GEBLOEMDE ZIJDE, benevens nieuwe Dichte Kanten. WEG met uw KRUKKEN Op Zee. Loop der bevolking le Ter Neuzen. BINNENLAND. UIT QN2& QMuaVlJffu. Kerknieuws. Laatste Berichten. H'jogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. M. J. VAN DIXHOOR^, Lijders aan: KLOOSTERBALSEM. JHL 1. o o JB? Ü3 sa- JL ss m bedrijvigheid waar te nemen. Het is moge lijk dat de Duitschers daar bun artillerie versterken. In de Karpathen is de toestand thans bui tengewoon moeilijk om den opmarsch voort te zetten. Ten gevolge van de dichte sneeuw laag kunnen de manschappen zich slechts zeer langzaam bewegen. Het marcheeren gaat op Indiaansche wijze achter elkaar langs de berg paden, hetgeen groote verliezen door het vij andelijk vuur teweegbrengt Alleen zij die van ski's voorzien zijn, die wij evengoed hebben als de vijand, kunnen zich vrijer bewegen. De Oostenrijkers zetten hun vruchtelooze pogingen voort om Premysl te ontzetten, waarvan de versterkingen door onze zware batterijen worden gebombardeerd. St. PETERSBURG. 17 Maart. (P. T. A,) Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier Ons offensief op beide oevers van de Orzye blijft zich ontwikkelen ondanks den hardnek- kigen tegenstand Aan den vijand. Het aantal door ons gemaakte krijgsgevangenen wordt nog steeds grooter. Bij Jednorozie hebben wij de Duitschers 17 kanonnen afgenomen. In de Karpathen heeft ons offensief in de streek van Rabbe eveneens vorderingen gemaakt. Wij hebben opnieuw aanvallen der Duitschers en .Oostenrijkers in de richting van de Stryj en van Munkacz afgeslagen. Op de verdere gedeelten van het front is de toestand vrijwel onveraderd. BERLIJN, 18 Maart, (Wolff.) Officieele mededeeling uit het groote hoofdkwartier Aanvallen van de Russen tegen onze stel lingen tusschen de Pissic en de Orcyz en ten N.O. van Przasnysz zijn gisteren vruchteloos voortgezet. Ten W. van de Skrwa hebben wij 900 en ten O. van de Skrwa 1000 gevangenen ge maakt en veroverden 4 machinegeweren. Een goedkoop succes behaalde een troep Russische landstorm bij een inval in Oost- Pruisen in de richting van Memel, waarbij hij dorpen en landgoederen plunderde en^ in brand stak. Als straf hiervoor zijn aan de steden van het door ons bezette zware Russische gebied boeten bij wijze van schadevergoeding opge legd. Voor elk door deze horden op Duitsch ge bied afgebrand dorp of landgoed zullen drie dorpen of drie landgoederen in het door ons bezette Russische gebied aan de vlammen worden prijs gegeven. Elke schade, ten gevolge van brand in Me mel aangericht, wordt met de afbranding van Russische gouvernementsgebouwen in Suwalki en andere in onze handen zich bevindende gouvernementshoofdplaatsen beantwoord. Het plan wan aanval op Constantinopel. De sTribuna* ontving uit Londen bijzonder heden over een kolossale expeditie der Er.tente- mogendheden tegen Turkije. 150.000 man Fransch-Engelsche troepen zouden op Gallipoli landen100 000 Franschen zijn in Algerië verzameld en een deel reeds onderweg. 40.000 Australiërs en Indiërs zullen wachten op in scheping te Alexandrië, daar zij voor de ver dediging van Egypte niet meer noodig zijn. Tegelijk trekken de Russen een leger van 200 000 man bijeen, ten N.W. van den Bos- phorus aan land zullen gaan. Op die wijze hoopt men, Constantinopel van het oosten en 't westen en ook van het water aanvallend, Turkije den doodsteek te geven. Uit Kopenhagen wordt geseind, dat volgens een telegram uit Berlijn de Turken nog steeds de hoop koesteren, den verbondenen te kunnen beletten Constantinopel te bereiken. Dag en nacht wordt er door zeelieden gewerkt om nieuwe mijnen te leggen en andere verdedigings maatregelen voor te bereiden. De crisis te Griekenland. ROME, 17 Maart. (Reuters bijz. dienst.) Venizelos deelde in een interview met den correspondent van de »Corriere della Sera« mede, dat de Entente-mogendheden tweemaal Griekeland verzochten om Servië te hulp te komen. De houding van Bulgarije ^belette dit echter. Toen de operaties tegen de Dardanellen aanvingen, deden de Entente-mogendheden nogmaals een verzoek om steun. In den Kroonraad had Venizelos daarop voorgesteld 50,000 man te zenden, maar de militaire autoriteiten hadden zich daartegen verzet, Venizelos had toen bet plan geopperd 15,000 man en de Grieksche vloot ter be schikking te stellen om het vilajet Smyrna te bezetten. De Kroonraad had zijn voorstellen ver worpen, omdat men vreesde voor een inval in Griekenland. Venizelos was diep teleurgesteld, dat Grie kenland de gelegenheid had laten voorbij gaan. Hjj wil nu openbare vergaderingen beleggen. Jacht op de „Prinz Eiftel Friedrich". BERLIJN, 16 Maart. (Corr. Norden).|Volgens een New-Yorsch bericht aan de »Basler Nachr.« is een aantal Britsche oorlogsschepen voor Kaap Henry, aan de kust van Virginië samen getrokken, om den Duitschen hulpkruiser Prinz Eitel Friedrich te vangen zoodra het schip de haven van New-port News verlaat. Een Engelsch stoomschip getorpedeerd Het Engelsche stoomschip Leeuwarden» van de General Steam Nav. Co., van Londen naar Harlingen, een stoomboot van 900 t die in 1908 van stapel liep, is vier mijlen buiten het lichtschip Maas door de Duitsche duik boot »U 28» getorpilleerd. De bemanning, bestaande uit 17 koppen, is door de stoomloodsboot No. 9 gered en te Hoek van Holland geland, van waar zij naar Rotterdam is vertrokken. De timmerman van de »Leeuwarden« ver telde het volgende Men had den onderzeeër niet gezien, daar deze in de schaduw van het vuurschip »Maas« was gaan liggen. Te 4 uur werd door de II 28 een schot gelost, dat achter het schip heenging, vervolgens een schot dat voorlangs ging, waarop de »Leeuwarden« stopte. Van de U 28 werd geroepen, dat de bemanning 5 minu ten tijd kreeg om het schip met de sloepen te verlaten, aan welk bevel direct gevolg werd gegeven. De meesten hebben hu'n goed in den steek moeten laten. Nadat het schip was ver laten, werd het in den grond geschoten (niet getorpilleerd). De U 28 heeft daarna de twee sloepen met volk op sleeptouw genomen en bij de loodsboot gebracht, die hen te Hoek aanbracht. Getorpedeerde schepen. LONDEN, 17 Maart. (Reuter.) Officieel. De stoomboot »Fingal» (1562 ton) is Maan dag aan de kust van Northumberland getor pedeerd. Het schip zonk. Zes menschenlevens gingen daarbij verloren. Onder de omgeko menen was een hofmeesteres De stoomboot «Atlanta» (519 ton) is Zondag aan de weestkust van Ierland getorpedeerd. Het schip zonk echter niet. De Indische-leening. De voorzitter der Tweede Kamer gaf bij de opening der vergadering Donderdag het woord aan den tijdelijken voorzitter van den ministerraad, minister Cort van der Linden, tot het doen van de volgende mededeeling »Ik kan aan de Kamer meededeelen, dat het resultaat van de Indische leening verre de gekoesterde verwachtingen heeft overtrof fen. In Indië is ingeschreven voor 64 millioen, in Nederland voor 66 millioen. De minister van koloniën is door een lichte ongesteldheid aan zijn bed geklonken en is dus verhinderd hier zelf deze heuglijke mededeeling te doen. Ik vertrouw dat de Kamer dit schitterend bewijs van finaneieele kracht met belangstel ling en blijdschap zal vernemen«. De voorzitter, mr. Goeman Borgi-sius, dankte den mintster voor de gedane mededeeling. Het resultaat van de Indische leening is zeer goed de leening is meer dan twee maal volteekend, in lndië is voor 64 millioen gulden ingeteekend, in Nederland voor 66 millioon gulden. De door de regeering gekoesterde verwach tingen omtrent den uitslag zijn verre over troffen, verklaarde minister Cort van der Linden die in het resultaat een schifierend bewijs zag van de finaneieele kracht van ons land. Hoe wel wij wel de overtuiging hadden, dat ons land en ons Indië economisch zeer krachtig zijn en nog in staat om veel grootere offers voor het land te brengen, stemmen wij toch hartelijk met den juichtoon van den minister in. Vooral het resultaat in Indië zelf verkre gen is uitnemend en bewijst, welk vertrouwen men daar heeft in de toekomst en de ont wikkeling van onze koloniën. Donderdag is de nieuwe Roomsch-Katho- lieke kerk alhier, door Z. D. H, Mgr. P. Hopmans, bisschop van Breda gewijd en in gebruik genomen. Het oude kerkgebouw zal niet worden afge broken maar is bestemd om te dienen voor ver- gaderlocaal voor Katholieke vereenigingen enz. Voor het examen nuttige handwerken slaagde o. m. te Rotterdam mej. R. B. Hel- linga te Ter Neuzen. Het onderzoek inzake de ontvreemding van winkelwaren bij den winkelier B. te Hoek waarvan wij onlangs melding maakten heeft uitgemaakt, dat zeer jeugdige kinderen de daders waren. De B. is inmiddels door de betrokken ouders schadeloos gesteld. Tn den nacht van Woensdag op Don derdag zouden onder St. Jansteen (Heikant), twee personen van Stekene een 250 K.G. vlas over de grens brengen. Zij werden door twee dieustdoende Duitschers overvallen, waarbij op zeer korteo afstand schoten gelost werden. Zekere B. d. B. werd door een kogel in het bovendeel van de dij getroffen tengevolge waarvan hij in een nabijzijnde sloot tuimelde, terwijl zijn kameraad Ed. M. in zijn arm werd geraakt. De toestand van de B. was ernstig. Hij werd uit het water geholpen, op een kar geladen en naar zijn woning vervoerd Zijn been zal worden geamputeerd. In den loop dezer week hebben zich de volgende personen alhier gevestigd. 0. A. M v. d. Gouwe, zonder beroep, O 26 van Hoek C. J. v. d. Klooster, zonder beroep, Lange Kerkstraat 8 van Dordrecht - P. A. C. Vroegop, kantoorbediende, Nieuwe- diep 98 van Waarde C. Bakker, kantoor bediende, le Kortestraat 11 van Axel C. de Ridder, landbouwersknecht, O 32 van Zaamslag M. C. v. Osselaer, zonder be roep, stations >veg 8a van Belzele W. Jansen, landbouwersknecht, O 122 van Zaamslag P. Scheele, laudbouwerskueeht, P 66 van Zaamslag E. en D. J. M. Jansen, zonder beroep, Q 140 vah Melle. Vertrokken A. Verpoorte, koewachter, Q 114 naar Hoek J. Overdulve, werkman, Baandijk 39 naar Axel A. de Putter, koewachter, Baandijk 43 naar Hoek A. J Michielsen, landbouwer, (o). Klaassenstraat 2 naar Hoek A. H. Andreassen, varensgezel, Noordstraat 1 naar Liverpool. A. en K. de leijter, boeren knechts, Baandijk 91 naar Hoek. Zontlag 21 Maart 1915. Ned. Hervormde Kerk. Ter Keuzen. Voorm. 9 u., en nam. 2 u., Ds. A. Tim merman. Gebedsure voor het gewas ien bediening van den II. Doop. Sluiskil. Voorm. 9 u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Gebedaure voor het gewaa. Halat. Voorm. 10 u., Da. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., Da. J. F. Hulateijn Jr- Openbare Belijdenis en nam 2 u„ Da- J. F. Hulateijn Jr. voorbereiding H. A- Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 uen 51/» Dhr- J- Overduin van* Ieraeke. Oud Gereformeerde gemeente (Vlooswijkatraat) Ter Neuzen. -9 u., 2 u., en 51/, u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5'/a u., Evangelisatie. PARIJS, 18 Maart. (Reuter.) Officieel bericht van vanmiddag De Belgen zijn aan de Yser blijven vooruit komen. Tusschen Leie en Oise hebben de Duit schers den Lorette-heuvel en de dorpen Carnoy en Maricourt beschoten. Iji Lotharingen hebben onze vliegers het station Conflans gebombardeerd. WEENEN, 18 Maart. (Wolff.) Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier In de Karpathen is op de heuvels ten westen van Laborcz een aanval van sterke vijandelijke strijdkrachten na een bloedig gevecht met zware verliezen voor de Russen afgeslagen. Tal van vijandelijke compagnieën zijn hier vernietigd. In Zuidoost-Galicië zijn herhaalde pogingen der Russen om bij verrassing enkele steun punten in onze stellingen te nemen afgeslagen. Bij deze aanvallen, die met in aantal overmach tige strijdkrachten ondernomen, overal op korten afstand van ODze stellingen door het vuur onzer troepen zijn gefnuikt, hebben wij 280 man gevangen genomen. Op de overige gedeelten van het front is niets van belang pebeurd. Scheepswerf te Feodosia in brand geschoten. KONSTANTINOPEL, 18 Maart. (W.B.). Een deel der Turksche vloot heeft heden ochtend de scheepswerf te Feodosia (aan de zuidoostkust van de Krim) in brand geschoten. In de Dardanellen. KONSTANTINOPEL, 18 Maart. (W.B.). Hedenochtend opende de vijandelijke vloot een hevig vuur op de Dardanellenforten, die met succes het vuur beantwoordden en het Fransche pantserschip «Bouvetc in den grond boorde. (De »Bouvet«, van stapel geloopen in 1896, had een waterverplaatsing van 12,000 ton en een snelheid van 18.2. Het was bewapend met 2 kanonnen van 30 5 e.M., 2 van 27.4 c.M., 8 van 14 c.M., 8 van 10 c.M. en 14 van 4.7 c.M. en had twee torpedolanceerbuizen. Red. H.). DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 20 Maart 4.7 4.20 Zondag 21 4.35 4.50 Maandag 22 5.7 5.24 Dinsdag 23 5.45 6.7 Woensdag 24 6.35 7.11 Donderdag 25 7.56 8 55 Vrjjdag 26 9.11 10.39 TER NEUZEN. Yooppadig NIEUWE Gekleurde en Zwarte Rheuin atiek, jicht, podagra, spit in den rug, lendenpijn, rugpijn, verstuikingen, ischias, spier- verrekkingen en stramheid. Wacht niet langer. GENEEST U MET DEN De heer Willem Smittenbergscheepstimmerman te Westerbroekgemeente Hoogezand Gronverklaarde ons Ef-n halt jaar tang" heb ik aan een soort verlamming in mijn rug geleden. Vreese- lijke pijnen stond ik uit, in rug en lendenen, steeds erger, totdat ik niet meer wer ken kon, ja zelfs tenslotte gaan noch staan kon. Van alles probeerde ik, helpen deed niets, en men zeide mij dat het een verlamming was. Toen ik zoo hulpeloos lag, raadde een vriend mij den Kloorterbalsem aan, welke ik liet koopen bjj den drogist U. L. Wolters te Martensboek. Driemaal daags werd ik met den Klooster balsem gewreven, waardoor ik een onbeschrijfelijke veilichting van pjjn gevoelde en bemerken kon dat de Kloosterbalsem mij genezen zou. Vol hoop ging ik met den Kloosterbalsem voort en toen vijf potjes van dien wonderbaren balsem gebruikt wareD, was ik geheel geDezen. De is bovendien een uitstekend middel tegen alle rheumatische aandoeningen, jicht, podagra, spit in den rug, spierverrekkingen, stramheid, wonden van allerlei aard, winterhanden en -voeten, huidaandoeningen en aambeien. Prijs per pot f 0.75, t 1,20 en f 2,50. Eischt ROODEN BAND rnet onze hand tekening: L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle drogisfeD, apothekers en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE--LeunisAxel, J. H. VAN DIXHOORN en L„ B. A. ROLFF LzHulst, F. L. VERW1LGHEN— v. d. Hooft; Zaamslag, D. RIEMENS Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3