Volksbond tegen Drankmisbruik M. DE JONGE -TER NEUZEN Nouveuaté's 1914. JAC. DE KOK, Ter Neuzen. Dames= en Kinderhoeden, Grootst en meest gesorteerd Magazijn van Behangselpapieren, Randen en Schoorsteenstukken. DE JONGE - Ter Neuzen. Mej. SARA DEES, "INGEZONDEN STUKKEN. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Burgerlijken Stand. Advertentiën. Woensdag 25 Maart 1914, Ontvangen eene prachtige partij gegarneerde en ongegarneerde Minzaam aanbevelend, Vlooswijkstraat 7, Ter Neuzen. Gez. GÜEQUIER&E. De keuze is ditmaal groot, door directe verbinding met Fransche en Duitsche fabrieken, zijn de prijzen bijzonder laag. Eenig adres voor wederverkoopers. Een slechte moeder. Spoorwegongeluk. De immaterieele vriendin zal, hopen wij, zich nog wel eens bedenken voor ze van zes millioen afstand doet. Een rijke gemeente. Zaamslag's Gemeenteraad. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 18 Maart 5.49 6.13 Donderdag 19 6.44 7.19 Vrfidag 20 8.6 9.2 Zaterdag 21 10.- 10.49 Zondag 22 11.27 11.59 Maandag 23 0.22 Dinsdag 24 0.44 1.2 Afdeeling TER NEUZEN. De uitgestelde spreekbeurt van den Heer Dr. H. A. VAN DERMEULEN zal nu plaats hebben op des avonds te 8 uur op de bovenzaal van het „Hotel der Nederlanden". Het Bestuur. Leerboeken, Woorden boeken, Atlassen, Leermiddelen, Tee kenbehoeften en wat verder tot het modevak behoort. Vraagt de Staalboeken ter inzage Aanbevelend, Eenige maanden geleden werd door een firma in manufacturen, kantoor houdende op den N. Z. Voorburgwal te Amsterdam, een bankbiljet van f 1000 vermist. Onmiddellijk toen de verdwijning ontdekt was, werden de bedienden van het kantoor gefouilleerd, doch zonder resultaat. Niemand hunner had het biljet bij zich. Den patroon restte niets ander dan van de vermissing bij de politie aangifte te doen. Op haar beurt stelde deze nog eens een onder zoek in, doch ook dat leverde mets op. Men bleef intusschen een oogje in het zeil houden. De bedienden werden eenigszins in hun doen en laten en huiselijke omstandigheden gadege slagen. Zoo is liet ten slotte mogen gelukken den dader van den diefstal op te sporen. Het viel n.l. op, dat korten tijd na de vermissing van het bankbiljet door de moeder van den jongsten bediende een sigarenwinkeltje werd overgenomen in de Marnixstraat. Oók, dat zjj den aanwezigen voorraad sigaren aanmerkelijk wist uit te breiden. Er werd eens gepolst, hoe de juffrouw toch wel aan de middelen was gekomen om dat alles te doen. Haar man, een eenvoudig timmerman, wist van niets. Naar zjjn vrouw hem had meedegedeeld zou zij het geld hebben gekregen van bun pleeg ouders. Nu werd de juffrouw nog eens met. wat meer klem ondervraagd. De waarheid kwam nu spoedig aan den dag. Het 14-jarige joggie was met bet biljet van f 1000 thuis gekomen en vertelde, dat hij het gevonden had. Eu de moeder, in plaats van als mensch en opvoedster haar plicht te doen, had het biljet voor zich gehouden. Luid snikKend zaten moeder en zoon, ieder in een afzonderlijk lokaal, in een politie bureau. Oplichters. Een 35-jarig heer uit Indië, thans te Am- steidam vertoevend, is voor een belangrijk be drag opgelicht. Hij was naar Europa overge komen om, zooals hij te kennen had gegeven, geld te verteren. Daarvan hebben blijkbaar eenige te Amsterdam als dobbelaars en oplichters bekende personen partgetrokken om hern in hun gezelschap te lokken en hem een groote som geld afhandig te maken. Zulks is gebeurd in een perceel op het Damrak, waar hetzelfde clubje in het geheim nogal vaak dobbelde. Tenslotte is den Indischman, die meermalen bljjk had gegeven met geld lichtzinnig om te gaan, door zjjn »kameraden< een som van f 7000 afhandig gemaakt. De bedrogene heeft daarop aangifte gedaan bij de politie, Daar aanleiding waarvan een zekere H. is aangehouden. Kazernebrand te Haarlem. De fourier De G. die in verband met den kazernebrand te Haarlem en het vermissen en verkoopen van militaire goederen was in arrest gesteld, is uit dit arrest ontslagen, doch mag de kazerne niet verlaten. Hjj bljjft alle schuld ten stelligste ontkennen. Een vreemde reis. Vrijdagavond gaf bij aankomst te Rosendaal van een trein uit Amsterdam een reiziger kennis, dat iemand al ongeveer twee uur in de retirade was. Bjj onderzoek bleek de reti rade gesloten onder het rijtuig zag men twee beenen uit den closetpot steken. Na open breking van de deur, vond men een persoon, vermoedelijk iemand van de Nederlandsche ma rine, geheel door den closetpot gezakthij was in bewusteloozen toestand. Met, groote moeite werd de man er uit gehaald. Hoe bij er in geraakt was, is nog niet opgehelderd. De Gr.w. meldt, dat de man, die het vreemde avontuur in een treincloset is overkomen, is de hofmeester van de marine J. T., uit Middel burg in dienst op Hr. Ms. kruiser Zeeland, liggende in Den Helder. Nadat hij tot bewijstzijn was gebracht, ver klaarde hij te Haarlem naar de retirade te zijn gegaan, maar het closet vies vindende, wilde hij daarop gaaa staan en toen, door een plot- seliugen 'schok van den trein, is hij er afge gleden en in den koker weggezonken. Met groote inspanning had hij zich weten vast te houden, maar door vermoeidheid en angst was hij weldra bewusteloos geworden en zoodoende heeft hij door roepen als anderszins niemand kunnen waarschuwen. Zondagmorgen heeft oi ze landsverdediger gezond en wel zijn reis naar Middelburg voort gezet. Ter eere van Leopold II. Koning Albert van België heeft brieven ge zonden aan de voorzitters der Kamers om hun geluk te wenschen met hun plan om een na tionale betooging ter eere van den vorigen koning Leopold II, op tonw te zetten. Koning Albert zegt zich van ganscher harte bij hun plan aan te sluiten, en herinnert er aan, dat zijn voorganger het bestaan van België hecht en duurzaam maakte door de stichting van het onvergeljjkeljjke koloniale rjjk. De Koning verzoekt ten slotte aan het hoofd der inschrijvers geplaatst te worden met een inschrjjving van 100,000 frank. Uit Temora, Nieuw-Zuid-Wales wordt gemeldt Te middernacht is Zaterdag aan het station Exeter bij Moss Vale aan den spoorweg naar het Zuiden een posttrein in botsing gekomen met een losse locomotief. Dertien reizigers en leden van het personeel werden gedood, drie zwaar en twaalf minder ernstig gewond. De echtgenoot en twee dochters, die het lijk van de moeder vergezelden, werden op slag gedood. Een zoon afschuwelijk gewond. Een erfenis. Edwards, de enkele dagen geleden overleden stichter van ce Matin, stond als heel rijk be kend en hoewel hij heel daur geleefd had en een paar ecntscheidingen hem heel veel gekost haddeo, bedraagt zijn nalatenschap volgens Parijsche bladen wel een zes millioen frank. En natuurlijk is bp zjjn dood reeds dadelijk de vraag ter sprake gekomeD, wie er van Edwards, die geeD kinderen had, zou ei ven. Het testament van Edwards is nu bekend ge worden het is heel kort en verrassend. Ter nagedachtenis aan zijn laatste vrouw Edwards is driemaal getrouwd geweest de tooneel- speelster Lantelme, die enkele jaren geleden bij een pleziertocht op den Rijn verdronken is, heeft Edwards de beste vriendin van deze tot universeels erfgenaam benoemd. Deze beste vriendin is de jonge tooneelspeelster Colonna Romano. De erflater heeft het noodig geacht in zijn testament juffrouw Colonna te kenschet sen als, »mijn vriendin, die, op mijn eerewoord, nooit iets anders dan mijn vriendin is geweest in den hoogsten en meest immaterieelen zin van het woord.Natuurlijk heeft juffrouw Colonna zich al dadelijk door journalisten laten intervieuwen en ze vertelde, dat ze er erg tegen opzag net testament te aanvaarden en heel veel lust had om de erfenis te weigeren, daar zij >arme vrouw en artieste» zich heusch niet opgewassen voelde tegen de zware taak, die enkele bepalingen van het testament baar opleggen. Maar aan den anderen kant dorst juffrouw Romano toch ook weer riet koppig een weigering volhouden, die arme goeie Ed wards had het nu eenmaal zoo gewild Juffrouw Romano overdraft ongetwijfeld een klein beetje. Wij kunnen werkelijk in het testament, dat in sommige kranten staat afge drukt, geen moeilijk na te komen opdrachten ontdekken. Er moet honderdduizend frank uitgekeerd worden aan een met name genoemde persoon, een jaargeld aan een dienstbode kleine souveniers moeten aan vrienden gegeven worden, enz. Het eenig wat juffrouw Romano misschien bezwaren kan is deze bepaling van het testament Ik (Edwards) gelast haar (de erfgename) pbs na rechterlijke beslissingen de speel- of beur8schulden te voldoen, die ik nog niet geregeld heb, want ik ben schandelijk bestolen en bedrogen. Erfgenaam zoek. Men schrijft aan »De Maasbode» Op bet oogenblik zoekt de Duitsche recher che naar een erfgenaam van een fortuin van anderhalf millioen mark. Het geldt een zekeren Otto Brandt, geboren in Duitschland in 1878; zijn jeugd bracht hij door te Maastricht, alwaar hij bij de Broeders school ging hjj bezocht de Hooger6 Burger school, doch staakte wegens niet slagen zijner studies. Op ongeveer twintigjarige!) leeftijd teekende hij voor Indië, onderscheidde zich bij het aanvallen der vijandelijke kampongs her haaldelijk door onverschrokken dapperheid, doch werd wegens ernstige insubordinatie uit het Indische leger ontslagen. Te Rotterdam- aangekomen vertrok hij naar zijn moeder te Hilpolstein, in Duitschland doch werd door deze niet ontvangen. In groote ar moede kwam hij in 1900, te voet, ruim 600 KM. ver, van Hilpolstein naar Maastricht, bleef daar een paar dagen bij oude kennissen, en ging van daar, zooals hij zeide, werk zoeken in de kolenmijnen bij Heerlen. Nadien heeft men niets meer van hem gehoord. Aan dien Otto Brandt liet een heer uit Neu renberg bij testamentaire beschikking een for tuin na van ongeveer anderhalf millioen mark. Waar de geroepen erfgenaam is, en misschien onder welken anderen naam hij leeft, weet niemand, evenmin, of hij nog in leven is. In de mij' en bij Heerlen zocht men hem tever geefs. Hjj is ongeveer 36 jaar oud, krachtig ge bouwd, pl.m. M. 1.70 groot, slanks van ge stalte, blond van haar, met blauwe oogen, laag voorhoofd, langen neus. nogal breeden mond verder geen ongewone kenteekenen. In vele dorpen in het Mecklenburgsche, zoo schrjjft de Köln. Ztg., krijgen de gezeten burgers elk jaar uit het gemeentebosch een grootere of kleinere hoeveelheid brandhout. Maar er is ook een gemeente waar in het geheel geen belasting geheven wordt. Dit is de gemeente Zierke. Jaren geleden is de zoon van een arbeider daar als landverhuizer ver trokken, tot rjjkdom gekomen en zonder erf genamen gestorven. Hij heeft zijn vermogen aan zjjn geboorteplaats vermaakt. Uit de rente worden niet alleen alle belastingen, maar ook het schoolgeld en de pacht voor de arbeiders en daglooners bestreden. Daar er nog geld overbleef, heeft de gemeente ook een lijkwagen aangeschaft. Toen kregen de dorpelingen ruzie. De arbeiders wilden dat men het kapitaal zou verdeelen, maar van hooger hand werd dat verhinderd. Daarop hebben de arbeiders de lijkkoets geboycott. De ljjken van de arbeiders worden nu nog altijd naar het tameljjk ver afgelegen kerkhof gedragen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur Gaarne wenschte ik een kleine plaatsruim te in uw blad voor eene opmerking, inzake de bewering van den burgemeester naar aan leiding van het adres ingediend door de her bergiers. De burgemeester beweerde wat adressanten schreven een groote leugen was en hij aan Goethals en Penne geen vergunning heeft gegeven hunne zaken open te houden. Ik moet aannemen, Burgemeester's beginsel in aanmerking nemende, dat die bewering de waarheid is. Maar een groot aantal bewoners van Zaamslag en Ter Neuzen weten dat er den geheelen Zondagmiddag in bovengenoemd cafe's is getapt, dus zonder vergunning van den Burgemeester. Maar ontbrak dan alle politietoezicht En zoo dit zulks is, dan wordt ook bewaarheid de bewering van de tegen standers der verordening, dat deze in zoo'n uitgebreide gemeente niet is te handhaven. Bij handhaving der verordening is dus uit breiding der politie noodzakelijk. Inzender dezes zou dan ook de Raadsleden in overweging willen geven bij het volgende adres, de verordening maar in te trekken, waarmede ingenomen zouden zijn een groot getal inwoners van Zaamslag en ook Iemand, die dien Zondag op het ijs is geweest. 4— 11 11 11 11 11 TER NEUZEN. Huwelijks aangiften. 10 Maart. Pieter Jacobus -ooms, oud 23 j., jm. en Johanna Hendrina Hamelink, oud 21 j., jd Jan Albert Huijssen, oud 21 j., jm. en Marie Camilla Michiels, oud 24 j., jd 13 Mrart. Adriaan Jacobus de Kraker, oud 33 j., jm. en Maatje de Regt, oud 30 j., jd. Jacobus Haak, oud 24 j., jm. en Geertruida Rottier, oud 25 j., jd. Geboorten. 8 Maart. Regina Augusta, d. van Josephus Theodorus de Bruijn en van Josephina Maria Baert. Johannes, z. van Pieter Fraanje en van Laurina Goudzwaard Lena, d. van Bartel Nicolaas van Djjke en van Suzanna Leunis. Jozina Catharina, d. van Pieter Verhageen van Catbarina Herrebout. 10 Maart. Johanna Celina Augusta, d. van Willem Hamelink en van Seraphina van Troost. Joannes Leonard us. z. van Arnolda van Kessel en van Sophia Caroline MOhlen. Overlijden. 11 Maart. Maria Willemina Frede- riksen, oud 23 jd. van Andries (overl.) en van Aaitje Verheijke. T. N- Ct. ALG. BOEKHANDEL VAN Voor alle Inrichtingen van onderwijs. -5 Heden overleed na een lang durig lijden in den ouderdom van ruim twee en zeventig jaren onze geliefde Moeder, Grootmoeder, Zuster en Tante Weduwe van den Heer Levinus Bakker. Ter Neuzen, 17 Maart 1914. Namens de familie, L. J. GEELHOEDT. (Regente8selaan 9, Apeldoorn.)

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1914 | | pagina 3