Openbare Verkooping ■f Lederwaren. ANfTI.|lRrgerneente Ter Neuzen. Groot WIELRIJDERSFEEST HOFSTEDE. IP, ADRiAANSE. GELDBEURZEN op 13 April 1914, (2de PAASCHDAG). KLOOSTERBALSEM JAC5. DE KOK BUITENLAND. INGEZONDEN STUKKEN. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Eene HOFSTEDE, M. DE JONGE. - TER NEUZEN. werende vinger deed haar lijden. Op dien dag en DINSDAG d. a. v. Het Comité. Ook toen men hem herhaaldelijk er op wees, dat hij zich aan een ernstige straf blootstelde, bleef bjj pertinent weigeren. Na gehouden on derzoek werd hjj Daar den krijgsraad verwezen. Nu hij terecht stond erkende hij het hem ten laste gelegde. Thans zag hij in, dat hij vsrkeerd deed. Als anarchist meende hij niet te moeten voldoen aan de bevelen hem gegeven en had hij gemoedsbezwaren om te dienen. Nu sedert hij zich in hechtenis bevindt is bij geeste lijk ziek geworden en voeldt hij, dat het zoo niet gaat. Hij is nu ernstig van plan zich goed te gedragen en te zullen gaan dienen zoowel om zich zelf als om zjjne ouders, die zjjn houding niet goedkeuren. Op een vraag van den President, welken waarborg hij dan nu wel geeft goed te zullen dienen, belooft hij plechtig zijn woord te zullen houden. De auditeurmilitair nor. Palthe Wesenhagen vorderde schuldig verklaring aan dienstweige ring en veroordeeling tot 2 maanden gevange nisstraf met aftrek der preventieve hechtenis van af 25 Maart jl. Uitspraak in deze zaak op nader te bepalen datum. Plichtsbesef tot den dood. Aan het Engelsche spoorwegstation Kirk-bij- Stephen stond dezer dagen de gausche dienst stil daar plotseling alle signalen op onveilig gesteld waren. Een stationbeambte werd opdracht gegeven om een onderzoek in te stellen. Deze vond den wisselwachter van een der posten langs de spoorlijn dood bij zijn signaaltoestellen. Het bleek dat de man, toen hij waarschijn lijk door een beroerte getroffen zijode den dood voelde naderen nog de kracht had om de signalen op onveilig te stellen om aldus een spoorwegongeluk te voorkomen. lu een vlaag van woede. In de kazerne van het 11e liene-regiment te Toulon (Frankrjjk) werd een ingedeeld soldaat door zijn oudere kameraden bespot, met het gevolg, dat de eerste in zijn woede een bajonet greep en daarmee een der andere soldaten een steek in het onderlijf toebracht. De zwaar verwonde oveileed korten tijd later. Ernstig spoorwegongeluk. Vrjjdagavond is een trein die uit Johannes burg naar Natal vertrokken was nabij het Kraalstation in botsing gekomen met een goederentrein. Twee wagens van den personen trein werden geheel verbrijzeld twee reizigers werden gedood en ten tiental ernstig gewond. Eenzame opsluiting. Professor Saporito, directeur van eon krank zinnigengesticht te Aversa nabij Napels heeft het een en ander medegedeeld over den ge zondheidstoestand van een berucht struikroover, Musolino die tot veertig jaar eenzame opsluiting is veroordeeld wegens het begaan van een twaalftal moorden in het gebergte van Calabrië. De man, die eenige jaren in de cel heeft ge zeten een ruimte van 6 voet breed, 5 voet lang en 6 hoog is thans volslagen abnor maal van geest. Musolino, die tijdens zijn proces blijken gaf van groote verstandelijke ontwikkeling, wordt thans beheerscht door het waandenk beeld, dat keizer Wilhelm bezig is, de Europeesche legers onder zijn banier te ver zamelen, om hem te hulp te snellen en hem op den troon te plaatsen. De straf aan Musolino opgelegd, is de ergastolo. Dit is niet de gewone gevangenisstraf in Italië, doch een bijzondere vorm van kerker straf, daar te lande ingevoerd toen men in 1890 de doodstraf afschafte, en om in de plaats daarvan te treden, dus alleen voor de ernstigste gevallen. Deze opsluiting beteekent, dat men een bepaald aantal jaren nooit meer dan tien wordt opgeborgen in een nauwe cel, waarin slechts een kleine lichtstraal valt door een nauwe sleuf in den muur, waardoor tevens de luchtverversching plaats heeft. De gevangene mag niet spreken, tenzjj hij om den dokter wil vragen zijn bewaker mag ook niet tot hem spreken. Eens in het jaar mag zijn familie hem bezoeken, terwijl hij eens in de maand, gedurende één uur, in den gevangenistuin mag wandelen. Slechts enkele gevangenen worden niet krankzinnig onder den invloed van zulk een regime. hoop in hare zachte blauwe oogeD, »het doet my leed dat ik eeeen pijnlijken plicht moet komen vervullen maar ik wil trachten u zoo min mogelijk leed te veroorzaken. Ik wenach- te deze jonge dame te spreken waDDeer ik haar alleen kon zien zon n dat misschien eenige onaangename oogeblikken kunnen, be sparen." (Wordt vervolgd). Een sabel-duel. De Parijsche bladen wijden allen bjjzondere aandacht aan een duel, dat dezer dagen beeft plaats gehad. Dit tweegevecht is nl. iets anders geweest dan een gewoon duel, dat meestal bestaat in het schieten van een paar gaten in de lucht, gevolgd door een verbroe- derings-apotheose. Door twee burgers is getrokken op den sabel een wapen, dat in Frankrjjk bij duels uitsluitend door cavalerie-offfcieren wordt ge hanteerd. Alleen officieren van hot ruiter- wapen mogen, volgens den »Figaro«, niet weigeren op den sabel te vechten. Voor andere liefhebbers is, als blank wapen, de degen aangewezen. De twee burgers waren leden van de Poolsche kolonie te Parijsde een schilder, de ander doctor in de philosophie en amateur-schilder. In den loop van een gesprek kregen zij twist en beleedigden elkaar zoodanig, dat slechts Poolseh bloed dien smaad kon uitwisscben. Besloten werd op zeer strenge voorwaarden te duelleeren de bladen geven photo's waarop men de beide tegenstanders op elkaar ziet in hakken, als gingen zij elkaar met bjjlen te lijf. Het slot was, dat den schilder een oor werd afgekapt. Met moeite wisten de getuigen het slachtoffer te oveiredden, het er nu maar bij te lateu. Slechts schoorvoetend gaven de Polen gehoor aan het verzoek der omstanlers, om elkaar da hand der verzoening te reiken. CHINA. Dc „Witte Wolf". De »Times« gaf een schetskaartje van het operatie-terrein van den »Witten Wolf,* den grooten rcoverhoofdman in China. Hij begon met een bende te vormen in het zuiden van Honan en verscheen in den vorigen herfst te Tsaoyang in Hoepeh, van waar hij weder in de provincie Honan viel, waar hij achtereenvolgens de steden Lesjan, Kwangsjan, Kwangtsjoe, Sjangtsjeng en Koesjin plunderde. Den 29en Jan. onderging de stad Lioeantsjau in de provincie Anhoei hetzelfde lot. Van Lioeantsjau trok de Witte Wolf eerst in N. richting naar Tsjangyangkwan, welks stad den 2lsten Februari werd geplunderd. Van Tsjangyangkwan zetten de benden zich in oostelijke richting in beweging, werd de Peking-Hankou-spoorweg in de provincie Honan overschreden, terwijl de benden nog voordat zij in de provincie Sjensi vielen de stad Kingtsekwan op 17 Maart j.l. hadden geplunderd. In de provincie Sjansi onder gingen achtereenvolgens de steden Sjanjang, Loengtsjoetsjai en Sjangtsjou dat lot, terwijl nu volgens de laatste berichten Sianfoe, de oude hoofdstad van het Chineesche rijk, door de benden wordt bedreigd. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur Wie het eerst van de apolitieke tram" ge sproken heeft, is mij niet bekend. Reeds een viertal jaren terug, bij eene verkiezingscampagne, hoorde ik dien naam voor het eerst en reeds toen met reden. De tijd hieropvolgend heeft telkens meer bewezen, dat zeldzaam eene benaming juister gebruikt is dan deze. Wie een haantje nu of in de toekomst bij die tram wilde machtig worden, zorgde, hetzij hij op leeftijd was of nog in zijne prille jeugd, dat hij zich deed kennen als propa gandist voor de coalitie, per rijwiel of te voet om het even. Er is over die tram nog meer gezegd. De Volkswil verklaarde indertijd bij de stemming over de subsidie, dat eenige leden van Ge deputeerde Staten voor eigen zak en zaak" hebben gestemd. Als ik mij niet vergis, verklaarde uw blad zich voor de totstandkoming der tram, na tuurlijk uit een oogpunt van belang voor onze streek, en verontschuldigde daarom wel eenigs- zins de houding dier heeren. In het algemeen vond men, dat De Volks wil zich wel wat te sterk had uitgedrukt. Welnu, mijnheer de Redacteur, ook ik vond destijds de bewering van De Volkswil wel wat kras. Maar wie zal deze nu nog te kras vinden Wie in de gelegenheid geweest is achter de schermen te kijken, hij komt bij de uitvoering der tramplannen tot de conclusie, dat behalve politieke kwestie's en familiekwestie's »eigen zak en zaak* ten nauwste bij deze tram gein- tresseer d zijn. Ik beweer niet, dat hier moedwil in het spel is. Het zal wel een toevallige samenloop van omstandigheden zijn. De aanbesteding, de levering van verschillende materialen, de bevrachting, het personeel en tal van andere dingen, ze brengen den meest argelooze tal van vragen op de lippen. Wie het dichtst bij het vuur zit, warmt zich het best. Mijn raad is, dat ieder (de tram wordt im mers uit publieke kassen, met gelden van het algemeen gesubsidieerd acht geeft op de omstandigheden. Hij zal in ervaring rijker worden, als zij deze dan ook eene treurige. Ik zelf was steeds een sterk voorstander voor eene goede verbinding tussehen de twee deelen van Zeeuwsch-VIaanderen aan weers zijden van den Braakman. Maar veel is er, dat iemand, die zijn oogen opent, niet lijkt. Bij een samenloop van toevallige omstan digheden als hier bestaat de mogelijkheid, dat het werk niet aan de eischen voldoet, die men eraan mag neen moet stellen. Ik beweer niet, dat dit hier gebeurt, of zelfs gebeuren zal. -Ik zeg alleen, dat waar de tram uit ge meentekassen en andere publieke 'ondsen ge- subsidiëerd wordt, het publiek er recht op heeft, dat een strikt onpartijdig en streng toezicht tegen misbruiken wake. Want deze zijn mogelijk, waar de meest verschillende werkzaamheden en machtsuit oefening tevens, in handen van enkelen zijn. Met dank voor de opname, Uw dw. dn. OPMERKER. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 11 April 1.55 2.14 Zondag 12 2.35 2.55 Maandag 18 3.14 3.34 Dinsdag 14 3.56 4.16 Woensdag 15 4.40 5.4 Donderdag 10 5.30 5.58 Vrijdag 17 6.30 7.8 Notaris VAN DER MOER te T«r Neuzen zal op Vrijdag 24 April 1914, des na middags te I uur hij Mej. de Wed. Mi- CHIEX.SEN te Ter Neuzen, voor de erven van Mej. de Wed. L. BAKKERDees, in het openbaar verkoopen in den Koudepolder, gemeente HOEK, groot 19 hectaren 57 aren 87 centiaren of 48 gemeten 281 roeden, verhuurd tot en met 81 October 1921 aan den heer Krijn Dieleman Frzn.. te Hoek. Verdeeld in 14 kavels, ook in verschil lende samenvoegingen te veilen. Nadere inlichtingen ten kantore van deD Notaris, alwaar tegen betaling van 10 cent zijn te verkrijgen een kaartje en een afdruk der uitvoerige bekendmaking. Advocaat-Procureur, Middelburg, is eiken Maandag te HULST te spreken bij Neelemans. in leer en linnen. |Mej. v. STIPPELEN (volgens portret). Mej. Elise van Slip- pelen, wonende Recht straat, Maastricht, verklaart ons Eenigen tijd geleden had ik een zwerende vinger, welke mij ver- schiikkelijk veel pijn veroorzaakte. De vin ger was dik en zag er leelijk uit en wilde maar niet beteren. Mijn ge- heele arm was stijf en pijnlijk en ik sliep 's nachts bijna niet van de fol teringen. Verschillende geneesmidde len wendde ik aan, maar deze bleken niet in staat de pijn te verzachten. Soms wist ik van de pijn geen raad en toen men mij den Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, aanraadde kocht ik vol hoop een pot bij den drogist Hub. Starmans, Rechtstr. No. 75. Dadelijk verzachtte de Klooster balsem de pijn en gaandeweg trad de genezing in. Nad^t ik enkele dagen mijn vinger met den Klooster balsem behandeld had, was deze totaal genezen. Ik kan dan ook elkeen uit eigen ondervinding verklaren, dat de KLOOSTER SANCTA PAULO ceu uitstekend middel is tegen wonden van allerlei aard. Ook rheumatisehe aandoeningen, spit in den rug, spierverrekkingen, stramheid, winterhanden en -voe ten, huidaandoeningen, en aam- heien worden spoedig, grondig en blijvend genezen. Prijs per pot f 0.75, f 1,20 en f 2,50. Eischt ROODEN BAND met handteekening van den Generaal- Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Ver krijgbaar bij alle drogisten, apothekers en te Ter Neuzen bij A. VAN OVER- BEEKE—Leunis; Axel, J. II. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLF F Lz Hulst, F. L. VERWILGHEN—v. d. Hooft; Zaamslag, D. RIEMËNS Janssen. Ter Neuzen. Speciale collectie De nieuwste sorteering DAMESTASCHJES - - - - - SIGARENKOKERS PORTEMONNAIE'S - - - - - - - PORTEFEUILLES ZAKCOUVERTS ENZ. ENZ. in al de herbergen aldaar, »^i "'ïf t*» VAN EENE

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1914 | | pagina 3