Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Autodieven. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 28 Jan. 3.5 3.21 Donderdag 29 3.38 3.53 Vrijdag 30 4.9 4.24 Zaterdag 31 4.39 4.55 Zondag 1 Februari 5.12 5.28 Maandag 2 5.45 6.3 Dinsdag 3 6.23 6.45 ook in die richting gezocht en werd vrij spoedig de persoon gevonden naar wij vernamen meldde hij zich vrijwillig aan die de zegels ten verkoop had aangeboden. Uit een verder ingesteld onderzoek moet gebleken zijn, dat deze zegels daarna verkocht zijn aan een te Assen wonend koopman, ter wijl de verklaringen omtrent de herkomst van deze zegels van dien aard zijn, dat men het wenschelijk achtte, den verkooper, een zekeren F., in verzekerde bewaring te stellen. Fortuua-loten. De directeur van bet lotenbantoor Fortuna te Amsterdam, de heer J. W. Jansen, heeft zich verwijderd en zijn kantoor gesloten. Het N. v. N. heeft ter plaatse inlichtingen ingewonneu en vernam het volgende van den heer Schipkorst, den bewoner van het perceel Amstel 9, van wien de heer Jansen een kantoor in huur had, en van den bediende van den heer Jansen, den heer Deen. Na den inval bleken verschillende agenten geen goed vertrouwen meer te hebben in de afwikkeling van de zaken en weigerden de opbrengst van de door hen verkochte loten aan het hoofdbestuur af te dragen. Het totaal bedrag, dat aldus den heer Jansen van de verschillende hoofdagenten en agenten toekomt bedraagt in ronde cijfers f 42.000 De heer Schiphorst vertelde, dat de heer Jansen hem van zijn vertrek niets had mede gedeeld en Woensdag niet als naar gewoonte op het bureau kwam. Sindsdien heeft de heer Schiphorst niet meer van hem vernomen. De beer Deen had order gekregen van zijn patroon, bij agenten en hoofdagenten, zooveel mogelijk te trachten, de verschuldigde gelden te innen, wat hem echter niet gelukte. Naar hij verklaarde, zouden de meeste agenten ten antwoord hebben gegeven, dat de zaken toch verkeerd liepen en zij dus geen lust hadden het geld af te dragen. De heer Jansen vertoeft op het oogenblik in den Haag. Donderdag telegrafeerde bij vandaar deit heer Deen aan den trein te komen, welke trein evenwel door den heer Deen gemist werd. De beer Deen sprak als zjjn vermoeden uit, dat bij het eventueel vallen van prjjzen op verkochte fortuDaloten, deze niet uitbetaald kuDnen wordan, tenzij de heer JaDsen er in slaagt zjjn oudernemiug in een at-dere in te brengen, waartoe hij pogingen schijnt te doen. Dat deze loop van zaken bij de houders van Fortunaloten intusscben groote ongerustheid wekt, kan men zich voorstellen en het staat aan de woning dan ook niet stil van personen, die nader ingelicht wenscheo te worden, doch onverrichter zake moeten terugkperen. Met een gsoote som er van door* De vorige week omstreeks ^ijf uur moest de kantoorbediende Kordes in dienst bij de kassiers-firma Van Mierlo Zoon, te Breda een aaDgeteekenden brief wegbrengen, inhou dende f 55.000 aan contanten en f 30.000 aan geldswaardige papieren. De bediende is echter met den brief niet op het postkantoor geweest, en verscheen natuurlijk ook Vrijdag niet op kantoor. Door den beer Van Mierlo is aangifte gedaan bij de politie, die onmiddel lijk een nauwgezet onderzoek instelde. Vermoed wordt dat Kordes de wijk geeft genomen naar .Antwerpen om zich vervolgens naar Engeland te begeven, waar de papieren alleen verzilverd kunnen worden. De voortvluchtige kassiersbediende is een jongmecsch van 22 jaar, sedert 3 jaar bij de firma Van Mierlo in betrekking. Het bedrag in contanten, hetwelk zich in den aangeteeken- den brief bevond, was bestemd voor de Tweotsche Bank. Nader meldt men De 19 jarige R., die met den voortvluchti- geD kassiersbediende B., van de firma v. Mierlo en Zn. te Breda, mede naar het buitenland was gegaan is te Breda teruggekeerd. Zaterdaga vond laat vervoegde hij zich bij den heer v. Mierlo en bracht hem f 13,000 van het ont vreemde geld terug. Naar hij vertelde, was hij met zijn vriend B. deo eersten avond meegegaan naar Antwerpen en van daar gegaan naar Parijs. Aanvankeljjk wist hjj niet dat B. geld had gestolen toen hij dit vernam besloot hij terug te keeren, Toen B. hem te Parijs f 13,000 gaf om te wisselen is gjj niet meer naar B., die in een cefé zou wachten, teruggekeerd hij heeft den eersten trein naar Nederland genomen. Niettegenstaande zijn betuigingen van on schuld is R. in voorloopige hechtenis geno men. De voortvluchtige kassierbediende had zooals reeds is gemeld bij zich f55,000 aan Neder- landsch bankpapier en f 30,000 aan chèqaes ••op een baok in Engeland. Door brand overvallen. Maandagnacht is te Apeldoorn de woning van dpn heer H. Fegen, pensionhouder aan de Piet Joubprtlaac afgebrand tengevolge vbd het in brand geraken van een petroleumlampje, dat als een nachtlichtje dienst deed. In het middernachtljjk uur zag de vrouw des hui zes de heer Telgen was afwezig eens klaps eeu sterk licht op haar slaapkamer eu, het bleek dat reeds de gordijnen en hfct tafelkleed vlam hadden gevat. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat dat de bewoonster slechts met moeite haar leven en dat barer drie kinderen kon reddeD. Huis en inboedel waren laag verzekerd. De naast het brandende perceel staande Christelijke school liep geruimen tijd gevaar door de vlammen te worden aangetast, doch zij bleef behouden door hst spoedige en krach tige optreden der brandweer. Een moedige knaap. De vorige week begaf zich de echtgenoote van G. van Beveren, te Koog-aan-de-Zaan. met haar dochtertje, oud 4 jaar, op het ijs, om met een slede zich een poosje te vermaken, Dit vermaak was, zooals blijken zal, niet van langen duur, daar zij wat al te ver het West- zijderveld ingegaan was, en zich niet vergewist had van de daar zich bevindende wakken. Plotseling zakte zjj met de slede en de kleine in de diepte. Niemand om haar heen Toe vallig wel een jongen, zekere G. Petersen, oud 16 jaar, bevond zich in hare nabijheid en bemerkte het ongeval. Fluks ging hij lang uit liggen, kroop naar het wak en smaakte het genoegen, de kleine te redden. Moeder had al hare krachten ingespannen om uit haar benarde positie te komen, doch dit mocht haar niet gelukken, daar het s geregeld afbrokkelde. De wakkere knaap had inmiddels een paar planken gevonden en op het ijs gelegd tot aan het wrak. Andermaal begaf bij zich hierop en had het geluk, de moeder zoolang boven water te houden, dat er door hun geroep meer hulp kwam opdagen. Na zeer veel inspanning ge lukte het de moeder uit haar benauwden toe stand te verlossen. Haar handen waren geheel ontveld. Uit bet raam gevallen. Een 27-jarige vrouw wilde Zaterdagavond te ongeveer half vijf van uit het raam barer woning op een tweede verdieping aan de Hout markt te Den Haag haar vijfjarig zoontje roepen dat op straat liep. Zjj had de onvoor zichtigheid zich te ver uit het ream te wagen met het gevolg dat zij voorover met het hoofd op de straat viel. Het bleek dat zij ernstig verwond was aan het hoofd, de beide polsen gebroken had en inwendige kneuzingen had bekotfien. Na door een geneesheer van den eerste-hulpdienst voorloopig ter plaatse te zijn verbonden, werd zij per auto naar het Ge meenteziekenhuis overgebracht. Haar toestand is zorgwekkend. Een ontploffing. Zaterdagochtend omstreeks 7Vï uur heeft te Rotterdam, ten huize van den heer C. J. de Haas op de Leuvehaven Wz. no. 125, in welk perceel ook is gevestigd de firma Valkenier en De Haas, loodgieters, een geweldige ont ploffing plaats gehad. Deze is ontstaan in een woonkamer op de eerste verdieping, waar de ketel van een toestel voor waterverwarming verbonden aan een haard, vermoedelijk door een verstopping in een pijp van het toestel, uiteen is geslagen. De kracht van de ontploffing was zoo groot, dat in den zijmuur vau het huis, ter hoogte van de eerste en tweede verdieping, een gat van een meter groot is geslagen. Het zich in do kamer bevindende meubilair is kort en klein en het plafond grootendeels vernield. De straat voor bet huis was met glasscherven bezaaid en de voorgevel van het huis is ten gevolge van de ontploffing 5 centimeter ontzet en zou spoedig op last der bouwpolitie ge schoord worden. De schade is niet alleen op de eerste verdieping, maar ook daatoDder zeer belangrijk. Een begin van brand ontstond, maar werd gebluscht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Levend verbrand. Ongeveer halfnegen Zondagavond is de 58-ja- rige Gepke Toxopeus, reeds 15 jaren dienst bode bij de firma Kraft in de Nieuwe Kerk straat te Groningen, levend verbrand. De vrouw zat in de keuken bij het fornuis aardappels te schillen voor de gezellen, terwijl zij een groote kool vuur in de stoof had. De vrouw dommelde in. Op een gegeven oogenblik be merkte zij, dat zij in lichte laaie stond. De gezellen, die op haar hulpgeschrei kwamen toeloopen, poogden den brand met dekens te blusschen, het had evenwel geen resultaat. Dr. Noosten constateerde den dood. Het lijk is per politiebrancard naar het academisch ziekenhuis vervoerd. Een ontvoering. Een geheimzinnig geval houdt op het oogen blik de gemoederen in New-York bezig. Op klaarlichten dag, toen het verkeer op de 8e Avenue het drukst was, kwam in volle vaart een auto uit de 54ste straat de Avenue inrijden. Uit een der portierraampjes hing een vrouw, die luidkeels om hulp riep. Onmiddellijk snelden politiebeambten toe, die den chauffeur een tteken gaven om te stoppen, maar in stede van aan dit bevel te gehoorzamen, vermeerdeide de chauffeur de vaart vbd zijn auto en iu een razend tempo, handig door de drukte op straat heenstnrend, reed bij door, gevolgd door politie beambten, weldra door bereden agenten ver sterkt en eeu talrijke menigte nieuwsgierigen. Bij de 59e straat wilde een agent, door het rumoer opmerkzaam gemaakt, nog een poging doen om de auto tot staan te brengen, maar hij werd ter zijde geworpen en ontkwam ter nauwernood aan het gevaar van overreden te worden. De auto reed door in de richting van het Central Park, thans nog alleen ver volgd door een half dozijn bereden agenten, die, toen ze bemerkten dat ze den wagen niet konden inhalen, op den chauffear begonnen te vuren. Zonder succes echter de auto was weldra uit het gezicht verdwenen. Blijkbaar werd in de auto hevig geworsteld, men zag n.l. dat de vrouw vaD het raampje werd weggetrokken, baar kreten stierven weg. Da politie zocht tot dusver tevergeefs naar de auto, die spoorloos verdwenen schijnt en heeft dus nog geen oplossing van het mysterie gevonden. Moord in een restaurant. Te Petersburg heeft Zaterdag in een bekend restaurant een officier van de keizerlijke garde, Kolsagof, zich schuldig gemaakt aan een drievoudigen moord. De luitenant had met vrienden daar den nacht doorgebracht aan een souper, dat werd opgeluisterd door een orkest van Tziganen. Tegen vier uur in den morgen volgde de luitenant, die door den wijn zeer opgewonden was, een van de Tziganeomeisjes naar haar kleedkamer. Op het hulpgeroep van het meisje kwam haar vader toesnellen, die den officier uit het kameitje trachtte te verwpderen. Kolsakof nam zijn revolver en schoot hem neer. Daarna wonde hij het meisje in den schouder. Een van de leden van het orkest, die deD officier wilde ontwapen, werd door een kogel in den maag getroffen en stierf dade lijk daarop in het hospitaal, waarheen men hem had vervoerd. De wond aan het meisje toegebracht, is niet van ernstigen aard, maar men vreest voor haar verstand. De New-Yorksche politie heeft een mooien slag geslagen. Het is haar n. 1. gelukt eeu beruchte bende autodieven te arresteeren, die Daar men zegt, reeds voor een bedrag van een millioen doll, aan auto's hebben buit gemaakt, Wekenla- g zjjn een groot aantal detectives aan het werk geweest om de dieven te ontdekken, tot zij eindelijk een spoor vonden. Dat volgden zij en zoo slaagden zij erin de gevaarlijke bandieten onschadelijk te maken. Gevaarlijk volkje. Uit Kalkutta wordt bericht, dat de anarchist Nirmol Kanto Roy, die eenigen tijd geleden een inspecteur van politie heeft gedood, eeu merkwaardig getuigenis heeft afgelegd. Hij bekende n.l. te behooren tot een vereenigiog van anarchisten, die zich bezig hielden met de vervaardiging van bommen en het plegen van aanslagen. Hij gaf de namen en adressen op van 40 leden dezer gevaarljjke vereenigiDg, wier hoofdzetel te Dakka en te Kalcutta ge vestigd zijn. Verschillende door den anarchist als samenzweerders genoemde personen zjjn reeds in hechtenis genomen. Professor Robinson verinoord. Ter aanvulling van een vroeger bericht nog dit, dat d.d. 24 December uit Ambon aan de Locomotief werd geseind Professor Robinson is door Boetonneezen vermoord. Robinson vertoefde hier met de opdracht der Canadeesche regeering tot het maken van een uitgebreide studie van de Ambonsche flora, in verband met de onder zoekingen van Rumphius. Zonder gezelschap maakte Robinson een tocht van eenige dagen over Leitimor. Op eeu eenzame plaats, tus- schen Latuhalat en Salale, werd hij door zes Boetonneezen aangevallen en geslacht. Door de ijverige onderzoekingen van den politie- opziener Brak zijn vijf moordenaars gevat en gevankelijk naar Ambon overgebracht. De aanleiding tot den moord is waarschijnlijk roofzucht. De moordenaars beschuldigen el kaar. Veel bebloede voorwerpen zijn gevon den en een bloedspoor tot aan de zee is ont dekt. De moordenaars beweren het ljjk in zee geworpen te hebben. De gebeurtenis wekt hier groote deelneming en verslagenheid. De nasporingen worden voortgezet. Russische toestanden. Mishandeling van gevangenen om hun be kentenissen te ontlokken, of omdat een poli tiedienaar daarin genoegen schept, is in Rus land, zooals ieder weet, juist niet iets onge hoords. Soms wordt het evenwel te erg en dan roept de rechter een gebiedend „halt", maar niet al te hard, natuurljjk, anders zou de ijver der politie kunnen verslappen. Zoo is de commissaris van politie Aloyeff door het hooggerechtshof van Bakoe veroordeeld tot vier dagen gevangenisstraf wegens het martelen van gevangenen met het doel, aan dezen „be kentenissen" te ontlokken1 Vier dagen ljjkt wat weinig, maar wjj zjjn dan ook in Rusland. In dit verband mogen wij, eerlijkheidshalve, niet verzuimen, melding te maken van het feit, dat het Russische depar tement een crimineele vervolging heeft inge steld tegen den politieagent Petroeskenko, van het district Toenkinsk, in het gouvernement Irkoetsk (Siberië) die is aangeklaagd wegens het mishandelen van ongeveer 30 personen, mannen en vrouweD, binnen zes weken tijds, door hen te slaan met een zweep. De aan klacht is er. De vervolging is er. Maar de geschiedenis zwijgt van een vonnis. Spoorwegongelukken. De mailtrein uit Parijs naar Calais is Zater dagochtend op korten afstand van Calais in botsing gekomen met een rangeerende locomo tief. Door den schok derailleerden de voorste wagens, maar geen der passagiers bekwam ernstig letsel. De conducteur vau den trein werd echter gedood. Een Engelschman, die bjj het ongeluk tegen woordig was, zegt dat het hem is opgevallen- dat niemand in den trein de leiding had. Nie mand wist wat er gedaan moest worden, en door hft personeel werd geen hand uitgestoken om de passagiers, die zich in zeer benarde po sitie bevondeo, te helpen. Met de grootste moeite gelukte het eenige reizigers, ze te be vrijden. De oorzaak van de botsing is het weigeren van een signaal tusschen de stations Marquise en Rinxent tengevolge vau de vorst. Eeu ander ocgeluk had plaats op de ljjn BeauvaisGisors. Tengevolge van de glad heid der rails geraakte een aantal wagens van een goederentrein dicht bij Rainvilliers van de locomotief los, en met een groote vaart, die zij kregen door de sterke helling van den weg, botsten zij op een personentrein. De locomotief en vjjf wagons werden ver nield, De machinist, de stoker en een reiziger werden ernstig gewond. De conducteur en een reiziger werden gedood. Over een lengte van 100 meter werd de spoorbaan ernstig bescha digd, zoodat wel eenige dagen zullen verloo- pen voordat zij weer gebruikt kan worden. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 24 Jan. JacobuB Cornelis Leunis, oud 31 j.. jm. en Wilhel- mina Anna Michielsen, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Jan. Jan Dees, oud 23 j., jm en Jannetje de Quelerij, oud 24 j., jd. Guillaam Johannes Broekhoven, oud 19j.,jm.en Cor nelia Elisabeth de Ruijter, oud 19 j., jd. Gabriel Alphonse Lauret, oud 23 j., jm. en Irma Dierickx, oud 23 j., jd. Geboorten. 18 Jan. Hermanus Marinus, z. van Jan van Hoeve en Johanna de Regt. Janna Me- chelina, d. van Pieter Marinus Oostdijk en Suzan- na Scheele. 19 Jan Adriana Pieternella, d. van Leendert Jacobus van Driel en Suzanna Geertruida van Wjjck. Reinier Jan, z. van Jan Pieter Scheele en Pieternella Dieleman. 20 Jan. Apollonia Fran- cina, d. van Arthur Alfred Emile Marie de Kete- laere en Levina Sara Reigel. 21 Jan. Johanna Ja- coba, d. van Hendrik Schenkius en Dirkje Jacoba Johonna Grem. 22 Jan. Petrus Florent Victor, z. van Arie Henricus van Maele en Maria van Damme. 28 Jan. Hendrika Cornelia, d. van Pieter Griep en Johanna Stouthamer. Overlijden. 21 Jan. Apollonia Francina DeKe- telaere, oud 1 d, d. van Arthur Alfred Emile Marie en Levina Sara Reigel. AXEL. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Jan. Cor nelia Johannes Reminsen, oud 23 j jm. en Pieter nella Maria Jansen, oud 21 jjd. Willem Reinier de Bruijn, oud 27 j., jm. en Leentje Meijer, oud 24 jjd- Geboorten. 4 Jan. Anna Cornelia, d. van Maarten van den Ouden en Christina Smies. 12 Jan. Hu- bert Camille Joseph, z. van Benignus Leonardus IJsebaert en Maria Ludovica de Smet. 16 Jan. Jan z. van Lodewijk Frans Kaijser en Pieternella Maria Ringelberg. Overlijden. 5 Jan. Maria Magdalena Verberk- moes, oud 29 j., d. van,Levinus en van KrinaMaria Faas. HOEK. Huwelijks-aangiften. IB Jan. Mattheus Smallegange, oud 23 j., jm. en Ebrina Jacomina Roose, oud 21 j., jd. Geboorten. 2 Jan. Wilhelmina, d. van Thomas Meertens en Maria Vinke. 15 Jan. Geertruij Jan na. d van Petrus van Hoeve en Santina den Hamer. Overlijden 6 Jan Catharina Dekker, oud 55j., echtg. van Gerard Tollenaar. 11 11 11 11 11 De Gec. Kolenvereen. DE VOOR ZORG van Driewegen en 't VOOR UITZICHT van De Knol, zullen Zaterdag 31 Januari, te half zes ure, bij den heer M. J. ADRIAANSEN te Ter Neuzen, trachten aan te besteden, het uitlossen van een schip steenkolen, groot 335 ton. HET BESTUUR.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1914 | | pagina 3