een flinke JONGEN, nieuw pbli Kloosterbalsem P j| P BOOTTOCHT van Ter Keuzen naar Gent, TENTOONSTELLING Plan 1913 IP, ADRIAANSE. 't Rozen en Angelieren, JACs. D KOK, Ter Neuzen. TER NEUZEN, GROOTE FEESTAVONDEN M. J. VAN ÜIXHOORN, Ter Neuzen. Portemonnaie's Sportlressors IUGEZ0HDE1T STUKKEN. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Stoomwasscherij „DE VLIJT". Gevraagd BEDIENDE. Gesteriliseerde I JACs. DE KOK, TER NEUZEN. 7 maanden aan open been geleden. Genezen door den Kloosterbalsem. met de prachtige Salonboot „LUCTOR ET EMERGO". fjEgT" Afvaart voormiddag 6 uur, brug Hoekschenweg. vanaf 11 tot en met 16 Augustus (in de Affuitloods), waapvoop beschikbaax* zij n gesteld 16 prachtige Medailles, Kunstvoorwerpen en Diploma's. door verschillende Specialiteiten, met iederen avond afwisselend programma. WOENSDAGMIDDAG groote Kindervoorstelling met hizondere attractie. Chineesche Theetent. Champagne Bar». Een derde kwam er met lichte kwetsuren af. Nog een slachtoffer eischte de brand zelf. Een brandweerman viel van een ladder en moest met zwaie brandwonden naar bet ziekenhuis worden gebracht. Van het groote complex staatr nog slechts de gebouwen van de directie en de machine kamer. De beide reusachtige loodsen, de uitgestrekte paardenstallen en remises en 4 ijsmachines zijn geheel afgebrand. De scbade is moeilijk te bepalen, doch men schat ze op 1/s millioen mark.* Na 50 jaar van blindheid genezen. Uit Chicago komt het bericht, dat Mary Welsh, een vrouw van 66 jaar, die sedert haar 16e jaar blind was, ten gevolge van een zware oogziekte, Zondag het gezicht terug gekregen heeft. Zij huwde op 22-jarigen leeftijd, maar zag haar echtgenoot, die eenige jaren geleden stierf, nimmer. Uit haar huweljjk sproten acht kinderen, die zij Zondag voor het eerst zag. Eenige maanden geleden, toen de vrouw, die te Hilsdale woont, aldaar een godsdienstoefening by woonde, smeekte zij den dienstdoenden geestelijke voor haar te bidden, opdat zij vóór zij stierf, toch eens haar kinderen zou kunnen zien. De geestelijke vatte belangstelling voor haar op en sprak met een bekwaam oogheelkundige, die een operatie beproefde. Buiten verwachting slaagde hij er in haar het gezicht terug te geven. Men kan zich de verbazing van de oude vrouw voorstellen toen zij alles, wat het huidige leven biedt, om zich heen zag. Vooral uitte zij hare verwondering over de sky-crapers zij geloofde niet, dat die kemelhooge gebouwen door menschen waren opgericht. Van alle kanten heeft zij telegrammen en felicitatie brieven ontvangen. Een inillioeujufrer. Naar de Nieuwe Gazet mededeelt, zal prinses Louise, die thans te Baden verblijft, binnenkort naar België komen, om den koning te ver zoeken in het proces over de nalatenschap van wijlen koning Leopold te haren gunste tusschenbeide te komen. 't Is geldverlegenheid die haar aanzet de reis naar Brussel te ondernemen. De prinses heeft dringend 8 miljoen kronen noodig. Het laatste proces heeft haar een som van ongeveer vijf en half miljoen opgebrachten zjj hoopt door overleg met den koning de overige drie millioen te zullen bekomen. Wat de overeenkomst met haar scbuld- eischers betreft, die zullen zich voorloopig tevreden stellen met 30 tot 40 percent van het bedrag dat zjj te vorderen hebben, en zich verbinden het overige slechts te eischen, den dag dat de princes in bezit zal komen van het deel der erfenis dat baar by den dood van princes Charlotte, de gewezen keizerin van Mexico, toekomen zal. Men schat het fortuin dezer laatste op zestig miljoen, en het deel van prinses Louise op ongeveer 15 miljoen. Ter overweging. Er is een tyd geweest zoo zeide Lord Rosebery in een toespraak tot de leerlingen van een beroemde kostschool dat Engelschen en Schotten niet om beleefdheid en goede manieren gaven, een tyd dat ze die goed vonden voor die malle huppelend een kikvorsch- etendej Franzosen, maar niet voor kloeke mannen. Daar zijn ze echter van terugge komen, ging Rosebery voort, en in de l?e eeuw toen het beste slag Engelschen werd voort gebracht dat er ooit is geweest hechtte men veel aan beleefdheid en goede manieren. In de regelen van de kostschool, drie eeuwen ge leden opgesteld, staat het ook met zooveel woorden. De oprichters van die school hechtten er zooveel aan, omdat zy, zoo dacht Rosebery, in de eerste plaats zelf modellen van beleefd heid en goede manieren waren zy leefden immers in de 17e eeuw! en voorts omdat zij het groote belang ervan voor het dagelykscbe verkeer tasschen de menschen inzagen. Goede manieren zijn een teeken van menschenliefde ten aanzien van den evennaaste, behooren tot onzen plicht tegenover hen en zyn tevens een teeken van gevoel van eigenwaarde. Iemand met gevoel van eigenwaarde is altijd wel gemanierd tegenover anderen. Ten slotte legde Rosebery uit, wat een materieel voordeel hoffelijkheid en goede manieren kunnen hebben men komt er mee vooruit in de wereld. Overal in Europa, ook in^Engeland, schijnen de goede manieren er niet op vooruit te gaan Rosebery hoopte, dat de jongens tot wie hij sprak zich zouden houden aan de regelen van hun school. Twee ollicieren verdronken. Door een golf zyn Zondag te Windau twee officieren, de commandaDt-kapitein Wurm en de luitenant M.ozinof, die zich op de onderzee boot »Peskar« in volle zee bevonden, over boord geslagen. Beiden verdronken. Een gevaarlijke grap. Volgens een telegram uit Valencia heeft by het einde van een stierengevecht een der toe schouwers uit de grap: »Bergt je lyf« ge roepen. Een groote verwarring ontstond, de stieren ontsnapten en kwamen in de gangen van het circus, waar een aantal personen ver trapt zyn. In het geheel zijn 200 toeschouwers gewond. Zware brand te Oude-I'ekela. De brand in het stroo der cartonfabriek Union te Oude Pekela woedt voort. De ge- heele stroohoop staat in brand, steeds vallen groote vuurklompen en vliegen stukken van de brandende stroopakken door de lucht. Twee brandspuiten van Winschoten rukte nog aan om belendende gebouwen te behouden. De schade bedraagt ongeveer 140,000 gulden. Als de wind opzet zyn de gevolgen niet te overzien. Een rumoerig tooneel. Een rumoerig tooneeltje had Woensdag in de zittingzaal van de Haagsche Rechtbank, naar aanleiding van een verzet-zaak, n.l. van een kantoorbediende te 's Gravenhage, thans geplaatst in het Rijkskrankzionigengesticht te Medemblik, te voren in de hjjzondere straf gevangenis te Leeuwarden. Deze beklaagde had ernstige grieven tegen de behandeling van zija persoon in de gevangenis, maar nog meer tegen die in genoemd krankzinnigengesticht. Hij beweerde op geheel onnoodig ruwe wijze in een dwangbuis gepakt en mishandeld te zijn- In de gevangenis zijnde, was hjj, volgens zyn bewering, lichamelijk ziek geworden en had hjj daarvoor behandeling door een genees heer gevraagd. In plaats daarvan had men hem tegen zyn zin in het Rijkskrankzinnigen gesticht voornoemd geplaatst. Daar het nu echter daar, waar hij bij onrustige krank zinnigen werd geplaatst, niet voor hem was om uit te houden, was hij in verzet gekomen en kwam hjj nu der Rechtbank verzoeken, te gelasten, dat men hem naar de gevangenis zou terugbrengen. Het Openbaar Ministerie vorderde, op groDd dat bekl. wegens krankzinnigheid is geplaatst in het gesticht te Medemblik, schorsing van de behandeling van het verzet totdat de be klaagde zal zyn hersteld. En de Rechtbank vereenigde zich met die vordering. Toen beklaagde daarop uit de zaal zou wordeu geleid, nadat hjj met klem van redenen had betoogd niet krankzinnig te zyn, stelde hij, ziende dat de Rechtbank geen termen vond om zyn verzoek in te willigen, zich zóó woest aan, dat een viertal rijksveldwachters zeer veel moeite had hem uit de rechtzaal te verwjjderen. Buiten verantwoordelijkheid- der Redactie). Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van het verslag der laatste raadszitting in de Gemeente Ter Neuzen, wil ik er op wjjzen, dat het bij my en vele anderen een goeden indruk gemaakt heeft, wat by de rondvraag is behandeld. De heer Moggré bond de kat de bel aan, toen hjj op de herbestrating van de Noord straat, vooral nabij den oprit van do Vloos- wykstraat wees. Allen, die zich daar deden booren, de heeren Moggré en R. Scheele, maar vooral ook de heeren Waalkes en Lensen mijn dank. Zjj hebben uitgesproken, wat in het algemeen heel Neuzens burgery dacht bij het gadeslaan van dit werk. Het doet mij genoegen, dat noch het D. B., noch de Commissie van Fabricage, noch de Raad deze verkeerde wjjze van werken in bescherming nam. Dit geeft ons hoop op een rechtmatige verbetering in sommige toestanden. Het was geen venjjnige, maar een gezonde en opbouweude critiek in onzen Raad gevoerd. Ik hoop, dat onze bouwmeester met de ge uite bezwaren terdege in de toekomst wil rekening houden. Dat zal ieder, ook hemzelf, ten goede komen. Met dank voor de plaatsing, Uw dw. OPMERKER. M d. R. Liberté Egalité et Fraternité Het bljjkt hoe langer hoe meer dat de ware vrijheid, waarvoor naar het heet, de S. D. A. P. zoo strijdt, waar ze zoo gaarne over praat, spreekt, en tot vervelens toe schrjjft, toch eigenlijk maar apenkooi is, oftewel boeren bedrog. Slechts met 13 tegen 8 stemmen besloten de leiders geen minister portefeuilles te aanvaarden. Nu kunnen nog by de tegenstemmers worden gevoegd de niet op de vergadering aanwezig zynde heeren Van Kol en K. ter Laan. De eerste over de toestand geïnter- vieuwd, de laatste volgens door hem afgelegde verklaring in eene lezing te Slochteren. En thans schrijft de heer Schaper in »Het Volk* dat de meerderheid nog kleiner zoude zijn geweest indien niet iemand hadde mede- gestemd welke daartoe geen recht had. Dat zoude dus worden 1311 (voorwaar wisselvallige cijfers). Was het nu wel verantwoord om een Congres hetwelk zou plaats hebben, ja dat wegens de partjj regelen moest plaats hebben, zoo maar ineens van de baan te schuiven te doofpotten Gij socialisten die zoo tegen de doofpot- politiek wilt opkomen Mij dunkt van niet. Edoch er was meer. De spullebaas voelde nattigheid, en oreerde het congres de doofpot in. Wat valt hieruit te leeren Er valt te leeren dat de S. D. A. P.sche en z. g. n. Christelijke vrjjheid paralel gaan, om een geliefkoosd S. D. A. P.sch spreekwoord te gebruiken oud lood en oud jjzer zjjn. Wanneer Kujjper, de van God gegeven leider, bij het uitdeelen der lakens wat al te veel zyn wil doordrjjft, dan volgen enkele protesten, en zoo nu en dan een een motie, maar overigens mondje dicht, en doen wat de baas zegt. Wanneer Troelstra de van Marks gegeven leider zyn wil doordrijft, volgen ook enkele protesten, plus de onmisbare moties en dan dan precies als bij de oude doctor, mondje dicht. Kuyper en Troelstra trekken aan de touwtjes, de schaapjes, in casu de christeljjke en S, D. A. Pscbe arbeiders maken de grimassen. Voila tout! EEN, DIE MEDELEEFT. DAGEN. Voorra. Nam. Zaterdag 2 Aug. 1.14 1.37 Zondag 3 2.1 2.22 Maandag 4 2.44 3.6 Dinsdag 5 3.24 3.49 Woensdag 6 4.11 4.32 Donderdag 7 4.54 5.16 Vrjjdag 8 5.39 6.2 Advocaat-Procureur, Middelburg, is eiken Maandag te HULST te spreken bij Neelemans. niet beueden de 16 jaar. Voor het bedienen bjj de concerten in den tuin enz. wordt gevraagd een nette JONGELING. J. DE FEIJTER-DE FE1JTER. Station, Ter Neuzen. Ontvangen: s Nieuwste zending. Mej. Ida Janssen te Berg Limburg verklaarde ons»7 lange maanden heb ik geleden aan een open been. Het been was vanaf het scheenbeen tot aan de teen open. Loopen kon ik niet meer en het duurde zoo lang, dat ik er moedeloos onder werd. Geen enkel van de vele geneesmiddelen die ik ter genezing aanvaardde hielp my totdat ik op aanraden van een mijner buren besloot het ook eens le probeeren met den Kloosterbalsem, welke ik kocht bjj Th. Severjjns, te Obbicht. Het resultaat was prachtig. Reeds na drie dagen begon de wond te genezen en na 14 dagen, na 4 potjes Kloosterbalsem gebruikt te hebben, was ik geheel en al hersteld, waarvoor ik zeer dank baar ben*. Klooster Sancta Paulo, geneest onvoorwaardelijk alle rheuinatische aandoeningen, spit in den rug, spierverrekkingen, stramheid, wonden van allerlei aard, winterhanden en -voeten, huidaandoeningen en aambeien. Prjjs per pot van 50 gram 75 cent, van 100 gram f 1,20 en vaD 250 gram f 2,50. Eischt rooden band met handteekenmg v. d. Generaal- Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bjj alle drogisten, ipothekers en de bekende depothouders. en voor Dames en Ileercn. Buitengewone collectie in alle prijzen. op ZONDAG 3 AUGUSTUS a. s., Inzendingen kunnen worden ingewacht tot Maandag 4 Aug. 1913. Zie verder uitgebreide Catalogussen en Programma's. HETtBESTUUR. n tl ii ii ii H

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1913 | | pagina 3