M. DE JONGE - TER NEUZEN Stoommeubelfabriek „ZEELANDIA" Firma BELDEROK R00. Lederwaren. Grootsch Kunstfeest te GENT DE RUBENSCANTATE DE WERELD IN P. ADRIAANSE. fc Hoogwatergetij te Ter Heuzen. Burgerlijken Stand. Advertentiën. Leerboeken, Woorden boeken, Atlassen, Leermiddelen, Tee kenbehoeften 3? 0 V U 4) P Hl Cd 9 3 Adres te TER NEUZENCONST. C. NOBELS. Vlooswijkstraat No. 20. JAO.DEKOK Op 19 JULI, te 4 uur 's namiddags, in het Feestpaleis (Park) en de Kindercantate Kunstleider EDUARD KEURVELS. Op de Delftsche stoomtram, die eerst al evenmin reed, werd 's morgens omstreeks 10 uur de dienst hervat, doch zeer ongeregeld en met groote tusschenpoozen. Kantoorpersoneel deed hier als conducteur dienst. De machinisten doen niet aan de staking mede. Inmiddels zijn door de directie uitgebreide maatregelen getroffen om den dienst te orga- niseeren, waartoe Zaterdag reeds 100 leden vau den sAntigewerkschafliche Industriellen* bond in den Haag zijn gekomen, die in de remisen logeeren. Zij worden op kleine wegvakken in de nabijheid der remises geoefend in het be sturen. Gisteren werd op lijn 8, de eenige lijn, waarop dienst werd gedaan door die Duitschèrs gereden. Als het noodig is, kan de directie over 500 leden van dien bond beschikken. Aan de stakers werd Zondagmorgen meegedeeld, dat wie zich hedenmorgen voor 12 uur niet had aangemeld ontslagen was. Niet alleen meldde zich niemand aan, doch 25 personen, die nog werkten sloten zich bjj de stakers aan. Nader meldt men dieuaargaande De tram-stakers hebben hun ontslagbrief gekregen, die werd ingeleverd bij het staking comité, dat protesteerde bij de bevoegde auto riteit tegen het rijden door onbevoegden zonder dat deze gekeurd waren of van een rij-bewijs waren voorzien. Op het Plein hadden herhaaldelijk relletjes plaats, vooral gericht tegen de Directeuren waarom de bereden politie eenige malen char geerde, met de sabels klappen uitdeelend. In een remise raakten twee werkwilligen in over spannen toestand zoodat ze per ziekenauto huis waarts moesten worden vervoerd. Ook op het Gevers Deynootplein te Scheveningen chargeerde de politie op de menigte. Op den Gevers Dey- nootweg en in de Marcellisstraat werden door onbekenden de schakelkastjes beschadigd, waardoor de stroom werd verbroken en de tram- dienst oponthoudt had. Negen raadsleden hebben tegen Woensdag een spoedvergadering over de tramzaak aan gevraagd. Enkele stakers hebben zich weer bij de directie aangemeld. Om half drie gisterenmiddag meldde men ons Op het Plein was vanmiddag het gedrang zoo groot, dat de trams niet konden rijden. In de Houtstraat werden tramruiten Ingegooid en handwagens op het tramspoor omvergewor pen. Op het Plein arresteerden inspecteurs van politie een man, waarop zulk een tumult ont stond dat de marechaussee, die met de blanke sabel op het publiek inreed, het Plein moest ontruimen. Een stoet van ruim 800 stakers trekt op het oogenblik van het vergaderlokaal naar het directiegebouw. Verdronken Van den schipper M. Dijkman te Stavenisse, die met zijn vaartuig te Brussel lag, is het 5-jarig dochtertje vermoedelijk over boord gevallen en verdronken. Het is althans spoor loos verdwenen. Barbaarsche Polen. De keten van de Noord westelijke Karpathen in Galicië, Beskiden geheeten, is een gelief koosd doel van toeristen uit het Zuidoosten van Duitschland. Zondag 28 Juni en Maandag 29 Juni hadden verschillende Opper-Silezische afdeelingen van de Beskidenvereeniging een pleizierreis voor hare leden op touw gezet, waaraan velen deelnamen. Maar de Duitschèrs hebben van die reis weinig aangename ber inneringen thuis gebracht. In de buurt van Bielitz-Biala en Saybusch nam de bevolking, die, naar het heet, door Poolsche sokol-ver- eenigingen was opgehitst, een vijandige houding tegen de Duitsche toeristen aan. Op verschil lende plaatsen werden argelooze wandelaars, zelfs vrouwen en kinderen, zonder reden door een menigte Polen aangerand, gesteenigd, met stokken geslagen en op andere wijze mis handeld. In vele gevallen verkeerden de Duitschèrs in het grootste levensgevaar, daar er maar weinig gendarmen en politieagenten by de hand waren, om hen te beschermen. Vele honderden aanvallers vervolgden de toeristen tot in den Pruisischen extratrein. De vervolgers bleven de menschen in den trein met steenen bestoken, zoodat zij plat op den vloer moesten gaan liggen, om niet door steenen en glasscherven gewond te worden. De besturen van alle Oppersilezische af deelingen van de Beskiden-vereenigiog en van de Oostenrijksche Alpen-vereeniging hebben nu het departement van buitenlandsche zaken te Berljjn met het gebeurde in kennis gesteld, bescherming tegen een herhaling van dergeljjke voorvallen verzocht en aangedrongen op een voorbeeldige bestraffing van de aanvallers en hun ophitsers. Vermist. Over de vermissing van acht leden der Engelsche expeditie, onder leiding van Stefans- son, worden nog de volgende bijzonderheden bekend De »KarIuk«, het schip waarmee men een onderzoek wilde instellen naar het bestaan van land ten noorden van Alaska, werd in gesloten door ijsbergen en zout. De opvarenden hadden nog juist tijd gehad van boord te gaan, en kapitein Bartlett (die ook met Peary, den Noodpool-ontdekker veel gevaren heeft) liet op het ijs twee hutten bouwen, een van sneeuw, de andere van opeengestapelde kisten met zeildoek daarover heen. Daar bleef men voor- loopig, plannen en voorbereidingen makende voor een sledetocht naar Wrangel-eiland, op de Noordkust van Siberië, om aldus terug te keeren naar Engeland. I wee groepen van vier man werden door de schipbreukelingen vooruit gezonden. Onder de deelnemers aan die eerste tochten waren vier Engelsche geleerden en 4 leden der be manning. De rest volgde eenige dagen later onder aanvoering van den kapitein zelf. Deze hoofd macht kwam behouden te Wrangel-eiland aan. Van de acht anderen was daar niets bekend. Het is thans zoo goed als zeker, dat alle acht zijn omgekomen. Dat viel niet mee. Onder de inwoners van de badplaats Küsen is 'n paniek uitgebrokeu. Sinds acht jaar praktiseerde daar een zeer beminde arts, dr. Rieger, wiens specialteit was, dat hij nooit rekeningen schreef. Als men hem om de rekening vroeg, zei hij altijd »Later, later. Dan drinken wij wijn, nu drinken wy water«. Zoo ging het jaar in jaar uit. En daar dr. Rieger nooit rekeningen schreef, keken de patiënten nooit op een visite meer of minder en vooral de minvermogende hoofden van groote gezinnen legden beslag op den jongen wel- willenden, ijverigen en onbaatzuchtigen arts. Een paar maanden geleden echter werd d9 beminde dokter door eeu trein overreden en op verschrikkelijke wijze vermorzeld. Men had te meer medelijden met der man omdat hij binnen enkele dagen in het huwelyk had willen treden. Men begreep ook dat zijn op volger minder mild zou zijn. Zijn dood was eeu groote ramp voor Bad Kösen en zou nog een grootere worden. Want thans een pijnlijken verrassing Alle patiënten van wijlen dr. Rieger hebben van een ïccasso-bank in opdracht vau de erven rekeningen ontvangen over de laatste 8 jaar en wat voor rekeningen Elke visite is welis waar zeer laag in berekend, doch het aantal visites blij kt zeer groot in aantal geweest te zijn. Te samen bedragen de rekeningen onge veer 100,000 mark. Vele patiënten zyn rade loos. De suffragettes. Het bezoek van den koning en de koningin aan Schotland geeft ook weer aanleiding tot allerlei heldendaden van de militante suffra- grettes en de politiebeambten, die de konink lijke auto begeleiden, hebben druk werk om den koning en de koningin tegen betoogingen van de dames te beschermen. Te Perth sprong een suffragette op de koninklijke autozy gleed echter van de voettrede en werd over een afstand van een veertig tal meters mee gesleurd, in groot gevaar door de volgende auto's overreden te worden. Eenige politie beambten slaagden er in, haar te grijpen en zoo voor een ongeluk te behoeden. Het is te begrijpen dat de stemming onder het publiek, door dat herhaalde lastigvallen van de koninklijke gasten, er jegens de suffra gettes niet beter op wordt. Het is natuurlijk niet mogelijk do lotge vallen der veroordeelde Engelsche suffragettes geregeld te boekstaven, maar voor mr. Pank- hurst, de leidster, mag zeker wel een uit zondering worden gemaakt. Mrs. Pankhurst is Woensdag, zooals we meedeelden, op grond van de z g, »kat en muiswet* in hechtenis genomen. Zaterdag is zij reeds weer na eenige dagen van honger en dorststaking op vrije voeten gesteld. Ondeugdelijke waar. Nadat het 7-jarige dochtertje van een agent van politie rozijnen gegeten had, die zy in een snoepwinkel in de Schoutenstraa te Rotterdam ten geschenke had gekregen, openbaarden zich bij het kind verschijnselen van vergiftiging. Er werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch de toestand van het kind bleek geen gevaar op te leveren. Een onder zoek bracht aan het licht, dat een firma op de Gedempte Botersloot aan een dertigtal winkeltjes rozijnen verkocht heeft. In winkeltjes in de Schinkelstraat, Fabriekstraat en den Zwaanshals zyn daarop eenige kilo's rozijnen in beslag genomen en op de Gedempte Slaak een party van 50 kilogram, welke laatste partij voor de consumptie is afgekeurd. Eeu beleediging. In de Maandagnamiddag gehouden Raads vergadering van Schoonhoven heeft de burge meester meegedeeld, dat hij een aanklacht zal indienen by den officier van justitie, naar aanleiding van de uitdrukking, door den wet houder H. A. Schreuder in de vorige zitting gedaan dat alle verordeningen, die de ge meente heeft, prulverordeningen zijn. De burgemeester achtte der. Raad door deze uit drukking beleedigd en oordeelde haar strijdig met het algemeen belang. Vooraf had de voorzitter geconstateerd, dat de notulen, waarin bedoelde uitdrukking is opgenomen, ongewijzigd waren goedgekeurd en vastgesteld. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 15 Juli 6.45 7.9 Donderdag 16 7.33 8.2 Vrijdag 17 8.33 9.8 Zaterdag ,18 9.43 10.19 Zondag 19 10.53 11.24 Maandag 20 11.53 Dinsdag 21 0.18 0.41 TER NEUZEN. Huwefijks-aangiften. 10 Juli. Jacobus Anthonie Verlinde, 22 j., jm. en Cornelia Magdalena de Fefjter, 22 j., jd. Cornells Schoonakker, 24 j., jm. en Cornelia Jacoba Pieternella Faas, 25 j., jd. 10 Juli. Francois Daniel Dekker, 24 i., jm. en Cornelia Dekker, 23 j., jd. Huwelyks-voltrekking. 8 Juli. Leonard .Tohan Frangois van Dalen, 33 j., jm. en Florentina Rosalia de Pauw. 25 j., jd. Geboorten. 11 Juli. Santina. d. van Pieter Faas en Santina Bakker. Overlijden. 10 Juli. Een als levenloos aange geven kind van het mannelijk geslacht van Jacobus Jan Huijssen en Neeltje de Koeijer. ALG. BOEKHANDEL VAN Voor alle Inrichtingen van onderwijs. Advocaat-Procureur, middelburg, is eiken Maandag te HULST te spreken bij Neelemans. MIDDELBURG. Haringplaats. MIDDELBURG. 0 43 CQ Ter Neuzen. Speciale collectie De nieuwste sorteering DAMESTASCHJES - - - - - - SIGARENKOKERS PORTEMONNAIE'S - - - - - - - PORTEFEUILLES ZAKCOUVERTS ENZ. ENZ. uitvoering van Antwerpsch Orkest van 114 kunstenaars. Antwerpsch Koor 800 Zangers en Zangeressen. Gentsch Kinderkoor van 800 Meisjes en Knapen. PRIJZEN DER PLAATSEN 2000 eerste plaatsen aan fr. 2,00 8000 tweede plaatsen aan 1,00 3200 derde plaatsen aan 0,50 Al deze plaatsen zijn genummerde zitplaatsen. Bestelt rechtstreeks uw kaarten bij M. DE JONG boekhandel TER NEUZEN. - sr V - V- - *--»V"

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1914 | | pagina 3