OnaflianlcelijJclieiflsleesl Prima DelftscheSlaolie flECK's Sterelisear-toestel Een 5=jarige vleeschknobbel KLOOSTERBALSEM, Open Brief. IP. ADRIAANSE. A. D. VERSUJIJS-IBELINGS, lllir A. IIOOnillll.lZFiY (linie-Lil».) Stereliseer INGEZONDEN STUKKEN." Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Verkrijgbaar bij *11 flesschen 50—65 cent. i|i 75-100 JUNI-VERKIEZINGEN. Openbare Vergadering Toegang vrijDebar f uw groenten en vruchten Ter Neuzen. H. HAHT0G. verdwijnt door den KLOOSTERBALSEM. DAGEN. Voorm. Zaterdag 31 Mei 10 44 11 7 Zondag 1 Juni 11.29 11.50 Maandag 2 12.10 Dinsdag 3 0.28 12 47 Woensdag 4 1.6 1.24 Donderdag 5 1.43 2.1 Vrjjdag 6 2.21 2.42 te ZAA MSLAG. met Agent G J GAST, Axel. SOEPVLEESCH f 0,27' GEHAKT „O,32' LAPPEN 0,375 ROLLADE. „0,40 ROSBIEF 0,40 BIEFSTUK 0,50 Alles per Va G. Lijders aan vleeschknobbels, eelt en wratten probeer eerst nog eens den KLOOSTERBALSEM, alvorens U te laten snijden. Zoo goed als de Kloosterbalsem, met recht genoemd de wonderbalsem, voor anderen wonderen verricht zal zij ook voor U dienen. Lees slechts Klooster Sancta Paulo, Een paniek. Te Londen ontstond Zondag in een katholieke kerk op het Leicesterplein een paniek, doordat een sluier van een der zich in de pastorie der kerk bevindende communie kinderen in aanraking kwam met een kaars en vlam vatte. Toen het meisje verschrikt wegvluchtte, deelden de door den tocht aangewakkerde vlammen zich ook aan haar dun mousselinen japonnetje mede. In haar angst liep zij de kerk binnen, waar op het gezicht van vlammen een ernstige paniek de mensefcen beving. Te midden der dringende menigte vervolgden de piiesters kalm den dienst. Men wierp een deken over het brandende kind, dat met ernstige brandwonden per rijtuig naar een ziekenhuis vervoerd werd. Het ongeluk te Long Beach. Het was naar aanleiding van den Britschen Empireu-dag. Duizenden en duizenden, meerendeels van Britsche afkomst, waren uit Zuid-Californië te Long Beach aan het strand van den Stillen Oceaan samengestroomd. Een optocht door de straten was juist af- geloopen en de menigte hoopte zich op voor en óp "de grobte filer, dié van een dubbel plankier is voorzien, waarvan het onderste in het begin ongeveer 8 meter boven het zee strand ligt. Daar zouden in de op de pier gebouwde hal de feestelijkheden worden voortgezet. Duizenden hoopten zich op op het bovenste plankier, ongeduldig hetoogeublik verbeidend, dat de deuren der hal zouden worden geopend. De Schotsche doedelzak blazers zetten reeds een deuntje in, om de menigte bpzig te houden, toen plotseling een hevig gekraak werd ge hoord. Een deel van het bovenste plankier stortte in, waardoor een aantal menschen om streeks vijf meter omlaag vieleu op de houfden van hen, die zich op het onderste plankier bevonden. Toen nog meer gekraak ook een deel van de hal stortte in en met vervaarlijk geraas viel alles op en door het onderste plankier, omstreeks vier honderd menschen meesleurend in den val en slingerend op het strand. Een geluk nog bjj 't ongeluk 't was ebware 't vloed geweest, velen zouden den dood in de golven hebben gevonden. 't Duurde een poosje een gevolg van de paniek, die onder de menigte uitbrak voor dat met 't reddingswerk kon worden begonnen en daardoor een overzicht van den omvang der ramp mogelijk was. 't Was een afschuwelijk gezicht. Als een trillende massa lagen daar de slachtoffers op het strand, hier en daar vijt tot zes boven op elkaar geslingerd, die onder lagen nagenoeg allen dood, verpletteid door den val zoowel als door de op hen gevallen lichamen. De slachtoffers waren meerendeels ingezetenen van Long Beach en Los Angeles. De burgemeester van Long Beach, Hatch, die ook een rede zou houden in de hal en zich onder de menigte bevond, die voor de gesloten deuren stond kwam er als door een wonder geheel ongedeerd at. Hij kon dan ook een werkzaam aandeel nemen aan het reddingswerk. Onmiddellijk na de ramp hield de gemeente raad van Long Beach eene zitting, waarin besloten werd dat de kosten voor de begrafenis der dooden en steun aan de gekwetsten door de gemeente zullen worden gedragen. Een besluit, waarmede niet meer dan een plicht zal zijn vervuld, indien waar is wat nu na de ramp wordt beweerd. De pier moet n.l. in zeer deplorabelen toestand hebben verkeerd. Een lid van den gemeenteraad van Los Angeles, die ook ter nauwernood aan den dood ontkwam, zeide dat het houtwerk geheel verrot was, zoodat het een wonder mocht heeten, dat niet nog veel meer menschen omkwamen. Iluis ingestort. Aan de «Morgenpost* wordt uit Rome gemeld dat in de armenwijk «San Lorenzo* een door 1000 menschen bewoonde huurkazerne is ingestort. De bewoners konden zich, dank zy het spoedige ingrijpen van politie eu brand weer, met hun armzalige have nog tjjdig in veiligheid brengen. Circa 100 menschen moesten toen het huis dreigde in te storten, van de 3e en 4e verdieping naar beneden springen in de springzeilen der brandweerlieden, daar zij niet meer langs den gewonen weg konden ontkomen. Het huis behoorde aan de Bank van Napels, welker slordig beheer hier nog al bekend is. Van een cent. In «De Ned.« lezen we het volgende Vanmiddag, zoo om 'n uur of twee, kwam 't gerestaureerde centje op de Redactioneele tafel. Hu, wat 'n sinister ding, was het een parig vonnis der penridders. De kleur, nu berekend op voorkoming van verwarring met het gouden vyfje, is moeilijk onder bewoording te brengen er zou noodig zijn een mengsel van gepulveriseerd rattenvel, gestampt inkt potlood, afgeroomde machine-olie en geperst rouwfloers, om zoo ongeveer ten naastenzij zulk eeu wanhopig-lugubere tint te verkrijgen. Enfin, we hebben nu weer een nieuwe edi tie muntstukken en de Nederlandscije Leeuw, er op vraagt zich af, waarom lief vaderland zoo onberekenbaar doet met z'n pasmunt. Ecu auto-avontuur in Duitschlaud. Hoe actief de politie in Duitschland kan zijn, heeft een der commissarissen van de N. V. Eerste Haarlemsche Automobielen-Mij., voorheen J. Inpijn, op minder aangename wijze ondervonden. Genoemde heer vertoefde met een zijner vrienden in een hotel te Wiesbaden, toen de auto van zijn vriend gestolen werd, van welken diefstal onmiddellijk aan de politie werd kennis gegeven, die natuurlijk een volledige beschryving van de auto ontving. Na eenige dagen had men het spoor ge vonden. en bleek het, dat de auto bij een schilder te Wiesbaden onder handen was ge nomen om haar een algeheele gedaantever wisseling te laten ondergaan. Reeds was het nummer verdwenen en de kleur gedeeltelijk veranderd. Met de eigendomsbewijzen toog men er op af, en het kostte geen moeite té bewijzen dat de zich bij den schilder bevindende auto de gestolene was. Bijgevolg werd de eigenaar weder in het bezit hiervan gesteld. Met de halfbescliilderde auto trok men af en zonder er verder bij na te denken ging het huiswaarts. Doch te Keulen werden de heeren aangehouden door een politie-agent, omdat de auto geen nummer had, en toen bleek tevens, dat zij gesignaleerd stond als te zijn gestolen. De politie nam de heeren in arrest, en, niettegenstaande hiertegen met begrijpelijke kracht geprotesteerd werd, werden zy naar het bureau gebracht, waar ook de auto gestald werd. Gelukkig voor de betrokkenen, werd dadelijk een onderzoek ingesteld, en kwam de politie telegrapbisch uit Wiesbaden met het verloop der geschiedenis op de hoogte, doch dit nam niet weg, dat de heeren zich ongeveer twee uren een minder gewenschte gastvrijheid der politie hadden moeten getroosten. Toen kon de reis verder ongestoord ver volgd worden. Stakingsongeregeldheden. Te Bradford, waar eenige duizenden kar rijders staken, zijn Woensdag ernstige onge regeldheden voorgekomen, omdat de stakers poogden de arbeidswilligen den arbeid te be letten. Een groote politiemacht was op de been, maar kon niet voorkomen, dat karren weiden omgeworpen en de ladingen over de straat werden verspreid. Op sommige plaatsen werd duchtig gevochten enkele agenten werden daarbij gewond en vele arrestatiën hadden plaats. Buiten verantwoordelijkheid, der Redactie). Aan den heer P. F. FRUIJTIER, Aftredend lid van de 2e Kamer der Staten-Generaal, Hontenisse. HoogEdelGestr. Heer Ik verneem dat U op verschillende plaatsen voor de Kiezers optreedt, of liever, dat een ander voor U optreedt en U er dan een woordje aan toevoegt. Ik heb nagegaan de ontworpen Grondwets herziening, en ik ben gekomen tot dit besluit, dat de grondidee der voorgenomen zoogenaamde Christelijke grondwetsherziening, die U dus als man van de Party door Uw stem zoudt moeten steunen, is eene drieledige geheime bedoeling, strekkende 1. tot vermindering van den volksinvloed, 2. tot het te niet doen van de idee van burgerplicht, om 3. het Nederlandsche Volk terug te brengen onder de kerkelijke macht, dat is, onder moderne vormen terug te keeren tot een Staatskerk, afgeschaft in 1795. Booze tongen beweren wel eens, dat Uwe Party het er op toelegt de kiezers dom te houden door het geheel verzwijgen van de waarheid of door te spreken met halve waar heden. Ik wil U en Uwe Party geven een éénige gelegenheid, om de onwaarheid dier booze tongen te bewijzen, en wel in dezer voege dat wyte zameu optreden voor de Kiezers met toegang vrij voor ieder in eene flinke zaal onder leiding van Uw eigen Partij, .">p tijd eD plaats door U te bepalen, en waarbij ge U kunt laten bijstaan door wie U verkiest, mits U zelf ook geeft Uw oordeel, en waarin ik zal verdedigen mjjne stelling, dat de ontworpen Grondwetsherziening heeft voor grondidee die drieledige geheime bedoeling, en waarin U alsdan myne stelling zult trachten te weerleggen. Ik toch neem aan, dat geen enkele kiezer, die kent die geheime bedoeling, op U zijn stem kan uitbrengen, noch mag stemmen voor eene Regeering die dergelijke geheime bedoeling wil vastleggen in de Grondwet, maar omgekeerd neem ik aan dat, indien ik verplicht mocht zijn mij aan U gewonnen te geven, geen enkele kiezer zijn stem mag uitbrengen op mij. Ik wil u dus geven een éénige gelegenheid om zoowel Uwe Party te dienen als om mij schaakmat te zetten, en vertrouw, dat U mijn aanbod met beide handen zult aannemen. Het eenige wat ik vraag is dit, dat de ver gadering zal worden bekend gemaakt ook in myn blad de Volkswil, waarvoor de advertentie gratis mag worden geplaatst. In afwachting op Uwe uitnoodiging, die ik U ook doe bij een afzonderlijk schrijven, noem ik mij, hoogachtend, Uw Medecandidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer in het Kame'distriet Hontenisse H. A. VAN DALSEM. Esn afschrift van dezen Open Brief zend ik tjOé, om tegelijkertijd op 31 Mei, of in den avond van 30 Mei te verschijnen hetzij in het redactioneel gedeelte hetzij als ingezonden stuk, voor de bladen Volkswil, Hulsterblad, Zelandia, Goesche Courant, Nieuwe Zeeuwsche Courant, de Zeeuw, Zuid-Bevelander, lerseksche Courant, Ierseksch Volksblad, Axelscbe Courant, Zeeuwsche Koerier, Luctor et Emergo, Ter Neuzensche Courant, Ter Neuzen«ch Volksblad, Weekblad van Z.Vl.W.D. en Middelburgsche Courant. Ik verzoek beleefdelijk aan deze bladen wel aan rniin verzoek tot plaatsing te willen vol doen, waarvoor bij voorbaat myn dank. Hulst, 29 Mei 1913. Nan. 11 11 11 11 11 In de loop van de volgende week zal de Feest-Commissie zich aan de huizen der ingezeten vervoegen, teD einde gelden te verzamelen van bovengenoemd feest. DE FEEST-COMMISSIE. Advocaat-Procureur, Middelburg, is eiken Maandag te HULST te spreken bij Neelemans. Nieuwstraat, TER NEUZEN. Beleefd aanbevelend. op MAANDAG 2 JUNI 1913, savonds 8 ure bij Mej. Wed. J. MICHIELSEN, Markt, Ter Neuzen. Spreker-, het lid der Tweede Kamer IN. 13- Inlichtingen en Prijscourant gratis. Aanbevelend, Mejuffrouw H. v. d. Munckhof, te Dril bij Venray, verklaart ons: «Sedert 5 jaar had mijn man een dikte op zijn had van wel een vinger hoog, »welke hem voortdurend pijn deed. Hij had deze gehouden uit het verrekken »van zijn handspieren. Wat wij er ook voor hebben aangewend, niet wilde «helpen. De dokter raadde aan de knobbel te laten wegsnijden. Wanneer mijn «man op het land werkte, zwol de knobbel op en werd bont en blauw en zoo «pijnlijk, dat hij met werken niet voort kon gaan-. Ten slotte raadde ik mijn «man 'aan den KLOOSTERBALSEM te gebruiken die ik kocht by G. Ambrosius, «te Venray, en wreef daarmede eiken avond zijn hand krachtig in. Na een «paar dagen konden wij reeds bemerken, dat de knobbel aanmerkelijk dunner «werd. Wy zijn met het gebruik van den Kloosterbalsem voortgegaan en na «het gebruik 'van één pot was de knobbel geheel verdwenen. Daar ik zelf «aan iheumatiek leed, heb ik daarna den Kloosterbalsem ook voor mijzelve «aangewend en kan ik verklaren, dat de Kloosterbalsem ook mij van mijn «rbeumatiek verlost heeft, waarvoor wij zeer dankbaar zijn. Wy raden elkeen «aan het eens met den Kloosterbalsem te probeeren. De geneest onvoorwaardelijk aambeien, rheumatiek en alle rheumatische aandoeningen, spit in den rug, spierverrekkingen, stramheid, wonden van allerlei aard, winterhanden en -voeten en huidaandoeningen. Prijs per pot van 20 gram 35 ceDt, van 50 gram 75 cent, van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f2.50. Eiscbt ROODEN BAND met handteekening v. d. Generaal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE—Leunis Axel, J. H. v. DIXHOORN 'en L. B. A. ROLFF Lz.Hulst, F L. VER- WILGHEN—v. d Hooft; Zaamslag, D RIEMENS Jansen. HEVCHST

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1913 | | pagina 3