Een JONGMENSCH ATH (Belgique). Proï. Stoombootdienst op de Wester-Scbelde. BLOOKER'S CACAO FABRIEKEN Ecole moyenne pour jeunes filles. PENSIONNAT premier ordre. Laatste Berichten. Gemengde Berichten. INGEZONDEN STUKKEN. Burgerlijken Stand. ïïoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Medeburgers! De DIRECTIE der deelt hierdoor mede dat zij doorgaat met de aflevering van hare fabrikaten, echter uitsluitend tegen vooruitbe taling en voor zoover het vervoer mogelijk is. Zoolang het transport per spoor gestremd is, zal waar mogelijk, de verzending per water geschieden. Zoodat in kas moet zijn f 12573,10», niet overeenkomende met de vertoonde gelden en geldswaardige papiereneen bedrag ad 1,86» is aan den ontvanger teruggegeven. Volgens verklaring van den ontvanger is dit bedrag tengevolge van wisseling te weinig uit de kas genomen. Wij vermoeden evenwel dat de ontvanger voor de inzending var. de aanvraag om schorsing getracht heeft de gemeentekas in overeenstemming met zijne boeken te brengen. Het onderzoek werd gesloten na alvorens de boeken te hebben afgesloten eu met de aanwezige gelden in bewaring te hebben ge nomen den 31 Juli 1914, des morgens te 41/, ure. Dit proces-verbaal zal ter kennisneming worden ingezonden aan Ged. Staten van Zeeland. N.B. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen wensehen hierbij uitdrukkelijk te verklaren dat de minder gelukkig gekozen uitdrukking „getracht heeft de gemeentekas in overeenstemming met zijne boeken te brengen" alleen slaat op het bedrag 1.865 en dat zij geenszins daardoor het vermoeden hebben willen uitdrukken, als zoude de ont vanger gelden van derden gebruikt hebben om de gemeentekas in orde te doen zijn. Alsnu kwam in behandeling de zekerheids stelling voor den te benoemen waarnemend gemeente-ontvanger. Op voorstel van B. en W. wordt z. h. st. besloten de zekerheidsstelling te bepalen od 10.000. V V Daarna gaat de openbare vergadering over in eene met gesloten deuren. Na heropening deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. de heer A. P. de Vos, heb ben benoemd tot waarnemend gemeente-ont vanger. De benoemde, die daarop ter verga dering verschijnt wordt door den Burgemees ter beëedigd. Daarna wordt besloten dat het kantoor van den gemeente-ontvanger voortaan zal worden gehouden op het gemeentehuis. De Voorzitter deelt alsnu mede, dat in de heden gehouden vergadering van B. en W. is besloten aan den Raad het voorstel te doen den heer J. A. Klaassen, als gemeente-ontvan ger te ontslaan. Hij deelt daarbij mede, dat de meerderheid van B. en W. meende, dat deze in de gegeven omstandigheden niet kon worden gehandhaafd, de minderheid meende echter dat eerst moest worden afgewacht. Het voorstel van B. en W. om den ge meente-ontvanger te ontslaan, wordt daarna in omvraag gebracht en aangenomen met algemeene stemmen. Bij de rondvraag vestigt de heer Lensen er de aandacht op dat het gewenscht is, bij het maken van een nieuwe instructie voor den gemeente-ontvanger, dat daarin de bepa ling wordt opgenomen, dat de gemeente ontvanger geen bijbetrekkingen mag waarne- meta, dan met goedvinden van den gemeente raad. Daarna wijst de heer Lensen, met instem ming vap alle leden, er op, dat nu door de mobilisatie vele kostwinners van gezinnen zijn opgeroepen er spoedig gebrek in sommige gezinnen zal komen. Hij vraagt of B. en W. er iets voor voelen om in den nood van die gezinnen tegemoet te komen. Spreker bedoelt niet om dit te doen vanwege het armbestuur. De Voorzitter deelt mede, dat volgens hem de wet daarin voorziet, maar dat vergoeding moet worden aangevraagd. Hij stelt echte" voor, omdat bij aanvrage lang moet worden gewacht, B. en W. te machtigen, de gezinnen die het noodig hebben, bij wijze van voorschot te helpen. Met alg. st. wordt dit voorstel aangenomen. De vergadering wordt daarna gesloten. Zondag omstreeks 3 uur in den na middag werden te Breskens door een schild wacht op de haven drie heeren aangehouden, die /bezig waren met schetsen te maken van de Wester-Schelde. Na ondervraagd te zijn door den commandant der Landweer en door de politie zijn zjj Zondagavond gevarkelijk naar Middelburg vervoerd. Naar bewering zijn zij van Engelsche nationaliteit, en hadden zij ook schetsen van de kust met haar bakens en boeien van Ter Neuzen in hun bezit. tot gezworene van den polder Willem III. P. B. Mei te Boschkapelle tot dijkgraaf van den Clarapolder, E. Cuele- naere te Philippine. De mailbooten te Vlissingen hebben de laatste dagen in beide richtingen een bui tengewoon druk vervoer wegens het terug- keeren van Duitschers en Engelschen naar hun respectieve vaderland. De uit Duitschland komende treinen hebben als gevolg van de mobilisatie buitengewoon groote vertraging. Zoo is de nachtboot van Maandagavond eerst Dinsdagmorgen ver trokken. De werkzaamheden aan de groote provinciale landbouwtentoonstelling te Middel burg, welke 8, 9 en 10 September is bepaald, zijn in verband met den oorlogstoestand, stop gezet. Bjj Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland tot gezworene van het waterschap Groot en Klein Baarzande, J. B. Govaert te Groede tot gezworene van het waterschap Groote fot. Anna en Nieuwehoven, I. dc Bruvne Az te Cadzand tot gezworene van den Koudepolder, M Drabbe te Hoek tot gezworene van den Paulinapolder, J. P. van Hoeve te Biervliet; tot gezworene van den Alsteinpolder, A. otaal te Graauw tot gezworene van den Nieuw-Othenepolder, L, Butler te Zaamslag Grey's verklaring in liet Lagerhuis. Uit de rede die Sir Grey in het Lagerhuis heeft gehonden komt om. deze verklaring: I rankiijk heeft er aanspraak op, vervolgde Grey, aanstonds te weten of en onder welke omstandigheden het op een Engelands steun kan rekenen. Hij had het toen de verzekering gegeven, dat wanneer een Duitsche vloot in het Kanaal of de Noordzee komt om de Fransche scheepvaart of de Fransche kust aan te vallen, de Engelsche vloot al de be scherming zal geven die in haar macht ligt. (Luide toejuiching.) Die verzekering werd gegeven onder het beding, dat het Parlement haar zou bekrachtigen. Dat is geen oorlogsverklaring tegen Duitseh- land, zoo ging Grey voort. Hij meende te weten, dat de Duitsche regeering bereid was indien Engeland zich verbond onzijdig te blij ven, de Duitsche vloot niet de Noordelijke kust van Frankrijk te laten aanvallen. Dat is, zei hij, een veel te enge verbintenis voor Engeland. (Toejuiching.) Over de onzijdigheid van België sprekende, zei Grey: Engeland heeft daar nu een even groot belang bij als in 1870; wij kunnen van onze verplichtingen ten deze geen minder ernstige opvatting hebben dan in 1870. Grey las vervolgens een telegram voor van den koning der Belgen aan den koning van Engeland. In dat telegram verzocht koning Albert diplomatieke tusschenkomst om de on afhankelijkheid van België te waarborgen. Die tusschenkomst, zei Grey, heeft verleden week plaats gehad. Indien in den oorlog, waar Europa nu voor staat, de onzijdigheid van België of Nederland wordt geschonden, zei Grey, wanneer de troepen v?n. eei? ^er 0°Uogvoerende partijen die on zijdigheid schenden, en er niets tegen wordt gedaan, dan, wat de integriteit bij het einde van den oorlog moge wezen, zal de onafhan kelijkheid verdwenen zijn. (Toejuiching.) En gaat België's onafhankelijkheid verloren, dan volgt die van Nederland. üuitschlnnd en Frankrijk. PARIJS, 2 Augustus. De Duitschers zijn op twee plaatsen Frankrijk binnengedrongen, n.l. te Long la Ville bij Longwy en te Cirey. De houding van Engeland. LONDEN, 3 Augustus. (Officieel.) De algemeene mobilisatie zal morgen om midder nacht beginnen. LONDEN, 3 Augustus. Na een vanochtend gehouden kabinetsraad heeft de koning een proclamatie geteekend, waarbij de mobilisatie der geheele vloot wordt gelast. De proclamatie is reeds in het Staatsblad verschenen. Italië blijft onzijdig. BRUSSEL, 3 Augustus. De Italiaanscbe legatie deelt officieel mede, dat Italië ten aan zien der oorlogvoerende Europeesche mogend heden onzijdig zal blijven. De Russische en Duitsche vloot. BERLIJN, 4 Aug. Er heeft tusschen de Russische en Duitsche vloten een slag plaats gehad bij den ingang van de Botbnische golf. De Russische vloot moest zich terugtrekken en is thans in de Finsche golf ingesloten. BERLIJN, 4 Aug. De Duitschers hebben het eiland Aland bezet. Door visschers werd medegedeeld, dat een Russisch pantserschip vlak bij het eiland gestrand is en niet vlot kon komen. MAAS I RICHT, 4 Aug. In zuidelijke rich ting hoort men den geheelen dag kanonge bulder. Er heerscht hier en in de omliggende dorpen een geweldige consternatie. Er loopen geruchten, dat de Belgen de brug over de Maas hebben opgeblazen en een brug hebben vernield. Opnieuw verluidt, dat Duitsche troepen naar Visé oprukken. Hedenmorgen vlogen boven de stad twee Duitsche aviateurs, die over België in de richting van Frankrijk vlogen. BR1 SSEL, 4 Augs. De Duitsche vliegers wierpen hedennacht drie bommen boven Luné- ville. Er is groote materieele schade. Geen persoonljike ongelukken hadden plaats. BRUSSEL, 4 Angs. De Vingtieme Siecle» bericht dat Duitschland aan België den oorlog heeft verklaard, (onder voorbehoud). De uittocht uit de Badplaatsen. Gedurende de laatste dagen zijn de Noord- zee-badplaatsen leeggestroomd. Noordwijk aan zee, dat voor een aan zienlijk deel door Duitsche badgasten bezocht wordt, is bijna geheel verlaten. Een enkel Duitsch kindervlaggetje wapperd op een der bergjes aan het verlaten strand. De Hotels sluiten, en verrekenen 2/3 van dé loopende pensionsprij-'en het vrjj talrijke Duitsche personeel is onder 'het zingen van vaderlandsche liederen afgetrokken. Engelsche voorzorgen. De oproeping van de landmacht. In het communiqué dat door de Engelsche militaire departementen rondgestuurd is, wordt zeer speciaal de nadruk gelegd op het feit dat alle militaire bewegingen slechts geschieden uit een voorzichtigheids-oogpunt. De speciale reserves van de landmacht worden slechts gedeeltelijk opgeroepen in de mobilisatie-reglementen die hiervoor gelden komt de bepaling voor dat de troepenmacht niet buiten het gebied van Groot-Britannië gebruikt kan worden indien afdeelingen zich vrijwillig aanmelden, bij monde van hun com mandeerenden officier' mag de koning deze afdeelingen ook buitenslands aanwenden spe ciaal wordt er op gewezen dat pressie in dit opzicht niet mag uitgeoefend worden. De laatste officieele berekeningen geven een legersterkte van 9465 officieren, en 251,838 onderofficieren en minderen aan. De kolen voor de marine De Admiraliteit heeft zich tot de bezitters der kolenvoorraden te Cardiff gewend, in ver band met de kolenverziening van de vloot, en hun medegedeeld dat de* regeering wette lijke rechten op dezen voorraad kan doen gelden. Ondertusschen heeft de regeering voor- loopig den gematigden weg van een circulaire gekozen, waarin aanbiedingen worden gevraagd. De prijzen die de Admiraliteit biedt zijn vrij gunstig te noemen, nl. voor schepen van 1500 tot 2200 ton 13 sh. en 6 d. per bruto register ton in de maand. Dat de kolenhandelaren da Adiniraiiteit gaarne ter wille zijn wordt wel bewezen door het feit dat zij iedere andere bestelling afslaan. Ook te Malta zjjn dergelijke maatregelen genomen. Eigenaardige moeilijkheden brengt het feit mede dat zoowel de mijnwerkers van Zuid- YYales, als de kolen-tremmers aan de havens den vrjjen Zaterdag en Zondag zullen moeten missen; daaientegen staat de kolenmarkt te Newcastle geheel stil. De havan van Portsmouth is voor particu lier verkeer geheel gesloten, behalve enkele aanlegplaatsen, die echter bij onregelma tigheden direct onder vuur genomen worden. {Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Wij gelooven daarom dat we niet te veel gevraagd hebben, en hopen dat deze zware last spoedig worde weggenomen en wij ver blijdende berichten dienaangaande mogen hooren. Dan zullen wij met dank gedenken wat gij medeburgers voor ons deed. De gezamenlijke Lan dweermann en P.S- Andere bladen worden verzocht dit stukje over te nemen. TER NEUZEN. Huwelijks voltrekkingen. 30 Juli Marinus van de Wege, 27 j.,jm. en Alida Catharina van Alten, 28 j., jd. Geboorten. 28 Juli. Christina Geertruida Johan na, d. van Godefridus Alouisius Josephus Spijkers en Johanna van Opstal. 29 Juli, Maria, d. van Izaak Verburg en Jacomina Cornelia Lourens. Hendrik, z. van Leendert van den Berg en Catha rina Anthonia de Smidt. 31 Juli. Cornells z. van Pieter Oppeneer en Jacoba Pieternella de Doelder. Cornells Jan, z. van Jozias Hendrik Meertens en Johanna Frederika de Regt. Overlijden. 21 Juli. Janna de Meester, 81 j., echtg. van Frangois de Bree. 29 Juli. Maria Ebrina van Dixhoorn, 46 j, echtg. van Pieter verheijke. 31 Juli. Rachel Riemens, 72 i„ echtg van Martinus Wieland Jan Leunis Koole, 71 j. echtg. van Sara Luteijn. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 5 Aug. 1.4 1.29 Donderdag 6 1.50 2.10 Vrijdag 7 2.29 2.47 Zaterdag 8 3.5 3.22 Zondag 9 3.39 3.55 Maandag 10 4.11 4.26 Dinsdag 11 t) 4.45 4.57 De Heer en Mevrouw R. NOLSON— BOT geven kennis van de geboorte van hun zoon RA1MOND. TER NEUZEN, 2 Aug. 1914. Ondergeteekenden, allen landweermannen, gedetacheerd te Ellewoutsdijk, voelen zich gedrongen Uwe medewerking en steun in te roepen. Het is echter niet voor ons zelf dat wij steun vragen doch voor ons huisgezin. Wij zijn allen uit onze zaken of uit ons werk geroepen en lijden daardoor zeer veel schade, zonder dat we daar waarschijnlijk eenige ver goeding voor ontvangen. Mocht deze toestand laDg duren dan waren onze vrouwen en kinderen aan de armoede prijs gegeven. Verder wijzen we op de treurige, ernstige tijden en roepen Uwe hulp en steun in voor onze vrouwen en kinderen. Inzonderheid vragen we aan die personen onze hulp die door een gelukkig lot, van alle militie- en landweerplichten zijn ontslagen. Op welke manier die steun kan gegeven worden laten wij aan U over, doch velen onzer denken met weemoed aan hen die ze oilverzorgd achterlaten. De Heer en Mejuffrouw VAN SPRANGDE SMIDT, geven hiermede ken nis van de geboorte van hunnen zoon PIET JAN. TER NEUZEN, 2 Aug. 1914. GEVRAAGD: voor Kantoorwerkzaamheden. Adies: »Ter Neuzensch Volksblad.* Jax>din - Tennis etc. Directrice C. JA DOT. Gewijzigde dienst. Van Ter Neuzen Daar VlissiDgen 5.45 12.30 Vlissingen naar Ter Neuzen 9.— 6.30 Alle booten doen Borsselen aaD. Van Vlissingen naar Breskens 7.25 2.— 5.15 Breskens naar Vlissingen 8.15 2.44 5.50 Een trein vertrekt van Vlissingen 8.54 3.24 Walsoorden naar Hansweert 6.05 9 06 12 3 40 6 35. Hansweert naar Walsoorden.8.08 10.39 12 25 5.09 7.35. Sfïfc1/f 4VvV

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1914 | | pagina 3