VOLKSBIBLIOTHEEK. 404e Staatsloterij. Ervaren BOEKHOUDER M. DE JONGE. Opening IP. ADRIAANSE, KUNSTBLOEMEN. ELECTR. BOEK- l HANDELSDRUKKERIJ ALBERT BOL, J. D. DIJK, Speciaal Adres voor 'l drukken van VISITE-KAAKTEN, BUITENLAND. INGEZONDEN STUKKE!!. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Burgerlijken Stand. Nsderlandscli Tooneel van Gent. Advertentiën. Hannes op zoek naar een vrouw. HANNES op 't Zangersfeest. MAN US de Snorder. Getrouwd met een reuzin. Hannes "bij de Landweer. Dat hekken wij kij mannen voor. MUURBLOEMPJES. De verstrooide Stamper. Het Paartje van Kropswolde. IK BEN GE-EMANCIPEERD, Jacs. de Kak. - Ter Neuzen. Men vrage prijsopgaaf, die gaarne wordt verstrekt. MONSTERBOEKEN TER INZAGE. een schade van l1/, millioen mk. werd aange richt. Voor de aanwijzing van den dader is reeds in het geheel een belooning van 13,500 nok. uitgeloofd. De houttuinen van de firma werden scherp bewaakt. Toch is de brandstichter erin geslaagd, ongezien te komen en weer te verdwenen. minister Asquith door suffragettes aangevallen. De Engelsche suffragettes, onvermoeid in het uitdenken van baldadigheden, zijn Zater dagmiddag in een nieuwe rol, n.l. als struik- roovers, opgetreden, hoewel niet met groot succes. Zj) hebben n.l. getracht den automobiel van den minister-president aan te houden. Minister Asquith, die zich op het oogenblik in Schotland bevindt, begaf zich Zaterdag, vergezeld van zijn dochter, per auto naar Stirling, om tegenwoordig te zijn bjj de ont hulling van een standbeeld. Op een tiental kilometers afstand van de stad, versperde een troepje suffragettes den weg en de chauffeur, vreezende voor een aan- rjjding, remde onmiddellijk. De militante dames strooiden peper over minister Asquith en wilden hem met een karwats slaan. Intusscben naderde een tweede automobiel, waarin zich detfctieves bevonden, belast met het toezicht op de veiligheid van den minister. De suffragettes sloegen in allerijl op de vlucht. Minister Asquith bewaarde gedurende den aanslag zijn kalmte, maar zjjn dochter toonde zich zeer angstig, daar zij vreesde voor het leven van baar vader, die door de suffragettes beschouwd wordt als een tegenstander, van wien zij zich tot eiken prjjs moeten ontdoen. Mexico en Noord-Amerika. Uit New-York wordt aan de Köln. Ztg. geseind: Uit Mexico wordt geseind: de Ver- eenigde Staten richtten aan Huerta een laatsten eisch, om 't presidentschap neer te leggen. Dit ultimatum is nog niet door Huerta be antwoord. Huerta noodigde de leden van het corps diplomatique in zijn paleis. Alle ge zanten gaven aan de uitnoodiging gevolg, behalve die van Rusland, Duitschland en Noor wegen, die zich in Vera Cruz bevinden, waar ze met Lind vertegenwoordiger van president Wilson, beraadslagen. Aan de »B. Z. am Mittag« wordt geseind: de regeering der Vereenigde Staten bereidt een plotselingen aanval op Mexico voor, welke generaal Huerta met één slag van zijn macht als dictator zal berooven. Zeven oorlogschepen bevinden zich reeds in de nabijheid van Vera Cruz. De militaire plannen zijn reeds volkomen uitgewerkt, zoodat door Amerika een leger van 350.000 man militie-troepen dadelijk in beweging gezet kan worden. Men gelooft, dat de strijd niet lang zal duren. Berlijn, 4 Nov. De »B. Z. am M.* verneemt uit Washington in diplomatieke kringen wordt verklaard dat aan alle buitenlandsche regee ringen afschriften van het ultimatum verzonden zijn. B E L G I E. De wereldtentoonstelling te Gent is Maandag gesloten, 't ls een uitvaart zegt het Hbld. van Antwerpen en geen triomf cantate, doch een requiemzang, zal aangeheven worden. Ofschoon men de balans en de winst- en verliesrekening nog niet heeft opgemaakt, kan men nu reeds zeggen, dat de tentoonstelling een groote mislukking is geweest, 't Ging ook wel wat straf in België, 't Hbd. schrijft »Luik, Brussel, Charleroi, Gent, ze zijn malkander opgevolgd in duizelingwekkende vaart, alhoewel het nieuws er van af was 't gevolg is dat de menschen er tot over de ooren genoeg van hebben en dat Gent, de laatste aan de beurt, het meest geleden heeft van die vermenigvuldiging. »Hoe meer 't verandert, hoe meer 't hetzelfde blijft, redeneert het publieken de stroom van bezoekers vermindert, naar gelang het oord der tentoonstelling meer van het centrum verwijderd is. »Het is gewaagd en gevaarlijk tentoon stellingen in te richten in plaatsen waar men in de bevolking zelve niet reeds een voldoende element vindt om 't succes gedeeltelijk te verzekerenmen moet altijd afhangen van de menschen buiten de stad, doch in de stad zelve moet men ook eene vaste kliënteel vinden, die niet alleen naar de tentoonstelling komt. doch die er blijft en er geld verteert. »Als die kern er niet bestendig is, dan treft de vreemdeling er niemand en hij gaat er ook loopen. Gent miste dien kern volslagen en zoo kwam het dat, wanneer de avond ging vallen, de tentoonstelling dikwijls op een verlaten kerkhof geleek. Pégoud te Gent. Reuter seint uit Gent Pégoud kwam Maandag te 6 uur in den morgen uit Hannover aan. Duizenden personen waren bijeen in de vlakte van Saint Denis, De burgemeester Braun en de Fransche gezant Klokubowski waren te 11.15 op het terrein. Pégoud begon toen zijn vliegtochten. Hij steeg loodrecht op tot een hoogte van 1000 M., vloog met het hoofd omlaag gedurende eenige minuten, en maakte achtmaal een buiteling in de lucht. Het publiek juichte den vlieger toe en droeg hem in triomf rond. Klobukowski wenschte Pégoud geluk. De aviateur Pegoud herhaalde 's middags zijn indrukwekkende vertooning. Hij beschreef een twintigtal verticale cirkels en werd storm achtig toegejuicht. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur Met genoegen heb ik in Uw blad de artikeltjes >Uit den Raad* gelezen. De critiek, daarin geoefend, kan ik alleszins beamen. Op een enkel punt wensch ik nog de aandacht te vestigen. Dat is, wat de kwestie betreft van het nemen van monsters uit de kolenschepen door een agent van politie. Wat U wellicht niet bekend was en wat ook waarschijnlijk den Voorzitter niet bekend was tijdens de laatste raadszitting, is het feit, dat er inderdaad een aantal beëedigde wegers en meters zijn in onze gemeente. Op de secretarie berust daarvan, meen ik, een lijst. Mij zijn er een twaalftal bekend, maar op die lijst zullen er waarschijnlijk nog meer voorkomen. Over het uitoefenen van deze functie een enkel woord. Men moet daarvoor hebben een vertrouwd, eerljjk en zelfstandig optredend persoon. De mogelijkheid is niet uitgesloten en naar ik hoorde, is het ook wel voorgekomen, in andere plaatsen maar ook hier, dat de ge- teekende verklaring niet altijd met de werke lijkheid strookte. De gemakkelijkste wegers zijn dikwijls het meest gewild, en varen er dikwijls, wat fooien enz. betreft, niet slecht bij. Om den toestand dus gansch zuiver te krijgen, moet men voor zoodanige functie dus een man uit één stuk hebben, die niemand behoeft naar de oogen te zien. Of die toestand steeds te verkrijgen is, weet ik niet, maar gewenscht is het zeker. Met dank voor de plaatsing, Uw. dw. OPMERKER. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 31 Oct. Jacobus Pieter Franciscus Geers, oud 22 jjm en Teuna Herrebout, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrokkingen. 30 Oct. Pieter George Eekman, oud 23 jjm. en Janna Maria Faas, oud 19 jjd. Geboorten. 26 Oct. Henriette Octavie Germaine, d. van Oscar Desiderius Alzado en van Gabrielle Amelia Maria Verbrugghe. Michiel Abraham, z. van Hendrik Anthonie Harte en van Geertruida Catharina Herrebout 28 Oct. Catharina Jozina, d. van David Francois de Bree en van Maria Jan- neke Eekhout. 29 Oct. Catharina Appollonia, d. van Willem van Doeselaar eD van Maria van Maele. 31 Oct. Maatje Janna, d. van Pieter Marinus de Ruijter en van Dina Stoffels. Overlijden. 31 Oct. Catharina Elisabeth Donze, oud 66 j., wed. van Marinus Frangois Klaassen. AXEL. Geboorten. 17 Oct. Cornelia, d. van Levinus Schieman en van Maria de Pooter. 21 Oct. Leendeit, z. van Leendert Yercouteren en van Neeltje Blankert. 23 Oct. Benjamin, z. van Willem de Groote en van Maria Koekkoek. 29 Oct Aagtje, d. van Jan Naeije en van Catharina Willemsen. 31 Oct. Neeltje Tanneke, d. van Jacob Pieter Lensen en van Debora van Oosten. Overlijden. 21 Oct. Pioter Cornelis Wieland, oud 12 d., z. van Martinus en van Pleuntje Oppe neer. 22 Oct. Catharina van de Wege, oud 17 j., d van Pieter en van Elisabeth Dieleman (overl 23 Oct Adriana Janna Andriessen, oud 76 j., wed. van Frangois Dieleman. Jacobus van Drongelen, oud 75 j., echtg. van Catharina de Koeijer. ZAAMSLAG. Huwelijksaangiften 30Oct Pieter Maarten Geeihoedt, oud 24 j., jm. en Cornelia Moerman (van Ter Neuzen), oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Oct. Jozias Jacobus Potters, oud 22 jjm. en Elis-ibeth Deij, oud 21 j., jd. 9 Oct. Christiaan Marie Weststrate, oud 20 j jm. en Sara Geertruida de Blaejj, oud 19 j.. jd. Geboorten. 11 Oct. Maria Johanna, d van Willem Cornelis Ruijtenburg en van Lourina Boeije. 15 Oct. Pieternella, d. van Cornelis Jacobus Diele man en van Pieternella van der Gouwe 16 Oct. Pieternella, d. van Abraham Antheunis Dekker en van Cornelia Yinke. 21 Oct. Arij Cornelis, z. van Jan de Putter en van Janna de Kok. 28 Oct. Tanneke Pleuntje, d. van-Abraham Jan Lensen en van Elizabeth Wisse. Overlijden. 7 Oct. Pieternella Maria Platteeuw, oud 32 jechtg. van Hendrik Wisse. 19 Oct Elisabeth Barbera Dieleman, oud 3 w., d. van Ant honie Jacob en van Janna Dieleman- DAGEN. 1 Voorm. Nam. Woensdag 5 Nov. 6.2 6.35 Donderdag 6 7.15 7.58 Vrjjdag 7 8.43 9.28 Zaterdag 8 10.6 10.38 Zondag 9 11.4 11.26 Maandag 10 11.47 Dinsdag 11 0.4 12.22 Bestuur: ARTHUR HENDR1KX. Zpndag 9 November a. s., om 2x/4 ure, dag voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van „Studentenliefde", nieuw lustig zang spel in 3 bedrijven van Mode Vliebergh en Miel Kerremans. Muziek van Jan Broeckx. op Zaterdag 8 November 1913, 's avonds zeven ure, in het gebouw Brouwerijstraat. HET BESTUUR. De COLLECTEUR A. E. JANSSEN te Goes, maakt bekend dat de loten verkrijg baar zijn en dat de trekking begint 24 November. Na ontvangst van het bedrag met porto wordt het verlaogde onmiddellijk toegezonden. biedt zich aan tot het inrichten en controleeren van boekhoudingen in administraties volgens enkele of dubbele methode. Kosten billijk Geheimhouding gewaarborgd. Brieven onder letter B aan het Bureau van dit blad. Advocaat-Procureur, Middelburg, is eiken Maandag te HULST te spreken bij Neelemans. w Op heden zijn in het uitgebreide Voor drachtenmagazijn van J. D. DIJK te Grooingen wederom nieuwe stukken verscheneD, van den beroemden humorist die ook weer wegvliegen zullen. De stukken van ALBERT BOL worden tegenwoordig uit sluitend gekozen, om hun fijnen humor en lachwekkende scènes. Za zijn getiteld Komische scène voor 1 heer. Prijs f 0,20. Humorische karakterscène v. 1 heer. Pr. f0,20. Komische solo-scène voor 1 heer. Prjjs/0,20. Komische scène voor 1 heer. Prgs f 0,20. Komische scèoe voor 1 heer. Prjjs 0,20. van ^en evenpens beroemden ko- wtQmSr miek S. DE HAAS e. a. zjjn verschenen Kluchtige chansonette voor 2 dames. Pr. 0,20. Kluchtige gezelschapscène v. 5 dames. Pr. ƒ0,20. Kluchtige scèoe voor dame en heer. Pr. f 0,20. Kluchtige coupletten v. dame en heer. Pr. 0,20. Kluchtige coupletten v. 1 dame. Prijs/O,20. Wenscht men de muziek er bij, dan kost dat 40 cent per nummer extra. Het nieuwste is altijd het mooiste, vooral als het zulke mooie, prachtige en komische stukken betreft. De toezending geschiedt franco, na ontvangst van het bedrag in postzegels of per postwissel en opgave van het verlangde, door den uitgever Oude Kijk-in-'t Jatstraat 66, GRONINGEN. NOORDSTRAAT 10—12 Telefoonnummer 15 a. IWlet deze zijn wij zoo vrij uwe aandacht te vestigen op onze Inrichting, die voorzien is van een groote letterkeuze en moderne machineriën, waardoor het ons mogelijk is onderstaande Drukwerken in den kortst mogelijken tijd NET en B I L L IJ K. af te leveren Aandeelen, Adreskaarten, Bestekken, Briefkaarten, Briefpapier, Biljetten, Bonboeken, Bons, Brochures, Circulaires, Convocaties, Correspondentiekaarten, Coupons, Diploma's, Enveloppen, Eiiquetten, Facaturen, Formulieren, Inteekenbiljetten, Inwikkelpapieren, Jaar verslagen, Kwitanties, Labels, Memorandums, Menu's, Nota's, Onder- trouwcirculaires, Ondertrouwkaarten, Programma's, Prijscouranten, Reclamekaarten, Reglementen, Rouwbrieven, Rouwkaarten, Reke ningen, Statuten, Strooibiljetten, Tabellen, Tekstboekjes, Verlovings kaarten, Visitekaartjes, Werklijsten, Wissels, enz. enz. Niet van Steendruk te onderscheiden. I» II 11 11 11 II 30 Üt? iU. 0 di b

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1913 | | pagina 3