Stoomcarrousel F. JANVIER. Salon-Stoomcarrousel, Standplaats aan de Axelsche Brug. J. F. de Cooker-Heijens, Kloosterbalsem ws-m*ff m i van FRANS JANVIER. §®T HEERENDASSEN HOEDEN en PETTEN Je adres Op Zee. Maandag 5 April (2e Paasckdag). Umr Overhemden, Boorden, Manchetten, UUI k Linnen, Gummi, Papier, Bretels, Handschoenen, Sokken, is wegens de grootste sorteering en billijke prijzen BINNENLAND. UIT QffZE OMGEVING. Kerknieuws. Hoogwatergetij te Ter Heuzen. Meuwstraat 23. Ter Neuzen. De vingers van zijn geknelde hand dreigden stijf te worden. De Kloosterbalsem voorkomt dat De U 37. Een onderzeeër in den grond geboord? Schip getorpedeerd. Britsch schip vergaan. Een Fransch stoomschip getorpedeerd. Onze handel met België. Aanhoudingen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 3 April 3.28 3.48 Zondag 4 4.9 4.29 Maandag 5 4.53 5.18 Dinsdag 6 5.45 6.17 Woensdag 7 6 53 7.36 Donderdag 8 8.27 9.21 Vrjjdag 9 10.11 10.51 A DVERTENTIEN. Bezoekt met de a. s. Paaschdagen de naar de eischen des tijds ingerichte moderne Wordt aan het publiek ten zeerste aanbevolen. Hoogachtend, Uw dnr., FRANS JANVIER. BERLIJN, 1 April. (Wolff.) OfScieele mede- deeling uit het groote hoofdkwartier In de streek van Augustowo en Suwalki is de toestand onveranderd. Nachtelijke pogingen van de Russen om de Itawka ten Z.O. van Skierniewice over te trekken zijn mislukt. Aanvallen van de Russen bij bij Opocno zijn afgeslagen. In de maand Maart heeft het Oostelijke Duitsche leger in het geheel 55,800 gevange nen, 9 kanonnen en 61 machine-geweren genomen. WEENEN, 31 Maart. Off. Aan het front in de Oost-Beskiden is de dag kalm verloopen. In de sectoren in het Oostelijk deel duren de gevechten voort. Op de heuvels ten Noorden van Disdisma en ten N. W. van Kalmika zijn weder een aantal stormaanvallen der Russen gedurende den nacht afgeslagen. Ten Noorden van den Oeszokpas had de vijand evenmin succes met zijn nachtelijke aanvallen en leed hij zware verliezen. Er zijn weder 1900 krijgsgevangenen ge maakt. Aan de andere fronten is niets bijzonders voorgevallen en hebben alleen artilleriegevech ten plaats gehad. Sedert 1 Maart zjjn in het geheel 183 offi cieren en 39742 man gevangen genomen en 28 mitraljeurs buit gemaakt. Dunn, de tweede machinist van het getor pedeerde stoomschip Delmira, heeft de ver klaringen van den kapitein van de Lizzie over het in den grond boren vaa de Duitsche duik boot 37 door dit laatste schip bevestigd. Men weet dat de U 37 de booten van de Del mira op sleeptouw had en de lijn kapte, toen de Lizzie in het gezicht kwam. De Lizzie, zoo zegt Dunn, kwam met volle kracht aan varen en bijna in haar weg verscheen de duikboot weer met den commando-toren boven water. Op dat oogenblik veranderde de Lizzie een weinig haren koers. Voor de duikboot begreep waar het de Lizzie om te doen was, voer dit schip recht over den top van den commando-toren en verdween de 37. Op de vraag, of hij twijfelde, dat de duik boot werkelijk Laar den kelder gegaan was, antwoordde Dunn »Niet in het minstNadat de Lizzie haar had getroffen, zonk zij als een baksteen. PARIJS, 31 Maart. (Reuter.) Het minis terie van marine bericht, dat een Fransch oorlogsschip gistermiddag ter hoogte van Dieppe een Duitschen onderzeeër in het ge zicht heeft gekregen, hem toen onmiddellijk achtervolgd had en genoodzaakt te duiken. Het schip beschoot toen den periskoop en manoeuvreerde om den onderzeeër te ram men. Op het oogenblik, dat de periskoop ver dween, zag men een groote hoeveelheid olie aan de oppervlakte der zee. LONDEN, 31 Maart. (Reuter.) Er is be richt ontvangen, dat het stoomschip »Crown of Castille* uit Glasgow ter hoogte van de Seilly-eilanden getorpedeerd is. (Het s. s. »Crown of Castillec, groot 4505 br. tons, gebouwd in 1905, behoorde aan Crown S.S. Ltd. Red.) LONDEN, 31 Maart. (Reuter.) Het Engel- sche stoomschip »Fiaminianc van Glasgow naar de Kaap, zonk Dinsdag 50 mijlen van de Seilly-eilauden. De bemanning, 41 man, werd opgepikt door het Deensehe stoomschip »Finlandia« en te Holyhead aan wal gebracht. LONDEN, 1 April. (Reuter Het stoomschip Emma, van Havre, is zonder waarschuwing gisteren bij Beachy Head door een Duitsche buikboot getorpedeerd. Het schip zonk oogen- dlikkelijk. Volgens bericht zijn 17 van de be manning verdronken. (De Emma was een schip van 1617 ton, in 1892 in Engeland gebouwd, en hoorde aan de reederij Worms Cie., te Havre). Langzaam, heel langzaam valt er te Rosen thal eenige toeneming in het handelsverkeer met België te bemerken. Weliswaar bedraagt de in- en uitvoer nog nauwelijks 1/20 van normale tijden maar er is toch een zwakke herleving. In het begin van de maand Maart waren het per dag 2 a 4 waggons die uitgin gen, doch Dinsdag j.l. war.-n voor den uitvoer 14 waggons noodig. Gedurende de geheele maand Maart werden ongeveer 300 waggons met diverse waren uitgevo°rd en kwamen 250 waggons binnen. (In normale tijden bedraagt te Rosendaal zoowel in- als uitvoer 7 a 8000 waggons). De artikelen, die uit België hier ingevoerd werden zijn voornamelijk hardsteen en marmer. Eenige weken geleden ook nog al glas. Maar het schijnt, dat de Duitschers vermoedden, dat daarvan een quantum naar Engeland ging en daardoor is de verzending van dit artikel tijde lijk weder opgehouden. Uitgevoerd wordt van hier voornamelijk visch. die zerzonden wordt naar Antwerpen, Gent en Brussel. Deze visch wordt 's avonds uit IJ muiden verzonden en komt den volgenden avond in de genoemde Belgische steden aan. Dus bijna even snel als in normale tijden. De verdere uitvoer bestaat voornamelijk uit geslachte schapen en groene zeep. Dinsdagavond is in de tram, die van Doe- tinchen naar Zutphen ging, aangehouden een infanterist. Hij was in Zutphen in garnizoen, maar sinds 15 Maa"t deserteur en verder wordt hij verdacht van diefstal van gouden ringen Hij vroeg namelijk in de goudsmidswinkels verlovingsringen te zien, beweerde dat er niets naar zijn keus bij was en stal er onder 't kijken een paar, die hij bij opkoopers ver kocht. Naar wij vernemen, zal ter gelegenheid van den jaardag van Koning Albert, van België, in de R.-K. Kerk, alhier, op Donderdag 8 April, des voormiddags 10 uur, een Te Deum worden gezongen en een plechtige mis worden opge dragen. In den namiddag zullen de Belgen een concert bijwonen in het hotel des Fays-Bas, alhier terwijl aan de kinderen der Belgische vluchtelingen een cinemavertooning zal worden aangeboden in de zaal van den heer Casteleijn. Wij waren gisteren in de gelegenheid de nieuwe zilverbons van 2.50 te zien Zij zijn grooter dan de oude en wat afwerking betreft ook mooier. De tekst is in het zwart gedrukt omgeven door een blauwe rand. Tot uiterlijk 3 April kunnen de zilverbons van 5.— en tot 14 April, de oude van 2.50 bij de betaalmeesters ter inwisseling worden aangeboden. Dinsdagavond werd een in de Station straat te Sas van Gent wonende Belgisch gezin verrast door een verdwaalde kogel die door de luiken en vensters in de voorkamer vloog, tegen den schoorsteen ketste en toen in een zijdeur bleef zitten. Het projectiel heeft den vorm van een Duitschen geweerkogel en is gedeponeerd bij de militaire autoriteit, die een onderzoek instelt. Men vermoedt dat de kogel is gekomen uit de richting van de Bel gische grens (wijk Valcke). Dinsdagavond brachten twee inwoners te Heinkenszand een heele opschudding te weeg. J. V. en T. kregen twist die zoo hoog liep, dat T. zijn tegenpartij een zoodanige slag toebracht dat deze ter aarde tuimelde. Het bloed stroomde hem uit het hoofd. De politie werd gewaarschuwd en nadat men V. in een nabijzijnde werkplaats had gedragen\ werd de dokter gehaald. V. werd per kruiwagen naar zijn woning vervoerd. Door de politie werd procesverbaal opgemaakt. Het schijnt dat V sterk onder den invloed was van sterken drank. Nader meldt men dat V. is overleden. In de week van 24 tot en met 30 Maart kwamen ter kennis van den centralen gezond heidsraad uit Zeeland 1 geval van typhus of febris tyhoïdea uit Zierikzee, 2 gevallen van rookvond uit Sluis en 1 geval dier ziekte uit Scherpenisse en Krabbendijke, en 1 geval van diphteritis uit Ellewoutsdijk. Zondag 4 April 1915. (Ie l'aasehdng). Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9 u., en nam. 2 Ds. A. Tim merman. WOENSDAG 7 APRIL, nam. 23/4 ure, Huwelijks-inzegeniug. Sluiskil. Yoorm. 9 u., en nam. 2 u„ dhr. L Dek Halst. v Voorm. 10 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. Hul- steijn Jr. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u en 5'/a u-> leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/, u., leeskerk. Lokaal „Eben-Huëzer" (Kerkhoflaan Ter Neuzen, Nam, 5u., Evangelisatie. NED. HERV. DE KERK. Ter Neuzen. Yoorm. 9 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK. Ter Neuzen. Yoorm. 9 u., Ds. J. F. Hulsteijn Jr. GEREFORMEERDE GEMEENTE (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. Voorm. 9 u., leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE (Ylooswjkstr.) Ter Neuzen. Voorm. 9 u., leeskerk. n 11 11 11 11 11 Welk een onschatbaar middel de KLOOSTERBALSE1I is tegen wonden en kneuzingen ondervond weder eens de heer Colijn, kleermaker te Driewegen (Z-V) Deze verklaarde ons: Reeds meerdere malen bad ik de wondervolle wer king "au den Kloosterbalsem tegeu brandwonden bij mijn kinderen waargenomen, doch nu heb ik ook zelve de weldadige werking van den Kloosterbalsem onder vonden. Ik bad namelijk bij het verzetten van een kippenhok het ongeluk mijn vingers daattusschen te knellen en wel zoo erg dat er tevens een groot stuk vleesch uitscheurde. Mijn vinger bloedde vreeselijk en zag bovendien boit en blauw Verschrikkelijk was de pijn die ik uitstond en ik vreesde dat mijn vingers stijf zonden blijven. Na de vingers gereinigd te hebben deed ik er den Kloos'erbalsem op eD herhaalde dit telkens. Direct trad een gevoel van verzachting in, de pijn ver dween en nadat weinige dagen waren verloopen waren de wonden ree Is dicht en kon ik mijn vingers weer buigen Dank zij den Kloosterbalsen heb ik niets uit het ongeluk overgehouden en zijn mi)n vingers weder zoo lenig als voor mijn beroep als kleermaker zoo noodig is. Steeds heb ik den Kloosterbalsem in huis en elkeeD raad ik deze aan. De verzacht zuivert geneest is een onovertroffen middel tegen brand- en snij wonden, oude en nieuwe wonden, kneuzingen, bloedbleinen, brandblaren, spierverrekkingen, stijfheid in de ledematen, rbeumatiek, jicht, podagra, zweren, huiduit slag. 'aambeien, en vooral ook tegen doorloopen, smetten, doorliggen en opeu of ontstoken huid bij zuigelingen. Prijs per pot 10.75, 1 1,20 en f 2,50. Eischt ROODEN BAND met onze hand- teekening L. I. AKKER, Rotterdam. Verkr ijgbaar bij alle drogisten, apothekers en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKELeunis; Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF LzHulst, F. L. VERWILGHEN— v. t>. Hoopt; Zaamslag, D. RIEMENS - Janssen. De heer J. COLIJN (volge.ns portret).

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3