Mr. P. Dieleman. Grootsch Kunstfeest te GENT DE RUBENSCANTATE DE WERELD IN Lederwaren. StoomineRbelfabriek „ZEELANDIA" Pima EELEEKOK VAÏT R00. fc Notarisportefeuilles en de Kindercantate JACs.DEKOK sr p Kantongerecht te Ter Feuzen. Gemengde Berichten. Burgerlijken Stand. H'jogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Banknotentasschen. M. DE JONGE. - TER NEUZEN. Op 19 JULI, te 4 uur 's namiddags, in het Feestpaleis (Park) Kunstleider EDUARD KEURVELS. 0 UI W 3 Adres te TER NEUZEN CONST. C. NOBELS. tanten aangemeld. De instructie van een te benoemen machinist, die ook belast wordt met het aanleggen van nieuwe installaties voor rekening der gemeente, wordt gewijzigd. Het aantal werkuren per dag wordt bepaald op 10. Daar sollicitanten nog niet zijn binnen gekomen, wordt de benoeming aangehouden. De ingeleverde nota van de Gebr. Polak voor de installatie van het electrisch bedrijf wordt goedgekeurd. Nog werd besloten om den knal der afge werkte gassen uit de motoren afdoende te smoren, als de kosten niet te hoog loopen. Omtrent een ingezonden declaratie van den rorigen gemeente-opzichter werd besloten deze gedeeltelijk te betalen. Zitting van 3 Juli 1914. VEROORDEELD ZIJN S. d. B., fabrieksarbeider te Hoek, ter zake van Woningwet overtreding, tot eene boete van 2, subsidiar 2 dagen hechtenis. E. B., werkman te Westdorpe, ter zake van orde verstoring en dronkenschap, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. C. Svoerman te Axel, t. z v. een paard onbe heerd laten staan, t. e. b. v. 1, subs, 1 d. hecht. C. M., scharenslijper, zwervende, t. z. v. openbare dronkenschap bij herhaling, tot 3 d. hecht. J. S., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, t. e. b. v. 5, subs. 3 d. h. W. A., koopman, zwervende; C. d. R., varens gezel te Ter Neuzen, t. z. a. v. ieder t. e. b. v. ƒ2. subs Z d. h. M. W. J. v. R landbouwer te Axel, t. z. v. zonder vergunning muziek maken, tot eene boete van 5, subs. 2 d. hecht. E- A.L. L.J. v. d. M., allen monteurs te Sas van Gent, t. z. v. verblijven in een bierhuis na de sluiting, ieder t. e, b. v. 2, subs 2 d. h. P. B. v. d. H., schipper te Dordrecht, t. z. v. het niet stoppen voor een sluis, t. e. b. v. ƒ5, subs. 5 d. h. L. M., schipper te Dordrecht, t z. v. h. niet ge hoorzamen aan een bevel van een kanaalbeambte, t. e. b. v. 5, subs 5 d. h. G. A. E., leurder te ClingeP. V., leurster te Clinge, t. z. v. overtreding Trekhordenwet, ieder t. e. b. v. 1, subs. 1 d. h M. Dleurster te Axel, t. z. a. v., tot eene boete v. 0,50, subs. 1 week tuchtschool met vrijspraak van het meerdere. R. d. V., knecht te Zaamslag, t. z. v. h. berijden van een berm, teruggave bevolen zonder straf aan de ouders. J. P. S., zonder beroep te Ter Neuzen, t. z. v. Jachtwetovertreding, t. e. b. v. 2, subs. 2 d. h. A. D., monteur te Selzaete, t. z. v. het niet nemen van voldoende veiligheidsmaatregelen bij het ver richten van werk door jeugdige personen tweemaal gepleegd, tot ttvee boeten elk van f 25, subs. 5 d hecht. v. e. b. H. J. C., slager te SluiskilC. v. D., winke lier te Sas van Gent, ter z. v. IJkwetovertreding, i. t. e. b. v. 1, subs. 1 d. h., met verbeurdv. en vernieling der gewichten. I d. P., arbeider te Axel, t. z. v. Leeiplichtwet- overtreding, tweemaal gepleegd, tot 2 boeten, ieder van 0,50, subs. 1 d. h. M. d V landbouwer te Axel, t. z. a. v., tot eene boete van 2, subs 2 d. hecht. G. R., werkman te Westdorpe en A. A. d. V. arbeider te Axel, t. z. v. overtreding der Vissche- rfjwet, ieder t. e. b. v. 0,50 subs. 1 dag hecht., met verbeurdv. en vernieling der hengels. P. d. C., slagersknecht te Westdorpe, t. z. v. het fietsen zonder licht, t. e. b. v. 2, subs. 1 week tuchtschool. J. v. W., belastingcommies te Philip pine, t. z. a. v tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. P. v. A., glassnijder te Sas van Gent, t. z. a. v., tot eene boete van 2, subs. 2 dagen necnt. C. d. G., arbeider te Hoek, t. z. v. fietsen zonder bel, t e. b. v. 0,50, subs 1 dag hecht. J. d. P., landbouwer te AxelM. d. F., land bouwer te Axel; P. W., werkman te Sluiskil; T. B., arbeider te AssenedeD. v. H., landbouwer te Axel; A. A-, stoker te Selzaete; I. I., werkman te Westdorpe; R. v. d. A., bakker te Assenede, allen t. z. v. fietsen zonder licht, ieder t. e. b. v. 2. subs. 2 dagen hecht. A. T., werkman te Westdorpe, t. z. v. fietsen zonder licht, t. e. b. v. 3, subs. 3 dagen hecht. A. D., landbouwer te Zaamslag, t. z. v. fietsen zonder bel, t. e. b. v. 1, subs. 1 dag hecht. Het proces Wilman. In bet proces tegen Nestor Wilmart, ge wezen directeur van de Spoorwegmaatschappij Gent Ter Neuzen en zjjn medebeklaagden, is Maandag, nadat de experts hun uiteenzetting van de gepleegde onregelmatigheden hadden gegeven, Wilmart zelf gehoord, om uitleg te geven over de verschillende uitgiften van aandeelen, over de kwestie van de beleening der fondsen en van zijne rekeningen met de maatschappij GentTerneuzen. Hij heeft uitvoerig stilgestaan bij de onre gelmatigheden, vastgesteld in de kasboeken dezer onderneming, ze niet geloochend, maar betoogd dat hy gedreven is door de noodzakelijk heid de cjjfers te vervalschen, ten einde aan een niet bestaande winst te doen gelooven, met het oog op een mogelijke overname van de ljjn Gent Terneuzen door den Staat. Hij heeft bekend anderhalf millioen van de maatschappij te hebben ontvangen, maar ge vraagd dat men zal nagaan wat Gent Ter- Neuzen hem verschuldigd is. Hij beweert dat deze cijfers op een volkomen overeenstemming zullen uitloopen. Wilmart heeft verder gezegd, nooit de boek houding van Gent—Terneuzen te hebben ge zien. Dat viel hem niet mee. Een oud soldaat van 't Nederlandsch Oost Indisch leger, die zijn pensioen ontvangen had maakte Woensdagavond in een kleine herberg in de rue de Villers te Brussel kennis niet een bezoeker, die een kolossalen buldog bij zich had. Rondje volgde op rondje en de oudgediende die zich evenverwijderde, bespeurde eensklaps dat zijn kameraad verdwenen was. Bijna op hetzelfde oogenblik bespeurde hij, dat hij bestolen was. Hij ging er op uit oin den man met den buldog te zoeken en hij vond hem in een café in de Huidenmarktstraat. Hij wees hem den agent Jansens aan en deze verzocht den man met den hond hem naar den naasten politiepost te volgen.» De man ging met den agent mee, loopende tusschen den agent en den oudgediende terwijl de hond achteraan kwam. Terhoogte van de rue du Chene gekomen, sloeg de man met geweld links en rechts van zich af, zoodat de agent en de oud soldaat bedwelmd werden. De agent herstelde zich echter spoedig en nu volgde er een hevige worsteling, waaraan de buldog deel nam. Maar vreemd genoeg, de hond vergiste zich en beet zijn meester in het been. De hond was zoo woedend, dat hij niet eens zijn vergissing bespeurde. Door het geschreeuw van den gewonde aangetrokken, kwamen andere agenten toeloopen, die groote moeite hadden den hond zijn prooi te doen los laten. Nadat in een ziekenhuis de wonden van den man waren uitgebrand werd hij naar het politie bureau gebracht, waar zijn indentiteit werd vastgesteld. 't Was een 27 jarig recidivist, die onder een valschen naam te Parijs woonde. De oud gediende herstelde spoedig. Ongeluk door den electrischen stroom. Spandau, 6 Juli. In de nabijheid van het landgoed Bornim zijn vijf menscher, die met de leiding voor hooge spanning in aanraking waren gekomen, gedood en zes gekwetst. Over het ongeluk by Bornim, waarbjj vijf inenschen gedood zijn, verneemt men nader Door een toeval brak een van de kabels van de centrale te Spandau, die den omtrek bedient, en viel op den grond. De luide knal, die toen hoorbaar was, deed eenige seizeen-veldarbeiders z.g. Sachenganger toeloopen. Zij dachten dat zij zich kondeu laten electriseeren en elf man vormden een keten. Op het oogenblik de eerste het neerhangenden eind van den kabel pakte, kwam de gebroken kabel in aanraking met een van de andere kabels. De aldus gesloten stroom ging dot r de ketenen van mannen. Zij vielen dadelijk bewusteloos op den grond. Een dokter die dadeljjk te hulp geroepen, kon bjj vijf hunner slechts den dood constateeren. De zes anderen konden, nadat een reddingsbrigade uren lang met hen bezig geweest was weer bijgebracht worden. Twee mannen hebben zulke zware kwetsuren dat zij nauwelijks van op zullen komen. De doodeo hebben aan de handen en het geheele verdere lichaam vreese- ljjke brandwonden De verborgen hand. Wij hebben Zondag melding gemaakt van de geheimzinnige misdaad, die te Ereeport op Long-Island heeft plaats gehad, waar ten huize van zekeren dr. Carman, een patiënte, die dezen geneesheer kwam raadplegen, werd dood geschoten. Het raadsel van dezen moord is nog niet opgelost, maar wel heeft het ouderzoek van de politie alreeds eene merkwaardige om standigheden aan het licht gebracht. De corres pondent te New-York van de Daily Telegr. vertelt hieromtrent, dat gebleken is dat mevrouw Carman bijzonder jaloerscb was op de vrouwe lijke patiënten van baren echtgenoot. Mevrouw ai man had nu in het geheim in consultatie kamer van den dokter een dictoegaaf doen aanbrengen die met haar boudoir was verbonden. Zoo kou zij de gesprekken van den geneesheer met zijn patiënten afluisteren. Mevrouw Car man heeft dadelijk na den moord dat instru ment doen verwijderen. Dat was zeker al een verdachte omstandigheid, maar daar mevrouw Carman, naar ze verklaarde op den dag van den moerd ziek te bed had gelegen, scheen het booze vermoeden dat door haar jaloezie was opgewekt, der politie toch vrijwel onge grond en zij helde er meer en meer toe over aan te nemen, dat de moord de daad was een krankzinnige, die zich op dr. Carman zou hebben willen wreken. Maar nu zijn er eenige getuigen gekomen, die bezwarende getuigenissen voor de vrouw van den den dokter hebben afgelegd. Zoo was er een zekere heer Golder, die in de wachtkamer van den dokter zich bevond toen de moord plaats had, en die verklaarde, dat hij mevrouw Carman in de gaog had zien loopen zoodat haar verklaring dat ze ziek te bed lag dus onjuist zou zijn. Dan is er in mevrouw Crrmans kamer een automatische revolver gevonden. Eu eindelijk is nog van beteekenis dat de dokter verklaarde, dat de hand die hij met den revolver over de venster bank zag verschjjneD, de hand van een vrouw moest zyn. Zou het raadsel dus zyn oplossing naderen (Hbld.) DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 8 Juli 1.53 2.17 Donderdag 2.40 3.2 Vrijdag 10 3.22 3.43 Zaterdag 11 4.3 4.22 Zondag 12 4,41 5.1 Maandag 13 5.20 5.40 Dinsdag 14 6.1 6.22 Advocaat cn Procureur te Middelburg is eiken ZATERDAG te AXEL te spreken, by J. v. d. BON, vroeger L'EcluseMahtj. en uitvoering van Antwerpsch Orkest van 114 kunstenaars. Antwerpsch koor 800 Zangers cn Zangeressen. Gcutsch Kinderkoor van 800 Meisjes en knapen. PRIJZEN DER PLAATSEN s 2000 eerste plaatsen aan fr. 2,00 8000 tweede plaatsen aan 1,00 3200 derde plaatsen aan 0,50 Al deze plaatsen zijn genummerde zitplaatsen. Bestelt rechtstreeks uw kaarten bij M. DE JONGE boekhandel TER NEEZEN. Ter Neuzen. Speciale collectie De nieuwste sorteering DAMESTASCHJES - - - - SIGARENKOKERS PORTEMONNAIE'S - - - - - - - PORTEFEUILLES ZAKCOUVERTS ENZ. ENZ. MIDDELBURG. Haringplaats. MIDDELBURG. TJ Cl m (D CQ ID 3 Vlooswijkstraat No. 20. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften 3 Juli. Josephus van Moasevelde, 26 j., jm. en Maria Melanie van Bouchaute, 27 j., jd. Maarten Adriaan van Dixhoorn, 24 j., jm. en Pieternella Elisabeth Dubbeldam 24j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen Servaas Pieter Dieleman, 26 j., jm. en Janneke Maria Eekhout, 21 j., jd. Geboorten. 29 Juni. Janneke d. van Martinus Maarten Rouw en Janneke Maria Elve. Gijsbertus Cornelis, z. van Julien Johannes Engelbertus Walpot en Maria Cornelia Rutgers. IJlza Mathilde d. van Alfred Joseph Geilliet en Leonie Sophia Maria Kesbeke. Overlijden. 1 Juli. Catharina de Jonge, oud 58 j., d. van Katharina. 2 Juli. Cornelis Louwerens van der Bent, oud 61 j., echtg. van Elisabeth Bruggeman. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 18 Juni. Jan Meesen (van Axel), 27 j., jm. en Janna Potters, 20j., jd. Jan Goossen, 26 j., jm. en Metje Suzanna Soi, 24 j jd. 25 Juni. Pieter Adriaan Jansen (van Axel), 27 j., jm. en Krina den Engelsman, 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Juni. Marinus Jan Scheele, 27 j., jm. en Janneke de Jonge, 25 jjd. 25 Juni. Jan van Doeselaar, 27 j., jm. en Johanna de Pooter, 25 j jd. Geboorten. 19 Juni. Cornelia Leuntje, d. van Gilles Cornelis van Overdulve en Margaretha van Es. 20 Juni. Sara Jacomina Josephina, d. van Jan Willemsen en Lydia de Wilde. 21 Juni. Martha Janna, d. van Cornelis Hamelink en Adriana de Bruijne. Suzanna Johanna, d. van David Verhelst en Maria Pieternella van Cadzand. 28 Juni. Jan, z. van David Scheele en Janneke Dieleman. 30 Juni. Marinus, z. van Krijn Hamelink en Adriana Schoonakker. Overlijden. 20 Juni. Elizabeth Bakker, oud 8 d., d. van Jan en Elizabeth Hamelink. 9 0

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1914 | | pagina 3