Arpitiscli Ruik lTlBBSCh Hótel Den Boer Volksspelen Kantoor Ir. P. DIELEMAN, Wielrijders en Wielrijdsters. H. van Doeselaar, Abonneert U op het Ter Neuzensch Volksblad. ABDIJSIROOP, Wie goedkoop wil bediend worden, koopt het merk ZEELANDs ROEM Zeer sterk afgewerkt. lappen Tentoonstelling te Gent. DANKBETUIGING 0|I ZATERDAG IK AUGUSTUS, Borst- en Longziekten van arbeiders BUITENLAND. De toestand in den Balkan. Burgerlijken Stand. Ter Neuzen. H. HAUTOG. Hoogwatergetij te Ter neuzen. Advertentiën. tentoonstelling Verkrijgbaar bij HOEK bij Ter Neuzen. drie werklieden den dood vonden. \ier schilders waren daar bezig met het verven van een 125 voet heogen gashouder, toen plotseling de plank, die met touwen aan den buitenkant bevestigd was, aan één zijde daaruit glipte. Drie hunner vielen naar beneden. '1 wee waren onmiddellijk dood, terwijl de derde zoo ernstig gewond werd, dat hij onder het vervoer naar het hospitaal overleed. Den vierden arbeider gelukte het, toen hij de plank onder zijn voeten voelde wijken, een touw te grijpen. Toen hij van den schok bekomen was, klom hij langs het touw naar een der plateau's en daalde van hier uit langs een ladder naar den beganen grond af. Daar men wist, dat vier arbeiders aan het werk waren geweest, zocht men overal naar het lichaam van den vierde, toen deze tot verrassing van alle aanwezigen plotseling ongedeerd in hun midden verscheen. Een ongelukkige automobiel. Mevrouw Isadore Duncan, wier kinderen eenige maanden geleden door een noodlottig automobielongeluk in de Seine verdronken en die zich naar Griekenland had begeven om daar troost en afleiding te zoeken, is thans in Frankrijk teruggekeerd. Zondagochtend was zij met haar broeder Raymond Duncan in een automobiel op weg naar Orange, om daar des avonds een voorstelling te geven. De reis werd vertraagd doordat tot twee maal toe een band sprong en eerst tegen den avond was men in de nabjjheid van Mondragon. Plotseling kwam de automobiel in volle vaart in botsing met den afsluitboom van een spoor-overweg, waarvan de lichten niet brandden. De inzit tenden kwamen met den schrik vrij, ofschoon de automobiel ernstig beschadigd werd. Na reparatie kon men de reis voortzetten en me vrouw Duncan bereikte de plaats harer be- stemming nog juist bijtijds. Ongeluk te Johannisthal. Zondag maakte de jeugdige vlieger Brooks een vlucht te Johannisthal. Gedurende die vlucht echter zakte het achterdeel van zijn Rumplei-machine meer en meer door. Een val was onvermijdelijk. Maar Brooks bevond zich juist boven de toeschouwers, daarom stuurde hjj op het midden van het veld aan, doch raakte daarbij een windmeter, deze tuimelde om, doch ook het vliegtuig viel. Er stonden veel menschen daar, doch die waren juist teruggedrongen door een paar vliegers, zoodat een groot ongeluk verhoed werd. Het toestel viel met een smak neer, de motor sprong en het toestel vloog in brand. Brooks zat tusscben de overblijfselen vastge klemd en was bewusteloos. Gelukkig slaagden een paar monteurs er in hem met levensgevaar uit de vlammen te redden. Brooks kreeg een groot aantal, hoewel niet erg gevaarlijke brandwonden. Het toestel verbrandde geheel. De suffragettes. Weer iets nieuws van de suffragettes. Zon dag begonnen tijdens de godsdienstoefeningen in St. Pauls Cathedral een aantal militante suffragettes hardop te bidden. Het gebed luidde God helpe Emmeline PankhurstSpaar haar, spaar haar leven, laat haar vrjjRedt haar, o Heer Verhoor onze bede Tevergeefs verzochten in de nabjjheid der dames gezeten kerkgangers om stilte en het kostte den koster en zijn helpers groote moeite de dames ten slotte tot het verlaten van het kerkgebouw te nopen. De Engelsche bladen spreken het vermoeden uit, dat dit optreden in St. Pauls de voorbode is van een nieuwe campagne ter verstoring der kerkdiensten. De vrede gesloten. Te Boekarest is Woensdag de vrede tusschen Roemenië, Servië, Griekenland en Montenegro eenerzijds, Bulgarije andererzijds, gesloten. De vrede is mondeling gesloten het vredes verdrag is Donderdag om 11 uur geteekend. Stroemitsa is aan Bulgarije toegekend, Kawala aan Griekenland. Ook het besluit tot demobilisatie zal worden geteekend. Officieele kringen uiten de hoop dat de besluiten der Vredesconferentie van Boekarest aan een herziening door de mogendheden zullen worden onderworpen. De Servische en Montenegrijnsche afge vaardigden hebben vergaderd met de Bul gaarsche delegatie, die mededeelde nog geen antwoord te hebben ontvangen op haar ver zoek om advies aan de Bulgaarsche regeering. Daarom kon zij geen besliste toezeggingen doen. Ondanks dit voorbehoud verklaarde Pasjits dat Servië, om zijn verlangen naar een spoedigen vrede te toonen, bereid was Stroemitsa aan Bulgarije af te staan. Na deze bijeenkomst pleegde Wenizelos langdurig overleg met de Servische delegatie. Adrianopel. Uit Konstantinopel, wordt gemeldtMen ontkent hier dat Natsjewits, de Bulgaarsche onderhandelaar, nieuwe voorstellen nopens Adrianopel aan de Porte heeft gedaam Woensdag zijn uit de richting van Adrianopel en Koetsjoek-Avok ontploffingen gehoord. De Turken hebben hun kamp ten Oosten van Moestafa Pasja opgebroken. Uit Berlijn wordt aan het »Hbl.« bericht De te Boecharest gesloten vrede is volgens de meening van de regeeringskringen te Weenen blijkens een officieus geïnspireerd artikel in de Wiener Allg. Zeit.« te be schouwen als een voorvrede, welke méér noodig heeft dan de eenvoudige goedkeuring van de mogendheden, welke het Tractaatvan Berlijn teekenden om definitief van kracht te worden. Oostenrijk-Hongarije behoudt zich nog steeds het recht voor, eventueel het vredesverdrag te corrigeeren. De voornaamste beteekenis van den voorlopigen vrede is, dat hierdoor een definitief einde gemaakt wordt aan de vijande lijkheden in den Balkan. Deze vrede is echter in strijd met de beginselen, die Oostenrijk- Hongarije voorop gesteld heeft vóór de onder handelingen te Boecharest, en die luidden, dat Bulgarije niet vernederd mocht worden, en evenmin verdrongen uit Midden-Macedonië. De Oostenrijksche diplomatie wil daarom trachten veranderingen aan te brengen in de desbetreffende bepalingen voor den voorloo- pigen vrede. Men meent te Weenen, dat Oostenrijk-Hon garije van dit recht gebruik mag maken, ook wanneer een of andere mogendheid, die het verdrag van Berlijn onderteekende, het beter acht zulks niet te doen. SOEPVLEESCH f 0,30 GEHAKT 0,35 0,37* ROLLADE 0,40 ROSBIEF 0,40 BIEFSTUK 0,50 Alles per ,/2 K. G. Aanbevelend, Bennesteeg 6, tegenover Iielfort. Tel. 919. Middag- en Avondmalen aan 2, 3 en 4 fr>. APARTE KAMERS nan matigen prijs. Zalen groot en klein. tot voor l.~ïO personen. AXEL Huwelijks aangiften. 24 Juli. Achille Michel Velleman (van Zuiddorpe), oud 23 j., jm. en Maria Nathalia de Danschutter, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Juli Nicolaas Jan Bolleman, oud 21 j., jm. en Maatje Jansen van Rosendaal, oud 19 j., jd. Jozias Hamelink, oud 2a i. jm. en Catharina Johanna Oppeneer, oud 24 j., ja. 'Geboorten. 17 Juli. Jan, z. van Jan Jansen van Roosendaal en Adrians Janna Cornelia Dieleman. 19 Juli. Elizabeth, d. van Willem de Bruijne en Pieternella Jansen. 24. Leendert Pieter, z. van Abraham Goossen en Cornelia Rooze. 26 Juli. Cornells Pieter, z. van Dirk Rouw en Elisabeth Overdulve. Debora Martha Santina, d. van Pieter van Alten en Santina Wijna. 27 Juli. Marinus, z van Marinus de Fouw en Janna Cornelia Meijer. 28 Juli. Marinus, z. van Pieter de Fefjter en Je- leijntje van Driel. HOEK. Huwelijks-aangiften. 17. Jacobus den Hamer, oud 19 j., jm. en Catharina Klaassen, oud 22j.,jd. 31 Juli. Pieter Vereist, oud 53 j., weduwn. en Anna van Doesselaar, oud 42 j„ jd. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Juli. Jacobus den Hamer, oud 20 j., jm. en Catharina Klaassen, oud 22 j., jd. Geboorten. 22 Juli. Fijgje Levina, d. van Levinus Oppeneer en Jacomina de Groote. Sara, d. van Jan Verhelst en Tanneke de Bree. Willem, z. van Gelein Meertens en Pieternella Vinke. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 9 Aug. 6.28 6.55 Zondag 10 7.24 7.58 Maandag 11 8.36 9.19 Dinsdag 12 10.4 10.48 Woensdag 13 11.26 11.59 Donderdag 14 0.52 12.27 Vrjjdag 15 u 1.13 aan allen die blijken van belangstelling gaven op 3 Aug 1.1. En toch zeker aan de leden van de Visch- club „De Baars". B. P. DE BOIJv. d. Voorde. Ter Neuzen. Hotel „Den Appel". Om gedurende de Plan 1913, de stad een meer feestelijk aanzien te geven, worden de inge zetenen vriendelijk uitgenoodigd de volgende week te des middags van 26V2 uur, op het V o e t b a 11 e r r e i n. Voor jongens van 1014 jaar A. Bokrijden. Voor jongens van 10 18 jaar B. Wedstrijd in het bespelen wan mondharmonica's. Voor meisjes van 8 14 jaar: C. Blinddoek fleschjesspel. D. Blokjesrapen. E- Wedstrijd met versierde hoe pels. Voor militairen F- Touwtrekken. Voor jongens van 13 18 jaar: G- Wedloop met hindernissen. Tusschen de rustpoozen zal optreden de goochelaar Propèr uit Den Haag. Aanmelden voor deelname op Donder dag 14 Augustus, des avonds tusschen 6—8 uur, in school A. HET BESTUUR. HET BESTUUR. Advocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, vanaf des morgens 9 uur in het Hotel des Pays-Bas (Nieuwstraat). Rij wielhandel, Hoesters, past op Vele arbeiders in mijnen, fabrieken en stoffige werkplaatsen lijden aan longziekten, doordien zij voortdurend stof, rook, gruis en bedorven lucht inademen. Gewoonlijk begint de werkman eerst aan een geneesmiddel te denken, wanneer de chronische bronchitis, de asthma of de borstziekte de overhand genomen heeft. Arbeiders, waarom laat gij het juiste tijdstip voorbijgaan, waar om wacht gij tot het te laat is Gij zijt het aan U zelve en aan de uwen verschuldigd uwe borst en longen intijds te beschermen en te genezen door een krachtig geneesmiddel aan te wenden als de Abdjjsiroop, welke uwe borst-, keel- of longaandoeningen geneest en ernstiger gevolgen voorkomt. Daar de Abdijsiroop een kiem- doodende en ontsmettende werking heeft, raden wij U dringend aan regelmatig na nw werk uwe keel met Abdijsiroop te gorgelên en deze daar'a in te slikken. Laat onderstaande verklaring U overtuigen. De lieer H. VerhoevenHeerdenoeg 48 te Heer, hij Maastricht, verklaarde »Ik ben fabrieksarbeider en mijn longen hebben daar door steeds veel te verduren. Door het verwaarloozen van eene bronchitis (verouderde verkoudheid) werd ik pleuris- ljjder. Ik was altijd vermoeid haalde kort en moeilijk adem en had hevige pijn in de borst, in de zijden "en tusschen de schouderbladen. 5 Flacons hebben mij geheel en al genezen.* De Klooster Sancta Paulo, geneest onvoorwaardelijk asthma, influenza, hoest, verkoudheid, bronchiet, keelpijn, heeschheid, kink- en slijmhoest en alle borst-, keel- en longaandoeningen. Voorkomt de tering. Prijs per flacon van 230 gram 1.— van 550 gram 2. en van 1000 gram 3.50. Eischt rooden band met handteekening van den Gen.-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE Leunis Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz.; Hulst, F. L. VERWILGHEN v. d. Hooft Zaamslag, D. RIEMENS—Janssen. St 1 I n 11 11 11 n Gl] (11 L»U

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1913 | | pagina 3