Bond ïoor Staatspensionneering. SOIREE Vulpenhouders. Winterhanden. Kloosterbalsem, 151- jaarlijksche Prijskamp op het BILJART, BUITENLAND. Burgerlijken Stand. Huogwatergetij te Ter Neuzen. Nederlandscli Tooneel van Gent. Groote Schouwburg te Gent. GENT-PALACE (Nieuwe Cirk). Advertentiën. Lijdt geen pijn meer aan Kloven. Winterhanden. Wintervoeten. Springende handen. De inleg wordt verspeeld benevens 2 extra prijzen. Conditiën gewoon. Aanvang c. a6 uur. jongen had in een van zjjn aanranders met Ontploffing. ALBANIË. MONGOLIË. DAGEN. Voorna. Nam, Zaterdag 7 Maart 8.54 9.50 Zondag 8 10.41 11.23 Maandag 9 11.55 Dinsdag 10 0.21 0.43 Woensdag 11 1.6 1.26 Donderdag 12 1.45 2.4 Vrjjdag 13 2.23 2.42 Groote Gentsche foore Paarden Cirk Schumann. Terstond gevraagd wegens ziekte der vorige nn te houden op Dinsdag 10 Maart 1914, M. DE JONGE. TER NEUZEN. Klooster Sancta Paulo, op a. s. ZONDAG 8 Maart 1914. Aanbevelend, ADR. KAAN. zekerheid een man herkend die Zaterdagavond laat op kantoor waar bij nog zat te werken, was binnengedrongen, bljjkbaar om te stelen maar door hem op de vlucht gejaagd was. In een dynamietfabriek te Paulille, in de nabjjheid van Port-Vendres heeft een ontploffing plaats gehad. De machine, waarmee nitro-gly- cerine bereid wordt, is gesprongen. Men heeft reeds vier dooden en een groot aantal gewon den gevonden. Twee werklieden nog vermist men vreest dat hun lijken door de kracht der ontploffiing in zee geslingerd zijn. De ontploffing heeft ook in de fabriek groote schade aange richt. Uit Port-Vendres is onmiddeljjk hulp verleend. Een treurige zaak. Te Ulm kwam Maandagmiddag de vrouw van den arbeider Marion in het gerechtsgebouw mededeelen dat zij bare drie kinderen vermoord had. Men hechtte eerst geen geloof aan hare bewering, maar een te huize ingesteld onder zoek bevestigde de waarheid ervan. In de huiskamer vond men haar vijfjarigen knaap aan haak van een lamp hangenaan den knop van de deur hingen de lijken van haar vierjarig dochtertje en haar jongetje van vijf maanden. De vrouw moet in een vlaag van verstands verbijstering gehandeld hebben, daar er anders geen enkele reden voor de wanhopige daad te vinden is. Toen zij het geval kwam aangeven maakte zij echter een heel gewonen indeuk. De 15 jarige moordenaar Redureau. Te Nantes is de openbare behandeling be gonnen van de moordzaak-Redureau. Men zal zich de gruwelijke geschiedenis berinneren In den avond van den 30en September werkte te Bas-Briacé de boer Mabit nog laat met zjjn knechtje Marcel Redureau aan de wijnpers vrouw Mabit en de oude moeder bevonden zich met de meid in de nabijgelegen boerderij, de kinderen zijn a! te ruste. Mabit is niet erg tev eden over den ijver van het kleine baasje, een stille, stugge jongen en geeft hem een standje. Marcel antwoordt niets, keert zicb om, neemt een zwaar stuk bont op en slaat zijn baas ermede op het achterhoofd. Deze valt reutelend neerde jongen pakt een groot hakmes en brengt den stervende een vreeselijke wonde in den keel toe. Daarop maakt het kind de boerin af, wier lijk hjj gruwelyk verminktdan volgt de grootmoeder, d6 dienstbode en drie kinderen, ODder wie een baby van twee jaar. Alles is algeloopen binnen twintig minnten. Alleen een knaapje van vier jaar wordt door den jongen gespaard, omdat »hij voor het kind wat voelde*. Na het bloedbad legt Marcel zich rustig in een makkelijken stoel te slapen, om 's morgens in de vroegte het huis te verlaten. Aan de gendarmen, die hem na de ontdek king van de misdaad spotdig op het spoor zijn, verteld hij cynisch wat er gebeurd is van berouw is geen sprake. De opsomming van zjjn gruweldaden door den president van bet assisenhof hoort het kind aan zonder eenige emotie te doen blijken ja, hjj had het gedaan. Of hij er spyt van had O, zeker mijnheer Als de president opmerkt, dat hij 24 Juni pas 16 jaar wordt, lacht hij hij weet wel, dat hij hoogstens 20 jaar tuchthuisstraf kan krijgen. De doktoren hebben Marcel Redureau vol komen toerekenbaar verklaard. En het Hof veroordeelde hem tot 20 jaren tuchthuisstraf. Wagon verloren. Te Antwerpen zijn de muren versierd met een plakkaat, waarvan de inhoud, schrijft de »Nieuwe Gazet», waarlijk een loftuiging be- teekent voor den minister »Van verwarring der spoorwegen*. Men leest op het papier »Goede belooning voor den persoon, die den wagon 81238 terug brengt, verloren tusschen Brussel en Antwerpen sinds 7 Februari en be vattende de meubileering van een magazijn*. Het blad vraagt, of de minister niet goed zou doen een speciale brigade op te richten, om verloren geraakte wagons en goederen op te sporen De .jacht met het luorfinegeweer. Een jachtgezelschap, dat zich tot taak ge steld heeft een aantal zeldzame wilde dieren voor de a.s. Panama-tentoonstelling te bezorgeD, zal hiervoor voorzien worden van geweren, welke geladen worden met kogels, die niet dooden, maar de getroffene bedwelmen. Deze morfinekogels zooals zij door den uitvinder genoemd worden zijn het fabrikaat van een New-Yorksch wapenhandelaar, Humphrey genaamd. Het wild, waarvoor deze kogels bestemd zijn, is de bekende Alaska-beer. De jagers, die deze merkwaardige kogels voor de eerste maal zullen aanwenden, zjjn reeds naar het eiland Kadiak, op de oostkust van Alaska, vertrokken, waar zij eenige dezer reusachtige dieren hopen buit te maken. Volgens de vrrklaring van den uitvinder is de geringste verwonding voldoende om den sterksten beer, die van een gewoon schot niet veel merkt, neer te leggen wel zal het dier zich nog eenige seconden na zijn verwonding kunnen verdedigen, maar dan begint het verdoovings- middel (een nieuw morphinepreparaat)te werken, de beer wordt bedwelmd en als hij bjjkomt, zit hij in de kooi. Voor de komst van den Vorst. Uit Durrazzo werd Woensdag geseind aan den »Berliner Lokal Anzeiger"»Terwijl hier de bevolking iederec avond groote de monstratie-optochten houdt ter eere van den nieuwen vorst en voor bet paleis patriottische lied ren zingt op Duitsche melodien, is het te gelijkertijd tot een zeer dreigende muiterij gekomen onder de gendarmes, welke muiterij niet geschikt is om den toch reeds ingewik- kelden toestand in een beter licht te plaatsen. Essad Pasja had 200 gendarmen aangeworven voor Midden-Albanië. Toen er voor zijn ver trek naar Neuwied geruchten de ronde deden, dat vreemde internationale gendarmen in het land zouden komen, zond de gendarmerie een deputatie naar Essad Pasja, die echter ver zekerde, dat tot zijn terugkeer alles bij het oude blijven zou. Dinsdag kwamen hier drie Nederlandsche officieren, die verklaarden volmacht te bezitten, om alle gendarmen onmiddelijk te brengen naar Santa Quaranta. De gendarmen weigerden te gehoorzamen en verklaarden, dat de inter nationale controle-commissie niets over hen te zeggen had. Essad Pasja had hen aan gesteld en hun medegedeeld, dat tot zijn terugkeer niets veranderd zou worden. Hierbij bleven zij ook Woensdag. Zij legden allen den eed af, niet te gehoorzamen. De Neder landsche officieren begaven zich daarop naar Yalona om andere opdrachten te krijgen, daar generaal Aziz-Pasja verklaarde niets te kunnen doen. De bevolking alhier is"ten zeerste ontstemd. De gendarmerie zal Zaterdag bij de aan komst van den vorst de eerewacht vormen. Een Nieuwjaarsincident. Bij gelegenheid van den Mongoolschen Nieuwjaarsdag hadden de Koetoechtoe van Oerga en de Mongoolsche overheidspersonen geweigerd den Russischen Jiplomatieken agent te ontvangen De Russische diplomatieke vertegenwoor diger drong op verontschuldiging aan, en eischte, dat de Mongoolsche ministers in vol vol ornaat voorafgegaan door den Koetoech toe en de Mongoolsche garde met hare vaandels en standaards naar het gebouw van het Rus sisch agentschap zouden optrekken. Aan dien eisch werd voldaan en toen de optocht voor het Russisch agentschap was ge komen gaf de minister van buitenlandsche zaken aan de garde last, om te knielen en met de vaandels en standaarden te salueeren. Aan de eer was voldaan B E L G I E. De mijnramp. Omtrent de mijnramp te Bracquegnies lezen we nog in de bladen, dat de mijnwerkers Maandagavond te ongeveer 7 uur plotseling een vreeselijk gekraak hoorden. Doodelijk verschrikt trachten alle den uitgang te be reiken. Op hetzelfde oogenblik werden negen mannen, die niet zoo spoedig hadden weten weg te komen, door een watermassa meege sleurd. Onmiddellijk gaven de geredden het alarm sein en begon het reddingswerk. Maar spoedig bleek, dat hier niet meer te redden viel. De schade is aanzienlijk. Volgens het eene bericht zal het wel een jaar duren, voordat de arbeid kan worden hervat, volgens het an dere slechts enkele maanden. Maar zeker is, dat thans zeven- tot acht honderd arbeiders zijn. Vermoedeljjk is de ramp veroorzaakt door water van een kanaal, dat langs het mijnge- bied loopt. Sinds eenigen tijd toch werd ge constateerd, dat de kanaalwanden scheuren vertoonden, waardoor water sijpelde. Met welk een donderend geweld het water de laatste hinderpalen verbrak blijkt wel uit het verhaal van een der mijnwerkers, die het leven eraf bracht, en die zeide »Wij dachten, dat er een aardbeving plaats had en alles in elkaar stortte.* De ingenieur Manche, die in de mijn aan wezig was en onmiddellijk de leiding nam, wist door zijn vastberaden en kalm optreden een paniek te voorkomen, waardoor de ramp ongetwijfeld nog meer slochtoffers zou hebben gemaakt. TER NEUZEN. Huwelijks aangiften. 27 Febr Cornelia Jacobus Huijssen, oud 25 j..jm. en Jacooa Francina van de Velde, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Febr. Maarten Ser- vaas, oud 44 j., weduwn. en Pieternella van de Vrede, oud 50 j„ wed. Johan Wilhelm Christiaan Droppert. oud 30 j., gesch. v. echt en Leuntje Christina Dieleman, oud 24 j., jd. 26 Febr. Jannis Jacobus Verbrugge, oud 24 j., jm. en Maatje Cor nelia Rouw, oud 28 j., jd. Geboorten. 16 Febr. Petrus Edgard Louis, z. van Edgard Louis Lauret en van Christina Adriana Kalschuer. Cornelia Jacobus, z. van Gelefjn Kroon en van Pieternella Wissekerke. 19 Febr Leendert, z. van Willem Muller en van Sophia Anthonie van Aalst. 21 Febr. Lucie Albertina, d. van Josephus Alphonsius Deleij en van Maria Rosalia Carmanne. Johanna Francina, d. van Pieter Johannes Zwaai en van Lijntje Scheerens 22 Febr. Martinus Gilles, z. van Pieter Jacobus Drabbe en van Anna Jacomina Koopman. 23 Febr. Thomas Eduard z. van Gerardus Willem Versloot en van Maria Jacomina de Smit. 24 Febr. Willem Petrus, z. van Johan Marie van der Hooft en van Levina de Kraker. 27 Febr. Cornelis Pieter, z van Daniel Kaan en van Antbonia Johanna Adriana Dekker. 28 Febr. Dina Adriana, d van Pieter Daniel van de Velde en van Catharina Cornelia Meijer. Pieternella, d. van Jozias Hamelink en van Maiia de Jonge. Overlijden. 21 Febr Mattheus Hendrikus Petrus van den Boom, oud 4 jz. van Adrianus Gerardus Eduardus en van Dionisia Maria Dogger. Pieter Jacobus de Doelder, oud 20 jz. van Pieter Jacobus en van Jacomina Adriana de Vos.24Febr Adriana Dieleman, oud 75 j, wed. van Jacobus Simons. 25 Febr Jacomina Pieternella Versluys, oud 80 j., wed. van Pieter stoffels 26 Febr. Suzanna Mag dalen» Co-nelia van Overbeeke, oud 50 j., echtg. van Jacobua de Zeeuw. 27 Febr. Pieter Harnis, ou d 13 mz. van Pieter en van Leonie Brejjaert. Adriaan Florussen, oud 2 m., z. van Adriaan en van Maria van Drongelen. T. N. Ct. 11 11 11 11 11 Bestuur: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 8 Maart 1914, om 2'/4 ure, laatste dagvertooning aan verminderde prijzen op voering van het overgroot lachsucces „Het Luitenantsliefje", nieuw lustig zangspel in 3 bedrjjven van Jozef Siener. Muziek van Benno Sternberg. DirecteurJ DE RIJCKE. Zoüdag 8 Maart. a. s. om 2'/4 ure dagvoor stelling aan de avondprijzenopvoering van: „Les Mousquetaires de la Reine", comische opera in 3 bedrijven, woorden van SaiDtGeorges, muziek van d'Halévy; laatste optreden van Ancelin. Wereld rond gekende 200 personen. 120 paarden. Alleenlijk in GENT maar voor 16 dagen. Eerste dagvertooning, Zondag 15 Maart a. s. Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden op Zaterdag 28 Februari betuig ik mijnen oprechten dank. Namens de Familie, P. DE FEIJTER Jz. Adres: A. KA AN-VERSTRA ETEN, Noordstraat 51, Ter Neuzen 's avonds 8 ure, bij Mej Wed. Michielsen, Markt, Ter Neuzen, met MUZIEK en ZANG, VOORDRACHT en TOONEELSPEL. Toegankelijk voor leden met hunne huis- genooten, en voor hen die zich nog als lid opgeven. HET BESTUUR. De Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, stilt onmiddellijk pijn en jeuk, bijt niet zooals gly cerine en geneest spoedig en blijvend. Mevrouw J. Geurls, wonende West gracht 70 te Den Helderbekend des kundig-medewerkster der Nieuw-Malt- husiaansche Bondverklaart ons het volgende Ik kan met groote voldoening den Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, aanbevelen, want deze is mij gebleken te zijn een prachtig middel tegen open wonden en meer iD het bijzonder tegen springende handen en winterhanden. Eiken winter leed ik hevige pijnen door kloven in de handen, soms wist ik geen raad van de pjjn, en wat ik ook probeerde, niets gat mij blijvende hulp, of zelfs verzachting van pijn. Toen wendde ik den Kloosterbalsem aan en deze gaf mij onmiddellijk ver lichting. In weinige dagen iijds waren ojjjn handen weer dicht en de huid weer zoo gaaf en zacht als altijd. Een ieder kan ik dan ook den Klooster balsem, Klooster Sancta Paulo, aanbe velen als een uitstekend werkend ge neesmiddel. overtreft alle andere middelen tegen winterhanden en wintervoeten eo is tevens een heilzaam geneesmiddel tegen rlieuinatische aandoeningen en pijnen, spit in den rug, spierver- rekkingen, oude en nieuwe wonden, brand- en snijwonden, zweren, huidaandoeningen en aambeien. Prijs per pot f 0 35, f 0.75, f 1,20 en f 2,50. Eiscbt ROODEN BAND met handteekenmg van den Generaal- Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten, apothekers en te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE— Leünis; Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz; Hulst, F. L. VERWILGHENv. d. Hooft; Zaam slag, D. RIEMENS—Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1914 | | pagina 3