Rookbsaoofligdheden. Asthmalijders Borstlijders Teringlijders BUITENLAND. Hxgwatergetij te Ter Neuzen. Nederlanclsch. Tooneel van Gent. Advertentiên. Geheel nieuwe sorteering JAC. DE KOK. - Ter Neuzen. weest, dan zou hij hebben kunnen doorgaan, maar nu moest hij 88 pfg. invoerrechten be talen. Op zijn aanbod om dan de tabak weg te geven of weg te werpen, gingen de kom miezen niet in; ook dat waa verboden. En hij moest netjes een eind in de richting Gendrin- gen terugrijden om zich van zijn tabak te ont doen. Die heeft hij toen maar onder een boom langs den weg neergelegd, met een doosje luci fers er bij voor den gelukkigen vinder want hij vreesde, dat anders ook het tweede luci fersdoosje, dat hij bij zich droeg, belast zou worden als hij terug kwam. Sachnrine-smokkelaars. Men meldt uit Oldenzaal aan de „N. C." De sacharine-smokkelaars schijnen thans een anderen weg voor hun afzet gevonden te heb ben. In Bentheim deed zich gisteren het vol gende voor: Bij aankomst van trein 26 D, ongeveer 2 uur M. E. T., trachtte een reiziger op de vol gende wijze te smokkelen. Daartoe had hij gelegenheid gevonden of gemaakt om eenige pakken sacharine ter grootte ongeveer van 20 cM. te verbergen op de W. C. van het in ge noemden trein loopend rechtstreeksch rijtuig naar Weenen. Eepige plankjes waren daartoe uitgenomen en op een handige wijze weer op hun plaats opgeborgen Het aangehouden ge wicht bedroeg 109 Kilogram. De smokkelaar werd achter slot en grendel gezet. Het hoofd der douane (Einnebmer) te Bentheim scheen reeds te voren ingelicht te zijn, want deze ambtenaar begaf zich na aan komst van den trein onmiddelijk naar de plaats, waar de sacharine was verborgen. Net f 6000 er vandoor. De firma J. Bouvy te Dordrecht, fabrikante van glaswerken, is dupe geworden van de han delingen van haar Haagschen filiaalhouder, J. Perk, die er met een bedrag van ongeveer 6000 vandoor is. Het was de firma gebleken dat bet Haagsche filiaal, gevestigd aan den Zwarteweg, b6t laatste jaar verlies opleverde. Daarom besloot zjj tot liquidatie van dit filiaal. Toen P. dit werd medegedeeld, vreesde hjj bljjkbaar dat door hem gepleegde malversatiën bij de liquidatie aan het licht zonden komen. Hij inde toen, zonder daartoe gerechtigd te zjjn, in Den Haag bjj afnemers der firma Bouvy verschillende bedragen, die ongeveer de som, hierboven genoemd, bedragen en heeft daarmede, naar thans gebleken is, de wjjk naar het buitenland genomen in gezelschap van vrouw en kinderen. Hoe groot het bedrag is, hetwelk door hem als filiaalhouder reeds maanden te voren is verduisterd, zal uit het ingestelde onderzoek nog moeten blijken. De inbraken te 's-Gravenhage. Aangaande het aanhouden der daders van de in den laatsten tijd gepleegde inbraken bij goudsmeden te 's-Gravenhage, bjj wie de spie gelruiten werden ingeslagen en de etalagekast geplunderd, wordt nog vernomen, dat de recherche thans de geheele bende in handen heeft. Niet minder dan 6 verdachten zijn ter be schikking van de justitie gesteld en achter slot en grendel gebracht. Het meerendeel heeft reeds bekend en al jaren straf achter den rug. Een hunner, die, toen de recherche op het spoor van de bende kwam, het veiliger vond naar Duitschland uit te wijken, werd daar, door een der inspecteurs van de recherche opgespoord en vond het maar beter vrijwillig met dien ambtenaar mede naar het vaderland terug te keeren dan daar te worden opgesloton in afwachting van zijn uitlevering. Een groot deel van het gestoten goud en zilver is in beslag genomen en door de respectieve eigenaren als hun eigendom herkend. De verzamelplaats der bende was de Bagijne- ■straat, waar in minder gunstig bekend staande kroegen de plannen voor de aanstaande excur sies werden in elkaar gezet. Allen waren personen, die niets te verliezen hadden en die zoo brutaal mogeljjk te werk gingen. Smokkelaarsproces. De rechtbank te Munster heeft Maandag den veehouder J. Niehof in het grensplaatsje Lan- genhorst van wien in Mei 1913 25 koeien wegens smokkelarjj door de de Pruisische kom miezen waren in beslag genomen, veroordeeld tot eene boete van 23,400 Mark en verbeurd verklaring van 17 koeien. (N. v. d. D Onzinnige sensaticjacht. Een jong meisje te Indianopilis in de Ver- lenigde Staten wilde gaarne weten hoe haar piano op verschillende »boogten« zou klinken. De piano werd aan een luchtballon vastgemaakt op vernuftige wijze bevestigde men er een soort zitplaats aan waarop de jonge dame plaats nam. En het luchtconcert begon. De balloD steeg tot 1000 meter en daalde op 12 K.M. van de plaats van opstijging. De jonge dame was zeer tevreden over haar muzikale lucht- tournee. Liefdesdrama. Vrijdagmiddag meldde zich een zwaar ge sluierde deme aan de woning van Mrs. Man ning te Newark. Toen Mrs. Manning hare bezoekster tegemoet ging, haalde deze een revolver te voorschijn en zonder iets te zeg gen schoot zij Mevr. Manning door het hart. In de verwarring, die op de misdaad volgde, wist de moordenares te ontkomen. Wie was de gesluierde dame, die dezen moord had be gaan De politie was dadelijk gereed met een antwoord. De gesluierde dame was geen vrouw, meende zij, maar een vermomde man, die den moord had begaan, omdat hij bij Mevr. Manning geen gehoor zou hebben ge kregen voor zijn liefdesbetuigingen. Nu ech ter is gebleken, dat de politie wat al te voor barig in haar oordeel is geweest. De moord blijkt nl. te zijn bedreven door een negentien jarig meisje, een vriendin van den heer Char les Manning echtgenoot van de vermoorde vrouw, die aldus zich van een mededingster wilde ontdoen Het meisje pleegde zelfmoord, maar liet een schrijven achter, waarin ze haar misdaad bekende. Charles Manning is nu, ondanks de verklaring van de daderes dat hij bij de zaak niet betrokken is in hechtenis genomen onder vermoeden van medeplichtig heid. In Newark wekt het drama van de »veiled assasin'' groot opzien. Een losgebroken tijger. Een tijger, Maandag losgebroken uit de menagerie van Hagenbeek, staande te Ixel- les, een voorstad van Brussel, heelt daar ge durende korten tijd schrik en ontzetting ver spreid. Terwijl de drukte op de markt op het hoogst was, zag men plotseling een tijger, die kalmpjes kwam aanwandelen. Met luid gegil sloeg de menigte op de vlucht, alleen het wilde beest bleef kalm en liep dwars over bet marktplein een zjjstraat in. Daar stapte hij een open- staanden sigarenwinkel binnen, nam niet de minste notitie van het angstgeschreeuw der winkelierster en kroop rustig onder de toon bank. Hjj bad bet zich daar echter nauwelijks gemakkelijk gemaakt, of twee dierentemmers, die hem waren nagezonden, kwamen eveneens binnen en wisten den tijger met eeD zoet lijntje weder in zijn kooi te lokken. Nongoolsche gevangenissen. Mevrouw Herbert T. Bulstrode hield dezer dagen voor de Royal Asiatic Society te Lon den eene lezing over Mongolië, welk land ze onlangs heeft bereisd. Van de gevaugenis in de hoofdstad deelde zjj het volgende mede >In eene kleine door hooge palissades om geven ruimte zjjn vjjf of zes kerkers. Daar zjjn levende zielen in die kerkers, onder wie een aantal boog beschaafde Chineezen, die voor hun verdere leven zijn opgesloten in zware, met jjzer beslagen houten kisten, waarin zjj niet rechtop kunnen zitten, noch zich languit kunnen uitstrekken. Zjj zien slechts tweemaal daags, telkens voor enkele minuten, 't dag licht, wanneer hun voedsel wordt toegeworpen door een gat van omstreeks 1 decimeter in mid- delljjn. Deze kisten, waarvan ik er meer dan vijftig telde er moeten er nog veel meer zijQ, die ik niet zag zjjn over de vuile ker- kervloeren verspreid.* Ook van de wjjze, waarop de Mongolen zich van hunne dooden ontlasten, gaf mevrouw Bulstrode een griezelige beschrijving. „Zij werpen de ljjken op de heuvelhellingen, waar honden en gieren die spoedig verslinden. Een bljjvende indruk van Oerga is die van een stad bezaaid met beenderen en van vree- seljjke honden, waarvan men er soms honder den tegeljjk ziet, die rustigjes knagen, knagen aan iets, dat u, terwijl gjj voorbijrijdt, van afgrijzen doet sidderen". Van de Mongolen zeide mevrouw Bulstrode dat ze in den zadel leven, eten, slapen, dron ken worden en sterven. Zij behooren verder tot dat slag van menschen, die als het er op aankomt hun eigen moeder zouden bedriegen om zich zeiven eenig voordeel te verzekeren' MEXICO. De moord in de Cumbre-funnel. Een gruweljjke misdaad is door een bende Mexicaansche bandieten in het noorden ge pleegd. In de .Cumbre-tunnel in de buurt van EI Paso hebben deze bandieten een goe derentrein doen ontsporen en in brand ge stoken, met het gevolg, dat een passagiers- trein, die den tunnel binnenreed verongelukte en eveneens in brand geraakte. Bij de ramp zouden meer dan veertig menschen zjjn om gekomen onder wie ook eenige Amerikanen. De misdaad was een wraakneming der ban dieten wegens een executie van een aantal leden hunner bende door generaal Villa. Deze beeft thans aan de regeering te Washington doen weten, dat hjj met uiterste gestrengheid de bandieten doet vervolgen en dat hij voort aan eiken bandiet, die in Zuid-Mexico in het bezit van wapens wordt gevonden, onmiddellijk zal doen executeeren. Generaal Villa is, zoo als men weet, de aanvoerder van de troepen der constitutionalisten in het noorden, die zich daar teD spijt van Huerta's bedreigingen wet^n te handhaven. Het gebeurde toont nu zeker wel, dat ook de constitutionalisten in bet noorden, behalve met de federalen, nog rekening hebben te houden, met afzonderlijke benden, die voor eigen rekening, optreden en van de ongerelde toestanden gebruik trachten te maken om hun slag te slaan. Zullen nu ook deze benden hun optreden niet verge makkelijkt zien, door de opheffing van het uitvoerverbod van wapenen uit de Unie? Omtrent de positie van Huerta is weinig nieuws te vertellen. In het noorden maken de rebellen zich blijkbaar gereed tot een groöteu slag tegen Huerta, en uit de hoofd stad komt het bericht van de ontdekking van een samenzwering tegen den voorloopigen president. Het is dus nog steeds niet helder, waartoe de politiek der Unie, die tot dusver alleen de verzwakking van de positie van Huerta tengevolge had, tenslotte zal moeten voeren. VEREENIGDE STATEN. John D. Rockefeller, de oliekoning, houdt den strijd tegen de belastingambtenaren te Cleveland vol maar hij heelt zjjn recht streeksch verzet nu opgegeven en tracht langs meer minneljjken weg zijn doel te bereiken. De belastingambtenaren van Cleveland plaatsen zich op het standpunt, dat de oliekoning niet alleen belasting heeft te betalen voor zjjn be zittingen in Cleveland, maar dat hij in deze plaats, waar zijn eigenlijk domicilie is, over zijn gebeelen vermogen belastingschuldig is. Dat is de wet van Ohio, zeggen ze en daar ze het vermogen van Rockefeller op een 900 millioen dollars schatten, verlangen zij van hem een bedrag van 12.5 millioen dollars aan be lasting. Rockefeller weigerde eerst beslist te betalen, maar thans heeft hij geschreven, dat men hem uitstel moest verleenen, opdat hij den staat van zijn vermogen zou kunnen op maken, daar de cijfers van de belastingauto riteiten geheel en al verkeerd zijn. De correspondent van de „Daily Chronicle" te Chicago merkt op, dat men in de Unie nu met elkaar wedt, dat de oliekoning er wel in zal slagen aan te toonen, dat hjj eigenlijk maar een arm man is, en dat al de praatjes over zjjn rijkdommen zuivere verzinsels zjjn. Blijkens een bericht uit Boston is in het staatsparlement de aanneming waarschijn lijk van een wetsontwerp tegen de overtreding der bepalingen van de motorwet. Men houdt in Amerika van radicale maatregelen en de stemming tegen de roekelooze automobilisten is van dien aard, dat aan de aanneming van deze zeer scherpe wet nauwelijks wordt ge- twjjfeld. De wet bepaalt, dat ieder motorist die zich schuldig maakt aan een overtreding, welke letsel van eenig persoon ten gevolge heeft, strafbaar zal zjjn met een boete van 1000 dollar en gevangenisstraf van een jaar. Bjj ernstige overtredingen en grove onvoor zichtigheid kan die straf tot 5000 dollar boete en drie jaren gevangenisstraf stjjgen. Komt iemand bjj het ongeluk, veroorzaakt door roekeloosheid of overtreding der wetsbe palingen om, dan stjjgt de boete tot 10000 dollars, de gevangenisstraf tot 10 jaren. Over treding van de bepalingen omtrent het uit wijken van wagens voor elkander wordt met 1000 dollars boete en een jaar gevangenis straf bedreigd. Volgens den »Matin« heeft; de Ameri- kaansche gezant te Parijs, Herrick, aan de regeering van de Vereenigde Staten voorge steld een standbeeld op te richten voor Fer dinand de Lesseps aan den ingang van het Panamakanaal. DAGEN. Voorm. Nam, Zaterdag 14 Februeri 4.4 4.25 Zondag 15 4.45 5.6 Maandag 16 5.26 5.50 Dinsdag 17 6.14 6.41 Woensdag 18 7.9 7.45 Donderdag 19 8.26 9.15 Vrjjdag 20 10.8 10.57 Bestuur: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 15 Februari 1914, om 2'^ ure, dag- voorstelling aan vermindare prijzen opvoering van het overgroot lachsucces „liet luitenants- liefje" nieuw lustig zangspel in 3 bedrjjven van Jozef Sieuer. Muziek van Benno Sternberg. Keuze uit 250 soorten Pijpen. w Veel nieuwe modellen. leest de verklaring van dezen beroemden dokter betreffende de KLOOSTER SANCTA PAULO De bekende Pr. Surer van de Ceneeskundige Faculteit te Parijs heeft het volgende verklaard De ABDIJSIROOP, Klooster Sa net a Paulo, geneest onvoorwaardelijk asthma, pleuris, bronehitis, kink- en slijmhoest, catarrh, influenza, de hevigste verkoudheid, den hardnekkigsten hoest en alle borst- keel-en long aandoeningen en tering, indien niet al te ver gevorderd. Schaadt nimmer, zuivert en versterkt horst en longen. Prijs per flacon van 230 gram 1.— van 550 gram 2.van 1000 gram 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Eischt rooden band met hand- teekening van den Gen. Agent L. I.AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en de meeste Apotekers, en te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE Lmjnis Axel, J. H. VAN DIXHOORNen L. B. A. ROLFF Lz Hulst, F. L. VERWILGHEN— v. d. Hooft Zaamslag D. RIEMENS Janssen. gl n n ii ii ii i' .Tv.-.»»'-'' In mijne kliniek voor long- en bronchitislijders was ik speciaal in de gelegenheid om met uwe Abdijsiroop proeven te nemen op verschillende mijner patiënten, aangetast door hevige bronchitis en in het bijzonder door chronische bronchitis van catarrhalen aard of ge compliceerd met asthma (asthmatische bronchitis). De verkregen resultaten hielden gestadig aan en de ver schijnselen, waardoor zich de beterschap kenmerkte, waren het gemakkelijker opgeven, de vermindering en het ten slotte verdwijnen van de benauwdheden, alsook van de pijnlijke versch nselen van congestie. Deze vooruitgang deed zich in twee gevallen van asthmatische bronchitis op een zoo spoedige en merk waardige wijze voor, dat ik niet aarzel om de Abdij siroop te beschouwen als het aangewezen middel voor deze kwaal. Aangemoedigd door deze gunstige resultaten kwam ik er toe het middel ook bij ernstiger gevallen aan te wenden, zooals tuberculose der longtoppen inden eersten en tweeden graad, en ik had de voldoening te consta- teeren, dat ook hier een zeer merkbare verbetering viel waar te nemen, door de snelle verwijdering van de stoffen, die de ontsteking veroorzaakten, waardoor van zelf de koor is ophield, tegelijk met het transpireeren, terwijl de eetlust werd hersteld en de krachten toe namen. Ik aarzel dan ook niet stellig te verklaren, dat de Abdijsiroop beslist het aangewezen middel is voor de behandeling van long- en luchtpijpkwalen, daar het mij van alle geneesmiddelen daarvoor aangewend, de voortreffelijkste en steeds aauhóudende resultaten heeft opgeleverd. Ik kan dit geneesmiddel dan ook met warmte aanbevelen aan de talrijke lijders, die te kampen hebben met dergelijke kwalen, we ke zoo spoedig een ernstig karakter aannemen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1914 | | pagina 3