JACs. DE KOK. Ter Neuzen. Attentie II J. F. DE COOKER-HEIJENS, Wollen-, Gewatteerde- en Moltondekens. STOOTWONDEN. KLOOSTERBALSEM MR. ADRIAANSE. Voor: Dames- en Kinderhoeden, Voor Heeren: is «je: adres: Ter Neuzen. J. L. JUUE.IJ-H0EBÉ. Burgerlijken Stand. Nsderlandsch Tooneel van Gent. Groote Schouwburg te Gent. Variété's Cirk. Gent-Palace. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Ter Neuzen. H. HART0G. Autoshawls, Kraagbeschermers, Handschoenen, Fantasiehoeden in diverse kleuren, Rijke keuze Petten, Heerendassen, Zelfstrikkers in de nieuwste dessins, Ondergoederen, Nieuwstraat 28. TER NEUZEN. Nieuwstraat 28. Schipbreukeling. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 22 Nov. 7.54 8.35 Zondag 23 9.14 9.51 Maandag 24 10.25 10.54 Dinsdag 25 11.21 11.45 Woensdag 26 12 8 Donderdag 27 0.31 12.53 Vrjjdag 28 1.14 1.35 SOEPVLEESCH f 0.3O GEHAKT „O,35 LAPPEN O, ROLLADE 0.40 ROSBIEF0,40 BIEFSTUK 0,50 Alles per 1/i K. G. Bloemen, Veeren, Fantasie's, Handschoenen, Kragen, Fichu's, Ondergoederen, Flanellen Rokken Stalen Dames Japonstoffen, enz. Overhemden, Fronts, Boorden, Manchetten, Gekleurd en Effen, Linnen, Gummi, Papier. eene groote sorteering enz. werden door den heer Marconi gouden horloges uitgereikt aan de Marcooie telegrafisten W. Seddon en C. J. Pennington, die zich als zoo danig zoo verdienstelijk hadden gemaakt toen de Volturno in brand was geraakt en aan te legrafist H. Emanuel, die eveneens zoo kranig gewerkt had, toen ook aan boord van het schip Templemore brand was ontstaan. De heer Marconi en na hem de admini- 8treerend directeur der Maatschappij, de heer Godfrey Isaacs, roemden het gedrag der tele grafisten en stelden hen aan de degenen die aan de Marconischool hun opleiding krijgen, ten voorbeeld. Zij zeiden overtuigd te zijn dat elke Marconi-telegrafist in tijden van gevaar zou weten hoe zijn plicht te doen, en deelde tevens mede dat het de bedoeling der Marconi Maatschappij is in net vervolg aan eiken tele grafist, die op een gedrag als dat der thans gehuldigden zou kunnen wijzen, een blijvende herinnering, zooals thans deze uurwerken, aan te bieden Slimme inbrekers. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben Parijsche inbrekers weer eens een mei l< waardig staaltje van durf en brutaliteit vertoond. De dieven, want dit werk kon onmogelijk door één man zjjn gedaan, zijn er in geslaagd een huis binnen te dringen in de rue de Capucines gelegen naast een juweliers-magazijn, hebben daar een gat in den muur gemaakt, waardoor zjj binnen konden dringen in den winkel van den juwelier, waar zij voor 150,000 francs aan kostbaarheden roofdeD. Nu is het door breken van een muur een bekend recept en zou voorzeker niet zooveel opzien verwekken, als de omstandigheden, waaronder dit werd verricht, niet zeer bijzonder waren. Want hoewel zich des nachts niemand in den juwe lierswinkel bevindt wordt deze toch zeer goed bewaakt. Van buiten door de agenten, belast met de bewaking van het gebouw vau het .Crédit foncierc, die geregeld in de rue des Capucines en de rue Cambon surveilleeren en van binnen door de brandweerlieden van het »Crédit foncier«, die in het gebouw geregeld de ronde doeu en daarbij elk nur een plek passeeren, die uitziet op de binnenplaats, waar op ook de magazijnen in kwestie, het juwe- liersmagazjjn en het daarnaast gelegen perceel uitkomen Zaterdagavond had de heer Aldebert, de eigenaar van het juweliersmagazijn, zijn winkel verlaten en deze van buiten afgesloten met een ijzeren rolscberm. Hij vertrok door een deur, uitkomende op de binnenplaats in de rue Gambon. Toen den volgende ochtend een bediende bet magazjjn als naar gewoonte binnenkwam, zag, hij onmiddellijk wat er plaats had gevonden en waarschuwde hij zjjn patroon. Deze stelde vast, dat men alle vitri nes geledigd, doch de groote brandkast, waarin zich voor ongeveer een millioen aan waarde volle voorwerpen bevond, onaangeroerd gelaten had. Hij is er van overtuigd, dat personen aan het werk zjjn geweest, die goed van den toestand op de hoogte waren, want onder den vloer in dsn umtrek van de brandkast is een electrische bel aangebracht, die bij het minste contact luid weerklinkt in de portiersloge. Ook alle deuren zjjn van deze automatische electrische bellen voorzien. Hoe de dieven zich toegang hebben kunnen verschaffen, is nog niet uitgemaakt. Men denkt, dat iemand zich in het aangrenzende perceel heelt laten in sluiten en later de deur heeft geopend voor zijn medeplichtige. De heer Aldebert is Diet zeer gelukkig. Vier jaren geleden is een be diende met een waarde van 36,000 francs aan kostbaarheden gevlucht, terwijl in Augustus 1912 inbrekers een bezoek brachten aan zijn particuliere woning. De geheimzinnige vergiftiging. Het onderzoek in de geheimzinnige vergifti ging aan den Koninginneweg te Amsterdam ia nog in vollen gang. Er is in het perceel ge zocht naar vingerafdrukken maar het zoeken heeft geen resulaat opgeleverd. Ook zijn kort na her ontdekken van het vergif de nagels der dienstbode onderzocht, om te zien, 81 er mis schien blauwzuur onder de nagels te ontlekken was. Ook hier was het resulaat nihil. Gebleken is, dat zich op de waschtafel der dochter uitgebeten plekken bevonden het meest waar schijnlijke is echter dat deze afkomstig zijn van het water dat het meisje gemorst heeft toen ze haar borstel gevochtigde. Voor de politie heeft het dienstmeisje nog maals verklaard dat ze het zoo goed bij de familie W. had ze wel voorgoed zou willen bljjven. Zooals men ziet zijn er dus nog absuluut geen lichtpunten in de zaak te ontdekken. De Engelsche bladen bevatten het relaas vbd een avontuur van kapitein Kite, de gezag voerder V3n de sleepboot »Nana«, die vier dagen alleen aan boord van die boot met slechts een weinig scheepsbeschuit voor voedsel in het Kanaal hulpeloos ronddreef. De kapitein die ten slotte door een Duitsche boot is gered, vertelt dat hjj ruzie had gekregeD tuet de be- nianning, die vreeste dat boot zou omslaan en dat deze de boot had verlaten. De bemanning echter vijl man sterk, ontkent dit beslist. Zij zegt op order van den kapitein de reddingboot te heb ben neergelaten, die toen ze er in waren gezeten los was geraakt en afdreven. In de duisternis hadden ze de boot niet meer kunnen bereiken ze waren door een mailboot van de P. and O. gered en hadden den gezagvoerder dadelijk verzocht een draadloos telegram te zenden nair Felmouth om een schip uit te sturen ter op sporing van de sleepboot. Hoe dit nu ook moge zijn du kapitein bleet alleen op de sleepboot achter eu Zoo goed en zoo kwaad als het ging trachtte hij alleen de machines aan den gang te houden. Zaterdagavond kwam een schip dicht in zijn buurt bij seinde om hulp, maar men nam geen notitie van deze seinen en stoomde door. Zondagsmorgens passeerde op enkele mijlen afstand een tweede schip maar ook dit stoorde zich niet aan de noodsignalen van de sleepboot. Een derde schip passeerde des middags maar de kapitein was oveituigd, dat dit hem niet had gezien. Het was een woelige zee en toen ten slotte de ruachines, daar de kapitein het stuurrad niet dorst te verlaten ophielden te werken dreef de boot maar op goed geluk rond. Eerst des Maan dagsmiddags werden de noodseinen door een Duitsch schip beantwoord en werd de man gered. Sedert Vrijdag was hij zonder slaap ge weest en had hij van enkele scheepsbeschuiten en een weinig bier geleefd. Diep beklaagde de kapitein zich dat drie Engelsche schepen hem in de steek lieten ter wijl een Duitsch schip hem ontniddelijk te hulp kwam. AXEL Huwelijks aangiften. 13 Nov Jan Cor- nelis Scheele, oud 28 jjm. en Jacomina Scheele, oud 27 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Leunis Minikus, z. van Cor nelia Joos van Liere en van Jacoba Loof. 3 Nov. Maria Janneke, d. van Marinus Haak en van Jacomina Dieleman. 4 Nov. Victoiina Seraphina, d. van Petrus Johannes Hubertus Groothaert en van Joanna Maria van Rumste. 9 Nov. Josina Adriana d. van Cornelis Pieter van Doeselaar en van Krina Mangold. 11 Nov. Wilhelmina Geer- truida, d. van Karei Wjjna en van Geertruida Wilhelmina de Krijger. 14 Nov. Jan, z. van Jo hannes Levinus de Putter en van Livina Bareman. 15 Nov. Ebrina Cornelia, d van Ferdinandus van Tatenhove en van Johanna Balkenende. Overlijden. 10 Nov. Jacomina Geertruida Gesina Rolff oud 75 j., d. van Leendert Bernard Asserius en van Anna Maria Dronkers, (beiden overledeD). 11 Nov. Sara Dorothea Ring, oud 6 j., d. van Cor nelis en van Janneke Florussen. 13 Nov. Jacobus de Feijter, oud 65 j., z. van Abraham en van Neeltje van den Berge, (beiden overleden). HOEK. Huwelijks aangiften. 13 Nov. Daniël van Cadsand, oud 19 j., jm. en Janna Dieleman, oud 17 jjd. Geboorten. 13 Nov. Johanna Anthonia, d. van Johannes Pieter de Feijte ren van Johanna Dees. 14 Nov. Cornelis Pieter, z. van Pieter Cornelis Moens en van Elena Frangoise Kaan. 15 Nov. Prudent Arthur, z. van Camil Rodts en van Emma van Bellegem Bestuur: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 23 November a. s., om ure, dag- vooistelling aan verminderde prijzeu opvoering van „Studentenliefde", nieuw lustig zangspel in 3 bedrijven. Muziek van Jan Broeekx DirecteurJ DE RIJCKE. Zondag 23 November a. s., om 21/, ure, dag- vooistelling aan verminderde prijzen opvoering van „La Vie de Bohème", opera in 4 be drijven van Paul Femer, muziek van Giacomo Puccini. Zondag 23 Nov. a.s. dagvertooningen met geheel het programma om 3 uur. Optreden van Mej. Palermo en M. Chelalo kolossale attractie vau begoocheling De Ge heimzinnige HofMariette en Linck, komieke acrobaten; Leroux, met zijne apen- velocipadis- ten Luci Feros, balencing actGuilly en Jeanny, oefeningen op voetstuk Louis Armand, baryton. Alleenlijk tot den 24 November Trio Tay-LIA, muzikalen Georgy, Nabootser van de Parijsche beroemde artisten van Maandag 24 November, te beginnen Thaleros, en zijne wonderbare poneys, toebehoorende aan de groote cirk Schumann, van Berlin. IV II II II II II MM IN DAMES TASSCHEN eene Rijke keuze Groote verscheidenheid modellen. Dagelijksche ontvangst van Nouveauté's. Advocaat-Procureur, Middel burg, is eiken Maandag te HULST te spreken bjj Neelemans. Aanbevelend, n»«rnMMiiiimMmTiimnriinnmTiMiiiniiiMifwrriimnnnr- "ii-rr VERMIJDT BLOEDVERGIFTIGING. Verwaarloost nooit stoot-, snij- of brandwonden, daar deze zoo licht aanleiding geven tot bloedvergiftiging, waarvan men in den laatsten tijd zoo vele malen hoort. Bedek elke wond, boe gering zij U ook toeschijnt, onmiddellijk met den weldoenden Kloos terbalsem, Klooster Snucta Paulo, welke dadelijk de pijn verzacht, de wond zuivert en spoedig algebeele genezing teweegbrengt. Leest onderstaande verklaring Mej. M. v. d. Poel- Slooten, wonende Schulpweg 88ate Charlois bij Rotterdam, verklaart ons »Meer dan een jaar lang leed ik aan een open been gekregen door .het stooten tegen een luik. Het was een leeljjke wond, die mjj het »loopen bemoeilijkte eD waaraan ik ondragelijke pijn leed. Vele middelen »probeerde ik, maar helpen deed mij niets soms liep ik als een razende .door het huis, zooveel pijn deed de voet mij. Toen las ik over den .KLOOSTERBALSEM, Klooster Sancta Paulo, en ik wilde ook deze »eens probeeren, zoodat ik een potje kocht bij den drogist A. Mout, .Grondheerendijk 80 te Charlois. Prachtig was het resultaat, dat ik »reeds met het eerste potje Kloosterbalsem bereikte, want onmiddellijk .verzachtte de pijn en de wond was reeds half dicht toen het potje .ledig was. Vol goeden moed ging ik met den Kloosterbalsem voort, .en na in het geheel 3 potjes gebruikt te hebben was mijn been geheel »en al genezen en loop ik weer even goed als vroeger.* De KLOOSTER SANCTA PAULO is bovendien een uitstekend middel tegen alle rheumatische aandoeningen, jicht, podagra, spit in den rug, spierver- rekkingen, stramheid, wouden van allerlei aard, winterhanden en -voeten, huidaandoeningen en aambeien. Prijs per pot f 0.35, f 0.75, f 1,20 en f 2,50. Eischt ROODEN BAND met hand- teekening van den Generaal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten, apothekers en te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKELeunis Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz.Hulst, F. L. VERWILGHEN— v. d. Hooft Zaamslag, D. RIEMENS-Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1913 | | pagina 3