UIT ONZE OMGEVING. Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Op een goeden dag kwam bij de vreugde hierover nog een brief uit China, waarin onzen baba werd meegedeeld, dat hem een erfenis van twee ton was ten deel gevallen, en dat hij ter in ontvangst-name dezer erfenis zoo spoedig mogelijk naar China moest komen. Hun eerste gedachte was aan den twapekong en uit dankbaarheid kochten zij voor dezen terstond een gouden, met brillanten omzet halssnoer, ter waarde van 500. En nu is het echtpaar 12 dezer naar China vertrokken, terwijl men Kwee Sing Ong, versierd met het kostbare halssnoer, in den tempel op Doekoe kan zien zitten. Onder curatcele De politie te Soerabaja deed naar aanleiding van een anoniem schrijven een inval in het huis van een Arabier aldaar en vond daar in een kleine, donkere kamer, een nog jongen Arabier, Said Ali bin Saleh bin Agil, die aan handen en voeten geboeid, in deernis- wekkenden toestand verkeerde. Hij was broodmager blijkbaar door uithongering zijn voeten waren sterk gezwollen en de onge lukkige, sinds maanden tot dezelfde houding gedoemd, kon zich ternauwernood bewegen. Op de vraag der politie, wie hem tot dit lot bad gedoemd, luidde bet antwoord »mijn familie*. »Wie of dat dan wel waren »Dat durf ik niet zeggenEn hij was daartoe ook niet te bewegen. Waar de ongelukkige echter spe^aal be waakt werd door een hadji, werd deze, met den huiseigenaar, terstond gevangen genomen en naar de boei gebracht. »Curateele sadja zei de gevangen genomen Arabier. Een fraai soort van curateele In verband met deze zaak zijn de tongen in de Arabische kamp losgekomen, en als de geruchten waarheid bevatten, zal nog door de politie een dergelijke inval worden gedaan in de woning van een Arabier in het kampe ment Prins Hendrik, waar een vader zijn twee dochters, die onlangs een slippertje maakten met een blanda, het hoofd heeft kaal geschoren en op dezelfde wijze in het blok moet hebben gezet. Die arme schepsels zouden er nu ook ellendig aan toe zijn. Hoe het zij, wij zullen er wel nader van hooren,* schreef het »Soer. Nbl.« Tot ambtenaar van den burgelijken stand der gemeente Nijkerk is benoemd de heer P. A. Vroegop, adjunct-com mies ter secretarie alhier. Onze vroegere stadgenoot, de heer P. J. Ötute, geagregeerd klerk ten kantore van den ontvanger der directe belastingen, enz, te Middelburg buitengemeenten, is met ingang van 1 Maart as., benoemd tot rijksklerk 3e klasse te Arnhem, (tijd.) Te Utrecht promoveerde voor het arts examen de heer P. C. Jansse. Men deelt ons mede, dat met 1 Maart a.s. de retourbiljetten op de provinciale stoom- booten zullen worden afgeschaft. Volgens het ontworpen nieuw tarief, wordt de prijs voar enkele reis lager, maar voor heen en terug iets hooger. Het sleepschip Avontuur II, schipper Westbroek, geladen met kolen van Duitschland voor Ter Meuzen, is gisterenmorgen op de Ooster-Schelde op de Brouwersplaat omhoog gevaren. Het schip is gebroken en zit bij laag water met het voorschip droog, de rest van het schip blijft onder water. „Weet gjj zeker, dat bij geen tandpijn heeft, evenals den laatsten keer, toen ik bjj hem kwam en bjj zich zoo ferm hield." „O neen, uw eerwaarde, bjj is er dezen keer naar aan toe. Hjj beeft den geheelen tijd stuiptrekkingen gehad, en is van zes uur af telkens bewusteloos." „Hjj zal zich overeten hebben," zeide vader Daly op eenen toon, die aan deze oogensehijn- Ijjk harde woorden eene droevige beteekenis gaf. „Dat geloof ik ook, vader Daly," zeide de vrouw, die hem begreep. „Ik geloof wel, dat hjj gereed zal zjjn om de groote reis te ondernemen. Die arme Barney heeft den almachtigen God altijd met ijver gediend", zeide de priester. „Ja vader Daly, dat is wel zoo, maar in den laatsten tijd heeft die vreeseljike politiek hem zijne gebeden wat uit de gedachten ge bracht, en hij geeft nu zooveel niet meer om zijnen godsdienst. En al kan ik nu juist niet zeggen, dat hij God niet meer lief heeft, h(j dient Hem toch niet meer, zooals hij het placht te doen, uw eerwaarde." „Zoo, zoo ik zal eens wat met hem komen spreken, en wij zullen dat wel weer in orde brengen,' zeide vader Daly. „Ik ga nu naar eene plek boven den berg, waar de menschen voornamelijk van de lucht leven, en dat bekomt hun niet altijd goed," voegde hij er bjj tot Marcella. Dat bekomt POST EN TELEGRAFIE. De navolgende Fransche plaatsen zijn toe gelaten tot het Nederlandsch-Fransche telefopn verkeer, Aire Sur la Lijs, Annoeulin, Ou Don, Annoeulin, Armentiéres, Arras, Ascq, Bailleul, Baisieux, Bassée(la), Bèthune, Bonaues, Boulog- ne-Sur-Mer, Bousbecque, Oa ais, Cambrai, Carvin, Comines, Cioix, Cysoing, Douai, Dun- kerque, Fourmies, Halluin. Haubourdin, Eja- zebouck, Hellemmes, Hem-Forest, Lambersart, Lannoy, Lens, Lille, Linselles, Lomme, Lops, Madeleine (la), Marcq en Baroeul, Marquette, Maubeuge, Mons en Baroeul, Mouveaux, Paris, Pérenschies, Phalempin, Pont a Marcq, Quesnoy Sur Deule (le), Ronchin, Roncq, Roubaix Tourcoing, St. Amand les Eaux, St. André, St. Omer, Seclin, Valenciennes, Wambrichiès, Wasquethal, Wattignies, Wavrin. Tusschen genoemde plaatsen en Neuzen zal in 't vervolg een gewoon gesprek kunnen ge voerd worden tegen het tarief van 2,50 per drie minuten. Hetzelfde tariet is van toepassing op ge sprekken tusschen Sluiskil en de Fransche plaatsen Lille, Paria en Roubaix-Tourcoing. Door de te Sas van Gent gevestigde timmerlieden is, naar de Midd. Ct. meldt, de eerste stap gezet op 't gebied van !t veree- nigingsleven. In den loop der vorige week is men na lang vergaderen en debatteeren ertoe ge komen een bond van timmerlieden te stichten, waarbij alle hier gevestigde ambachtslieden zijn aangesloten boven den leeftijd van 18 jaar. Aangezien verbetering van de tinantieele positie no. 1 op het programma staat, heeft men terstond het besluit genomen alle werk zaamheden welke per uurloon worden be rekend in rekening te brengen met een minimumloon van 22 cent per uur. Te Sas van Gent viel Donderdag de monteur Stubbe van Ostende, werkzaam aan de fabriek van meststoffen aldaar van een aanzienlijke hoogte. Bewusteloos werd de ongelukkige weggebracht. Men vreest voor zijn leven. De St. Ct. van Donderdag bevat de statuten (bijv. no. 230) van de muziekver- eeniging Vlijt en Volharding* te Hulst. Maandagnamiddag omstreeks half vjjf uur is op den dijk van den Hulsternieuw- landpolder onder de gemeente Stoppeldijk, even voorbij het gehucht de Patrijs, mej. M. M. door een haar onbekend manspersoon aangevallen, op den grond gegooid en van het in haar bezit zijnde geld beroofd. De politie is met de zaak in kennis gesteld. De heer C. Roggeveen, rijksontvanger te Oostburg, is met ingang van 16 dezer benoemd tot waarnemend inspecteur bij de le inspectie te Amsterdam. De benoeming is voorloopig voor een maand, met behoud van het kantoor te Oostburg. Zondag 15 Februari 1914. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 91/t u. en nam. 2 u., Db. A. Timmermau, Sluiskil. Yoorm. 9V® uj dhr. L. Dek. HHlst. Voorm. 10 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9 u. Ds. J. F. van Hulsteijn Jr., en nam. 2 u., Goilsdiei stoefening. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u en 5'/s u., 1/eeskerk. Oud Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen, 9 u., 2 u. en 51/, u., leeskerk. hun niet altijd goed," herhaalde hij bij zicb- zelven, terwijl bjj voorzichtig van het karretje afgleed, daar z(jne jaren hem niet langer toe lieten, om er af te springen. „Meent gjj, dat dit een geval van verhon gering is?" vroeg Marcella. Ze wist genoeg van de ellende, door gebrek veroorzaakt, ooi terstond te raden, wat bij meende. „Iets dergelijks, iets dergelijks. Ik zou het den langzamen hooger willen noemen, als ik dokter was en eene nieuwe ziekte nit moest vinden ofschoon, eene nieuwe ziekte is bet niet, maar eene, die in Ierland thuis hoort, zooals de cholera in het Oosten. Zie zoo, dat zal helpen voegde hjj er b(j, toen Marcella eeD klein mandje uit het kar retje nam en het aan de vrouw medegaf. „Daar, Bryan, neemt gjj nu de tengels en rijdt verder gij kunt mij bij den Windy Cap weer opnemen, als gjj naar huis terugkeert. Of ik er een uurtje te vroeg ben, doet er niets toe. Ik heb mijn getjjboek iu deu zsk en mij dunkt, dat ik geen liefelijker plekje zou kun nen kipzen om te lezen." Nadat de priester met de vronw het pad opgegaan was, dat boven naar den berg voerde, vervolgden Xilmorey eD Marcella te zaaien hunnen weg. Ondanks de waarschuwing die hjj zich- zelven den vorigen avond geeeven bad, was het toch voor Bryan een iunig genot Mar cella eenige uren voor zich geheel alleen te Lokaal „Ebeu-Haüzer" (Korkhofkan Te# Neuzen. Nam. 5'/3 u. Evangelisatie. Arrondlssements-Rechtbank te Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 13 Febr., de volgende vonnissen uitgesproken J. H., oud 21 j., arbeider te Axel, is wegens mishandeling veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. (Eisch idem). J. N., oud 21 j., arbeider te Cadzand, is wegens als voren veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. (Eisch 4 maanden gevang). J. F. F., oud 45 j., varensgezel te Ter Neuzen, is wegens wedeispannigheid veroordeeld tot 3 weken gevang. (Eisch 2 maanden gevang.) J. C. B., oud 31 j., werkman te Stroobrugge (Maldegem), is wegens als voren veroordeeld tot 14 dagen gevang. (Eisch 4 maanden gevang). A. F., oud 30 j., arbeider te Retranchement, is wegens diefstal veroorde-ld tot 1 week gevang. (Eisch 15 boete of 12 dagen hecht.) I. V., oud 13 j., zonder beroep te Zuidzande, is wegens als vorens veroordeeld tot 3 maan den tuchtschool. (Eisch 6 maanden tucht school P. V., oud 24 j., voerman te Groede, C. A., oud 30 jhuisvr. C. d. B., te Breskens, zijn wegens strooperij met een wagen, ieder veroor deeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. (Eisch idem.) J. v. C, wed. F. D., oud 18 j., te Zaamslag, is wegens beleediging veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. (Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht.) 0. v. B., oud 20 j., varkenskoopman te Eede, is wegens beleediging van een ambtenaar ver oordeeld tot 10 boete of 10 dagen hech. (Eisch idem.) H. J. d. V., oud 22 j., arbeider te Biervliet, beklaagd van mishandeling, is vrijgesproken. (Eisch idem.) A. v. d. V., oud 25 j., klompenmaker te Koewacht, beklaagd van mishandeling, is vrij gesproken. (Eisch een maand gevang.) W. B., oud 30 j., bootwerker te Ter Neuzen, beklaagd van mishandeling, is vrijgesproken. (Eisch ƒ10 boete of 10 dagen hecht.) Verdronken. Een ijzeren roeiboot, die gesleept werd door de motorboot Spido, is Donderdagmorgen om streeks 7 uur op de Maas, tegenover de Park kade te Rotterdam door deining omgeslagen en gezonken. Drie in de roeiboot gezeten jjzer- werkers, allen van Krimpen a. d. IJsel, ge raakten te water. Twee werden door de beman ning van de motorboot Swift gered. J, v. S. werd door de opvarenden van de stoomboot Rijnhaven van den havendienst opgepikt, maar deze man was al bewusteloos. Op het bureau der rivierpolitie is tevergeefs een uur lang ge tracht de levensgeesten bij hem op te wekken een ter hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood vaststellen. Brutale dieven. Op de markt aan den Goudschesingel te Rotterdam is gisteren van een koopvrouw een wagen met met manufacturen gestolen, een waarde van f 700 vertegenwoordigende, De dief reed met den wagen Daar h-t Noordplein, waar hij J. O., uit de Agniessestraat. aansprak en met hem overeenkwam, dat bij de manufac turen voor gezamenlijke rekening zou uitven ten. J. O. reed met den wagen naar de Berg- schelaan om met den verkoop te beginnen, maar nog vóór hi) iets verkocht had, werd hij al aangehouden. De dief bleef onbekend. Een held. Uit New Orleans wordt bericht: Op den kleinen kustvaarder ,Gems" in de Golf van Mexico werd Dinsdag j.l. brand ontdekt. De twintig man van de epuipage werkten met de kracht der wanhoop om de vlammen te stuiten, maar ondanks al hun pogingen, zagen zij al spoedig in, dat het schip niet te redden was. De 65 jarige kapitein Brary stuurde onmidde- lijk op de kust van Louisiana aan en verliet geen oogenblik zijn plaats. De vlammen sloe- hebben. Terwjjl zjj over den barden, gelijken weg voortjjlderi, of langzaam de steile beu- veis opreden, verdween langzamerhand de peinzende trek op zjjn gezicht en begonnen zjjne oogen te schitteren. Zjj waren met hnn beiden alleen; bet was het heerlijkste zomer weer, de blauwe bergen omringden hen, zjj ademden de krachtige, frissche berglucht met volle teugen in en Bryan gevoelde zich bo venmatig gelukkig nu bjj met Marcella al leen was. Niets brengt twee zielen wanneer zjj reeds sympathie voor elkaar gevoelen na der tot elkander dan wanneer zjj zich te za aien overgeven aan de betoovering der vrjje natuur die alle edele gewaarwordingen in beider harten opwekt en ben die aan elkander doet openbaren. (Wordt vervolgd) gen steeds hooger omhoog, zoodat het alras vaast onmogelijk was op het achterdek te blij- nen. De kapitein zond derhalve de matrozen haar hét voordek en bleef alleen op de brug. Toen er land in zicht kwam, brandde het zoo fel, dat de kapitein het roer vastbond, in de verwachting, dat hij spoedig in elkander zou zakken. Hij bleef echter op zijn post. En toen het schip eindelijk het anker kon uitwerpen, was de kapitein reeds stervende. De bemanning werd gered. Ruzie in een spoorwegcoupé. Een 4 a 5 maanden geleden maakte een handelsreiziger in gouden en zilveren werken de spoorreis van 's-Gravenhage naar Amsterdam in een coupé 2e klasse der H.IJ.S.M., een dier compartementen, deel uitmakende van een waggon uuet gangpad. Twee andere heeren, gezeten in eeD aan grenzend compartement, hoorden op een gegeven oogenblik een heftige woordenwisseling tusschen een dame en een heer, en het openen, sluiten, ten slotte zelfs met een smak dichtwerpen van een der comparteraentsdeuren. Toen zi) de afdeeling, waarin de twist plaats had, betraden, zagen zij juist, dat de dame, na de deur te hebben dichtgesmakt, zich er voor had geplaatst en aldus belette, dat de heer de deur weer dicht deed. De dame beweerde, dat zij de deur geopend wilde houden, eensdeels omdat zij niet tegen sigarendamp koD, anderdeels wijl de deur, die naar binnen openging, haar een vrij uitzicht belemmerde. Haar tegenstander bleef er bjj, dat de deur dicht moest, en zoo bleef de twist voortduren, ook in tegenwoordigheid vau de beide heeren, die verontrust door den ruzietoon, waren komen kijken, toen de pariij van de dame trokken en den ruziemaker zijn gebrek aan galanterie tegenover een dame bljjkbaar verweten op een toon, die den man zóó beangstigde, dat hij naar »ofScieele« hulp begon te verlangen in den persoon van den conducteur. Daar deze echter maar niet zoo te bereiken was, vond hij het geschikt om de noodrem af te trekken. De man werd op zjjn wenken bediend dfl trein stond stil en de conducteur kwam inder daad, maar om, toen hem bleek wat er eigenlijk aan de hand was, en er niet het minste gevaar dreigde noch voor den trein, noch voor de passagiers, dadeljjk proces-verbaal op te maken wegens het buiten noodzaak gebruik maken van de noodrem. En deswege vorderde de ambtenaar van het O. M. voor het Haagsche kantongerecht f 25 boete tegen den heer, die nog van den kanton rechter, mr. Boudewijnse, den raad meekreeg, zich voortaan in den trein wat hebbeljjker tegenover dames te gedragen. Een drama. Woensdagavond werden de bewoners van de Columbusstraat nabij de Regentesselaan te 's-Gravenhage opgeschrikt door het knallen van revolverschoten. Een meisje had twist ge kregen met een heer en op dezen vier of vjjf schoten gelost. De man werd in het elleboogs gewricht van den linkerarm getroffen en kreeg een schrampschot in de borst. Een dokter van den eerste hulpdienst, telefonisch gewaarschuwd, verwijderde den kogel. Een der afgevuurde kogels doorboorde het raam van een beneden huis de kogel werd later gevonden en bij de politie gedeponeerd. Omtrent de aanleiding tot dit drama ver neemt men het volgende De getroffene, een architect van beroep, had in den vorigen zomer relaties aangeknoopt met een buffetjuffrouw van een der inrichtingen te Scheveningen, welke relaties, naar men zegt, Diet zonder zekere gevolgen waren gebleven. Hij zou haar verbljjf in een pension hebben bekostigd, doch den laatsten tijd minder dan vroeger haar omgang heban gezocht. Reeds Woensdagmiddag zou daarover een woordenwisseling tusschen beiden hebben plaats gehad, die zich in den avond herhaalde met het hierboven vermelde slot. Het meisje, dat de schoten moet hebben ge lost, terwjjl beiden van elkander gingen, kreeg nabj de Regentesselaan een zenuwtoeval en werd van daar overgebracht naar het politie bureau aan de Archimedestraat. Nauwlettende kommiezen. De „Zutph. Ct." schrijft: Menschen, die even de Duitsche grens over moeten, mogen er wel aan denken, dat de kom miezen daar erg nauwlettend toekijken. Ons kwam toch een geval ter oore, dat wij ter waarschuwing aan anderen even willen vermelden. Een handelsreiziger, die zijn afnemers per fiets bezocht, wilde van Gendringen over Anholt naar Dinxperlo rijden, wat de beste weg is. Hij had zijn pijpen wat tabak bij zich en toen hij aan de grens kwam, gaf hij eerlijk op wat hij te „versteuern" had: een zakje tabak. Dat werd nauwkeurig gewogen en de tabak bleek precies 25 gram zwaar te wezen. Die mocht de reiziger niet onbelast in het Duitsche rijk invoerenware de tabak 6 gram lichter ge-

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1914 | | pagina 2