Goedkoops Lectuur. Lijders aan Jicht lira w langer. Kloosterbalsem M. J. VAN DIXHOORN. Ter Neuzen. in zes verschillende kleuren. J. L. JURR1J-HOEBÉ. -:- TER NEUZEN BUITENLAND. INGEZONDEN STUKKEN. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Nederlandse]! Tooneel van Gent. Groote Schouwburg te Gent. Advertentiën. M. DE JONGE. - TER NEUZEN. kind gewond. In het huis van den roovre werden twee bommen gevonden. Liefdesdrama. In den nacht van Zondag op Maandag heeft zich te Parijs midden op straat een liefdes drama afgespeeld, waarvan de 29-jarige acteur Paul Guide het slachtofier is geworden. Guide, die sedert verscheidene jaren aan bet Theatre Sarah Bernhardt is verbonden, werd Zondag na de voorstelling door zyn minnares, de 25 jarige Lise Laurent, afgehaald. Onder weg ontstond een woordenwisseling tusschen de twee gelieven. De jonge vrouw verweet den acteur, dat hij haar bedroog en legde een razende jaloerschbeid aan den dag. Guide, het twisten moede, riep ten slotte een huurauto aan en wilde wegrijden. Op het oogenblik, dat hjj in den auto zou stappen, loste zijn minnares zes revolverschoten, die hem-alle in den rug troffen en doodelijk ver wondden. De ongelukkige zakte ineen en werd in hopeloozen toestand naar een gasthuis ver voerd, terwjjl Lise Laurent gearresteerd werd. Zeeroof! Een te Queenstown aangekomen boot van de Anchor Line heeft berichten aangebracht over een merkwaardige poging tot zeeroof in den Stillen Oceaan, op het stoomschip »Wil- liamettec, van Los Angelos Daar Seattle. De kapitein van dit schip deelde mede, dat toen de Williamettec zich ter hoogte van Kaap St. Vincent bevoDd, 's morgens vroeg een ge maskerd man zijn hut binnentrad een revol ver id de hand houdend. De kapitein sprong onmiddellijk op en wierp zich zonder een oogeDblik van aarzeling, op den vreemdeu in dringer, wien bij de revolver trachtte te ont nemen. Een hevige worsteling volgde, waarin de kapitein het onderspit dreigde te zullen delven, maar gelukkig bevond zich een neefje van den gezagvoerder in diens hut, de doode- ljjk verschrikte knaap ijlde naar het dek en riep daar de matrozen ter hulp, die naar de hut van den kapitein snelden, dezen ontzetten en den aanvaller overmeesterden. Op het dek bemerkte men vervolgens een tweeden onbe kenden man, die daarop eveneens in beien werd geslagen. Beide gevangenen werden te San Francisco in handen van de justitie ge steld en toen bleek, dat men de aanvoerders had gesnapt van een complot, dat ten doel had zich van schip en lading meester te maken. Medeplichtigen van de beide indrin gers bevonden zich aan boord van een stoom- sloep, die al geruimen tijd het schip had ge volgd, zonder dat men nu dadelijk booze ver moedens had gekregen. Het was het plan, dat de beide zwaar gewapende baDdieteD beman ning en passagiers zouder overvallen met de stoomsloep zou dan de buit ergens aan wal wordeD gebracht. In het bezit van eeo der gevangenen vond men uitnemende kaarten van de kust tusschen Los Angelos en Seattle, met de noodige ge gevens omtrent de afstanden van deD wal. Het complot was dus goed voorbereid en blykbaar was de Williamette* "uitverkoren als eerste buit. Door de tegenwoordigheid van geest van den kapitein van dit schip is deze zeerooversbende nu waarschynlyk onschadelyk gemaakt. Een bofferd! De Ongevallenwet, zegt de „Risicoband", geeft nu eenmaal recht op bepaalde schadeloos stellingen en de Rijksbank moet die schade loosstellingen verleeoen als de wettelijke voor waarden zijn vervuld, hoe ongerechtvaardigd zij ook overigens voorkomen. Daardoor vallen nog wel eens onevenredige hooge uitkeeringen aan getroffenen toe. Ook omgekeerd ontvangen ongeval-patienten wel schadeloosstellingen, waarmede de geleden schade volstrekt niet wordt gedekt. Op een geval waarin de wetstoepassing tot de groote vrijgevigheid leidt werd dezer dagen onze aandacht gevestigd. Een Zondagsconducteur aan een tramweg maatschappij in een onzer groote steden werd door een ongeval getroffen. Hij kon zijn gewonen dienst als zoodanig daardoor niet waarnemen en kwam dus in aanmerking voor een tydelijke uitkeering van 70 0/° van zijn loon. De man is geregeld als Zondagsconducteur in dienst en als zyn loon geldt derhalve hetgeen by het laatste jaar verdiende, gedeeld door het aantal zyner dienstdagen. Zyn uitkeeriDg wordt dus berekend naar zijn werkelijk dagloon, dat hooger is dan de verdienste van een gewonen couducteur omdat ziju werk extra-arbeid, Zon- dagswerk, is. Zijn uitkeeriDg werd gesteld op 1.83'/2 een bedrag dat verscheidene gewone conducteurs dooreen met werken verdienen. Maar dat hedrag wordt hem niet speciaal over de Zondagen uitgekeerd, waarop hij niet als conducteur dienst kan doen, doch alleen over de weekdagen, hoewel hij dan nimmer dienst deed juist over de Zondagen ontvangt hij géén uitkeering. En het eigenaardige in dit geval is nu, dat deze man door de week schoenmaker is en dat zyn letsel hem in geen eokel opzicht belem mert in de volledige uitoeftning van dit am bacht. Door de week lapt hij dus lustig schoenen en strijkt hij de uitkeering der Bank op des Zondags werkt hij niet, kan hjj door letsel niet werken, maar over dien dag loopt zyn uitkeering nietDe man zal daarover wel niet veel getreurd hebben, want door de uitkeering over de weekdagen wordt hij dubbel en dwars schadeloos gesteld. Moderne pijnbank. In de V, St. wordt in de huizen vau bewa ring dikwijls een soort marteling, zoowel mo reel als fysiek, toegepast om aan verdachten een bekentenis af te persen. Men noemt dat „de ondervraging in den derden graad", en tal vou malen is van hoogerhand beproefd aan die misstanden een eind te maken. Echter wordt de „the third degree" nog te vaak toegepast. Zoo b. v. nu weer in het geval van zekeren John Grondin, een drogist uit Los Angeles in Calitörnië, die ervan verdacht wordt zijn vrouw te hebben vergiftigd. Om Grondin tot bekente nis te brengen sloot men hem op in een don ker vertrek, en daar verscheen hem „de geest van zijn vrouw", die op holleu toon vroeg: „Waarom heb je mij vermoord?" De geest verschijning was met een lantaarn op een doek geprojecteerd. Dit is nu wel een heel bijzon dere vorm van „den derden graad". Het is veel meer gsbruikeljjk de kwelling van ont houding van voedcel en alnap toe te passen. De spookhistorie heeft zeer de aandacht ge trokken, en de advocaot van Grondin heeft aan de zaak algemeeue ruchtbaarheid gegeven. Knoeierijen. De gewezen gouverneur van New-York, Sulzer, wreekt zich wel duchtig op Tammaob, dat hem ten val bracht. Elke dag brengt nieuwe onthullingen over knoeierijen en omkooperjjen, en er zyn nu al meer dan twintig beschuldi gingen in onderzoek tegen leveranciers, aanne mers en ambtenaren, wegens corruptie. Maan dag sprak een jury het schuldig uit over het lid van het congres, William Willett, van*wien bewezen was, dat hij door omkooperij zich een openbaar ambt verzekerde. De maximumstraf op dii misdrijf is twee jaren gevangenisstraf. Vrijdag zal het vonnis worden gewezen. De districts-attorney Whitman, die de schan delijke toestanden in het New-Yorksche politie corps aan het licht bracht, heeft dus thaus druk werk met de zuivering vaD het New-York sche gemeentebestuur. Ontaarde moeder. Te Duisburg zijn de Nederlandsche schipper Engelsman en zyn echtgenoote, varende op den lichter Duet gearresteerd, als verdacht van moord. De vrouw had een onecht kind, thans een jongen van ongeveer 15 jaar, mee ten huwelijk gebracht. Deze knaap stierf dezer dagen onder verdachte verschijnselen bij de lijkschouwing bleek, dat de jongen totaal vermagerd was en het lichaam sporen van mishandeling vertoonde. Daar nu tevens aan het licht kwam, dat de stumperd" steeds slecht werd behandeld, wordt vermoedt, dat hij niet zyn natuurlijken dood is gestorven, te meer, daar de hals indrukken vertoont, die op worging duiden. Het lijk werd ten behoeve van het verder onderzoek in beslag genomen. Overvallen. Woensdagavond heeft de politie een man in bewusteloozen toestand in een urinoir op den N. Z. Voorburgwal, te Amsterdam aan getroffen. Hij werd naar het Binnengasthuis gevoerd, waar hij tot bewustzijn kwam, en mee deelde, dat een onbekende man hem een slag op het hoofd had gegeven. Hij vermiste een portefeuille, inhoudende 2 bankbiljetten van Mk. 1000 en een zilveren horloge. PORTUGAL. De toestand. Er komen weer allerlei zonderlinge be richten uit Portugal, die, zonder een juist inzicht te geven in hetgeen er gaande is, toch den indruk vestigen, dat het er niet pluis is. Behalve de voortdurende stakingen en daar mede gepaard gaande onlusten schijnt nu ook het parlementaire raderwerk vast te loopen. De Senaat is in twee partijen verdeeld naar aanleiding van de zaak Freitas-Costa, waarvan wij reeds het voornaamste meedeelden. De ministerieele minderheid van den Senaat bleef thuis, evenals de regeering. Het wordt natuur lijk een onhoudbare toestand als de eene helft van de wetgevende macht alle regeerings- voorstellen afwimpelt, zoodat elke parlemen taire arbeid onmogelijk wordt gemaakt. Daarom worden de geruchten over een ka binetscrisis steeds veelvuldiger, hoewel het te bezien staat, of het aftreden van de regeering de gewenschte oplossing kan brengen. Het meeste heil schijnt nog verwacht te worden van een parlementsontbinding, hoewel tegen die oplossing grondwettelijke bezwaren worden aangevoerd. Men vraagt zich af hoe de republiek uit deze impasse zal komen Van het aftreden van Alfonso Costa in ver band met de ernstige aanklacht van senator Freitas tegen hem verluidt nog niets. 'Buiten verantwoordelijkheid, der Redactie). Mijnheer de Redacteur In de Vergadering der Tweede Kamer 1.1. Donderdag dringt de afgevaardigde, de Heer Patijn, aan op het stichten van een R. H. B. S. met 5-jarige cursus voor het eiland Goeree en Overflakkee. De Heer Patijn zegt o.a. Waar treft men een bevolking aan van dertig duizend zielen, waar elke gelegenheid voor M.O. ontbreekt! Tot voor korten tijd zou men daarop heb ben kunnen antwoorden: In Zeeuwsch-Vlaan- deren met een nog beduidend grootere bevol king Dank zij het initiatief en de energie der gemeente Terneuzeu is aldaar Id die behoefte voorzien. De Minister van Binnenlandsche zaken, de Heer Cort v. d. Linden deelt in antwoord op de rede van den Heer Patijn mede, dat zijn plan is »Op de volgende begrooting gelden aan te »vragen om eenige H. B. S. op te richten. »Nader overleg en onderzoek is echter ge- »wenscht. Goeree en Overflakkee zullen tot »de eerste behooren die in aanmerking komen." Ligt het nu niet op den weg van ons ge meentebestuur in overleg te treden met dezen Minister teneinde onze H. B. S. door het Rijk te doen overnemen Het oogenblik schijnt mij gunstig. 1 R. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 31 Jan. 4.39 4.55 Zondag 1 Februari 5.12 5.28 Maandag 2 5.45 6.3 Dinsdag 3 6.23 6.45 Woensdag 4 7.10 7 41 Donderdag 5 8.18 8.59 Vrydag 6 9.42 10.30 Bestuur: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 1 Februari 1914, om 2'/9 ure, dag- voorstelling aan vermindere prijzen opvoering van het overgroot lachsucces „Het luitenants- liefje" nieuw lustig zangspel in 3 bedryven' van Jozef Siener. Muziek van Benno Sternberg. DirecteurJ DE RIJCKE. Zondag 1 Februari a. s., te 21/i ure dag voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van „Rigoletto", tooneelspel in 4 bedryven door G. Verdi. Groote sorteering Leest de verklaring van den Heer J. den HollanderNo. 83 te Willeskop (Prov. Utrechtwelke ons mededeelde: Verleden jaar kreeg ik RHEUMA- TIEK in mijn been, dan weer zat de p.jn in mijn heup, dan weer versprong zjj naar mijn voet, maar steeds waren de pijnen bijna ondragelijk. Loopen kon ik bijna niet en het ergste was, dat geen enkel middel my bielp, zoo dat ik zeer ongerust werd. Teneinde raad wendde ik den Kloosterbalsem aan en heerlijk was de verlichting welke deze gaf. Nadat ik mijn been eenige malen met den Kloosterbalsem had gewreven voelde ik dat dit middel mij van myn smart verlossen zou, en hoop vol ging ik met den Kloosterbalsem voort. Nadat ik in het geheel 5 potjes Kloosterbalsem gebruikt had, was ik totaal genezeD. Ik kon weer mijn ge wone bezigheden verrichten |en voel mij zoo goed als nooit te voren. De Klooster Sancta Panlo is een wondervol geneesmiddel tegen alle Rlieuiuatische aandoe ningen, spit in den rug, spierver- rekkingen, brand- en snijwonden, oude en nieuwe wonden, winter handen en -voeten, huidaandoe ningen en aambeien. Prijs per pot f 0.35, f 0.75, f 1,20 en f2,50. Eischt ROODEN BAND met handteekening van deo Generaal- Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Ver krijgbaar bij alle drogisten, apothekers en te Ter Neuzen bij A. VAN OVER- BEEKE-Leünis Axel, J. II. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLF F Lz.; Hulst, F. L. VERW1LGHEN— v. d. Hoopt Zaamslag, D. RIEMENS- Janssen. O 11 11 11* 1» De CRêPQN ontvangen. Heden ontvangen: prachtig gekleurd G REP ON

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1914 | | pagina 3