TIP- TOP SPIT IN DEN RUQ. Loop der bevolking le Ter Neuzen KLOOSTERBALSEM Notarisportefeuilles ITALIË. UIT ONZE OMGEVING. Kerknieuws. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Ieder die zich ZONDAG laat Eotografeeren krijgt een Albumpje cadeaux. Banknotentasschen. M. DE JONGE. - TER NEUZEN. Het mijnen-gevaar in de Noordzee. Een Duitsch stoomschip in den grond geboord. Een vreeselijk ongeluk. Koning Albert en Kardinaal Mercier. In en bij Rijssel. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 16 Januari 1.59 2.22 Zondag 17 2.43 3.5 Maandag 18 3.26 3.45 Dinsdag 19 4.5 4.23 Woensdag 20 4.42 5.— Donderdag 21 5.19 5.37 Vrjjdag 22 5.57 6.17 Aanbevelend TIP-TOP. en Nader wordt gemeld dat er tweemaal op 3e duikbooten is geschoten uit de zware kanonnen op de heuvels bij den citadel. De aanval was 't donker ondernomen, maar de zoeklichten hadden de aanwezigheid van de duikbooten vastgesteld. De »Queen of Devon*, een te Lowestoft thuisbehoorende trawler, is in de Noordzee op een mijn geloopen. De opvarenden, vier in getal zijn om het leven gekomen. LONDEN, 13 Jan. (Eigen tel.) De tweede aanval van Duitsche onderzeeërs op Dover, die gisternacht plaats had, is mislukt. Er was eenige opwinding door het vuren van de zware kanonnen van Dover. Men zag echter niets. De uitkijk meldde, dat een Duit sche onderzeeër, die gevuurd had, in de duis ternis was verdwenen. Heden naderde nog een onderzeeër de haven en loste eenige schoten, maar de batterijen joegen het vaar tuig terug, dat niets had uitgericht. PARIJS, 13 Jan. (Reuter). Een officieus communiqué ontkent de juistheid der berich ten uit Weenen, dat het slagschip »Courbet« door den Oostenrijkschen onderzeeër »E 12* tot zinken, en de »Jaen Bart* beschadigd zou zijn. Geen enkel Fransch schip is door den Oostenrijkschen onderzeeër tot zinken gebracht, Het vaartuig, dat door een torpedo van de »E 12* getroffen werd, is slechts licht beschadigd. De «Courbet* bevond zich daar niet en verkeert in uitstekenden staat. Naar uit Melbourne gemeld wordt, heeft een Australisch oorlogsschip den 8sten Jan. het Duitsche stoomschip »Eleonore Woermann» in den grond geboord. De geheele bemanning is gered. De aardbeving. Woensdagmorgen heeft een zware aardbe ving plaats gehad te Rome en andere deelen van Italië. De schok duurde ongeneer 30 seconden. Te Avezzano alleen zijn 8000 dooden en 1000 gewonden. In de provincie Aquilo zijn reeds 40 dooden en honderden gewonden geteld. Avezzano is volkomen verwoest. Slechts 800 personen zijn gered, waarvan de meesten zijn gewond. In tal van andere plaatsen zijn van 10 tot 20 slachtoffers. Te Guillano Monterotonda, Fermo en Veroli vielen doodeD. Te Rome zijn geen slachtoffers, doch er was groote emotie. Ook werd eenige schade veroorzaakt aan het Vaticaau en de St. Pieters kerk. Aan de St, Pietersbasiliek braken 100 ruiten van de koepel. Het blok van de buitenste zuilenrij is verschoven. Overigens is geen noemenswaardige schade aangericht. Een der standbeelden van San Giovanni in de Laterano is neergestort en de koepel be schadigd. Groote belangstelling heerschte er Don derdagavond voor het militaire feest in de H. B. S. De groote gymnastiekzaal was eivol met militairen en ook burgers. Wij wezen er reeds meer op, dan men den toestand niet drukkender moet maken dan hij uit zichzelven is en dat een weinig opgewektheid geene schade doet. Juist het tegendeel is waar. Denzelfden avond had op de bovenzaal van het Hotel de Commerce een cinemavoorstel ling plaats vanwege de afdeeling Terneuzen van den Volksbond tegen drankmisbruik. De aangekondigde kindervoorstelling was vervallen. De voorstelling, die om 8 uur begon, mocht zich in een druk bezoek verheugen en een krachtig applaus bewees, dat de be zoekers ingenomen waren met wat ze te zien en te hooren kregen. Donderdagavond werd door 49 schoen makers alhier eene vergadering gehouden in t gebouw der Vereenigde Handwerkslieden, in welke vergadering o. m. werd besloten van af Maandag 18 Januari, de prijzen van alle reparatien aan schoenwerk zooals die beston den voor 1 Augustus 1914 met 40% te ver- hoogen, hiertoe zijnde genoodzaakt door de enorme stijging der leder en fournituurprijzen. Deze verhooging werd voorloopig vast gesteld daar de leder prijzen nog steeds stijgende zijn. Dezer dagen hield de Yereeniging »Onderlinge Samenwerking* tot geldelijke uitkeering bij het verlies van varkens gevestigd te Driewegen gemeente Ter Neuzen, in het lokaal bij P. Dieleman Koole te Driewegen hare jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat gedurende het verloopenjaar 11 varkens onteigend zijn. De uitgaven bedroegen in totaal f390,495, de inkomten f 218,90, men sluit ons boek met een nadeelig slot van f 171,59s, met inbegrip van de batige sloten van vorige jaren is het totaal bezit f371,625 waarvan f 342,37 geplaatst is op de rijkspost spaarbank en de rest berust bij de penning meester. Het ledental verminderde met 2. De aftredende bestuursleden werden herkozen Voor een opengekomen vacature werd gekozen dhr. A. de Bruine. De uitkeering werd be paald op 40 cent de kilo Voorts werd be paald dat de aanmelding van nieuwe leden is opengesteld tot 30 April a. s. ZAAMSLAG. De loop der bevolking in deze gemeente over 1914 was als volgt Geboren 39 m., 48 v., totaal 87. Gevestigd 82 m., 55 vr., totaal 137. Overleden 18 m., 21 vr., totaal 39. Vertrokken 91 m., 83 vr., totaal 174. ra. vr totaal. bevolk, op 31 Dec. 1913 1659 1745 3404 31 1914 1671 1744 3415 alzoo vermeerderd met 11 personen. Voltrokken huwelijken 32. Levenloos aangegeven 5. De afdeeling van den Raad van State voor de geschillen van bestuur behandelde heden de reclame van den gewezen tijdelijk gepen, maréchaussee C. Vermeersch te IJzen- djjke betr. zijne aanspraken op vernieuwing van pensioen. Dc militaire pensioenraad adviseerde afwijzend daarop te beschikken. De Koninklijke beslissing volgt later. Gisterennacht omstreeks 2 uur keerde een gezelschap heeren uit Vlissingen in een twee tal auto's naar Middelburg terug. Even voor het café van den heer Davidse, aan den Nieuwen Vlissingsche weg, onder de gemeente Koudekerke geraakte de voorste auto, die van jhr. A. E. B., welke door den eigenaur zelf werd bestuurd en waarin voorts plaats hadden genomen majoor M., kapitein H.. luitenant de H en de korporaal der ar tillerie! van W., vermoedelijk tengevolge van slippen op de tramrails in den diepen Vlis- singschen watergang. De inzittenden, behalve de kapitein Hackstroh wisten zich alle te redden. De heer van W zwom naar den overkant en begaf zich van daar naar de woning van zijn schoonvader dr. B. aldaar. Met de tweede auto spoedde men zich naar Middelburg om daar hulp te halen, daar deze wegens het late uur in de omgeving niet te verkrijgen was. De inspecteur van politie van den Holder en de hoofdagent Haak waren dadelijk bereid mede te gaan. Onmiddellijk na aankomst ter plaatse werd met dreggen aangevangen echter zonder re sultaat. Eerst nadat de heeren van der Harst, de rijwielhandelaren uit de Noordstraat, met eenige chauffeurs en burgers de stukken van den ge heel vernielden auto hadden verwijderd slaagde men er gisterenmorgen omstreeks half acht in het lijk van den ongelukkigen kapitein te vinden, dat naar het politie-bureau hier ter stede werd overgebracht, vanwaar het later naar het verpleeghuis werd vervoerd. De kapitein der infanterie A. Hackstroh was gedetacheerd bij de hooge krijsschool, hij was gehuwd en woonde te 's Gravenhage. Jhr. B., wiens zenuwen door het ongeval ernstig waren geschokt is naar het gasthuis overgebracht. (Midd. Ct.) Het Vlas. Men schrijft uit O.Z.-Vlaanderen aan dc M. Ct. De vlashandelaren in deze streek beleven in deze treurige tijdsomstandigheden een gouden tijdperk. De handel in vlas staat in België grootendeels stil en de Duitschers besteden daarvoor geen hooge prijzen. Deze zijn nu hoog in Nederland en vooral in Engeland, de voor naamste afnemer. Men mag veilig aannemen, dat om ronde getallen te noemen, op elke 100 K.G. vlas, hetwelk uit België komt, tusschen 50 en 60 francs gewonnen wordt; dit hangt natuurlijk af van de kwaliteit van het vlas. Ongelooflijk is het welke enorme hoeveelheden van dit handelsartikel in Nederland wordt ingevoerd, althans in deze streek. In den loop der vorige week is misschien wel een 50000 K.G. vlas over de grens gekomen en dat duurt zoo al een week of drie, vier; de eene week wat meer, de andere wat minder en dat zal wel zoo lang duren tot de geheele voorraad vlas in België, en daar zit me wat, vooral in de beide Vlaan- derens, is opgekocht. Men kan nu nagaan wat er zooal gewonnen wordtde genoemde cijfers zijn niet overdreven. Dt winst wordt natuurlijk verminderd met de kosten voor het vervoer, het verkeer en het smokkelloon. Tevens ziet men wel in dat die invoer in Nederland niet geschiedt met toestemming der Duitschers. Zij nemen wel eens een partijtje af, maar waar zoo kolossaal gewonnen wordt komt een verlies van een 1000 francs er in de verste verte niet op aan. Gesmokkeld wordt er toch, daartoe leent zich op sommige punten van de grens hier, de lokale toestand te goed. Zondag 17 Januari 1915. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9'/a u en nam. 2 u., Ds. A. Tim merman bediening v. d. H Doop. Sluiskil. Voorm. 9'/a u., en nam. 2 u., dhr. L. Dok Halst. Yoorm. 10 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9 u., en nam. 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Gereformeerde gemeente (Ylooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5'/s u., Ds. M. Hofman van Beekbergen. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u en ö'/a u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. ö'/8 u., Evangelisatie. In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd Ph. Hiel, dienstbode, Markt 6, van Hon- tenisse. P. M. de Kleijn, bankwerker. Van Bovenstraat 13, van 's Gravenhage. F. C. Hoepen, bakkersknecht, Dijkstraat 39, van Axel. Vertrokken G. Verhelst, arbeider, P. 91, naar Hoek. I. van Kerkvoort, timmermansknecht, Rose- gracht naar Gennep. Ch. L. van Eerdenburg, werkman, kerkhoflaan 39, naar Rotterdam. Het door de regeering aan de vereeni- giug van vergunning- en verlofhonders enz. om advies gezonden concept tot wijziging van de drankwet bevat hoofdzakeljjk voorstellen tot het verleenen van bevoegdheid aan de gemeente besturen om een maximum vast te stellen van het aantal verloven. De arts T. aan de Casuarisstraat, te 's-Gravenhage die verdacht wordt van de mis drijven bedoeld in de art. 251 bis en 297 Swb., heeft des 's avonds toen de zedenpolitie hem wilde arresteeren een poging gedaan tot zelf moord door vergif in te nemen en zich de liDkerpol8slagader door te snijden, nadat hij vooraf op haar verzoek aan een bjj bem in wonende juffrouw, die naar vermoed wordt van verschillende der misdrijven op de hoogte was, de beide polsen had doorgesneden. Door spoedig optreden san een dokter van den gemeentelijken geneeskundigen dienst ge lukte het beide personen in het leven te hou- deD. Zij bevinden zich thans in het gemeente ziekenhuis en hun toestand is bevredigend. LONDEN, 15 Jan. (Hand.) De Daily Telegraph* verneemt van een berichtgever te Havre, dat volgens betrouwbare inlichtingen de Paus in antwoord op het telegram van koning Albert den koning een schrijven zond, in de meest hartelijke bewoording. De Paus heeft naar gemeld wordt geschreven, dat hij het met kardinaal Mercier gebeurde niet zoo ernstig acht en dat hij de zaak als geëindigd beschouwt. De berichtgever verneemt, dat kardinaal Mercier nog onder bewaking staat en dat de Duitsche posten nog vóór het aartsbisschop pelijk paleis staan. LONDEN 15 Jan. (Hand.) De »Times« verneemt uit Parijsvolgens de »Gauiois« maken de Duitschers zich gereed, straat voor straat te Rijssel te verdedigen. De werken van de citadel en de oude forten zijn vernield. Kanonnen werden op verschillende plaatsen binnen de stad geplaatst. Tusschen Duinker ken en de Atrechtsche poort zijn eveneens kanonnen geplaatst en gecementeerde loopgra ven aangelegd, die met machinegeweren zijn bewapend. ROME, 15 Jan. De Paus heeft het Vati- caan verlaten om een bezoek te brengen aan het Santa-Martha-hospitaal, waar de bij de ramp gewonde personen worden verpleegd. 11 11 11 11 a Machteloos ligt gij terneer, gij lijders aan SPIT, bijna niet in staat U op te richten, terwijl bij de minste beweging ondragelijke smarten als een gloeiend zwaard door Uw lichaam snijden. Lijdt niet langer en geneest U Er bestaat een middel dat in twéé dagen li van Uw spit af helpt, de KLOOSTERBALSEM. Wacht gééu minuut, later zoudt gij spijt hebbeD, niet vroeger met den Kloosterbalsem begonnen te hebben. Laat de aangedane plaats met den Kloosterbalsem krachtig wrjjven en daarna een verband met Kloosterbal sem omleggen. Herhaal dit driemaal daags, verrassend zal het resultaat zijn. VERWAARLOOS UW SPIT NIET. Spit in den rug is géén gewone koude, denkt dat niet. Spit is een aandoening der gewrichten, welke men niet te licht mag schatten. Alléén de Kioos- terbalsem geeft blijvende resultaten, doordat zij volkomen door de huid wordt opgeslorpt en aldus ir wendig krachtig geneest, en het herhalen der ziekte voorkomt. De is een beproefd middel tegen alle wonden, zweren, huidaandoenin gen, kneuzingen, spierverrekkin- gen, rbeumatiek, aambeien, w iu- terhnndcn en -voeten. Prijs per pot van 50 gram 75 cent, van 100 gram 1,20 en van 250 gram f, 2.50. Eischt. ROODEN BAND met onze handteekening L 1. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle dro gisten, apothekers en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE- Leunis Axel, J. H. VAN D1X- HOORN en L. B. A. ROLFF Lz Hulst F. L. VER WILGHEN-v. d. Hooft; Zaamslag. D. RIEMENS Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3