Tentoonstelling 1913. 2' 3' Kantoor Ir. P. DIELEMAN, P, adriaansL J. PENOTGA, Gent. Café „Het Nederlandsch Wapen", Zeer sterk afgewerkt. H. van Doeselaar, Abonneert U op het Ter Neuzensch Volksblad, Een 5=jarige vleeschknobbel KLOOSTERBALSEM, Wie goedkoop wil bediend worden, koopt het merk ZEELAND s ROEM" Klooster Sancta Paulo, foster^ Burgerlijken Stand. Advertentiën. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Woensdag 10 September 1913, Saterdag 20 September 1913, Ter Neuzen. H. HARTOOL Verkrijgbaar bij HOEK bij Ter Neuzen. Robert Fminstraat no. 47, de geheele omgeving was gewekt door het geloop en gedraaf van politie en burgers dat zij kort te voren een man door haar woning had uit gelaten, die geweldige baast had, waot zoo zeide hij er was brand en hij was brandmees ter. Deze man bleek te zijn de beruchte recidivist F. M., enkele weken geleden uit de gevangenis ontslagen, in welke hp eenige jaren vertoefde. Naar hem werd nu gespeurd. Omstreeks half drie zag men den gezochte liggen in het zand aau de Rochussenstraat, maar ook hij zag de politie en zette het op loopen, gevolgd door de politie. Over wei landen en door slooten ging het in de richting van de Melkkop aan den Westzeedijk en daar verdween de vluchteling. Met politiehonden werd zijn spoor gezocht maar tevergeefs. En gisterochtend omstreeks 6 uren werd hij plot seling herkend aan den Beukelsdijk. Weer volgde een wilde jacht over land en door slooten, maar nu met gevolg, dat hij gegre pen werd. Beide verdachten zijn overgebracht naar het politiebureau in de Witte de With- straat, waar zij zijn opgesloten. Het laddertje, dat zjj uit het plantsoen in den Heemraadssingel hadden weggenomen, is teruggevonden in den tuin achter het huis van den heer Theo Stokvis aan den Heem raadsingel no. 194, die met de familie uitste- dig is. En in een van de tuinen aan de Robert Fruinstraat is nog een breekijzer ont dekt, dat de vluchtelingen daar hadden achtergelaten. Het is blijkbaar de bedoeling geweest om in het huis van den heer Stokvis in te breken. In het bezit van de inbrekers zijn kaarsen en lucifers gevonden. Nergens is er iets gestolen. (N. R. Ci.) Door een Kaaiman gegrepen. Men meld aan de »P. B.« Op 12 Juli tusschen 5 en 6 uur 's avonds ging de heer Ver'orugge, employé van de on derneming Bajang, met een collega en verge zeld van diens hood, in de Tjitaroem baden. De hond, die aan den oever gebleven was, ging eensklaps geweldig te keer, waarop de eigenaar naar den kant zwom. Toen hij aan den oever gekomen, zich omkeerde, bemerkte hij, dat zijn vriend verdwenen was. Ontsteld wendde hij zich tot eenige inlanders, die hem verklaarden, dat zijn vriend door een kaaiman in de diepte gesleurd was. Spoedig werd om hulp naar de onderneming gezonden, en trok men naar den benedenstroom van de rivier, waar een pagger van bamboe gezet werd om te verhinderen dat het ljjk door den stroom zou worden weggevoerd. Gisteren omstreeks 11 uur vond men het verminkte lijk van den verongelukte, halt in de modder. Het rechterbeen tot even boven de knie en de rechterborst waren afgevreten. Van de kaaiman is totnutoe niets meer gezien. Het lijk van den verongelukte is op de onderneming begraven, De heer Verbrugge was pas 8 maanden in Indië. Terwijl Mrs. Pankhurst, de befaamde leidster der suffragettes, te Trouville nieuwe krachten tracht op te doen om den strijd op de oude wjjze te hervatten, gaan hare volge lingen in Eugeland voort met hare gewone wandaden. Maandagnacht hebben zij te Bedford een houtloods in brand gestoken. Toen Dinsdag ochtend de arbeiders naar het werk gingen, zagen zij een rookkolom opstijgen en naderbij gekomen bemerkten zij, dat reeds een groote hoeveelheid hout verbrand was. Links en rechts lagen zakken met watten en lompen, die met petroleum gedrenkt waren en tevens was in de nabijheid een groot papier neerge legd, waarop geschreven stond»Stemrecht voor vrouwen. Onze beminde leidster is met vacantie. Deze boodschap wordt gericht aan de mannen van Bedtord »Er zal geen vrede heerschen voor wij het stemrecht hebben.* Brand op de Tentoonstelling te Gent. Woensdagavond is brand uitgebroken in het Spaansche paviljoen op de tentoonstelling te Gent. Acht minuten nadat de brand ge signaleerd was, was de brandweer reeds ter plaatse, terwijl de op het terrein gestation- neerde brandwachten reeds met blusschen waren begonnen. Men zag echter spoedig in, dat aan redden niet te denken viel. Het geheele paviljoen, een oppervlakte beslaande van 150 vierk. M., was één vuurzee en men moest zich du3 ertoe bepalen te zorgen, dat de brand niet oversloeg naar het nabjjgelegen Gentsche paviljoen. De ingangspoort van dat paviljoen, zoo verhaalt het Handelsblad van Antwerpen", werd opengekapt en al de kostbaarheden, zooals de archieven van Gent, tafels, borst beelden, het hof van keizer Karei, kortom alles wat zich in het paviljoen bevond, weid door de wachters naar buiten gebracht. De brandweerlieden, op hunne ladders staande, klommen dan met hunne slangen tot de hoogste verdieping van hel paviljoen en door de openingen, die zjj gekapt haddeD, zonden zij stralen waterhier begonnen de wanden reeds te branden. Het Spaansche paviljoen, dat gelukkig tusschen het Gentsche paviljoen eene ruimte heeft van twee meters, werd door brandweer lieden langs den zjjkant bespoten, zij moesten echter terugwijken want heel het gebouw stortte met gedruisch ineen. Een hoek der afdeeling huishoudkunde had ook vuur gevat, doch dit werd spoedig ge- bluscht, en daar werd bijna geen schade aangericht. De vlammen van het brandend gebouw waren reeds dadelijk overslagen naar het aan grenzend »Café-restaurant Balkan", en ver schillende andere nabijgelegen winkels. Deze waren binnen het kwartier een prooi der vlammen geworden. Thaw gearresteerd. Volgens een telegr. bericht is Thaw in Canada, te Coaticook, dicht bij Quebec, ge arresteerd, op verzoek van een Amerikaanschen politie officier, die zijn spoor van uit New Hampshire was gevolgd. Het zal nu echter nog de groote vraag zijn of Thaw uitgeleverd zal worden, omdat hij niet wegens moord is veroordeeld en uit een gevangenis is ontvlucht, doch ontoerekenbaar is verklaard, en uit een krankzinnigengesticht is ontsnapt. De Amerikaansche rechtsgeleer den waren het er zelfs niet over eens of Thaw, eenmaal over de grenzen van den Staat New York in een anderen Amerikaanschen Staat weer gearresteerd mocht worden. Tegrooter is de moeilijkheid natuurlijk nu Thaw zich niet op Amerikaanschen doch op Canadeeschen grond bevindt. Voor Thaw's moeder, die zich er reeds zoo over heugde, dat haar zoon weer vrij was, moet het bericht van zijn arrestatie intusschen een groote teleurstelling zijn Met voldoening zal het echter vernomen zijn door de deskun digen op wier advies Thaw indertijd ontoe rekenbaar werd verklaard, en ook door Evelyn Nesbitt, Thaw's vrouw, om wie hij den moord beging, en die voor den rechter tegen haar echtgenoot getuigde. Diefstal op de tentoonstelling te Gent. Ruim een week geleden hebben dieven hun slag geslagen op de tentoonstelling te Gent. Talrijke waardevolle voorwerpen, meest antiquiteiten, hebben de heeren medegenomen. Onder de ontvreemde voorwerpen behooren o. a.een verguld zilveren kelk, met een waar de van 1800 francs, eenige andere kelken, ieder ter waarde van 800 a 1000 frs., een Romaansche pateen (schotel) 200 frs., een be werkte Romaansche hostievaas 550 fr. en een Gotische hostievaas uit de 14de eeuw van 750 fr. waarde, eenige zilveren ceintuurges pen, zilveren broches en vele andere kerke lijke reliquien. AXEL. Huwelijks aangiften. 8 Aug. Jacobus Francisus van Mossevelde, oud 32 j., jm. en Magda- lena Maria Savojj, oud "26 j., id. Jacob Willem Bakker (van Zaamslag), oud 26 jjm en Maria Maatje van Langevelde, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Aug. Arie Schoon- akker (van Zaamslagi, oud 19 jjm. en Maria Verberkmoes, oud 19 jjd. 14 Aug. Achille Michel Velleman (van Zuiddorpe), oud 23 j., jm. en Maria Nathalia de Danschutter, oud 22 j., jd. Geboorten. 2 Aug. Pieter Jan, z. van Jan Wolfert en Geertruij de Pooter. 7 Aug Cornells, z. van Pieter van Langevelde en Catharina Verstrate. 8 Aug. Krina. d. van Arie de Pooter en Krina den Beer. 9 Aug. Maria en Anna Jacoba, dochters van Meeuwis Heinsdijk en Magdalena Maria Dees. 10 Aug. Marinus, z. van Gerardus Marinus Stout- hamer en Adriana Paulina Wiest. 11 Aug. Hendrik Jan z. van Pieter de Feijter en Maria Cornelia Dieleman. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 13 Aug. Jaco bus Karei (van Ter Neuzen), oud 21 j., jm. en Pleuntje Goossen, oud 24 j., jd. Marinus Johannes Jacobus Mielen (van 's Gravenhage), oud 26 j., jm. en Maria Adriana Penne, oud 25 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 15 Aug. Daniël van Wijck, oud 26 j., jm. en Catharina Cornelia Geelhoedt, oud 26 j., jd. Geboorten. 4 Aug. Cornelis Pieter, z. van Cornelis Pieter Oppe en Geertrui Willemsen. 7 Aug. Maarten Krijn, z. van Meeuwis de Regt en Catharina Debora de Kraker. 10 Aug. Jan Cornelis, z. van Martinus Schieman en Cornelia Schieman. 15 Aug. Adriaan, z. van Cornelis Goossen en Barbera de Pooter. Adriaan Jan, z. van Jan Zegers en Hebrina Die leman. Overlijden. 4 Aug. Suzanna Jansen, oud 9 dagen, d. van Cornelis en Janna Verplanke. 6 Aug. Metje den Hamer, oud 81 j., wed. van Pieter Hamelink. 11 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouw, geslacht van Hendrik de Bruijne en Thona Faas. 12 Aug Catharina Hamelink, oud 17 dagen, d. van FrariQois Hamelink en Johanna Herrebout. DAGEN. Voorm. Nam, Zaterdag 23 Aug. 5.7 5.23 Zondag 24 5.42 6.2 Maandag 25 6.26 6.52 Dinsdag 26 7.24 8.4 Woensdag 27 8.50 9.40 Donderdag 28 10.28 11.8 Vrjjdag 29 11.42 TER NEUZEN. REKENINGEN ten laste van bovenge noemde TENTOONSTELLING worden zoo spoedig mogelijk, uiterlijk tot en met 1 Sep tember 1913, ingewacht bij ondergeteekende, zullende na dien datum geen betalingen meer mogelijk zjjn. Mevrouw EIJKE—van dee Swan, Penningmeesteresse. De notaris HAMMACHER te Groede, is voornemens om op des namiddags te 3 ure, bij instel en op des namiddags te 2 ure bij toewijzing, in bet Hotel „AERTS" te IJzendijke, in het openbaar te veilen: 10 De gebouwen eener Hofstede op en met 10,5121 Heet. of 23 Gem. 117 R. erf, tuin, weide, dijk en bouwland in den Thomaespolder, gemeente Biervliet 5,2100 Hectaren of 11 Gem. 207 R. bouwland in den Beukelspolder, gem. Biervliet. O 16,9020 Hectaren of 37 Gem. 279 R. bouwland in den Hoofdplaatpolder, gem. Hoofdplaat, verdeeld in 4 koopen. Alles ook te samen gevoegd te veilen. Nadere inlichtingen te bekomen bij genoem den notaris, al waar exemplaren biljet met kaart verkrijgbaar zijn. Advocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, vanaf des morgens 9 uur in het Hotel des Pays-Bas (Nieuwstraat). Advocaat-Procureur, Middelburg, is eiken Maandag te IIULST te spreken bij Neelemans. Si. Baafsplaats 6. Rechtover den Rathskeller en Vlaamsch Tooneel. Aanbevele nd. SOEPVLEESCH f 0,30 GEHAKT 0,35 LAPPEN 0,375 ROLLADE0,40 ROSBIEF 0,40 BIEFSTUK 0,50 Alles per 1ji K. G. Aanbevelend, Rij wielhandel, :.-v verdwijnt door den KLOOSTERBALSEM. Lijders aan vleeschknobbels, eelt en wratten probeer eerst nog eens den KLOOSTERBALSEM, alvorens U te laten snijden. Zoo goed als de Kloos terbalsem, met recht genoemd de wonderbalsem, voor anderen wouderen verricht zal zij ook voor U dienen. Lees slechts: Mejuffrouw H. v. d. Munckhof, te Dril bij Venray, verklaart ons Sedert 5 jaar had mijn man een dikte op zijn hand van wel een vinger »hoog, welke hem voortdurend pijn deed. Hij had deze gehouden uit het «verrekken van zijn handspieren. Wat wij er ook voor hebben aangewend, «niets wilde helpen. De dokter raadde aan de knobbel te laten wegsnijden. «Wanneer mijn man op het land werkte, zwol de knobbel op en werd bont «en blauw en zoo pijnlijk, dat hij met werken niet voort kon gaan. Ten «slotte raadde ik mijn man aan den KLOOSTERBALbEM te gebruiken die «ik kocht bij G. Ambrosius, te Venray, en wreef daarmede eiken avond zijn «hand krachtig in. Na een paar dagen konden wij reeds bemerken, dat de «knobbel aanmerkelijk dunner werd. Wij zijn met het gebruik van den «Kloosterbalsem voortgegaan en Da het gebruik van één pot was de knobbel »geheel verdwenen. Daar ik zelf aan rheumatiek leed, heb ik daarna den «Kloosterbalsem ook voor mijzelve aangewend en kan ik verklaren, dat de «Kloosterbalsem ook mij van mijn rheumatiek verlost heett, waarvoor wij «zeer dankbaar zijn. Wij raden elkeen aan het eens met d6n Kloosterbalsem «te probeereu. De geneest onvoorwaardelijk aambeien, rheumatiek en alle rheumatische aandoeningen, spit in den rug, spierverrek- kingen, stramheid, wonden van allerlei aard, winterhanden en -voeten en huidaandoeningen. Prijs per pot van 50 gram 75 cent, vim 100 gram 1,20 en van 250 gram ƒ2,50. Eischt. ROODEN BAND met handteekening v. d. Generaal-Agent L. I. AKKER Rotterdam.. Verkrijgbaar bij alle drogisten, apothekers en de bekende depothouders. mem' 11 i» ii ii 19 Wielrijders en Wielrijdsters. ZÜ'JÜM DEHAbt in op»"? InivtBS^pf

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1913 | | pagina 3