Kantoor Ir. P. ÜIELEM, J. J. MEIER, 404e Staatsloterij. Attentie s. v. p. La Societé Anonyme Zélandia. Een lichte verkoudheid, een groot gevaar ABDIJSIROOP, P. ADRIAANSE. Ned. Hervormde Kerk Ter Neuzen. Rechtszaken. Gemengde Reriehten. BUITENLAND. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Nederlandsch. Tooneel van Gent. Groote Schouwburg te Gent. GENT-PALAGE Advertentiën. GEVESTIGD: Rijks-Veearts, Agent voor Ter Neuzen en Omstreken, Arrondisseineuts-Rechtbank te Middelburg Minnenijd. Treinbotsing. ITALIË. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 8 Nov. 10.6 10.38 Zondag 9 11.4 11.26 Maandag 10 11.47 Dinsdag 11 0.4 12.22 Woensdag 12 0.37 12.54 Donderdag 13 1.8 1.23 Vrjjdag 14 1.38 1.52 Verleent Genees-, lleel- en Verlos kundige hulp. Dagelijks Ie consulteeren. West kol kst raat 14, Ter Neuzen. Fotografisch Atelier, D. BUT, SAS VAN GENT. Vraagt het uitstekende «JAN DONZE A.Hz., Ter» Neuzen. Monsters op aanvrage GRATIS verkrijgbaar. M -7 Klooster Sancta Paulo, Hulst. Voorin. 10 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Seuzen. Voorm. 9 u. en nam. 2 u., Ds. J. F van Hulsteijn Jr. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5Ds. J. Fraanje. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u en ö'/j Leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5'/j u. Evangelisatie. Begin der Wintercatechisaties 10 Nov. 's MAANDAGSAVONDS van 78 uur voor jongelingen en militairen. DINSDAGS van 1 V«2VS uur voor schoolkinderen van 2'/,—31/, uur voor meisjes tusschen de 12 en 16 jaar van 4—6 uur voor knapen tusschen de 12 en 16 jaar. 's WOENSDAGSAVONDS van 7—8 uur voor hen, die belijdenis des geloofs wenschen te doen. DONDERDAGS van 3—4 uur voor jongedochters van 7-8 uur voor jongedochters. De Rechtbank heeft in hare zitting van 7 Nov. de volgeode vonnissen uitgesproken W. M. N., oud 20 j., metselaar te Ter Neuzen, is wegens diefstal veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis (eisch ƒ18 of 12 dagen hechtenis.) L. M. T., oud 82 j., huisvrouw van P. W., zonder beroep te Westdorpe is wegens mis handeling veroord. tot 10 boete ot 10 dagen hecht, (eisch 15 of 15 dagen hecht.) P. d. R., oud 38 j., onbezoldigd rijksveld wachter te Overslag, is wegens mishandeling veroord. tot 5 boete of 5 dagen hecht, (eisch 15 of 15 dagen hecht.) P. F. v. d. B oud 23 j., landbouwersknecht te Hontenisse, is wegens mishandeling veroord. tot f 10 boete of 10 dagen hecht, (eisch 20 of 20 dagen hecht.) Cb. L. C., oud 30 j., metselaar te Axel, is wegens beleediging van een ambtenaar veroord. tot 15 boete of 15 dagen hecht, (eisch f 10 of 10 dagen hecht.) J. C. H., oud 19 j., varensgezel te Ter Neuzen, is wegens wederspannigheid veroord. tot 1 maand gevangenisstraf (eisch idem.) C. N. D., oud 20 j., landbouwersknecht te Axel, is wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar veroord. tot 10 boete ol 10 dagen hecht, (eisch idem.) De verdwenen postzakken. Men schrjjft ons uit Doetinchem De ver miste postzakken ziju terecht. De postbode heelt ze waarschijnlijk uit het karretje verloren op weg naar het station. Ze werden opgeraapt door een ouden arbeider die naar zgn werk ging. Deze bracht ze gisteravond op het post kantoor. Bij had bet niet de moeite waard gevonden voor »zoo'n paar zakskes* weer naar de stad terug te gaan. Een vroegrijpe. De politie te Maastricht heelt gisterenavond aangehouden een 14-jarige k-naap die voor de firma Wijers te Rotterdam waar hij werkzaam was een wissel moest innen en met het geld verdwenen is. Zgn verteringen leidden tot de aanhouding. Een grensincident. Uit Nancy wordt gemeld Woensdagmorgen te half vier trokken negentig man vat) het 130e Duitsche regiment infanterie onder bevel van een luitenant en een sergeant-majoor, bij vergissing de grens over bij Arnaville zij rukten voort tot aan de brug bij Dosanes. Een douane-wachtmeester wees hen er op, dat zij zich in Frankrijk bevonden waarop zjj snel naar het Duitsche gebied terugkeerden. Aanvaring. Toulon, 5 Nov. (Reuter.) Bij den terugkeer naar de reede werd de torpedoboot »Dugue« aangevaren door de onderzeesche boot sCugnot* die zich naar de d'Hyères begaf om er met torpedo's te schieten. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De >Dague« kreeg een gat aan stuurboord dat dadelijk kon worden gedicht. Vau de »Cugnot« werd de voorsteven bescha digd. Beide schepen werden naar het arsenaal gesleept. (B.bld) Een teleurgestelde minnaar, een jongeman van 32 jaar, heeft in een restaurant te Parijs verscheidene revolverschoten gelost op een ge wezen minnares, een vrouw van zes-en-twintig jaar die er met haar nieuwen minnaar zat te eten. Beiden zjjn zoo ernstig gekwetst, dat er zoo goed als geen hoop bestaat hen in het leven te honden. De moordenaar beeft, na den dub belen moordaanslag gepleegd te hebben, zich een kogel in het hoofd gejaagd en was ter stond dood. Gevaar van dolle honden. Iu een Hein Bongaarsch dorp bij de Roe- meensche grens zoo meldt de Lancet, was een knaap door een dollen hond gebeten. Bij werd naar het instituut gezonden en daar behandeld. Na 17 dagen toen het gevaar voor rabies geweken was werd hij naar huis teruggezonden. Nauwelijks was hij terug ot zijn moeder ver toonde verschijnselen van de ziekte. Zij werd naar het hospitaal overgebracht en stierf daar na vreeselijk Ijjien. Later werd het raadsel hoe zij de besmetting bad opgedaan opgelost. De vrouw had de broek vau den jongen op de plaats waar de hond hem gebeten had versteld en daarbij den draad tusschen haar lippen nat gemaakten deze draad was in voortdurende aanraking geweest met de stol van de broek welke, stof vermoedelijk het speeksel van den dollen hond opgenomen had. Dinsdag had te Melun een stad in het noor den vaD Frankrijk een botsing plaats tusschen eeu posttrein en een sneltrein. De wagens van den posttrein geraakten in brand en werden geheel vernield daar men vergeefs trachtte het vuur te blusschen. Er zijn tot dusverre reeds 46 lijken gevonden. Onder de passagiers bevon den zich verscheidene Bollanders. De machinist van de sneltrein is gearresteerd. Het personeel van den genetskundigen dienst werd ter as sistentie geroepen. Soldaten die eveneens hulp verleenden vonden vele diamanten gouden en andere kostbare sieraden. In den posttrein be vond zich ook een Indische mail. Op het station te Melun heerscht groote opwinding. Latere berichten melden Het aautal slachtoffers bij het spoorweg ongeluk te Melun zal, naar men meent, de 50 bereiken. Het is tot nu toe niet gelukt, alle ljjken te voorschjju te brengen. De lijken vau 2 verminkte hoogleeiaren uit Lyon zijn thans gevonden. Onder de verwoeste massa zijn talrijke post- paketten, papieren van waarde, edelgesteenten, sieraden en banknoten te voorschijn gehaald. Bijikens bericht van den Nederlandschen gezant te Paiijs waren in den verongelukten trein te Melun elf Hollanders, negen zgn on gedeerd, 1 is vermist en 1 gedood, namelijk zekere Van Kervel. De wijnkelder van liet Vatieaan. De buitensporigheden, eenigen tijd geleden door de Zwitsers van het Vatieaan bedreven, hebben, naar de Neue Geselschaftiiche Corres- pondenz meldt, Pius X aanleiding gegeven om den wijnkelder voor goed te sluiten. Pius X is n.l. streng geheelonthouder en de kardinalen van zgn omgeving hebben, zoo zegt men althans, de een na den ander zijn voorbeeld gevolgd, Daar de Zwitsers hun buitensporigheden hebben bedreven in meer of min kennelijken staat van dronkenschap, misschien ook een geheimen toegangsweg tot den kelder hadden gevonden, heeft, de Paus nu den inhoud van dezen kelder laten verdeelen over de zieken huizen en kloosters in Italië. Het is geen overdrijving om te spreken van de schatten van den thans tot het ver leden behoorende Vaticaanschen kelderhij bevatte een menigte van de edelste wijnen van onderscheidene uitnemende jaren. Nog Leo XIII, de voorganger van den tegenwoordigen Paus, heeft uit alle deelen der wereld, van vorsten zoowel als van gewone stervelingen, bij verschillende gelegenheden kostelijken ouden wijn ten geschenke gekregen. Zoo schijnen dus de tijden voorbij, dat ieder kerkelijk vorst er veel aan gelegen was een goede tafel te houden en een keur van edele dranken in huis te hebben. HOEK. Geboorten 24 Oct. Jaspert, z van Levinus de Feijter en Martha Heijnsdijk. Jacomina Gildrina, d. van Jacobus Cornells Verlinde en Adriana Keuke- laar. 30 Oct. Pleuntje, d. van Cornells de Brujjne en Cornelia van Hoorn. 31 Oct. Jan, z van Abraham de Bree en Sara Catharina de Feijtpr. Overlijden. 28 Oct. Adriana Openneer, oud 34 j., echtg van#Andries de Bok. 11 11 11 11 11 11 Bestuur: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 9 November a. s., om 21/4 ure, dag voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van „Studentenliefde'', nieuw lustig zang spel in 3 bedrgven van Mode Vliebergh en Miel Kerremans. Muziek van Jan Broeckx. DirecteurJ DE RIJCKE. Zondag 9 November a. s., om 2'/4 ure, voor stelling aan verminderde prijzen opvoering van „La Chaste Suzan naoperette in drie be drgven, door Antony Mars en Maurice Des- vallières, muziek vaD Jean Gilbert. BestuurDANIEL (Voorheen Nieuwe Cirk) Advocaat en Procureur te Middelburg. Zondag 9 November om 3 ure gezellige dag- vertooniug. Optreden van Hartley Wonders, Amerikaansche grielling, de komiekste vrouw van geheel de wereld Bonhair troep, ikariaan- sche spelen Bosanquet, de levende viool Revel, komiek, Mej. Dartes, zangeres, The Albins, beroemde cyclisten, Willing trio, even wicht oefeningen Stilling and Bevel, excentric bar act. p§§!&""" Voor de vele bewijzen van belang- stelling mij betoond op 3 dezer mijnen hartelijken dank. D. J. DEES. Ter Neuzen, November 1913. Advocaat-Procureur, Middelburg, is eiken Maandag te HULST te spreken bij Netelemans. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, vanaf des morgens 9 uur in het Hotel des Pays-Bas (Nieuwstraat). De COLLECTEUR A. E. JANSSEN te Goes, maakt bekend dat de loten verkrijg baar zijn en dat de trekking begint 24 November. Na ontvangst van het bedrag met porto wordt het verlangde onmiddellijk toegezonden. Daar het St. Nicolaasfeest nadert, maak ik het geachte publiek er op attent om Portretvergrootingen, welke voor dit dtel bestemd zijn, tijdig te bestellen. Prima werk en billijke prijzen. Tevens groote voorraadhouten Portretlijsten in verschillende ma ten, tevens Briefkaartenstaan ders. 6 Noordstraat 6, Ter Neuzen. van bovengenoemd fabriek. Het bezit groote voedingswaarde en wordt door het vee gaarne genuttigd. -i m :i-:( 1 t~>r -• iV<; t V AtT/U' I- *V v- indien zij niet tijdig verzorgd wordt, liet lichtste kuchje, de onbeduidendste verkoud heid kan hij verwaarloozing in de ernstigste horst- keel- of longaandoening ontaarden. Vraag eens aaD lijders aan asthma, bronchitis, influenza of tering: »Hoe zijt ge aan Uw kwaal ge komen*, dan zullen ze U antwoorden dat hun ernstige kwaal met een licht kuchje, een eenvoudig hoestje, of eene onbeduidende verkoudheid begon, waarop zij geen acht sloegen. Weest verstandig, doe Uw voordeel met hun antwoord, en zorg er voor op de bres Uwer gezondheid te staan. Gij moet altijd op de bres Uwer gezondheid staan en eiken aanval der ziekte kiemen met een krachtig geneesmiddel aiwenden. Het eenigste middel, dat door zijne veelzijdig werking door U onmiddellijk moet aangewend worden, is de Abdijsiroop Klooster Sancta l'aulo. Samen gesteld uit zeldzame kruiden, heeft de Abdijsiroop een geheel bijzondere werking op de ademhalings organen. Zij geneest onmiddelijk Uw hoest, Uwe aangedane keel, Uwe verkoudheid, Uwe heeschbeid, doodt de ziektekiemen, lost de slijm gemakkelijk op en versterkt Uw borst en longen. Noch asthma, noch influenza, noch pleuris, bronchitis, kink- en slijmhoest, kunnen aan de al genezende werkiüg van de Abdijsiroop weerstaan. De borstversterkend en ziektekiemdoodend, bevat noch opium, nocg andere narcotische bestanddeelen ot vergiften, liet tengerste kind, de zwakste grijsaard, kan zonder angst voor schadelijke gevolgen de ABDIJSIROOP gebruiken. De ABDIJSIROOP voorkomt de tering en heeft dezelve reeds vele malen genezen Prijs per flacon van 230 gram f 1.— van 550 gram 2.en van 1000 gram ƒ3.50. Eischt rooden band met handteekening van den Gen.-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen bij A. VANÖVERBEEKE-Leunis; Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz.Hulst, F. L. VERWILGHEN v. d. Hooft; Zaamslag D. RIEMENS-Janssen. ;V>- Y I -•

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1913 | | pagina 3