Dr. H. REILINGH Een nette Jongen Rheumatiek. P, ADRIAANSE. Loop der bevolking Ie Ter Neuten. MIDDELBURG KLOOSTERBALSEM UIT ONZE OMGEVING? Kerknieuws. INGEZONDEN STUKKEN. Burgerlijken Stand. JTjogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiön. heeft gebracht. Hiervoor werd hem de orde »Pour le Mérite« en het IJzeren Kruis, toege kend. Op 12 Maart torpedeerde de »U' 29« ter hoogte van de Scillz eilanden drie vaartuigen de Indian Cityvan Cardiff, de »Headlands« van Liverpool en de »AndaIusian« van de Eller- manlinie. Hierbij gingen geen menschenlevens verloren, en voor zijn gentlemanlike optreden tegenover de schepelingen der getorpedeerde vaartuigen werd hem den titel van »de be leefde zeeroover« toegekend. Hij betuigde dezen niet alleen zijn leedwezen voor de oorlogs daad, waartoe hij verplicht was, maar sleepte de reddingbooten bovendien nog een eind naai de kust toe. Sindsdien is er wel wat veranderd in de methode der Duitsche onderzeeërs. Toen de Britsche admiraliteit de eerste uie- dedeeling deed omtrent den ondergang van de »U 29«, schreef de maritieme medewerker van de »Times« nog Onze voldoening over dit feit gaat wel gepaard met een gevoel van spijt over den dood van den kapitein, die zich steeds dapper en edel heeft gedragen en zijn slacht offers humaan heeft behandeld, hetgeen niet van al zijn collega's kan gezegd worden Kapi tein YVeddigen was pas in het huwelijk ge treden. Behalve bovengenoemden hebben de Duit- schers tot nog toe de volgende onderzeeërs verloren De »U 15« op 10 Augustus geramd door de Birmingham*. De 9« op 23 November geramd door een onbekend gebleven vaartuig. De »U 8« op 4*Maart ter hoogte van Dover tot zinken gebracht door torpedovernielers, en de »U 12« op 10 Maartldoor de Ariel* ge ramd. De „Prinz Eitel Friedrich" geïnterneerd WASII1NGTON, 8 April. (Reuter). De com mandant van de Prinz Eitel Friedrich« deelde aan den ontvanger der invoerrechten te Newport News mede, dat hij de Prinz Eitel Friedrich« wenschte te laten interneeren. De comman dant verklaarde daartoe gedwongen te zijn, daar de hulp, die een poging om de waak zaamheid der Engelsche oorlogsschepen te ontsnappen, mogelijk zou maken, niet was ko men opdagen. liet 3chip zal geïnterneerd worden op de marine-werf te Norfolk. Een aanslag op den sultan van Egypte. AlRO, 8 April. (Reuter.) Vanmiddag om drie uur is op den sultan, toen hij het Abden- paleis verliet, om enkele waardigheidsbekleders te bezoeken, een moordaanslag gepleegd. Een inboorling vuurde een schot op hem af, dat miste. De dader is onmiddelijk gevangen genomen. Door de vele hier wonende en tijdelijk vertoevende Belgen werd op Donderdag 8 April de verjaardag herdacht van Zijne Majesteit, Koning Albert. Des morgens te tien ure werd in de Roorn- sehe kerk eene mis opgedragen en een Te Deum gezongen. De plechtigheid werd bijge woond door tal van autoriteiten en eene overgroote schare van (belangstellenden. Het fraaie, nieuwe, zeer ruime gebouw was vol. Aandoenlijk was het oogenblik, waarop aan bet einde van den kerkdienst, onder begelei ding van schoon orgelspel, één stem de Brabanfonne zongveler oog werd vochtig. Maar een glans van fierheid kwam op menig gezicht, toen onmiddellijk daarop het bemoe digende, hoopvolle krijgsliedDe Vlaamsehe Leeuw« op het klavier gespeeld werd. Des namiddags te twee uur werd een con cert gegeven in Hótel des Pays-Bas. De zaal was overvol. Mevrouw Bijl als zangeres, de heer Saey als zanger, oogstten grooten bijval. Zeer schoon waé de pianobegeleiding van den heer De Lentdecker, evenals het spel der violisten, de heeren J. Bierlé Jr. en E. Dij- selynck. De Belgische consul, de heer Van antfort, sprak een openingswoord, waarin bij ook niet verzuimde hulde te brengen aan liet gastvrije Nederland en aan Koningin Wilhelmina. Aan Hare Majesteit werd een telegram gezon den, zoogoed als dat reeds geschied was aan Koning Albert. Vermeldenswaard is, dat het programma van de muziek- en zangnummers begon met »La Brabanconne*, en eindigde met »De laamsche Leeuw«. Dit laatste nummer werd voorafgegaan door hetWien Neerlar.dsch bloed«, dat staande werd aangehoord De Vlaamsehe Leeuw werd door de geheele ver- gadering met geestdrift gezongen. De zaal was mooi versierd. Een der aanwezigen, de heer Remy de ellicyn, sprak een woord van dank aan allen, maar in het bijzonder ook aan den Heer en Mevrouw Van Cantfort. Woensdagvoormiddag brak van een mo tortjalk op de Westerschelde een eind ten O. van Ter Neuzen de mast en ging met zeil en verdere tuigage over boord. De sleepboot Trio voer onmiddellijk onze haven uit en bracht het ontredderde vaartuig binnen. Gedurende de Paaschdagen en de daar aan voorafgaanden Zaterdag zijn met de boo ten van den provincialen stoomb0otdienst op de Westerschelde 360G passagiers vervoerd, een aantal belanrijk minder dan andere jaren. Bij Kou. besluit van 3 April is aan den ontvanger der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen P. J. de Bruyne, te Sluis, op zijn verzoek, met ingang van'1 Mei 1915, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. Ie Sluis is het mond- en klauwzeer in de stallen van den landbouwer A. Wemaer (wonende in de kom der gemeente) uitgebro ken. Ruim een dertigtal koeien en kalvers zijn afgemaakt en onder toezicht begraven. Woens dagavond S uur waren nog vele menschen aan den arbeid, want de varkens en een schaap en twee lammeren moesten nog ter dood ge bracht worden. 1 e Hansweert is een luchtballon neer gekomen. Er bevond zich geen passagiers in. De ballon was door de Duitschers te Ostende opgelaten in een briefje werd terugzending verzocht. Zondag II April 1915. Ned. Hervormde Kerk. Ier Neuzen. oorm. 9 u., dhr. L. Dek en nam. 2 n., Ds. A. Timmerman. Bediening" van den H. Doop. Sluiskil. Nam. 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 10 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u. on nam. 2 u., Ds. .T. F. llalBteijn Jr. Gereformeerde gremeeute (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/. u., leeskerk. Oud Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/. u., leeskerk. Lokaal „Ebcn-Ilaëzer" (Kerkhoflaan.) lor Neuzen. Nam. 5ya u., Evangelisatie. In den loop dezer week hebben zich de volgende personen alhier gevestigd. A. de Blok, zonder beroep, Vlooswijkstraat 10 van Breda A. E. Sol, dienstbode, van Lreskens J. D. Jansen, landbouwers knecht, I t van Hoek P, de Feijter, landbouwersknecht, 3 N van Zaamslag f! Dielentan, landbouwersknecht, Kerkliollaan 34 van Zaamslag A. J. de Krijger, aan nemer, van Philippine S. v. d. Hooft metselaar, van Selzaete M. K. Fokké dé Goede, zonder beroep, Grenulaan 7 van Wel tevreden A. A. van Hoorn, zonder beroep, Nieuwediep van Zuidzande L. J. Geelhoedt, corresp. N. B., Lange Kerkstraat 11 van' Apeldoorn J. Pijpelink, werkman, P 50 van Hoek C. F. van Overbeeke, timmer man, Westkolkstraat 30 van Rotterdam L. Vijl der, dienstbode, Westkolkstraat 10 van Hor.tenisse. Vertrokken J. J. Bareman, zonder beroep, O 136 naar Zaamslag J. P. S. Willerusen, zonder be roep, Baandijk 23 naar Zaamslag F. S. Lansen, onderwijzeres, Noordstraat 64 naar Overslag J. I. Meijer, bakker, Donze Visserstraat 123 naar Axel P. Ph. Paul, bureelambtenaar, Dijkstraat 8 naar Middel burg P. Kolijn, werkman, O 50 naar Zaamslag J. J. de Feijter, landbouwerskn. Q 109 naar Boschkapelle A. J. de Bruin, opzichter, Lange Kerkstraat 77 naar Utrecht lli. Hiel, dienstbode, Markt 6 naar Hontenisse D. Bruggeman, timmerman, Baandijk 1 naar Heerlen J. Anbroeck, zonder beroep, Q 205 naar Hulst A. S. Dobbelaar, zon der beroep, aan boord naar Wemeldinge J. de Braai, landbouwersknecht P 110 naar Sas van Gent J. A. Harte, zonder beroep, Vlooswijkstraat 45 naar Vlissingen A. Donze, werkman O 59 naar Zuidzande 11. Huizinga, notarisklerk, Heereugracht 1 naar Idaderadeel E. B. Kaas, arbeider, Baandijk 89 naar Heerlen A. A. Geensen, bankwerker, Van Bovenstraat 41 naar Vlis singen J. P. Lansen, meubelmaker, Vloos wijkstraat 28 naar Schagen Ph. J. Lint horst, koopman, Nieuwstraat 13 naar Deventer J. Kaijser, koewachter, O 98 naar Zaam- slag J. Oppe, landbouwersknecht, P 71 naar Axel A. H. Spruitenburg, zonder beroep Noordstraat 66 naar Dieren, gemeente Rhenen M. E. Bareman, zonder beroep, O 136 naar Hellevoetsluis. Buiten veran tiooor(lelijkheid der Redactie fin overal klonk lustig draaiorgel en trom Men danste en draaide verheugd om en om Men joelde en krioelde er vroolijk dooreen, Maar aan hem, die verlof gaf, 'dacht er niet één. Mijnheer de Redacteur We hebben nu al zoo lang niets gehad, wat ons in deze tijden een beetje kon op vrolijken, dat ik 't een lumineus denkbeeld vond van de daartoe bevoegde macht, ons met de Paaschdagen een voorproefje te gunnen van de kermis, die we misschien niet eens zullen krijgen. Ons komt zoo'n kermispretje heusch wel toe en daarom weasch ik hier in 't openbaar onzen Burgervader hartelijk te danken dat hij, ondanks zijne christelijke beginselen, op nieuw getoond heeft een echte vader voor ons allen te zijn, die zich niet door partijzucht of oogen- dienerij van den rechten weg laat afbrengen noch iemand is, waarvan men zeggen kan zooals de wind waait, waait zijn jasje. Z.Ed. heeft wel iD den Raad verklaard, dat hij niet de pretbezorger was en een ander daarvan de eer gegeven spotters beweren wel dat hij door draaimolen en draaiorgels wat draaierig geworden was booze tongen beweren wel, dat die verklaring min of meer bezijden de waarheid zou zijn, maar menschen die niet altijd het kwade in iemand zoeken, weten wel beter Het was niets dan groote bescheidenheid En ik vind Eere, wien eere toekomt Indien ik goed ben ingelicht, heeft Z.Ed. Achtbare indertijd van de militaire autoriteiten volle vrijheid verkregen naar eigen inzicht te beslissen over het al of niet toestaan van publieke vermakelijkheden. Is dit juist, en ik heb allen grond om zulks aan te nemen, dan hebben we dus uitsluitend onzen Burgervader te danken voor het ge noegen ons verschaft en ik vertrouw, nu het toch eenmaal wereldkundig is gemaakt, dat niet de commandant der Kustbatterij maar wel de Burgemeester ons deze kleine vreugde schonk, Z.Ed. ook onzen oprechten dank daarvoor wel zal willen aanvaarden. R. D. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 1 April. Jan Huijssen, 24 j., jm. en Janna Adriana Paulina Dieleman, 20 j., jd. Johannes Anthony Dootjes, 53 j., weduwn. en Maria Frederiksen, 44 jwed. Huwelijks-voltrekking. 1 April. Machiel Leendert Steketee, 26 j.. jm. en Janneke Cornelia Visser, 22 j., jd. Geboorten. 29 Maart. Pieternella Janna, dvan Bastiaan Jacobus Harte en Dina Suzanna Jolijt. 31 Maart. Maria, d. van Louis de Kraker en Sara Jacomina Donze. Julien Edgard Laurent Francois, z. van Frans Edgavd Lucien Gorees en Maria Ro salia Francisca Ressen. 1 April. Maria, d. van Pieter Dees en Janna Maria de Bruijne. 3 April. Adriana Wilhelmina, d. van Pieter van den Adel en Pieternella Stroo. Theophile Petrus Willebror- dus, z. van Petrus Florent de Bakker en Melanie Josephine Acke. Overlijden. 30 Maart. Rosalie van den Berge, 9 m., d. van Gideon en Juliana Hofman. Louis de Koeijer, 19 j., z. van Abraham en Cornelia Scheele. 1 April. Hendrik Josephus van Maele, 31 j., z. van Petrus (overi.) en Appolonia Catharine Mobach. AXEL. Huwelijks-aangiften. 26 Maart. Willem Pieter van Meurs, 30 j., jm. en Tanneke Janna van Hoorn, 21 j., jd. Geboorten. 17 Maart. Jannes Johannes, z. van Willem Hamelink en Maria Johanna de Koejjer. 21 Maart. Mattheus, z. van Karei Pieter de Koeijer en Margaretha Poulina van Tatenhove. 28 Maart. Maria Magdalena, d. van Frans Verberkmoes en Tanneke Verpoorte. 29 Maart. Pieter, z. van Jo- zias Lourens en Johanna Catharina Oppeneer. Maria Janna, d. van Dominicus de Kraker en Janna Pie ternella Kotvis. 30 Maart. Cornelis Jan, z. van Marinus Pieter van Eijk en Cornelia de Feijter. Overlijden. 23 Maart. Meeuwis Cornelissen, 4 w., z. van Pieter en Anna de Brujjne, 26 Maart. Janna Adriana Blok, 84 j., wed. van Martinus Lansen. HOEK Huwelijks-aangiften. 4 Maart. Adriaan Jacob Kiel, 26 j., jm. en Janna Goossen, 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Maart. Adriaan Leijs, 20 j., jm. en Catharina 't Gilde 23 j., jd. 18 Maart. Adriaan Jacob Kiel, 26 j., jm. en Janna Goossen, 20 j., jd. Geboorten. 19 Maart. Pieter, z. van Jacob Pijpe link en Sara Koiijn. 21 Maart. Cornelia, d. van Jacobus Verhelst en Geertruida Pierernella den Hamer. 25 Maart. Cornelia, d. van Marinus Die leman en Maatje Verhelst. 30 Maart. Egbert Jan, z. van Adriaan Wolfert en Leintje Catharina de Klerk. Overlijden. 13 Maart. Een als levenloos aange geven kind van het mannenl. gesl. van Pieter de Kraker en Neeltje Kajjser. 20 Maart. Pieternella Dieleman, 78 jwed. van Jacobus Meertens. ZAAMSLAG. Huwelijks-Aangiften, 2 Maart. Hendrik Johannes van der Peijl van Ter Neuzen), 22 j jm. en Jacoba Janna Schieman, 19 jjd. Huwelijks-Voltrekkingen. 11 Maart. Jan Francois Stoffels, 31 j., jm en Suzanna Maria Stoffels, 28j., jd. 18 Maart. Hendrik Johannes van der Peijl (van Ter Neuzen), 22 j., jm. en Jacoba Janna Schie man, 19 j., jd. Geboorten. 8 Maart. Margaretha Geertruij, d. van Gelein den Engelsman en Geertruij Wolfert. 15 Maart. Jacobus, z. van Pieter Hamelink en Janna Maria Geense. 16 Maart. Adriaan, z. van Abraham Jan Scheele en Catharina Dieleman 18 Maart. Abraham Pieter, z. van Marinus van der Hooft en Margaretha van Jansen. 20 Maart. Feijgtje, d. van Jacob klaas- sen en Cornelia Framper. 24 Maart. Janna d. van Jacobus karei de Koeijer en Pleuntje Goossen. 27 Maart. Catharina, d. van Adriaan Scheele en Ebrina Hamelink. 30 Maart. Levinus, z. van Levi- nus de Putter en Dina Magdalena Verpoorte. Overlijden. 4 Maart Andries Corneles de Beer, 2m z. van Johannes en Pietiernella Suzanna Dey 6 Maart. Pieter do Jonge, 69 jwedn.uit het eerste huwelijk van Johanna Dronkers en uit het tweede huwelijk van Pieternella de Feijter. 8 Maart Jacop Hendrik Houg, 7 w., z. van Jan Cornelis en Gran- coise Smallegang. 16 Maart. Pieternella Koole. 72j. wed. van Cornelis de Visser. 19 Maart Pieter Adriaan Potters, 9m.,z. van Jozias Jacobus Potters. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 10 April 11.25 11.52 Zondag 11 0.15 Maandag 12 0.35 0.54 Dinsdag 13 1.11 1.27 Woensdag 14 1.43 1.58 Donderdag 15 2.13 2.27 Vrjjdag 16 2.41 2 55 Getrouwd C. G. VAN DOESELAAR L. C. DE GROOT, die, ook namens wederzijdsche familiebetrek kingen, danken voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 7 April 1915. OOGARTS is van Zaterdag 19 tot en met Woensdag 14 April afwezig. kan geplaatst worden Atelier 1517 T. Ter Neuzen. Noordstraat 6. Advocaat-Proeureur, Middelburg, is eiken Maandag te HULST te spreken bjj Neelemans. Mej. A. Opree-Suurlandwonende te I Uithoorn (Noord-Holl.) verklaart ons: Ik leed aan een pijnlijke rheumatiek in mijn schouder en bovenarm. Dan weer had ik pijn in mijn schouder, dan weer in mijn elleboog en vooral 's morgens, als ik 's nachts op die zijde gelegen had, was de pjjn ondragelijk. Ik dacht nooit meer te genezen, daai ik veel middelen probeerde, die soms wel eens even verzachtten, maar na welke de pijn nog heviger terugkwam. Gelukkig raadde men mjj den Klooster balsem aan. Nadat ik daarmede eeoige malen gewreven had, bedaarde de pijn. Na deze eerste teekeoen vaD beterschap, heb ik het gebruik met deu Klooster- balsem voortgezet, de pijn is niet meer terruggekomen en in korten tijd was ik geheel en al van mijn rheumatiek genezen. De geneest rlieiunatiek, rheumati- scbe zenuwpijnen, spit in den rug, huidaandoeningen, oude en nieuwe wonden, brand- en snij- wonden, aambeien. Prijs per pot van 50 gram 75 cent, van 100 gram ƒ1,20 en van 250 gram 2.50. Eischt ROODEN BAND met onze handteekeningL I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle dro gisten, apothekers en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE - Leunis Axel, J. H. VAN DIX- HOORN en L. B. A. ROLFF Lz Hulst F. L. VERWILGHEN -v. d. Hooft; Zaamslag. D. RIEMENS Janssen. 11 11 11 11 1» 11 EN

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3