J. F. IHMEMEMS, Dames-enKinüBrlioBdeii. Onderlinge Samenwerking. 1 Vreeselijke brandwonden genezen, I unstbloemen en Planten, Collegemappen P. AORIAANSE, GELDBEURZEN M. DE JONGE TER NEUZEN. KLOOSTERBALSEM Bloemen, Yeeren, Lieten, Garnituren. ONTYANGENprachtige Stalen-collectie J. F. DE COOKER-HEIJENS. Notarisportefeuilles Banknotentasschen. M. DE JONGE. - TER NEUZEN. (ook Gesteriliseerde.) JAGS. DE KOK, TERJMEUZEN. GENT-PALACE (Nieuwe Cirk). Haogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. M. DE JONGE. - TER NEUZEN. ONDERGOEDEREN, LINGERIES, GORDIJNEN enz. enz. BINDWERK. DRUKWERK. ADVERTENTIEN. TIJDSCHRIFTEN. De verkiezingen in Zweden. DAGEN. Voorm. Nam Zaterdag 25 April 1.44 1.57 Zondag 26 2.11 2.25 Maandag 27 2.40 2.54 Dinsdag 28 3.8 3.23 Woensdag 29 3.39 3.55 Donderdag 30 4.13 4.30 Vrijdag 1 Mei 4.49 5.12 Nieuwstraat 28. - TER NEUZEN. Ontvangen eene rijke keuze Hlinzaam aanbevelend. in leer en linnen. Mi demagazijn, Nieuwstraat. en Zij, die nog lid wenschen te worden van bovengenoemde vereeniging ge lieve zich aan te melden bij M. DE FEIJTER, Secretaris-Penningmeester, Ter Neuzen, (Driewegen), tot 30 April a s. Wilt Gij Uwe Boeken netjes en goedkoop opnieuw- of overgebon den hebben, wendt U dan tot ons. Hebt Gij iets vlug, netjes en goedkoop te drukken, komt er mede bij ons. Wij belasten ons met de plaat sing van Annonces in alle Bladen. Wenscht Gij Uwe Tijdschriften of Werken in afleveringen steeds regelmatig te ontvangen, Abon neert U bij ons. Zie Etalage van den vader van een vroeger liefje van Thorman, die den jongen man eens 2000 Mark had geleend. Toen Thorman met een andere vrouw gehuwd was, vroeg de vader dat geld terug. Doch deze antwoordde dat het meisje hem een portefeuille met een aan zienlijk bedrag had ontstolen, en dat hij een aanklacht wegens diefstal zou indienen, zoo men hem niet met rust liet. Dit schrijven aan den officier van justitie te Köslin gaf aanleiding tot een in stilte ge houden onderzoek naar burgemeester Alexan der's vroeger leven. Bij dit onderzoek bleek, dat er slechts één dr. jur. Eduard Alexander bestond, die in 1907 assessors-examen had gedaan, en die thans te Friedenau woonde. Aan den identiteit van dien dr. jur. Alex ander viel niet te twijfelen. Dus moest de burgemeester van Köslin een ander zijn. De officier zette in alle stilte zijn onderzoek voort, en kwam nu tot allerlei zonderlinge ontdek kingen, die het noodig maakten dat de bur gemeester van Köslin eens nader werd onder vraagd. De officier van justitie te Berlijn noodigde derhalve den eersten burgemeester van Köslin, dr. Pusch, uit, vergezeld van den tweeden burgemeester, naar Berlijn te komen om over een quaestie van onteigening van een stuk grond voor vliegterrein te spreken. Dadelijk na aankomst te Berlijn werd dr. Alexander door een commissaris van politie gearresteerd, en per auto naar het bureau van den presi dent van politie gebracht. Aanvankelijk ont kende hij alles en hield zich zeer verbaasd maar toen de echte dr. Eduard Alexander ontboden was, en bewees, dat alleen hij recht had op naam en titel, viel de rechtsgeleerde door de mand. Hij bekende toen, Heinrich Thormann te zijn, en met valsche papieren en onder valschen naam zich in de magistraats carrière een weg te hebben gebaand. De justitie meent, dat Thormann nog wel andere misdaden op zijn geweten zal hebben en heeft een omvangrijk onderzoek geopend. Het merkwaardige van dit geval is zeker wel, dat in Pruisen, waar zoo strenge orde heerscht, waar niemand kan rondloopen zonder dat hij bij de politie is aangegeven, en zün papieren zijn onderzocht, waar zooveel per- soneele acten en aanmeldingspaperassen be staan als nergens anders, iemand in staat is, onder een valschen naam, met valsche stuk ken, tot burgemeester eener vrij aanzienlijke gemeente te worden benoemd. Een vallende ster. Men schrijft uit Echt aan de »Res. Bode* Wellicht acht U uit het hiervolgende bericht over eene buitengewone vallende ster de belangstelling van uwe lezers waard, vooral wanneer, zooals ik vermoed, het verschijnen dezer ster ook door meerderen is waargenomen. Maandagavond wandelde schrijver dezes buiten, toen circa 5 min. over half negen plotseling zijne aandacht getrokken werd door een vallende ster, welke in her sterrebeeld de Waterslang voor het oog zichtbaar werd eenige graden beneden de ster Alfard (a Hydrae). Zij was als eene ster van de eerste grootte en verspreidde een blauwachtig licht, terwijl zij er tevens uitzag alsof zjj een dubbele ster was. Al aanstonds maakte zij mijne bijzondere belangstelling gaande wegens hare langzame en intermitteerende beweging, welke deed denken aan een reusachtige spin, die door eene onzichtbare draad aan den hemel ver bonden met onregelmatige versnellingen en vertragingen loodrecht naar den horizont neder daalde. Op een achttal graden daarboven maakte zij echter plotseling met haar oor spronkelijke baan een stompen hoek en even later wederom een stompen hoek, zoodat zij ongeveer evenwjjdig met den horizon in Zuid westelijke richting zich bewoog naar het sterrebeeld Beker. Alvorens daar aan te komen keerde zij terug, steeg wederom een stuk en geraakte van de Waterslang in het Schip Argo, keerde wederom terug, bleef dalen en stijgen en beschreef daarbij alleilei kromme lijnen, herhaalde malen hare baan snjjdende en hare bewegingen uitstrekkende over eene breedte van meer dan 20 horizontale booggraden. Toen zij eindelijk op eenige graden van den horizon gedaald en bare kleur allengs rood achtig was geworden, verdween zij aan mijn oog, nog ettelijke seconden een zwak licht op de plaats waar zjj gestaan had, achterlatende. Om te zien hoe lang het verschijnsel ge duurd had, streek ik een lucifer aan en zoo kon ik op mijn horloge constateeren, dat deze vallende ster volle drie kwartier had noodig gehad om hare baan tot aan den gezichtseinder af te leggen. Een minuut of 8 vóór baar verdwijnen, schoot nog een andere ster vanuit het sterre beeld de Tweelingen naar den Eenhoorn en had daar nauwelijks eenige honderdsten van eene seconde voor noodig. De inzender van dit bericht in de Res. Bode mag worden gelukgewenscht met de gave, die hij bezit een tijdsbepaling te maken »op eenige honderdsten van een seconde* nauwkeurig Overigens behoeft hg zich niet te verbazen over het feit, dat de vallende ster uit de Tweelingen weer zoo snel van het uitspansel verdween zij was niet, als de andereaan den staart van een vlieger gehecht. Bijtijds geknipt. Ze waren op reis -al spoedig goede vrienden geworden, logeerden in hetzelfde pension in de Oude Brugsteeg te Amsterdam en deelden met elkaar lief en leed. Een van de vrienden wilde de deeling echter nog wat verder voort zetten en verliet Dinsdagmorgen vroeg het pension met medeneming van de portefeuille van den ander, waariq zich ongeveer 600 mark bevond. Spoedig echter werd de diefstal ont dekt en, wel vermoedend dat de dief naar Duitschland zou vluchten, werd naar de stations getelegrapheerd om hem aan te houden. Te Nijmegen kwam het telegram juist aan, toen de trein vertrokken was, doch even over de grenzen, in Kleef was men den trein voor. Bij onderzoek bleek, dat de man zich inderdaad daarin bevond. Onnoodig te zeggen, dat hem de vriendelijke uitnoodiging gewerd zijn reis voorloopig te willen onderbreken Een gevaarlijke positie. Woensdagavond moest de monteur de Wilde van de Electriciteitsmaatschappij »De Berkel- streek" te Borculo eenige reparaties verrichten in een bovenleiding. De man klom in het net met een gordel om het lichaam, maar greep bij vergissing een draad met stroom. Bewust'loos bleef bij hangen. Een andere monteur klom onmiddellijk naar boven en smaakte de voldoening door afknippen van den draad zijn vriend behouden naar beneden te brengen, waar na eenigen tijd het bewustzijn werd opgewekt. Tijgers. Men schrijft aan de Surinamer „De tijgers komen in de Surnaus-kreek veelvuld'g voor. LI. Vrijdag was er dicht bij het kamp der Caraïben-Indianen weer een te zien. Het beest had juist een bert onder zijn klauwen. Een der Indianen, die het gekerm van het slachtoffer hoorde, begaf zich naar de plaats, vanwaar het geluid kwem. Slim als deze kinderen des wouds zjjn, liet bij eerst den tfiger bedaard het hert dood maken. Na dat dit was gescheid, kwam zijn beurt. Hij legde nu op den tijger aan, welke slechts werd aangeschoten. Het roofdier scheen er echter genoeg van te hebben, en ging aan den haal. De Indiaan kon toen bet doode bert naderen, nam het op zijn schouders en kwam er triomfantelijk mee in het kamp terug." De liondewacht. Een Nederlandsche tweemast-schoener »Aren- sinat, aldus wordt aan de »Starc gemeld, ge raakte bij de Goodwin Sands aan den grond. Een paar bootslieden van de reddingboot te Deal wisten de noodige mannen bijeen te brengen, om een poging te doen het schip hulp te brengen en met een motorreddingsboot ging men cp de »Arensina« af. Toen men bet schip naderde zag men dat het sterk overzij helde en dat de bemanning van vier matro zen met den kapitein en diens vrouw op het dek in een groepje bijeen schoolden. Een groote bullhond liep onrustig op het dek heen en weer en toonde zijn geduchte tanden, toen de mannen van de reddingsboot aan boord trachtten te komen. Gelukkig bleek hulp on noodig, de kapitein weigerde bet schip te ver- luten, dat trouwens later van zelf weer los raakte en weg kon zeilen. Een verdwaald projectief. In den vroegen morgen van den dag waarop het Engelsche kouingspaarden Franschen bodem betrad, is te Parjjs iets gebeurd wat in geen drie en veertig jaar is geschied een Parijsch huis is door een artillerie-projectiel getroffeD. Zou de een ol andere bijgeloovige ziel daarin geen slecht voorteeken zien Op de vijfde verdieping van een huis in de reu Erlanger woont een Engelsch gezin man, vrouw en zoontje. De familie werd Dinsdagochtend om groot zes uur gewekt door een geweldig lawaai van brekende ruiten en neervallende steenen, ge volgd door een knal. Bij onderzoek bleek, dat een projextief door het ijzeren rolgordijn was gevlogen en in den schoorsteen ontploft, waarin een groot gat was geslagen. Onmiddeljjk werd natuurlijk de politie gewaar schuwd die een onderzoek instelde. Maar het blijft een raadsel van waar het gevaarlijke projectief gekomen is en wie het heeft afgevuurd. De richting van indringen duidt erop dat de kogel gekomen is van de zijde van het vliegterrein Issy-les-Moulineaux. Maar de militaire auto- riteien verklaren dat dien morgen geen proef nemingen hebben plaats gehad met artillerie vuur op luchtdoelen. Een politieagent die zich toevallig op dat vroege morgenuur nabij het proefveld bevond beweert gezein te hebben hce op en gegeven oogenblik voor een der hangars een licht rookwolkje op steeg terwijl hij tegelijk het geluid va- een schot hoorde. Intusschen blijft het raadsel van de „mysté- riez obus* onopgelost. Uit Stockholm wordt gemeld De telling van de uitgebrachte stemmen is voltooid. De nieuwe Tweede Kamer zal zijn samengesteld als volgt: 86 leden der rechterzijde, 71 libe ralen, 73 sociaal-democraten. De rechterzijde heeft 22, de sociaal-democraten hebben 9 zetels gewonnen, de liberalen 31 zetels verloren. Op de candidaten der rechterzijde zijn in het geheel 286,040 stemmen uitgebracht, op die der liberalen 240,718, op die sociaal-democ raten 229,339. In 1911 waren de cijfers in dezelfde volgorde 188,639, 239,497 en i70,590 In de ontbonden Kanier zaten 64 leden der rechterzijde, 102 liberalen 64sociaal-democraten Zöndag 26 April a s. om 3 uur, dagvoor stelling van het met veel succes reeds opgevoerde kluchtspel „Gent «lie Schriemt", met nieuwe toorieelen. II II II II II Ondertrouwd ELIAS DIRK SCHEELE EN PETRONELLA STUART. Ter Neuzen Aprü %m Vogelenzang in alle maten en prijzen. Advocaat-Procureur, Middelburg, is eiken Maandag te HULST te spreken bij Nkelemans. Bij aanvraag franco aan huis-bezorging. Ben ongeluk ligt in een kiein hoekje. Mej. Aaltje Postma, wonende op de I boerderij Oosterbeintum onder Fenoerd I I (Fr.) verklaart ons het volgende Verleden jaar had ik het ongeluk een H I ketel kokend water om te trappen, I I zoodat ik den geheeleo inhoud over I I mijn voet kreeg. Ik gilde het uit I I van de pijn. Mijn voet was geheel I met brandblaren overdekt. Niets kon I I ik aan mijn voet velen. Geen ongeluk zoo groot, of er I komt altijd een gelukje bij, dat I ondervond ik ook thans, want j tot mijn geluk hadden wij den I KPosterbalsem in huis, door welke I mijn moeder van een spierver- I rekking genezen was. Vol ver- trouwen smeerde ik den Klooster- balsem op mijn been, waarna ik de brandwonden met watten over- I dekte. Heerlijk weldadig deed de Kloosterbalsem aan en ver- Hfl zachtte onmiddellijk de pijnen. I Regelmatig heb ik toen mijn brand- I wonden met deD Kioosterbalsem behandeld en binnen één week j was mijn been, met één potje Kloosterbalsem, volmaakt genezen h| en is zelfs niet het minste lit- gffl teeken overgebleven. De KLOOSTER SANCTA PAUL0 j9| is een onovertroffen middel tegen H I brand- en snijwonden, oude- eu H I nieuwe wonden, spierverrekkin- ffi H gen, spit in den rug, rheuniatiek, pp J huidaandoeningen, aambeien, I winterhanden en wintervoeten. Prijs per pot f 0.75, t 1,20 en f 2,50. H I Eischt ROODEN BAND met hand- I I teekening van den Generaal-Ag^nt I I, L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijg- I I baar bij alle drogisteD, apothekers en I I te Ter Neuzen bij A. VAN OVER- I N BEEKE--LeünisAxel, J. II. VAN I DIXHOORN en L„ B. A. ROLFF LzI I Hulst, F. L. VERWILGHEN—v. d I I Hooït; Zaamslag, D. RIEMENS— I H Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1914 | | pagina 3