juist is Het is voor het opper bevel van het Engeische leger te betreuren dat het door zijn ondergeschikten zoo slecht wordt ingelicht, bet moge dan begrijpelijk zijn dat de geregelde berichtgeving door den spoed, waarmede de Engeische troepen den 25en het slagveld hebben verlaten, eenigzins iu de war geloopen is. De veroverde kanonnen behooren, naar de opschriffen die zij dragen, tot tweede London-Garrison-Artillery en tot de tweede London-Territorial-divisie. Het zijn stukken van 12.8 c.M., die eerlang hun aanwezigheid aan onze zijde den tegenstanders duidelijk zul len maken. BERLIJN, 29 April. (Wolff.) Officieele mededeeling uit het groote hoofdkwartier Onze stellingen op den westelijken oever van bet kanaal, ten N. van Yperen aan de Yper- lébeek, bij Steenstraete en Het Sas zijn sedert gisterenmiddag onophoudelijk, maar vergeefs aangevallen. Op den oostelijken kant van het kanaal mis lukte een gisterenavond dooY de Franschen, Algerijnen en Engelschen te zamen ondernomen aanval tegen onzen rechtervleugel, met zeer zware verliezen voor den vijand. Het aantal door ons in de gevechten ten N. van Yperen buitgemaakte kanonnen van den vijand is tot 63 gestegen. Mijnontploffingen van den vijand aan den spoorweg La Bassée— Béthune en in Cham pagne ten W. van Lemesnil waren vruchteloos. Nachtelijke aanvallen van de Franschen tegen de door ons gisterennacht veroverde stellingen bjj Lemesnil zijn met zware verliezen voor den vijand afgeslagen. De hier gevangengenomen Franschen be vonden zich in een jammerlijken toestand. Zij beefden van angst, daar hun officieren hun voorgepraat hadden, dat zij dadeljjk doodge schoten zouden worden als zij in Duitsche gevangenschap geraakten. Op de Maasboogten ten Z.O. van Verdun hebben wij onze stellingen eenige honderden meters naar voren gebracht en ze versterkt. In de Vogezen is de toestand onveranderd. LONDEN, 29 April. (Part.) Aan de Times is gisteren uit Noord-Frankrijk geseind: Gedurende de laatste 36 uren heeft de vijand onze linies ten oosten van het Yser- kanaal met verdubbelde kracht aangevallen, als een laatste hardnekkige poging om vasten voet te krjjgen op den westelijken oever. Hij beeft al zijn kracht verspild. De bondgenoo- ten handhaven zich nog stevig op den wes telijken oever Iedere aanval is afgeslagen en de vijand heeft reusachtige verliezen geleden. Merkbare vorderingen hebben' de Franschen aan het noordelijke en de Britten aan het zuidelijke gedeelte van de linie gemaakt in de richting van St. Julien. De Britsche troe pen houden nu een nieuwe linie van loopgra ven ten noorden en ten noordoosten van Ype ren bezet. De Canadeezen zijn op van het vier dagen en nachten onophoudelp vechten. Zij zijn afgelost en achter onze linie teruggebracht, want zij hebben hun rust hard noodig De terugkeer is roernrp, doch hun gelederen zijn op treurige wqze gedund Deze tweede slag in Vlaanderen heeft ge woed langs een front van minder dan 5 mij len en niet langer dan vyf dagen geduurd, maar aan dit kleine front is de strijd waar schijnlijk verwoeder geweest dan hij audere gelegenheden in dezen oorlog. Ten spijt van de door den vijand in strijd met het interna tionale recht en de gebruiken van beschaafde volken gebezigde listen, zijn zijn verliezen zeer zwaar, veel ernstiger dan die der bond- gei.ooten Het is waar, dat hij tijdelijk eenig vooideel heeft behaald en onze linies ten noor den van 1 peren en langs den oostelpen oever van het, Yser-kanaal voor het oogenblik te ruggedreven heeft, doch de poging om het 1 ser-kanaal over te steken is geheel mislukt. De terreinwinst van den vijand op den ooste hjken oever is in hooge mate onzeker. Reeds gaan de bondgenooten tot het offensief over en er is goede reden om te hopen, dat zij den vijand den grond zullen ontrukken, wel- kpn hij ten koste van zulke reusachtige ver liezen veroverd heeft. De meest kritieke dagen zijn Zaterdag en Zondag geweest. De Duitschers voerden hun zware artillerie en houwitsers naar de voorste stellingen, wierpen granaten en krachtige ontploffingsmiddelen in Yperen en bedekten met een regen van vuur eiken weg, waarlangs onze troepen versterking konden krijgen Bij Git laatste bombardement is de verwoesting van 1 peren voltooid. De vermaarde Laken hal is met den grond gelijk gemaakt. Nau- welps een huis is blijven staan. Op onzen uitersten rechtervleugel hebben gedurende twee etmalen de vpndelpe stelling bij la Bassée zwaar beschoten. Onze kanonnen hebben aanhoudend en oorverdoo vend gebulderd, doch met de infanterie is nog geen aanval gedaan. Doodgeschoten. Bij Glanerbrug is, op 15 meter afstand van onze grens, een Russisch officier op zp vlucht uit het kamp te Paderborn, doodgeschoten.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 1