toor Mr. P. KONINGSGIST, 1 Blauwe Druiven, M. DE JONGE - TER NEUZEN. Byouterie de Paris, J. PEOTINGA, Gent. Café „Het Nederlandsch Wapen", Filiaal Klijberg's Schoenmagazijn A. J. f. iSLOOT. lorflstraat Sterk Burger- en Werkmansschoeisel, ABDIJSIROOP, Tiuiméte Aeuje in ^Cuxe Jfeeren-, Wames- en Jiïnderóehoeiéei. KUNSTBLOEMEN. Electr. JVlachinale Reparatie-inrichting. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. A. D. VERSLUIJS-IBELINGS, JACs. DE KOK Ter Neuzen, Jacs. de Kok. - Ter Neuzen. in verschillende modellen en prijzen. niet aan te willen). Burg. en Weth. hebben dat ontdekt en veranderden dit, door in plaats van vaststellen*, voorstellen* te schrijven. Zij zijn van meening dat op grond van een andere verordening de uitvoerende macht aan hen behoort. Die wijziging scheen echter protest te hebben uitgelokt, waarom de voorz. vroeg thans te beslissen. Dhr. Van Borssum Waalkes scheen een oogenblik nog geneigd een lans te breken voor de commissie van toezicht, en haar de macht over het vast stellen van het lessenplan te doen behouden, maar de Raad stelde ten slotte met algemeene stemmen Burg. en Weth. in het gelijk. Van het uitkeeringsfonds bij ziekte »Hulp in Nood* is weer een verzoek ingekomen om subsidie, daar de vereeniging aan hare zieken gaarne een hoogere uitkeering zou willen geven. Gaarne zou men meer dan 50,— ontvangen en dan liefst ook voor een jaar of drie tegelijk. Bij de begyooting voor 1914 wordt daarop teruggekomen. Gedeputeerde Staten gaven te kennen, dat de Raad te karig was geweest door aan het personeel van school D te Sluiskil voor extra- aiensten slechts f 25 toe te staan, terwijl ongeoorloofd is de bepaling dat die luidjes het zelf moeten verdeelen. Nu werd besloten aan het hoofd 25 en aan den onderwijzer N. J. Iraandt en de onderwijzeres mej. Nijssen elk 15 te geven. De heer F. van Dixhoorn acht zich door het raadsbesluit waarbij zijn salaris als hoofd van school B werd verminderd, bij zijne collega's achteruitgezet en reclameert. Over die zaak is aan B. en W. advies gevraagd. Dan kan misschien de Schoolcommissie daar over ook meteen haar licht ontsteken, want die schijnt ook al gereclameerd te hebben dat die salarisregeling was getroffen zonder dat daarover haar advies was gevraagd. Dat over dat besluit trouwens de meeningen kunnen verschillen is al eens uit de kolommen van onze courant gebleken. In het verder verloop der zitting bleek trouwens, dat wel meer schoolzaken worden afgehandeld, zonder de commissie te passeeren, al wordt ook veel in hare handen gesteld. Van het hoofd van school D was bericht ingekomen dat de bevolking zijner school zoodanig toeneemt, dat de inkrimping van personeel, die sedert het ontslag verleend aan de heer en mej. Scheffelaar Klots was ingevoerd, niet kan worden bestendigd. De schoolcom missie adviseerde daarin al vast door tijdeljjk personeel te voorzien. De heer De Jager was er gretig bjj om voor te stellen het personeel met een tijdelijke kracht uit te breiden. De Raad droeg B. en W. op te trachten het voorloopig tijdelijk te vinden. Of de autoriteiten daarmede genoegen nemen zullen we later hooren. De school bevolking is sedert 15 Jan. gerezen van 126 tot 153. Besloten werd ten behoeve van de hooger geloopen kosten der inrichting van de H. B. S. en M. U. L. O. school een leening te sluiten van f 5000. In een vermoedelijk royale bui informeerde de heer De Jager of B. en W. daarmede wel toe zouden komen. De burge meester kon dat niet precies zeggen maar hoopt het toch. Later bleek dat men het voor salaris der leeraren bestemde geld al voor andere doel einden had beschikt. Daarom werd door wij ziging der begrooting van dat te leenen geld zooveel voor salarissen bestemd, dat ook die heeren op tijd bij den gemeenteontvanger zullen kunnen aankloppen. Nadat de raad had te kennen gegeven dat men ook ingezetenen wilde laten solliciteeren voor de benoeming van amanuensis-concierge bij de H. B. S. is het aantal sollicitanten uit gedijd tot 25. Er was dus ruime keuze. De Raad bleek zeer op een stadgenoot gesteld Een Zaandammer, de heer Plooyer, die door den directeur als de aangewezen man was genoemd, bekwam slechts 1 stem. Met 7 stemmen werd de heer Alph. Schirris, milicien-sergeant bij de vesting-artillerie de gelukkige, terwijl op den heer J. Witte, agent van politie alhier 4 stemmen waren uitgebracht. Tegen eene premie van f 1,32 per mille werd de assurantie der H. B. S. met inhoud toegewezen aan den heer F. S. P. Wijnman, agent van de Maagdenburgsche verzekerings maatschappij, die daarmede het goedkoopste aanbod had gedaan. Nog kwam ter sprake het jammer genoeg vroege vertrek van den heer Dr. Godée Molsbergen, directeur der H. B. S. en de in verband daarmede te nemen maatregelen. B. en W. stelden voor een leeraar op te roepen voor de vakken waarin de tegenwoordige directeur onderwijs geeft en een directeur. Dhr. Lensen vreesde daarvan moeilijkheden en stelde voor op te roepen een directeur met dezelfde bevoegdheden als de tegenwoordige De Voorz. vreest daarvan stagnatie in den gang van zaken, daar zulke menschen niet bij den weg voor het oprapen liggen. Dhr. Lensen hield echter voet bij stuk en kreeg ook den steun van wethouder Dees toen hij inging op diens verzoek om dan een korte sollicitatie-termijn te stellen. Het mocht niet baten dat de voorzitter ernstig bleef waar schuwen en wees op de belangen van de nu aan de school verbonden leeraren, die bij aan neming van het voorstel van B. en W. ook een kansje zouden hebben om promotie te maken, daar voor de functie van directeur te solliciteeren de raad vereenigde zich unaniem met het voorstel van dhr. Lensen. Evenmin als bij de benoeming van den amanuensis was hier zelfs de als het H. B. S. zaken be treft gewone blanco-stem. Die blanco-stem was er weer wel, toen het gold de benoeming van een leeraar in boek houden en staatswetenschappen voor de H. B. S. Het gat echter niet veel den heer B J. Krijgs man te Rotterdam, want die werd met 11 stemmen benoemd. Een heele discussie werd gevoerd over het inrichten van een parallelklas voor de eerste klas der M. U. L. O. school, wegens het groote aantal leerlingen daarvoor (36). Dhr De Jager moest het naadje uit de kous weten over de toelating van leerlingen, want daarover heeft hij maar vreemde dingen gehoord, als zouden in strijd met de verorde ning te jonge kinderen worden toegelaten. De Voorzitter stemde toe dat werkelijk een paar kinderen beueden den leeftijd van 11 jaar waren toegelaten, maar wees er op dat de verordening aan B. en W. de bevoegd heid toekent om in enkele gevallen zoo te handelen en deelde verder mede dat het ook de bedoeling was van de ontwerpers, om zelfs leerlingen uit de vijfde klasse kans te geven op de M. U. L. O. school te worden toege laten. Jawel, verklaarde de heer De Jager, dat mag in zeer bijzondere gevallen, maar waren die hier aanwezig. Hij achtte dat het niet aangaat een voor een 14 dagen vastgestelde bepaling op die wijze krachteloos te maken. Natuurlijk zal er ook wel de overweging in zitten dat men op die wijze het toch al grooter aantal leerlingen nog grooter tracht te maken. Wie zou ook hebben verwacht dat daar bij de opening totaal 70 leerlingen zouden worden ingeschreven. De heer Lensen viel den heer De Jager in zooverre bij, dat hij in de toekomst er de hand aan zou willen houden kinderen van nog geen 11 jaar niet toe te laten, teneinde zelfs den schijn te vermijden alsof men de school trachtte vol te pompen. We gelooven ook, dat dit werkelijk niet noodig«is. De Voorz. gaf te kennen dat er toch maar hoogstens 2 leerlingen wegens leeftijd zouden moeten worden afgewezen en dat dit aantal dus niet van invloed is op de noodzakelijk heid eener parallelklasse. Van die noodzake lijkheid was de meerderheid overtuigd en het besluit tot stichting werd genomen met 9 stemmen voor en 3 tegen. Met den heer De Jager en zijn buurman R. Scheele stemde ook het nieuwe lid D. Scheele tegen. In verband daarmede moet nog een onder wijzer voor die school worden opgeroepen, waartoe B. en W. werden gemachtigd. Bij de omvraag stelde de heer Moggré de vraag of de dure kosten van de brandweer niet kunnen verhaald worden op de assurantiemaatschappijen, in welks voordeel de brandweer eigenlijk werkt, wat bij den grooten brand aan het spoor weer duidelijk uitkwam. Uit het antwoord van den voor zitter bleek dat het brandweer bestuur al bezig is te trachten voor het dekken der bij dien brand gemaakte groote kosten, dekking te zoeken bij de betrokken assurantiefirma's en dat er kans is op welslagen. Dan was het uit. De leden van den Raad hielden nog korten tijd een gezellig onder onsje, en omdat het een onder-onsje was mag er niets van verteld worden. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 13 Sept. 0.39 12.57 Zondag 14 1.14 1.31 Maandag 15 1.46 1.59 Dinsdag 16 2.13 2 27 Woensdag 17 2.41 2.53 Donderdag 18 3.7 3.20 Vrjjdag 19 3.33 3.46 Advocvat ea Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, vanaf des morgens 9 uur in het Hotel des Pays-Bas (Nieuwstraat). VERKRIJGBAAR BIJ Nieuwstraat, Ter Neuzen. Prima kwaliteit EN VETTE KAAS. ALG. BOEKHANDEL VAN Leerboeken, Woorden boeken, Atlassen, Leermiddelen, Tee kenbehoeften Vuor alle Inrichtingen van onderwijs. gr steeds Nouveauté's. St. Baafsplaats 6. Rechtover den Rathskeller en Vlaamsch Tooneel. Aanbevele nd. pgr Prachtcollectie in Luxe Damesschoentjes. Voordeelige prijzen. Solide bewerking. Sterkte is het toonbeeld wan mannelijke kracht. Sterkte wordt gewenscht door oud en jong Beklagenswaardige lijders en lijderessen aan asthma, borst-, long- en keelziekten, gij kunt Uw vroegere sterkte weer terugkrijgen, indien gij slechts de Abdijsiroop wilt aanwenden, want de Abdijsiroop Is het ongeëvenaarde middel tegen asthma, influenza, pleuris, kinkhoest bronchitis, den hardnekkigsten hoest, de hevigste verkoudheid en alle borst- en longaandoeningen. Mej. de Wed. E. de Bie-NauwensGoudsche straat 78 te Rotterdam verklaarde ons »3 Jaar geleden heb ik koude gevat en doordat ik deze verwaarloosde, werd ik aangetast door een borstziekte. Ik had het verschrikkelijk benauwd op de borst, hoestte dag en nacht zonder ophouden, had veel last van hoofdpijn en koude handen en voeten, 's Nachts kon ik dan ook geen oog toedoen en werd ik uiterst zwak. Ik ging over tot het gebruik van de Abdijsiroop en kan naar waarheid verklaren, dat dv Abdijsiroop mij in korten lijd volkomen genezen heeft.* De Klooster Sancta Paulo, is altijd onschadelijk en schaadt zelfs aan het zwakke gestel niet. De Abdijsiroop geneest onvoorwaardelijk asthma, influenza, pleuris, bronchitis, kinkhoest, en alle borst- long- en keel-, aandoeningen. Prijs per flacon van 230 gram 1.—van 550 gram 2.en van 1000 gram 3.50. Eischt rooden band met handteekening van den Gen.-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE—Leünis Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz.Hulst, F. L. VERWILGHEN v. d. Hooft Zaamsiag, D. RIEMENS - Janssen. II It II II II II 9 '0 je w J j

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1913 | | pagina 3