J. DE SMIDT-POTHOVEN en J. J. C. VAN SPRANG, HumumsLAa K Kloosterbalsem GELDBEURZEN BUITENLAND. Nederlandsch Tooneel van uent. Groote Schouwburg te Gent. Variété's Cirk. Gent-Palace. Hoogwatergetij te Ter Heuzen. Advertentiën. zullen de zaken van wegens huwelijk gesloten zijn. :"mk: Klooster Sancta Paulo. M. DE JONGE. - TER NEU1EN. In verschillende gedeelten van Ei veel sneeuw gevallen en is het plotsel winter geworden. liran<l te New York In het oosten van New York heelt Woens dag in een huurkazerne een biand gewoed, die een zeer Doodlottig verloop heelt gehad. De brand begon in bet benedenhuis, maar sloeg weldra over naar de hoogere verdiepingen, zoodat de ongeveer honderd bewoners van het huis zich den weg langs de trappen algesneden zagen en voor hun redding gebruik moest worden gemaakt van de ten cerienmale onvol doende brandladders. Acht menscben (vijl mannen en drie vrouwen) vonden den dood in de vlammen en twintig anderen werden zwaar gewond. Muiterij op een visclisloep. Wij lezen in Je „Surinamer" van 11 Nov.: „Zondagavond liet de «Lucania« liet anker vallen op een afstand van ongeveer 10 uur ten Oosten van het Lichtschip. Nadat de zeilen gestreken waren, werd aan den 27-jarigen matroos-visscher Laurence Maxwell door een ouderen matroos opgedragen om het ankerlicht op te hangen. Maxwell had hiertoe geen trek en voldeed niet aan dit bevel. De kapitein, K. Whitefield, die erbij te pas kwanondersteunde het bevel van den ouderen n utroos en nam Maxwell duchtig onder handen. Het gevolg was dat zij elkaar te lijf gingen. De beide vechtenden, de kapitein en Maxwell, vielen door het slingeren van den schoener overboord. Maxwell die zwemmen kon, redde zich aan den anker ketting, doch de kapitein die niet zwemmen kon verdween in de diepte. De sloep werd aanstonds gestreken, reddingsboeien en touwen uitgeworpen, maar niets mocht baten. Slechts de hoed van den kapitein werd opgevischt. I Men bleef dien nacht aldaar liggen en wendde verdere pogingen aan doch alles was vruch teloos. Eerst Mas .rdagmiddag arriveerde de schoener alhier. De equipage bestond uit 1 kapitein tevens stuurman, 1 kok en 8 matrozen, die allen ook visschers genoemd worden. De kapitein was evenals Maxwell afkomstig van Saba. Over het algemeen stond de kapitein bekend als zeer streng. De bandieten van Kentucky. Reeds sedert geruimen tipl is een bandie tenbende, de schrik van een groot gedeelte van Kentucky (Amerika). Met welk een vermetelheid de leden der bende optreden blijkt uit het volgende bericht uit Lexington «Happy John Hendrickson", het hoofd der bende en eenige zijner kornuiten, traden Za terdag in het kleine stadje Four Mile een restaurant binnen. Aanvankelijk hielden zij zich kalm, doch ten slotte geraakten zij over een of andere kleinigheid in twist met den waard. Bliksemsnel werden de revolveis voor den dag gehaald en een halve minuut latei- lag de waard ontzield ter aarde, terwijl een kellner en een drietal andere personen ernstig gewond werden. Hierop snelde de bende uit de stad, achtervolgd door een aantal militairen en burgers. Laatstgenoemden slaagden er echter niet in de bandieten te achterhalen. De burgers van Four Mile hebber, echter gezworen de bende tot den laatsten man uit te roeien. De bandieten zullen den vertoorn den burgers echter wel de handen vol geven. Gewel^jge brand. Maandagmiddag brak te Montreal, eep stad van ongeveer 270.000 inwoners in Canada, brand uit. De brandweer st#nd machteloos tenguvolge van het gebrek aan water en men moest zich eerst naar de St. Laurensrivier begeven voor men een geringen watervoorraad had. Verscheidene families zijn dakloos. De schade wordt op een millioen dollar geschat. Het gebrek aan water is te wijten aan het springt.o van een pijp der gemeentelijke wa- terleidi' g, waardoor geheel Montreal reeds Zaterdag zonder water was. Een deputatie van assuradeurs begaf zich nog denzelfden dag naa.r den burgemeester met het verzoek de pijp zoo spoedig mogelijk te doen her stellen, Jaar men anders bij een eventueelen brand geheel machteloos zou staan. De bur gemeester verklaarde echter, dat het minstens drie dagen duren zou, voordat men weerover een kleinen watervoorraad beschikken zou. De Temps doet een beroep op de Fran- schen en de Engelsche regeering en met name op de ministers van financien Caillaux en Lloyd George, om door het sluiten van de geldmarkt voor Turksche leeningen het gevaar van een derden Balkanoorlog nog bijtijds te bezweren. 1 urkije zegt het blad verbergt geens zins zijn plannen om Griekenland in April den oorlog te verklaren, teneinde de eilanden Mitylene en Chios, door de mogendheden aan Griekenland toegewezen, te herwinnen. Italië steunt die plannen door de teruggave van de eilanden, die het tijdens den Tripolitaanschen oorlog heeft bezet, uit te stellen. Op die wijze beletten Italië en het Drievoudig Ver bond de mogendheden het Balkanvraagstuk voorgoed te regelen. Zij verschaffen Turkije den tijd zijn vloot en zijn leger te versterken. De bedoelingen der Franschen en der En gelsche regeering mogen hoogst lofwaardig zijn, maar beide regeeringen maken een eenigszins belachelijk figuur, nu de Fransche bankiers Turkije geld leenen om oorlogssche pen te bouwen en Engelsche scheepsbouwers daartoe hun goede diensten verleenen. De corresjrondent van de Daily Mail te Konstantinopel is al even pessimistisch ge stemd als het Parijsebe blad. Hij zegt dat de aankoop door Turkije van het Braziliaau- sche slagschip Rio de Janeiro het evenwicht in de Middellandsche Zee verplaatst en schrijft Turkije het plan toe om niet alleen de Engel sche eilanden, maar ook Saloniki te heroveren^ F H A N K R Ij K. Kleingeestig gedoe. Op het radicale partijcongres te Pau werd in een onbewaakt oogenblik een motie aan genomen, waarin het Fransche volk gewaar schuwd werd voor Poincaré's stijgende popu lariteit. De volgende dag werd weliswaar deze onhandige zet ongedaan gemaakt, maar men had zich leelijk in de kaart laten kijken. Nu de radicalen de macht in handen hebben, wenschen zij blijkbaar hun kleingeestig spel tegen den president der republiek te hervatten. De heer Poincaré had reeds, onder het bewind van het kabinet-Barthou, besloten den 18en Januari een officieel bezoek te brengen aan eenige steden in de provincie, voor welke reis hij met den minister van binnenlandsche zaken Klotz de noodige regelingen had ge troffen. Dezer dagen nu verzocht president Poincaré den minister-president Doumergue een minister aan te wijzen, om hem te ver gezellen. De premier heeft den heer Poincaré laten weten, dat de ministers op het oogen blik te veel door ernstige zaken in beslag worden genomen oru zich uit de hoofdstad te kunnen verwijderen. Bovendien, aldus gaf hij te kennen, was het aan den vooravond van de verkiezingen gewenscht, zich te onthouden van elke politieke manifestatie. Dientengevolge heeft Poincaré van zijn reis afgezien. Deze onvriendelijke daad moet den president pijnlijk getroffen hebben. Van radicale zijde voegt men er ter verde diging aan toe, dat Poincaré zich niet heeft te bewegen in het land, tenzij alleen. Te Pau hebben we het doodvonnis uitgesproken, zeggen de radikalen, over elk persoonlijk optreden, waardoor aan het gezag van het parlement af breuk kan worden gedaan. Had de regeering dus nu een minister aangewezen, dan had zij ve raad gepleegd tegenover het congresbeslnit. In politieke kringen ziet men in dit inci dent slechts een begin van een stillen strijd tegen Poincaré. DUITSCHLAI8D. Nu de Duitsche militaire attaché, overste von Winterfeld, vrijwel geheel hersteld is van de gevolgen van het automobiel-ongeluk te Grisolles tijdens de najaarsmanoeuvres, heeft keizer Wilhelm met ruime hand decoraties en geschenken uitgereikt aan de personen, die zich bij diens verpleging verdienstelijk hebben gemaakt. De toenmalige minister van oorlog, de heer Etienne, ontving door be middeling van den Duitschen ambassadeur een portret van den keizer. De civiele en militaire artsen, die hun zorgen wijdden aan den zwaargewonden officier, kregen hooge onderscheidingen. Tenslotte deed de keizer aan den burge meester van Grisolles zes duizend francs toe komen, voor de armen van zijn gemeente. Een vorstelijke silt. Het «Berliner Tageblatt« meldt, dat een inwoner van de stad Berlijn aan de gemeente een kapitaal schonk van'vijf millioen Mark, om daarvan een boschschool' op te richten en te onderhouden voor gezonde jongens, d w.z. die niet met ernstige kwalen belast zijn. Het onderwijs aan die school moet voornamelijk bestaan uit moderne talen en natuurweten schappen. Het doel van den gever is, dit onderwijs en het geheele leven der jongens zooveel mogelijk in de open lucht te doen plaats hebben. Zij moeten eenvoudig worden gevoed en vrij blyven van alcohol, catfeïne en andere soortgelijke vergiften. Zij moeten voorts onder leiding der onderwijzers groote voetreizen maken, om zoo hun vaderland te leeren kennen. De stad Berlijn heeft het geschenk onder de gestelde voorwaarden aanvaard en zal aan den gemeenteraad desbetreffende voorstellen doenzoodra die zijn aangenomen zal de koninklijke bewilliging op het aanvaarden van het geschenk worden gevraagd. Sneeuwstormen in 't buitenland. Aan de kust van de Oostzee zjjn in de laatste dagen van het atgeloopen jaar door heiige slormen groote verwoestingen aange richt. Het water stond op velschillende plaat sen bijna zoo boog als tijdens den onlieilspel- genden stormvloed van het jaar 1872. Te Greifswald moest de electriciteitscentrale en de waterleiding stop worden gezet, zoodat ook aan de spoorwegwerkplaatsen niet meer gewerkt kon worden. Te Stralsund bereikte het water een onge kende hoogte. Het spoorwegverkeer tusschen die stad en Rostock moest gestrakt worden, doordat de dijk bij Prerow gebroken was. Te Binz en te Sellin zijn de pieren sterk beschadigd, alleen de bruggenhoofden zijn blijven staan en tevens zijn in beide plaatsen de badinrichtingen vernield. Op alle locaal- sporen in Voor-Pom meren is de dienst gestaakt en de treinen kwamen met buitengewone vertragingen aan. Op verschillende plaatsen bleven treinen in de sneeuw steken. In Mecklenburg was het spoorwegverkeer tengevolge van de sneeuwstormen totaal in de war. De strandpromenade te Warnerrfynde is middendoor gebroken, de badinrichtingen zijn ernstig beschadigd, de aanlegsteigers grooten- deels weggeslagen. De bevolking in de dorpen aan het Kurische Half en de Kurische Nehrung verkeert in groo- ten nood. De visschers hebben in den storm hun vischtuig verloren, de boeren hebben geen voeder meer voor hun vee, daar het hooi weg gespoeld is en bovendien hebben huizen en stallingen veel geleden. Berlijn stond Woensdag in het teeken van de sneeuw. Het verkeer met omnibussen stond totaal stil en de electrische tranis reden öt buitengewoon langzaam öfinhet geheel niet. Een leger van sneenwopruimers trachtte zooveel mogelijk de rails vrij te houden en de paden te effenen, het resultaat was echter in geenen deele evenredig aan den verrichten arbeid. In den «Berl. Lokal-Anzeiger« wordt uitge rekend, hoeveel sneeuw er Woensdagmiddag te 12 uur ongeveer in de stad lag. De sneeuw bereikte gemiddeld een hoogte van 33 c.M., de sneeuwmassa bedroeg derhalve op de ongeveer 65 K.M2., die Berlijn meet, de kleinigheid van millioen K.M3. Ook in de andere streken van Duitschland zag het er op Oudejaarsdag zeer treurig uit. Het verkeer oj) de lijn BerlijnKassei Frankfort was o. a. gedeeltelijk gestremd en men werkte met alle macht om den weg weder vrij te krijgen. Op de lijn Halle Ilettstedt was eveneens de dienst gestaakt. Bestuur: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 4 Jaouari 1014, om 274 ure, dag- voorstelling aan vermindere prijzen laatste opvoering van „De Lustige Boer", zangspel in 3 bedrijven, muziek van Leo Fall. DirecteurJ DE RIJCKE. Zondag 4 Januari a. s., te 2'/4 ure dag- vrorstelling aan vermindere prijzen met Agelm in de rol van Georges Brown opvoering van „La Daiue lauehe", comische opéra in drie bedrijven, woorden van Etigène Scribe, muziek van Boieldieu. Nieuwjaar-week. Beste aantrekkelijkheden. Zondag 4 Januari 1914, om 3 ure dagver- tooning aan verminderde prijzen. Optreden van The Spalding Duo, comedy act.De 2 Coriu en hart, nabootsers The Jeunings Bray, comedianten M. Leclerq, komiek M. Galio, zanger; The Heros, joDgleurs De 4 Lancahire Goels, evenwichtoefeniDgen Clown Boby, zang en dansVrinus, en zijne katten De man DAGEN. Foorm. Nam. Zaterdag 3 Jan. 5.55 6.16 Zondag 4 6.39 7.3 Maandag 5 7.30 7.58 Dinsdag 6 8.30 9.2 Woensdag 7 9.36 10.12 Donderdag 8 10.44 11.16 Vrjidag 9 11.43 Ondergeteekende maakt bekend, dat hij zijn zaak heeft overgedaan aan den heer E. D. SCHELLE. en beveelt zijn opvolger minzaam aan. Dankende voor het zoo ruimschoots genoten vertrouwen J. DE SMIDT. De Burgemeester van Hoek eo zijne echtgenoote betuigen hunnen vrien delijker! dank voor de vele blijken van belangstelling, op 1 Januari ondervonden, en bieden wederkeerig hunne gelukwenschen aan. Mij refereerende aan bovenstaande advertentie, heb ik de eer het geachte publiek van Ter Neuzen en omstreken te berichten, dat door mij de zaak van den heer .1. DE SMIDT, Stoom-en Electrische bakkerij is overgenomen. Hopende door een prompte en nette bedie ning mij het vertrouwen, dat mijn voorganger zoo ruimschoots heeft genoten waardig te maken. Beleefd aanbevelend voor het leveren van diners, koude en warme schotels. E. D. SCIIEELE, STOOM- EN ELECTR. BAKKERIJ. A. s. Dinsdag 6 Januari T)e Heer M. van Lankveld, Peelstraat 79a, le Boekei N.Bverklaart one: Eenige jaren geleden werd ik aange tast door een lievige huidziekte, welke m korten tijd mijn polsen en handen met kleine pukkeltjes en hultjes be dekte. Met den dag werd het erger en ten slotte waren mijn beide onder armen en handen geheel met zweertjes en bloedende kloven bedekt, terwijl d-1 hird begon af te schilferen. On uitstaanbaar was het jeuken en de pijn. Helpen deed mij niets, wat ik ook probeerde, en ik vreesde reeds mijn handen te moeten verliezen. Ge lukkig wendde ik toen den Klooster- balsem aan en deze hielp mij direct. Langzaam maar zeker begon de ge nezing, de jeuk en de pijn verdwenen, en nadat ik 2 potjes Kloosterbalsem gebruikt had, waren mijn handen ge heel en al genezen. De is een heilzaam geneesmiddel tegen huidaandoeningen, zweren, oude en nieuwe wonden, brand en snij wonden, spierverrekkingen spit in den rug, alle rheumatisehe aandoeningen en aambeien. Prijs per pot f 0.35, 1 0.75, f 1,20 en f2,50. Eiscbt ROODEN BAND met haudteekening van deo Generaal- Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Ver krijgbaar bij alle drngisteD, apothekers en te Ter Neuzen bij A. VAN OVER- BEEKELeunis Axel, J. II. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz.Hulst, F. L. VERW1LGHEN— v. d. Hooft Zaamslag, D. RIEMENS- Janssen. in leer en linnen. o o 11 11 11 11 11 11 Portret van don Heer M. v. Lankve-ld.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1914 | | pagina 3