VAN DALEN, Mr. P. Dieleman. UIT ONZE OMGEVING. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. maritieme vereeniging naar het ons voorkomt wel worden gehoord. Dat het geven van vergunningen voor het maken van losplaatsen blijkbaar niet geheel meer is uitgesloten dunkt ons een groot succes voor de betrokken handelaren. In de op Donderdag a. s., dee voormid- dag8 te 10 ure te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Notulen. Ingekomen stukken. Vaststelling voorwaaiden voor uitgifte van grond in erfpacht. Voorstel van de heeren Moggré e. a., tot wjjziging van de vastgestelde verordening op de leges ter secretarie. - Gisteren had alhier de verkiezing plaats van twee notabelen der Ned. Herv. kerk, wegens periodieke aftreding. Uitgebracht waren 70 stemmen. Herbozen werden de heeren J Vinke met 67 en Adr. H. üonze met 59 st. Gisteren werd alhier door de Zeeuwsch- Vlaamsche tram wegmaatschappij aanbesteed het maken van de aarden banen van de kuustwerkene en het leggen van spoor en wissels met alls bijkomende werken van de lijn IJzendijk Sas van GentDrie Schouwen Belgische grent richting Moerbeke, in 2 perceelen is het laags, ingeschreven voor perceel 1 door de Neder- landsche beton- en ijzerbouwmaatschappij te Amsterdam voor f 162.995 en voor perceel 2 door Kloprogge en Co. te Gent voor f 109.700. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de o. 1. school te Axel zijn geplaats de dames E. A. Lansen te Nisse; M de Jongh te Vlissiogen en T. G. H. van Elsacker te Westkapelle. Bjj de administratie der directe-belastin- gen zijn verplaatst de commiezeu II. F. Erichsen van Baarle-Nassau naar Zuiddorpe, U. Ram- meloo van Hulst naar Ter Neuzen, P. J. de Waal van Esbeek naar Ter Neuzen, J. C. de Koning van Sas van Gent naar Goirle, R Smid van Geertruidenberg naar Sas van Gent, Th. Dubois van Koewacht naar Biervliet, P. C. Pieterse vao Bei gen op Zoom naar Koewacht, A. de Schipper van Oostburg naar Aardenburg, J. Dalmeijer van Aardenburg naar Oostburg. De rijksklerk A. C. Knonpers te Amsterdam is aangewezen voor de tijdelijke waarneming van het kantoor te Aardenburg. Blijkens opgave in de St. Crt. kwamen in de week van 3 tot en met 9 Dec. ter kennis van den centralen gezondheidsraad 2 gevallen van diphteritis te Kruinigen en van roodvonk 4 gevallen te Goes eu 1 geval te Hontenisse, Ossenisse, Vlissingen en Wolphaartsdijk. Te Aardenburg bestelde op Sint-Nico- laasdag een 13-jarig meisje een aantal cadeautjes tot een gezamenlijk bedrag van omstreeks vijftig gulden en liet deze des avonds thuis bezorgen, zonder dat haar ouders van de be stelling wisten. Daar deze in de verbeelding waren, dat dit allemaal presentjes waren, werd alles op de tafel gerangschikt; zelfs moesten de buren komen kijken. De vraag deed zich echter voor, wie a' dat schoons gegeven had en nu kwam het hooge woord er uit: de 13-jarige had alles zelf ge kocht, maar dat het ook betaald moest worden, daaraan had zij niet gedacht. langer boe onhandelbaarder werd, zag Mrs. O'Kelly er voor ditmaal van af, nog langer te onderbandelen en vertrok met een onbe schrijfelijk genoegen bet ontvouwen barer plannen aan Marcella tegemoet ziende, die nog geen flauw denkbeeld had van de groote verandering welke voor baar was weggelegd. Toen Marcella van de markt terugkwam vond zij baren vader in wolken tabaksrook gebuid en stralende van genoegen. H(j vertelde haar omzichtig zijo nieuwtje, half en half be vreesd, dat zjj bet huis uit zou loopen, voor hij klaar was en zich zonder eenig voorwaarde te maken aan bare rijke bloed verwanten zou overgeven. Ik heb een klein verhaaltje bedacht, om den tjjd te passeeren, en als het ooit uitkomt, dan behoeven wij niet meer te werken dus gij behoeft geen blikken naar bet weefgetouw te werpen en gij behoeft ook niet bang meer te zijn om te trouwen want als ge trouwt, dan zal het een hertog zjjo, die nw man wordt. Eu misschien zei de koningin zelf ons wel aan haar tafel noodigenwie weet „Vader?" zeide Marcella verwijtend, den kende, dat hij baar voor den gek hield. „En welken titel zal ik aannemen, als men er mij een aanbiedt Mylord Grace klinkt goed dunkt mij. Zoo noemen zij immers de herto gen, macbree „Ik ben er zeker van, dat gij niet om eenen Daar haar ouders op die manier een Sf. Nicolaasdag hadden, dien zij lang zullen ont houden, laat zich gereedelijk begrijpen. N. v. d. D. In da Maandag te IJzeüdijke gehouden openbare raadsvergadering waarbij de heer F. J. Calou afwezig was, waren verschillende benoemingen aan de orde. Uit 3 sollicitanten vooi grafdelver op de- Roomscbe begraafplaats weid gekozen de heer P. J. Lutaert. Tot gemeenteopzicbtar werd benoemd de heer A. Mooldijk te Hoofdplaat met 5 stem men tegen 1 op den heer A. "J. van Baal te Oostburg. De derde benoeming gold die van den heer V. Groosman tot machinist der elec- trische centrale. Hiervoor waren 15 sollicitanten. Het salaris van den machinist werd volgens aanbod bepaald op 400. Het subsidie van het muziekgezelschap «Geduld Overwint* werd van 100 op/125 gebracht. Besloten werd nog tot verkoop van school I in Januari 1914. De Hooge Raad vernietigde het arrest van het Gerechtshof te 's-Gravenhage. waarbij D. H., hoofdagent van de «Tijdgeest* te Ter Neuzen, tot vijf gulden boete ol vijf dagen hechtenis werd veroordeeld wegens in strijd met de loterjjwet afleveren van vijf premiecou pons van de «Tijdgeest* en verwees deze zaak naar het Gerechtshof te Amsterdam omdat het onderzoek niet volledig was geweest. Naar het Gerechtshof te Amsterdam werd ook op soortgelijken grond verwezen de zaak tegen S. M., goddienstleeraar te Middelburg, en hoofdagent van het »Witte Kruis*, door het Gerechtshof te 's-Gravenhage veroordeeld tot vijf gulden boete of vijf dagen hechtenis wegens overtreding der Loterijwet. Stroopersgeschiedenis. Gelijk bekend, schrijft men aan de Arnh. Ct., is in de Veluwe een zeer wildrjjk deel van Nederland en de bosschen nabjj Woifheze schijnen een Eldorado voor stroopers. Menig haasje en nog meer konijntjes zijo dan ook door deze manneD, door middel van een lichtbak bemachtigd Zoo nu en dan hebben er botsingen tusschen deze jachtovertreders en de jachtop zieners plaats Ook in de loop der vorige week heeft weder zulk een onaangename ontmoeting plaats gehad met 3 stroopers uit Bennekom, die door een zestal beambten werden overvallen die een bljjkbaar zeer gevaarlijken politiehond bij zich hadden, die een der stroopers in een zeker lichaamsdeel heeft gebeten. Tegen deze, die niet ontvluchten ken werd pioces-verbaal opgemaakt. De andere twee waren ontvlucht. Het sluchtoffer van den hond liet het er evewel niet bij zitten en heeft tegen de jacht opzieners een klacht ingediend omdat zij een gevaarlijken hond cngemuilkorfd op de stoopers hadden aangehitst met het voor deu eene noodlottige gevolg. mijnongeluk. In een mijn te Bochum is een mijnwerker dertig uren lang oader de puinhoopen begraven gebleven. Door instorting van een der steigers waar twee werklieden bedolven. De een kon zich spoedig uit zijo benarde positie redden, de ander moest echter onder een afdak vluchten, door instoitende kolemassa's geheel bedekt werd. De reddingsbrigade slaagde er ten slotte in zich met den man in verbinding te stellen, en hem uit zij schuilplaats te verlossen de mijn werker had geen enkele noemenswaardige verwonding bekomen. Auto-ongeval. Op den weg van Compiègne naar Soissons is Zondagavond een afgrijselijk ongeluk gebeurd. De molenaar Van Doom van Soissons, die met vrouw, zwager, drie kinderen en een dienstmeisje van een familie bezoek per auto naar huis terugkeerde, wilde uitwijken voor een voorbijganger door een of ander redeD echter sloeg de wagen om en Van Doorn, zij echt- genoote en een der kinderen werden uit het rijtuug geslingerd en bleven op de plaats dood. De anderen ernstig gewond. titel zoudt geven, als gjj er een hadt vader lief." „Zou ik niet, Miss zeide Grace inwending iachend van plezier, omdat zjj zoo geheel en al onkandig was van bet grootste geluk dat haar te wachten stond. „Maar laat ik a eerst mijne geschiedenis eens vertellen, kind." „Doe dat vadertje, dan zet ik intasschen thee voor u," zeide Marcella, die bl(jde was dat bjj zoo goed gehumeurd was en de kopjes van grof aardewerk al voor den dag haalde." (Wordt vervolgd.) Te Sint Gilles heeft een man zijn dochter tje van twee en een half jaar gewurgd omdat het schreide, toen het uit een te koud bad werd genomen. Hier moet worden bijgevoegd dat de onmensch zijn drie kinderen gewoon was te mishandelen. Nog geen licht Mejuffrouw Nieuweoburg uit het café «Meer- zicht* te Nieuwendam is, naar het «Hbl.c mededeelt, Zaterdag ontboden bij den rechter commissaris te Amsterdam, mr. J. van Bins- bergen. Om halftien was mej. Nieuwenburg reeds aan het Instructiegebouw aan de Leidsche- kade. Daar werden haar allereerst de kleertjes getoond van het vermoorde knaapje Hendrik Klerk. Juffrouw Nieuwenburg herkende ter stond het bloasje, het broekje en de schoentjes. Alleen het mutsje herkende zij niet, de knaap droeg een petje, toen zij hem in Nieuwendam han gezien. Daarna kwam het broertje van het vermoorde knaapje bij wien de juffrouw terstond dezelfde gelaatstrekken zag als bij Hendrik. Met den kleinen jongen en den rechter commissaris ging zij toen naar het Wilhelmina-Gasthuis om daar te worden geconfronteerd met een patiënt van de zenuwlijders afdeeiing. Deze persoon, die een scheefgetrokken mond en vreemde oogen had, leek echter niet het minst op den persoon, die in Café Meerzicht een bootje was komen huren. Teruggekomen in het Instructie-gebonw werd juffrouw N geconfronteerd met Frans Dijkman die sinds 15 October in preventieve hechtenis wordt gehouden. Ook Dijkman was volgens de verklaring van de juflrouw niet de moor denaar. Nog werd juffrouw N. met een derden persoon geconfronteerd, die evenmin door haar werd herkend. Schip vergaan. In den Eemsmend ligt een schip met de kiel naar boven. Het is vermoedelijk de «Narwik* uit Lubeck, dib van Amsterdam op Narwik in Noorwegen vaart. De loods, die het schip Zoddag door de Eems bracht, is als lijk opgevischt en een boot, waarop de naam »Narwik« stond en waarin een doode matroos lag, is drjjvend op de rivier gevonden. Hoe het met de overige 30 man van de bemanning is gegaan, is onbekend. Volgens een Lloydbericht is de »Narwik« op de reis van Eemden naar Bremen op de hoogte van Borkum in zwaar stormweer gekenterd en is de geheele bemanning verdronken. Een spelbreker mishandeld. Zaterdagavond werd te Voorthuizen een vergadering gehouden, waarin de gelden, ver kregen uit den verkoop van gronden der thans verdeelde Appelsche Maatschap, aan de ge- lechtigden uitbetaald zouden wordeu. Na veel moeilijkheden overwonnen te hebben, was eindelijk het oogenbiik aangebroken, dat notaris Van Nimwegen, van Barneveld, met een goed gevulde portefeuille ter vergadering verscheen, om hieruit aan ieder gerechtigde zjjn zoo begeerd deel te overhandigen. Op het laatste moment kwam er echtereen kink in den kabel. De heer J. Kamphorst, uit Nijkerk, die voor één deel op de uitdeelingslijst voorkomt, welke lijst destijds ter inzage heeft gelegen, kwam nu eensklaps beweren, dat hij voor twee deelen in aanmerking wenschte te komen, waarmede het bestuur zich natuurlijk niet vereenigen kon. Noodgedwongen, moest nu wel worden besloten de uitdeeling der gelden voorloopig uit te stellen. Thans echter werd de ver gadering zóó rumoerig, dat de notaris het raadzaam oordeelde, K. door een achterdeurtje de zaal te doen ontvluchten. Dcch voor het zoo ver was, werd hij, volgens zijn verklaring, door 6eo drietal heethoofden ernstig mishandeld. Gelukkig voor hem, was de politie weldra ter plaatse, die K. tegen de woede der opgewonden menigte in bescherming Dam. Ware dit niet geechied, dan was het den «spelbreker* on getwijfeld slecht vergaan. Een botsing. Zondagavond heeft in een arbeiderswijk van East-End te Londen een botsing plaats gehad tusschen politie en aanhangers van het vrouwen kiesrecht. De gemeenteraad had dezen n. 1. het gebruik van een zaal in het raadhuis ge weigerd en nu waren 200 mannelijke en vrouweljjke suffragettes voor de woningen van eenige raadsleden bijeengekomen om een be tooging te houden. De politie sommeerde de menigte uiteen te gaan. Desniettegenstaande echter begon een vrouw een rede te houden. Daarop deed politie te paard en te voet een aanval op de menigte, die gillend uiteenstoof. Een aautal vrouwen en kinderen geraakten ooder deD voet, maar niemand werd ernstig gekwetst. Toen de menigte uiteengedreven was, lag de straat bezaait met verscheurde vaandels, hoeden en andere kleedingstukkeD, gebroken stokken, enz. Spoorwegongeluk bij Braunsdorf. In den nacht van Zondag op Maandag is er tegen twaalf uur in de buurt van Braunsdorf (provincie Sakser, regeeringsdistrict Merseburg) een ernstig spoorwegongeluk gebeurd. Toen de laatste trein door de tunnel door de rots van Barras reed, stortte het gewelf gedeeltelijk in. Rotsmassa's bedolven den trein. In de nabijheid van Chemnitz ligt op den ïechteroever van de Zwickauer Mulde de steile rots Harras. Daardoorheen loopt een spoorweg tunnel van 60 M. lengte. Toen Zondagavond de boemeltrein in de richting van Chemnitz daardoorheen reed stortte de tunnel in, waar schijnlijk tengevolge van het zware onweer, dat even tevoren losgebarsten was. De locomo tief en eenige wagens hadden den tunnel reeds weder verlaten, maar de andere wagens werden ooder de neervallende rotsmassa's bedolveD. Tot gisterenmorgen waren 4 dooden voor den dag gehaald. 7 zwaargewonden werden in het ziekenhuis van Chemnitzf, 8 eveneens zwaar gewonden naar het ziekenhuis te Frankenberg gebracht. Velen van de gewonden zijn be wusteloos. 37 pesonen hebben ernstige kwetsuren. Er liggen nog menschen onder de puinhoopen, die men nog aan het opruimen is. De trein werd door twee locomotieven ge trokken. Zondag woedde aldaar een storm met de Kracht van een orkaan. Tegen den avond begon bet te onweeren en hevig te sneeuwen. Men denkt, dat de instorting een gevolg is geweest van het slechte weerZondagavond zijn aldaar in den omtrek ook schokken als van een aardbeving waargenomen. Men vermoedt, dat er nog meer dooden in den wrakhoop liggen. Het verkeer wordt door overstappen onder houden. Een dankbare badgast. Eet le Berlijn thuisbehoorende badgast van Kissingen, die telken jare gedurende eenige weken deze badplaats bezoekt, is thans over leden en heeft aan 7 meisjes, die hem aldaar bedienden, elk 30,000 mk. vermaakt. Aan vijf der erfgenamen is de heugeljjke tijding reeds kunnen medegedeeld worden, terwijl naar het verbljjf der twee anderen, een Oosten- rijksche en een Fran^aise, nog wordt gezocht. Vulkanische uitbarsting. Uit Melbourne wordt gemeld. Een stoomschip, dat van de Nieuwe Hebri- den te Noumea is aangekomen heeft bericht, dat door een reeks vulkanische uitbarstingen op het eiland Ambrym (N. Hebriden), die eenige dagen aanhielden, op 7 Dec. zes nieuwe kraters zijn gevormd en de berg Minnie is ingestort, waardoor de zendingspost in gevaar is. De bewoners zijn gevlucht. Een aantal plaatsen zijn overstroomd door lava. Geen enkele blanke ie om het leven ge komen, het is echter waarschijnlijk, dat vele inboorlingen bjj de ramp het leven hebben verloren. Een Fransch stoomschip heeft 500 personen gered, meest vrouwen en kinderen, die door de jonge en gezonde inboorlingen in den steek waren gelaten. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 12 Dec. Petrus Hippolitus van Cleemputte, oud 36 j jm. en Coralia Augustina van Hecke, oud 31 j., jd Huwelijks-voltrekkingen. 11 Dec. CornelisLevinus Kaan, oud 28 jjm. en Krina Barbera deDoelder, oud 32 j., jd. Geboorten. 7 Dec. Maria Petronelia, d. van Jacobus Willem van Es en Cornelia van der Hoofd. 11 Dec. Antonia Paulina, d. van Pieter erduin en Elisa beth Dooms. Florentinus Alphonsius Bernardus, z. van Emanuel Eranciseus Willems en Maria Smet. Overlijden. 7 Dec. Cornelia Leunis, oud 14 j., d. van Reinier en Tanneke 't Gilde 8 Dec. Aloisius Jacobus de Kort, oud 51 j., echtg. van Barbera van den Brande. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 17 Dec. 3.48 4.11 Donderdag 18 4.33 4.59 Vrijdag 19 5.23 5.52 Zaterdag 20 6.21 6.51 Zondag 21 7.23 7.57 Maandag 22 8.32 9.7 Dinsdag 23 9.41 10.14 TANDARTS, Brouwerijstraat 3 (hoek Havenstraat) TER NEUZEN, is dagelijks te consulteereu van 912 en van 2—4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Advocaat en Procureur te Middelburg is eiken ZATERDAG te AXEL te spreken, bij J. v. d. BON, vroeger L'Ecluse—Mahu. 11 11 11 11 11 11

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1913 | | pagina 3