406e Staatsloterij. METSELAARSKNECHT, J. PEUÏTIITGA, Gent. Café „Het Nederlandsch Wapen", taor Ir. P. van Dalen stalhouderij „WiLHELMINA" te Ter Neuzen. AUTOMOBIEL is voor het publiek beschikbaar. Grootsch Kunstfeest te GENT DE RUBENSCANTATE DE WERELD IN Open brief van een journalist. MR. ADRIAANSE. Woensdag 8 Juli tot Vrijdag 17 Juli en de Kindercantate Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. bekwame TANDARTS TER NEUZEN, 2 Juli '14. J. A. DONZE. Op 19 JULI, te 4 uur 's namiddags, in het Feestpaleis (Park) Kunstleider EDUARD KEURVELS. vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. In het vonnis verklaarde de krijgsraad dat de korporaal niet den trots bezat, dien een Pruisisch soldaat moet hebben en dat het gelukkig in de macht van het, leger was, om dergelijke elementen met heimelijke Fransch- gezinde neigingen te bestrijden en uit te roeien. Krokodillen plaag. Uit Bandjermasin schreef men aan het »Soer. Hbl. »Voor de zooveelste maal hebben wij weder eens een treurig ongeval te constateeren. Van de week gingen een man, maleier met zijn moeder, vrouw en een kindje van den passar naar huis met het eenig vervoermiddel dat deze luidjes hebben n.l. een djoekoeng kewien, een soort van uitgeholde boomstam. Ongeveer een mijl van den »Boom« stootten zij met dit kleine vaartuig op iets dat zij eerst hadden aangezien voor een boomstam, doch later bleek een krokodil te zijn geweest. Dit ongure beest dook direct na de aanvaring in het water, maar gaf tevens tegen de djoekoeng met zijn staart zulk een hevigen slag dat het vaartuigje omkantelde. Natuurlijk geraakten de inzittenden te water. Dit geschiedde juist op de plaats waar de Soengei Bagaoe uitvloeit in de Martapoera- rivier, en gelukkig was op die plaats juist een racket (vlot) vastgemeerd. De opvarenden van die racket zagen de prauw omslaan en kwamen dan ook dadelijk ter hulp terwijl het hun ge lukken mocht de moeder, de vrouw en het kind te redden. Evenwel, den man konden zij niet vinden, en den volgenden morgen werd zijn lijk, deerlijk gehavend, drijvende gevonden. Alweer een slachtoffer van den schrik dezer rivieren. Waarom schrijft het bestuur toch niet eens een belooning uit op het vangen en dooden van deze beesten, die, wanneer men gedurende een jaar eens alles noteerde, blijken een heele verwoesting onder de inlanders aan te richten. Mij dunkt dat, wanneer op eiken krokodillen- kop een premie werd gesteld en percentsge wijze ook op krokodilleneieren, de inlanders al zeer spoedig hun uiterste best zouden doen deze dieren te vangen en hun eieren te zoeken. Spontaan gaan zjj hier niet toe over een kleine dwang en aanmoediging van het bestuur is het eenige dat hen zou kunnen doen besluiten iets tegen deze plaag te beginnen.* De geheimzinnige moordzaak te Free- port op Long Island blijft verrassingen baren. Men weet, dat de dokter, in wiens huis mevr. Bailey (door een onbekend gebleven daderes of dader) was doodgeschoten, de politie heeft meegedeeld dat op hemzelf drie schoten waren gelost, toen hij met zijn auto van patiënten, bezoek terugkeerde. De politie was onmiddel lijk op onderzoek uitgegaan, doch had den dader volgens het beweren van dr. Carman- een fietsrijder niet gevonden. Thans heeft een vriend van Carman, die wel wat op den dokter lijkt en die een auto heeft, welke tamelijk overeenkomt met Carman's auto, een dergelijk verhaal gedaan aan de politie. Ook op hem was geschoten door een onbekend gebleven dader, die hem, naar ver moed wordt, had aangezien voor den dokter. De politie heeft laten bekend maken, dat zij spoedig in staat zal zijn, een arrestatie te doen. Noodlottig. Uit een beestenspel te München-Gladbach brak iD den nacht van MaandBg op Dinsdag een wolf los. Het dier verscheurde een meisje •van drie jaar. De vader werd bij het zien van het doode kind krankzinnig. Een burger Behoot den wolf, die nog door een aantal straten geloopen was, dood. Roekeloos. Bij Biberach, in Wurtemberg, wedd'en twee opgeschoten jongens om een mark, dat zij in een paal van de electrische leiding zouden klimmen en, boven gekomen, de draden zouden durven aanraken. Zij voerden het plan uit, met het gevolg dat de een door een stroom van 60,000 volt gedood werd en de ander zulke zware brandwonden kreeg, dat hij er wel niet van op zal komen. Moordaanslag in de gevangenis. De »Loc.« meldt dat een Atjehsch gevangene te 8emarang, een overigens oppassend man, den chef d'atelier Wolzak en den chef der coupers, Damen, verwondde, den laatste nog al ernstig, hoezeer geen vrees bestond voor het leven, zoodat algeheele genezing in uit zicht kon worden gesteld. De aanrander, die om zijn goed gedrag zelfs als voorwerker op de kleermakerij in de gevan genis werkte, had zich des morgens ziek ge meld, maar was door den inlandschen arts niet ziek bevonden. Dit had den man zoo gehinderd, dat hij zijn wraak koelde op de beide in de kleer makerij aanwezige Europeanen. Dadelijk schoten andere gevangenen toe en grepen den aanvaller beet, die daarna in ver zekerde bewaring werd gesteld. Aan de Deli-bladen werd nog gemeld dat de aanrander, die reeds dadelijk berouw bleek te hebben over zijne handeling, uit gewetens wroeging zich zeiven om het leven bracht. Vreeselijke ontploffing. Omtrent de noodlottige ontploffing te New- ork wordt nog het volgende gemeld Toen Zaterdag de anarchist Aithur Caron in het huis, waar het ongeluk plaats had, bezig was met het vervaardigen vau een bom, ontplofte deze. De uitwerking was ontzettend Caron en twee vrouwen die zich in zijn kamer bevonden werden letterlek in stukken gescheurd. De drie bovenste verdiepingen stortten in eu talrijke personen, onder wie eenige voorbijgangers op straat werden gedood. Verschillende menschen werden gekwetst. Het juiste aantal der bij de ramp omgekomenen, kon nog niet worden vastgesteld maar de politie schat deze op vijftig. Tot op heden werden acht lijken te voorschijn gehaald. Nadat de bom ontploft was brak onder de overledene bewoners van het huis een hevige paniek uit. De uitwerking van de explosie was zoo ge weldig, dat zelfs da naburige huizen op hun grondvesten wankelden. De vriend van Caron, Mike Murphy die na de ontploffing op de vlucht ging maar later gearresteerd werd herkende Caron's lijk. Een der slachtoffers lag drie uur ouder de puinhopen. Toen hij gered werd leefde hij nog. Caron w. s de leider in de z.g. »Tarry- Townstrijd«, waarbjj het leven van Rockefeller bedreigd werd. De politie is overtuigd, dat Caron de bom vervaardigde met het doel, het gerechtshof van Tarritown te New-york, waarvoor hij ge dagvaard was, op te blazen. Het publiek is echter van oordeel dat de bom bestemd was voor den milliardair Rockefeller. Door gloeiend metaal gedood. Naar uit de Fransche stad Nantes gemeld wordt, zjjn twee werklieden van de ijzergieterij te Trignac op verschrikkelijke wijze om het leven gekomen. Zij moesten in een der ge bouwen het afvloeien der gesmolten metaal massa controleereu, toen plotseling in het ge bouw brand onstond. Ten einde den dood in de vlammen te ontgaan, probeerden zij door degloeiende metaalmasse te waden, maar liepen daarbij zulke ernstige verwondingen op, dat zij kort daarop stierven. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 11 Juli 4.3 4.22 Zondag 12 4.41 5.1 Maandag 13 5.20 5.40 Dinsdag 14 6.1 6.22 Woensdag 15 6.45 7.9 Donderdag 16 7.33 8.2 Vrjjdag 17 8.33 9.8 Advocaat-Procureur, Middelburg, is eiken Maandag te HULST te spreken bij Neelemans. De COLLECTEUR A. E. JANSSEN te Goes, maakt bekend dat de loten verkrijgbaar zijn en dat de trekking begint 27 Juli. Na ontvangst van het bedrag met porto wordt het verlangde onmiddellijk toegezonden. GEVRAAGD: tegen goed loon voor het bouwen van een Kantongerecht door W. P. NIEUWELINK te Ter Neuzen. St. Baafsplaats 6. Rechtover den Rathskeller en Vlaniusch Tooneel. Aanbevelend. Advocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, vanaf des morgens 9 uur in het Hótel des Pays-Bas (Nieuwstraat). is vau niet te consulteeren. Aanbevelend, uitvoering van Antwerpsch Orkest van 114 kunstenaars. Antwerpsch Koor 800 Zangers en Zangeressen. Gentsch Kinderkoor van 800 Meisjes en Knapen. PRIJZEN DER PLAATSEN 2000 eerste plaatsen aan fr. 2,00 8000 tweede plaatsen aan 1,00 3200 derde plaatsen aan 0,50 Al deze plaatsen zijn genummerde zitplaatsen. Bestelt rechtstreeks uw kaarten bij M. DE JONGE boekhandel TER NEUZEN. Uitmuntende manuen is bet eigen zich in alle daden van hun leven propa- HH gandisten te toonen eo te helpen bekend maken, wat op de een uf andere wijze nuttig voor hun evenmensch kan zjjn. Zoo is het, dat een bekend journalist niet geaarzeld heeft bekend te maken, dat hij door de Abdijsiroop van een bevig asthma genezen is; zulks met het éénige doel ten voorbeeld te zijn voor hen die nog lijden aan die kwaal (asthma) waaraan deze bekende journalist, dank zij de Abdijsiroop, niet meer lijdt. Thans laten wij het woord aan den genezeue zelve, den heer G. Voidau, journalist te Laval (Frankrjjk), directeur van den »Eeho de la Mayenne* en redacteur van diverse Parjjsche bladen. »Sedert langen tijd leed ik reeds aan hevige borstbtnauwd- I heden (asthma) zonder dat ik eenige verlichting of genezing I kon bekomen, wat ik ook daarvoor aanwendde. Ten slotte WÊ heb ik daarvoor de Abdijsiroop aaugewend en met schitterend I resultaat. Dadelijk ondervond ik een heerlijke lafenis en thans gevoel ik mij zoo gezond als ik nimmer geweest ben. Wel een bewijs dat de Abdijsiroop het eenigste middel is tegen asthma, bronchitis, pleuris, influenza, slijm- en kinkhoest en alle borst-, keel- en longaandoeningen. Alle lijders daaraan raad ik dan ook ten stelligste aan zich te genezen met de H Abdijsiroop, ziektekiemdoodend en borstversterkend, opdat zij HE daarbij baat zullen vinden evenals ik.« 4357 bekende dokters, advocaten, adelijke personen, redenaars, artisten, gemeenteraadsleden en andere hoogstaande personen roemen de ABDIJSIROOP, Klooster Sancta I'aulo. als een onfeilbaar genees middel tegen alle borst-, keel- en longaandoeningen. Luister naar hun raad, en ook gij zult genezen wat zijt gij minder dan anderen Prijs per flacon van 230 gram 1.- van 550 gram f 2.— van 1000 gram 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Eischt rooden band met hand- teekening van den Gen. Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle I Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen bij A. VAN OVER- |H BEEKE - Leunis Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz Hulst, F. L. VERWILGHEN-v. d. Hooft; Zaamslag D. RIEMENS- H - 'A-V' -V -

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1914 | | pagina 3