17 Paarden. ABDIJSIROOP Q i „POPPEN Openbare Verkooping iP. ADRIAANSE. Geïnterneerde Belgische Militairen Altijd bij de Hand. Loop dor bevolking le Ter Neuzen van in Nederland zijn a S cent per exempl. verkrijgbaar in den Boekhandel van M. DE JONGE te Ter Neuzen. Bijzondere collectie, in alle Prijzen. ZUID-AFRIK A. UIT ONZE OMGEVING. Kerknieuws. Laatste Berichten. H'jogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Als gij geplaagd wordt door een hardnekkingen prikkelenden hoest. Als Uw kinderen slijm- en kinkhoest hebben. De Een telegram uit Londen /.egt zelfs: »Zoo de commandant ooit in Londen komt, zal hij met gejuich worden ontvangen, als een goed sportsman. De Engelsche admiraliteit zond aan het marine-bestuur in Australië een telegram, om het geluk te wenschen met den onschat- baren dienst, door de »Sydney» bewezen aan den Engelschen handel, door de vernietiging van de »Emden». En nauwelijks was dit bericht ontvangen, of de tweede Jopstijding kwam voor Duitsch- landDe Koningsberg» was »bottled up» in de rivier Rufyi, in Duitsch-Oost Afrika. Ook deze Duitsche kruiser had den En gelschen handel veel kwaad berokkend, en toen de plaats, waar het schip zich bevond, eenigermate bekend was, werd eveneens een eskader van snelle kruisers uitgezonden, om op de »Konigsberg» jacht te maken. De »Chatbam» ontdekte den Duitschen kruiser nabij den mond van de Rufyi, bij Mafiaeiland. De »Chatham» ging op den loer liggen, doch kon de »Königsberg» niet bereiken, wijl de Engelsche kruiser te grooten diepgang heeft. Door de »Königsberg» werden manschappen aan wal gezet, die zich in loopgraven aan den oever der rivier verschasten, om een aanval van de bemanning van de »Chatham» af te weren. En daar een beschieting van deze manschap pen en van den Duitschen kruiser niet veel uithaalde, liet de commandant van de «Chat ham» een kolenschip zinken in de vaargeul van de Rufyi, zoodat de «Koningsberg» daar achter zit opgesloten. Thans zijn nog de Duitsche schepen, die onlangs aan de Chileensche kust opereerden, in de Indische Zee en den Stillen Oceaan, en deze zullen wel trachten de taak van de »Emden» en de »Königsberg» over te nemen. De Wet in actie. Regeeringstroepen onder Cronjé, lid van den Volksraad, hebben voeling gekregen met de rebellen van de Wet. Bij een gevecht is een zoon van de Wet gedood. Een officieel bericht meldt, dat Cronjé, lid van den Volksraad, in den morgen van 7 No vember met een klein regeeringskommando Winburg (Vrijstaat) verliet, met de opdracht andere kleine kommando's in de omgeving te te verzamelen. Er was gemeld, dat generaal de Wet zich in de buurt bevond met twee duizend aanhangers. De Wet viel Cronjé aan bij de brug over de Zandrivier, bij Doornberg, met het resultaat dat Cronjé twintig,rebellen, van wie elf gewonden, gevangen nam. Tien rebellen sneuvelden. Cronjé verloor drie dooden, zes gewonden. Generaal de Wet echter zond versterkingen die er in slaagden de gevangenen te bevrijden en Cronjé's wagens te vermeesteren. De zoon van de Wet, Daniël, sneuvelde. Er zijn versterkingèn naar Cronjé's kommando gezonden. In het vorig nummer van ons blad namen wij op een ingezonden stuk van dr. Ten Bruggencate, secretaris van het plaatselijk comité tot ontwikkeling en ontspanning der gemobiliseerde troepen. Door eene vergissing is eene aanbeveling onzerzijds om onze sympathie met het inge zonden schrijven te betuigen en ieder op"te wekken het goede doel te helpen steunen, niet geplaatst. Het zal een ieder duidelijk zijn, dat het heel wat in heeft om den moed en de opgewekt heid in onze soldaten te houden, waar ze reeds zoo lang onder de wapenen staan en wie weet, hoe lang nog moeten blijven. Het is dus toe te juichen, dat het comité voor ontspanning en afleiding zorgt. Dat er ook en vooral naar ontwikkeling gestreefd wordt en dat zoovelen zich als deel" nemer voor verschillende vakken aanmelden is zoo verblijdend, dat het ieder wel moet treffen. We twijfelen dan ook niet, of velen zullen bereid gevonden worden door verschaffing van materialen of finantieëlen steun een werk te doen slagen, dat zoo zeer op ieders sympathie aanspraak mag maken. Benoemd tot kantoorbediende op het postkantoor te Ter Neuzen mej. P. A. E. Vroegop uit Waarde. In de week van 4 tot en met 10 No vember kwamen uit Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad 1 geval van typhus of febris typhoïdea uit Schore, 2 ge vallen van roodvonk uit Domburg, 1 geval dier ziekte uit Groede, Oost- en West Souburg en Sluis, 2 gevallen van diphteritis uit Ovezanae en 1 geval dier ziekte uit Aardenburg, Bres- kens en 's Heerenshoek. In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd P. J. C. Ultee, agent R. V. B., Grenulaan 33 van Vlissingen. Vertrokken M. A. Daelman, zonder beroep, Dijkstraat 73 naar Sas van Gent. Zondag 8 November 1914. Ned. Hervormde Kerk. Fransche Legerberichten. PARIJS, 12 Nov. Het legerbericht van 3 uur luidt: Op den linkervleugel duurde de strijd met hevigheid voort. De toestand over het geheele front van LombaerzijdeNieuw- poort en Ieperen tot aan Zonnebeke en de streek ten Oosten van Armentiéres bleef on veranderd. De Engelschen hebben hun stellin gen gehandhaafd en het offensief der Prui sische garde afgeslagen. In het Aisnegebitd hebben wij weerstand geboden aan een tegen aanval. In het Craonnedistrict heeft onze artillerie eenige vijandelijke kanonnen vernield. In Berry au Bac behaalden wij eenige voordeelen. In Argonne, Lotharingen en de Vogezen hadden geen bijzondere krijgsverrichtingen plaats. De vordering van Dixmuiden heeft den Duitschers nog geen voordeel gebracht. PARIJS, 12 Nov. Het legerbericht van 's avonds 11 uur luidt: In het Noorden hebben wij ons in al onze stellingen gehandhaafd. De vijand, die een poging deed om door een nachtelijken aanval verder uit Dixmuiden voort te dringen, werd teruggeworpen. Wij hervatten het offensief tegen de Duitschers, die de Yser waren over getrokken en hebben hen op alle punten teruggedrongen. De vijand houdt nog slechts op één plaats een 200 a 300 Meter op den linkeroever bezet. In het centrum, in de streek van Crasy, ten Noord-Oosten van het Aiglewoud, hebben wij eenig terrein gewonnen. In het Argonnerwoud deden de Duitschers hevige aanvallen zonder succes. Duitsch legerbericht. BERLIJN. 12 Nov. Het legerbericht uit het groote hoofdkwartier deelt mee De vijand, die over Nieuwpoort tot in de voorstad Lom baerzijde was doorgedrongen is door onze troepen over de IJser teruggedreven. De Oostelijke oever van de User tot aan zee is door den vijand ontruimd. De aanvallen aan gene zijde van het User- kanaal ten Zuiden van Dixmuiden maakten vorderingen. In de streek ten Oosten van Ieperen zijn onze troepen verder opgerukt. In het geheel zijn meer dan 700 Franschen krijgsgevangenen en 4 kanonnen en 4 machine geweren buitgemaakt. De aanvallen ten Westen van het Argonner woud zijn in het bosch afgeslagen. Onze ruiterij is ten Oosten van Kalisch door een groote overmacht van Russische ruiterij teruggeslagen. JOHANNESBURG, 12 Nov. (Off.) Gene raal Botha heeft generaal De Wet een zware nederlaag toegebracht 250 opstandelingen wer den gevangen genomen, terwijl twee kampen, alsmede automobielen veroverd werden. PRETORIA, 12 Nov. De aanvoerder der rebellen, generaal Christiaan Müller is gevan gen genomen. Hij werd gewond gevonden in een boerderij. De toestand in den Kaukasus. PE1 ROGRAD, 12 Nov. Officieel bericht van het hoofdkwartier in den Kaukasus De aanvallen der Turken op Poeprikoei werden gisteren met groote verliezen voor den vijand afgeslagen. Een Turksche colonne werd bij een poging om den Russischen linkervleugel om te trekken genoodzaakt in wanorde in het gebergte te vluchtenDe Turken gaan voort zich bij Erzeroem samen te trekken. ATHENE, 12 Nov, Volgens hier ontvan gen berichten zou te Konstantinopel een samen zwering tegen de Jong-Turken en hun Duitsche vrienden ontdekt wezen. Men zegt dat de hoofdaanstichters gearresteerd en gefusileerd zijn. Onder de bevolking moet ontstemming heerschen over den slechten gang van zaken. Bevestiging van deze berichten ontbreekt echter tot nog toe. De Amsterdamsche Vergifti gingszaak. De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde H. J. C. W., beschuldigd van poging tot vergiftiging van zijne familie, tot 10 jaar gevangenisstraf'. De eisch was 15 jaar. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 14 November 10.46 11.13 Zondag 15 11.36 11.59 Maandag 16 0.21 Dinsdag 17 0.42 1.4 Woensdag 18 1.26 1.47 Donderdag 19 2.10 2.32 Vrjjdag 20 2.55 3.19 VAN PAARDEN. Notaris van der Moer te Ter Neuzen zal op Woensdag 18 November 1914 des voormiddags te 10 uur, aan de stallingen van Mej. de wed. van der Walle bij de Axelsche brug te Ter Neuzen, ten verzoeke van den heer H. j. V. VAN CANTFORT te Ter Neuzen als Consul van België, in het openbaar verkoopen De verkooping geschiedt tegen contante betaling in Hollandsch geld met 10°/0 ver hooging. De paarden zijn eiken werkdag te bezich tigen. Advocaat-Procureur, Middelburg, is eiken Maandag te HULST te spreken bij Nkelemans. 's Morgens - 's Middags - 's Avonds 's Morgens. 's Middags. moet gij de onovertroffen Abdijsiroop hebben, teneide de talrijke borstziekten en keelaandoeningen te kunDen bestrijden, die het gevolg zijn van plotselinge veranderingen in de weergesteldheid. Neemt de Abijdsiroop AIS begint te niezen, een gewone verkoudheid is meestal het begin en de oorzaak van ernstige borstziekten. zal het gevaar in aanvang afsnijden en afwenden, want zij geneest zeker, snel en grondig. Onovertroffen middel tegen asthma, bronchitis, influenza, slijm- en kinkhoest, borstbenauwdheden, hoest en verkoud heid en vele andere borst- keel- en longaandoeningen. Borstverster kend ziektekiemendoodend, slijmoplossend, onschadelijk. 's Avonds. s. Ter Neuzen. Voorm. 9'/2u ,en nam. 2 u., Ds. A. Tim merman. Doopsbediening. Sluiskil. Voorm. 9u., en nam. 2 u„ dhr. L. Dek Hulst. Voorm. 10 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., en nam. 2 u., Ds. J. Sybesma van Zierikzee. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5'/s u., leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/, u., leeskerk. Lokaal „Eben-IIaëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5'/2 u., Evagelisatie. Prijs per flacon van 230 gram ƒ1.— van 550 gram 2.— van 1000 gram 3,50. Hoe grooter flacon hoe voordeeliger dus. Eischt rooden band met hund- teekening van den Gen. Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE LeüKIS Axel, J. II. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLEF Lz Hulst, F. L- VERWILGHEN— v. d. Hoopt Zaxmslag D RIEMENS— Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1914 | | pagina 3