n smÉ-MMI- Muziek-Instrumenten Op Zee. de Heer J. L. JURRIJ, BINNENLAND. UIT ONZE OMGEVING. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand Hüogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. ANÏOINE mes, imuuiuu iuui xuuu u het laden van de tallooze oorlogsauto's enz., die niet alleen in het ruim, maar zelfs op het dek gestuwd moesten worden, te lang duurde. Met 164 passagiers en een ontzaglijke post vertrok de Amerikaansche stoomboot St. Louis naar Liverpool. Ook deze had reusachtige hoeveelheden oorlogsmaterieel geladen. Het Italiaansche stoomschip Europa stoomde naar Genua met 400 paarden voor de Italiaansche regeering aan boord. Het stoomschip Kanawha volgde met dezelfde bestemming met 100 paar den Met twee dreigend over een scheepswant van het voordek uitkijkende reusachtige ka nonnen en andere stukken van groot kaliber aan boord is het stoomschip Orduna van de Cunard-lijn naar Halifaz vertrokken. De Orduna zal Halifax aandoen en reservisten aan boord nemen, die door een schip van het Roode Kruis uit St. John daarheen zijn gebracht. Over en weer. De Daily Mail verneemt uit St. Petersburg, dat grootvorst Nikolaas last heelt gegeven allen gevangen genomen Oostenrijkschen offi cieren hun degen af te nemen, bij wijze van protest tegen de behandeling van den Russischen telefonist, wien de Oostenrijkers, volgens een officieel telegram van 4 dezer, de tong uit den mond hebben gesneden. (Aanvankelijk had het officieele telegram de Duitschers hiervan beschuldigd, welke beschuldiging daarna in een officieel Duitsch bericht gewraakt is.) Aan de officieren is medegedeeld, wat de reden was dat Uien hun degen afnam. De aanslag te Sofia. Uit Sofia wordt aan het »Fremdenblatt« het volgende bericht omtrent den politieken aanslag, op 13 Februari j.l gepleegd in de balzaal van het Casino te Sofia, tijdens een bal van de voornaamste kringen, waarbij een aantal personen werden gedoodDe politie te Sofia heeft een hooggeplaatst ambtenaar van de Bulgaarsche Rekenkamer en diens echtgenoot gevangen genomen en deze heb ben bekend, dat zij aan het hoofd staan van een wijdvertakte anarchistische organisatie en genoemden aanslag hebben gepleegd. Genoemd ambtenaar, die aanwezig was geweest op het bal, had ongemerkt een hel- sche machine doen onploffen en was toen onder de menigte verdwenen. Er werd 30 K.G. dynamiet bij hem gevonden. De ambtenaar bekende te hebben gedon gen naar betrekking van president van politie ten einde, als hjj benoemd werd, zijn anar chistische bende beter te kunnen helpen om den hoofdaanslag te kunnen voorbereiden, die zou uitloopen op een aanslag op den koning en de geheele Sobranje. De uitvoering van den aanslag was reeds tot in de kleinste bijzonderheden voorbereid. De hoofdrol was toebedeeld aan den thans gearresteerden ambtenaar, die de noodige bommen in zijn gordel zou medebrengen en ze op het geschikte oogenblik in de Sobranje slingeren. De ambtenaar was vroeger komitadji ge weest. Schepen getorpedeerd. Het Zweedsche stoomschip »Ruth«, met bestemming naar Gothenburg, is Woensdag op honderd mijlen ten Oosten van de Firth of Forth door een Duitschen onderzeeër ge torpedeerd en tot zinken gebracht. De be manning is te Leith geland. Volgens te Stockholm ontvangen berichten, is het Finsche stoomschip »Fraack«, dat in de nabijheid van Finland is vergaan, door een Duitsche duikboot getorpedeerd. Het is onmiddellijk gezonken De bemanning is gered. Het had een lading van stukgoederen, voornameljjk katoen. Het schip behoorde aan een met Fransch en Russisch geld onlangs opgerichte Finsche maatschappij. Alle stoomschepen, die zich te Stockholm bevinden, hebben opdracht gekregen, daar voorloopig te blijven. Laat de Verdediging van Uw §1 U Vaderland niet aan anderen over, |J) maar helpt zelf ook mee. Wordt jjj dus Vrijwillige Landstormman. Brood- en meelkaarten. De minister van landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald, dat ieder hoofd van een huisgezin of alleenloopend persoon, die gebruik wenscht te maken van de gelegenheid om ongebuild tarwebrood tegen verminderden prijs te koopen, daarvan aangitte moet doen aan den burgemeester. De burgemeester verstrekt een broodkaart. Op de broodkaart kan, op vertoon daarvan, gedurende het daarop aangegeven tijdvak tot een maximum van gemiddeld een half kilogram per dag en per persoon, kinderen beneden den leeftijd van twee jaren niet medegerekend, tegen contante betaling van zes cents per half kilogram uitsluitend ongebuild tarwebrood worden betrokken bij den daarop vermelden broodbakker. Eveneens is bepaald, dat ieder hoofd van een huisgezin of alleenloopend persoon, die gebruik wenscht te maken van de gelegenheid om ongebuild tarwemeel tegen verminderden prijs te koopen, daarvan aangifte doet aan den burgemeester. l)e burgemeester verstrekt een meelkaart. Op de meelkaart kan op vertoon daarvan, gedurende het daarop aangegeven tijdvak tot een maximum van gemiddeld drie en een halve hectogram per dag en per persoon, kinderen beneden den leeftijd van twee jaren niet me degerekend. Tegen contante betaling van acht cent per half kilogram, uitsluitend tar wemeel worden betrokken bij den daarop ver melden meelhandelaar. In de op Donderdag a. s., des voor middags ten 10 ure, te houden openbare vergadering van den Gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van een lid van de Com missie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil. 4. Benoeming van 4 leden van de plaatse lijke schattingscommissie voor de inkomsten belasting. 5. Verzoek van mej Goossen om eene gratificatie als telegrambestelster over 1914. 6. Ontheffing belastingen. 7. Aanvrage van het plaatselijk steun comité om verhooging der toegestane subsidie. Kijks Lokaal Telefoonnet te Ter Neuzen. Nieuwe aansluitingen 73. L. J. GEELHOEDT. 89. G. KLOUWERS. 90. J. C. HEIJ BLOM Bij de Rijksnormaallessen te Axel zijn bevorderd Van de derde naar de vierde klasse C. Baert, HontenisseH. J Pauw en P. de Zeeuw, Ter Neuzen A. C. Pluym, WestdorpeJ. Serrarens. Stoppeldijk A. J. Waelput, Zuid- dorpe W. V. d'Haens, Hulst en L. J. Nijssen, Sluiskil. Van de tweede naar de derde klasse: A. L. J. Bouwmans, Westdorpe; V Gilson en F. Hamelynck, Sas van Gent: J. J. de Gijsel, Hontenisse; J. J. Kaan, G. J. Kamerik, C. P. Kolijn en R. B. Hellinga, Ter Neuzen K. M. Van Houte, AxelP. M. Risseeuw, Sluiskil en E. E. M. Waelput, Zuiddorpe. Van de eerste naar de tweede klasse P. J. Van der Bent, Ter Neuzen G. Lauret, OverslagA. L. S. Lockefeer, St. Janstean C. J. Overbeeke en M. Vinke, Ossenisse A. J. M. Serrarens, StoppeldijkH. A. J. de Vries en B. Damsté, Hontenisse; F. M. Mangold, AxelA. F. Reinhoud, Hulst en E. C. Verstraeten, Clinge. Van de eerste afdeeling der voorbereidende klasse naar de tweede afdeelingC. F. R. Hamerlinck en J. M. van Mossevelde, Koewacht C. P. Olyslager en W. A van Maris, Axel en J. A. van der Velden, Ter Neuzen. hj Het Vaderland roept U voor Jï? Irl mogelijke verdediging van Uw it' bodem- Toont Uw daadwerkelijke Vader- jjj ril landsliefde en wordt „Vrijwillig in Landstormman". ttl itJ ÈIS5aSB5Ü5HSESB5S5a5®HHSB51!3E] Smokkelen. Een rijksambtenaar te Glanerbrug zag Zater dag nabij de grens een persoon, die den om trek afzocht, vermoedelijk om te zien of er kans bestond, waren, TBaarvan de uitvoer verboden is, over de grens te brengen. Hoewel de kommies zich dadelijk verdekt opstelde, bemerkte hem de andere en poogde te ontvluchten. De rjjksambtenaar achterhaalde hem ten einde hem te fouilleeren. Hierop ontstond een worsteling, waarbij een derde den smokkelaar te hulp kwam. Beide tegenstanders van den ambtenaar wisten zich ten slotte te redden door zich in de Glanerbeek te laten vallenze bereikten druipnat den overkant der grens. Bij het afzoeken van het terrein vond de kommies 2 zakken meel, door een jas bedekt, welke in beslag werden genomen. Door den heer Jacques Gevers, Villa Mariahoi te Zundert, wordt aan allen, die dit vragen een briefkaart gezonden, gefrankeerd met de volle reeks postzegels van het Belgische Roode Kruis en afgestempeld door bet Belgische post kantoor te Baarle Hertog. De kosten bedragen 35 cents ten bate van het Roode Kruis. Moord. Zondagmiddag omstreeks 3 uur werd op gemerkt, dat de gordijnen in de woning van den 65-jarigen K. Schagen te Medemblik nog gesloten waren. Men drong daarop het huis binnen en vond in de woonkamer het lijk van den heer Sch., achter de kachel liggende. Daarbij waren bloedsporen zichtbaar De vermoorde schijnt eenig geld te hebben beze ten. Ook werd een portefeuille met inhoud gevonden waarschijnlijk heeft de moordenaar deze in de haast vergeten. Het bed bleek nog onbeslapen. Men vermoedt dat, dat de moord Zaterdagavond reeds is gepleegd. Overreden. Zaterdagavond werd een militair, die langs de spoorljjn fietste, te Hedel overreden door een sneltrein, daar hij op een brug niet vol doende kon uitwijken. De fiets werd verbrij zeld. De militair werd naar den Bosch ver voerd. Zijn toestand is ernstig. Er van door. De omgeving van het huis van bewaring te Maastricht was Woensdagnamiddag plotse ling in rep en roer, toen het geroep houdt hem, houdt hem werd gehoord. Een paar Roosendaalsche gendarmen waren zoo juist met den trein gearriveerd, om een jeugdig gedetineerde voor mr. Peperkamp, rechter van instructie, te geleiden. Plots wist de gedetineerde de plaat te poetsen het werd een loopen van je welste. De vluchteling, achtervolgd door de geheel uit 't veld gesla gen marechaussees, had een flinken voorsprong en in minder dan geen tijd namen tal van personen aan de jacht deeleen prachtbeeld vour een cinematograaf. De vluchteling holde langs de kazerne en verdween in een achter buurt, sprong, handig als een kat, op een muur, klom er over, en sinds is men zijn spoor bijster. De achtervolging werd nog per rijwiel voortgezet, en strekte zich in den loop van den dag uit tot de geheele stad en de omliggende dorpen, doch voorloopig zal de rechtercommissaris de voorgenomen ken nismaking met den knaap wellicht nog enkele dagen moeten uitstellen. PARIJS 26 April. Off. 11 uur. Ten N. van leperen hebben wij vrij belangrijke vor deringen gemaakt op onzen linkervleugel. Wij dreven den vijand terug en brachten hem zware verliezen toe. De Duitschers gebruikten wederom verstikkende gassen, maar wij hadden middelen tot bescherming, die uitstekend werkten. Een hevig gevecht is geleverd bij Fay ten N. van Cbaulnes om het bezit van den krater, gevormd door een Duitsche mijn. Wij verjoegen den vijand daaruit en behielden het terrein ondanks twee tegenaanvallen. Hevige aanvallen der Duitschers aan de Maasheuvels op het front les Eparges-St. Remy werden totaal afgeslagen. Wij blijven meester van de geheele stelling van les Eparges, waar van de hellingen bedekt zijn met de lijken der Duitschers. Na een hevig gevecht hebben de Duitschers vasten voet gekregen op den Hartmannswei- lerkopf in de Vogezen. Onze stelling blijft op honder yard afstands daarvan. (Een yard is 91 c.M.) LONDEN, 27 April. Naar gemeld wordt neemt de strijd in België en N. Frankrijk een gunstige wending voor de geallieerden. Deze laatste hebben terrein herwonnen en rukken op Bixschote aan. Russisch legerberïcht. PETERSBURG, -25 April. (P.T.A.) De Groote Generale staf bericht»In den nacht van 24 April deden Duitsche troepen, ter sterkte van twee compagniën tot een batail- lon, herhaaldelijk aanvallen op de meest voor- geschoven gedeelten van ons front tusschen Kalwarja en Loedwinof. Hun aanvallen werden zonder veel moeite afgeslagen door ons vuur. Na één dier aanvallen sloegen de vijanden in wanorde op de vlucht. Onze vliegmachines hebben in den ochtend van 24 April een goed geslaagden tocht vol bracht naar het station van Neidenburg (Oost- Pruisen), daar branden veroorzaakt en den spoorweg vernield. In de Karpathen is in den laatsten tijd de intensiteit van het vuur van den vijand toegenomen. Klaarbljjkeljjk heeft hij zijn zware artillerie aldaar versterkt. In den nacht van 24 April deed de vijand een reeks hardnekkige aanvallen in de buurt van den Oejok pas wij sloegen deze aanvallen af door kanonvuur en handgranaten en brachten den vijand groote verliezen toe. In de andere sectoren van ons geheele front geen verandering van beteekenis. Kanonnades en fusillades van zeer verschillende intensiteit wisselen af met kleine gevechten tusschen voorgeschoven afdeelingen.« De toestand ïn de Karpathen. De bijzondere correspondent van het „Berl. Tgbl.' bericht uit Eperjes (in het Hongaarsche komitaat Saros): de gevechten om de hellin gen van de Doekla en de wegen zijn op het doode punt. De aanvallen der Russen zijn niet alleen zwakker geworden, maar ook minder ernstig en worden telkens als zij op nieuw ondernomen worden, zonder moeite door de Oostenrijkers afgeslagen. Meestal betalen de Russen deze aanvallen met een groot aantal dooden. Dat was ook het geval bij een Zaterdag j.l. door de Russen onderno men aanval op delinieLiskoerima-Radoma-Fias. In de linie Biharo-Zboro Felsoeczerny hielden de Russen zich volmaakt rustig, ondanks den op hen door de Oostenrijksche artillerie onder nomen aanval. Ieder gevoelt hier, dat groote dingen op til zijn. De Dardanellen. LONDEN, 26 April. (Reuter.) Naar de admiraliteit meedeelt is het leger der bondge- nooten op verscheidene punten op 't schierei land Gallipoli geland. LONDEN, 26 April. (Reuter.) Het pers bureau deelt mede: De algemeene aanval van vloot en leger op de Dardanellen is gisteren hervat. De ontscheping van het leger, gedekt door de vloot, is gisteren voor zonsopgang op ver scheidene punten van het schiereiland Gallipoli begonnen en ondanks ernstig verzet van den vijand, die in sterke verschansingen, beschermd door prikkeldraadversperringen, was opgesteld volkomen geslaagd. Voor de avond viel waren sterke troepen machten op het strand samengetrokken. De landing van het leger en de opmarsch duren voort. TER NEUZEN. Huwelijks-Aangiften. 23 April. Jan Slager, 26 j., jm en Afithonin Francina de Broe, 24 j., jd. Cornelis Jan de Ridder 23 j. jm. en Pieternella Cornelia Elve, 23 jjd. Antheunis Hendrik Dekker, 25 j., jm. en Maria Jacomina Dees, 23 j., jd. Geboorten. 19 April. Henri August Marie, z van Ulricus Marie Vermast en Maria Clemencia de Cooker Jan Martinus, z. van Martinus Adrianus van Driel en Johanna Snap. 20 April Janna Neeltje, d. van Pieter Jacobus Pijpelink en Janna Maria van IJk. 24 April. Suzanna Pietêrnella, d. van Jan Buurman en Janneke du Pree Cornelis Adriaan, z. van Cornelis Karelse en Sophia Maria Hulstaart. Overlijden. 21 April. Geerard Meulenberg, 63 j., echtg. van Maria Cornelia van Wijck. 24 April. Frans van Aalst, 16 j., z. van Willem (over).) en Janna Elisabeth Dooms. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 28 April 0.27 0.47 Donderdag 29 1.7 1.26 Vrjjdag 30 1.46 2.6 Zaterdag 1 Mei 2.26 2.47 Zondag 2 3.9 3 31 Maandag 3 3.54 4.19 Dinsdag 4 4 44 5.12 Heden overleed onze geliefde Echtgenoot en Vader in den ouderdom van ruim 43 jaar. Uit aller naam, Wed J. L. JURRIJ Hoebé. Ter Neuzen, 25 April 1915. MIDDELBURG. en alle soorten Jtf Men vrage Geïllustreerde Prijscouranten lil 11 11 11 11

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3