Muziekcursus Goedkoope Lectuur. wimlsmkë Rijwielbanden JACs. DE KOK, Ter Neuzen. Gemengde Berichten. Advertentiên. NI. 0E JONGE. - TER NEUIEN. Brandstichting. JACs. DE KOK, Ter Neuzen. Zie Etalage Groote sorteering zoo juist ontvangen. aan prijzen werd in het jaar 1912 op gewonnen. De wereldkampioen Piet Dickent- man en vele andere Hollandsche wielrenners gebruiken sedert vele jaren Continental banden. Continental-Caoutchouc-en Gutta-Percha-Co., Amsterdam. - met boei en 30 M. ketting, een bagagekist en de noodige waarnemingsinstrumenten. Diijft het toestel met stopgezetten moter op het water, dan moet de motor zonder dat aan de schroef gedraaid wordt, zonder eenige hulp van buiten, door de bemanning binnen boord opnieuw in beweging kunnen worden gebracht. De tocht gaat den eersten dag van Gent over Ter Neuzen, Bath, Bergen-op-Zoom Willemstad, Dordrecht naar Rotterdam 2en dag van Rotterdam over Schoonhoven, Viauen en Dtrecht naar Amsterdam; 3en dag van Amsterdam over Utrecht, Vianen, Wijk hij Duurstede, Amerongen, Oosterbeek naar Arnhem over Paneerden, Nijmegen en Tiet naar Den Bosch5en dag van Den Bosch over Mook en V'enloo naar MaastrichtGen dag van Maastricht naar Luik en Namen. Of dit program onveranderd uitgevoerd zal kunnen worden, hangt nu nog alleen at van de mate van belangstelling die in de betrokken Neder- landsche plaatsen zal blijken te bestaan. Daar naar wordt thans een onderzoek ingesteld. In de Vrijdag te Hoek gehouden raads zitting werd besloten tot het aangaan eener geldleening van f 4600, tegen een rente van hoogstens 4 pet. eerste aflossing in 1923, tot dekking der kosten van de verharding van den Binnendijk en verbouwing der openbare school. Uitgeloot werd aandeel no. 34 van de lee ning van 1906. Het suppletoir kohier van het schoolgeld werd vastgesteld op f 17.40. Op voorstel van den heer Kaan werd beslo ten tot wijziging van de verordening op d- heffi !g van havengelden, opdat schepeu die ledig binnenkomen en aldus ve trekken en die dus van de haven alleen maar gebruik maken als ligplaats in plaats van 6 cent voortaan 2 cent per ton zullen te betalen hebben. Bij het vanwege de Nederlandsche ver- eeniging vo< r gemeentebelangen gehouden examen van candidaat-gemeente-secretaris is o. m. geslaagd de beer J. J. Huij/en, ambtenaar ter secretarie te Oostburg. Naar De Zeeuw meldt, is door de anti- rev. partij in het district Sluis voor de Prov. Staten candidaat gesteld de heer M--. P. J. van Bortel, advocaat en procureur te Oostburg. Tevens werd besloten den candidaat der R. K. partij te steunen. Omtrent de derde vacature was'nog geen beslissing genomen. B. en W. van IJzendijke hebben aan besteed het bouwen van een openbare school in de kom der gemeente. Raming f 23.173. Ingeschreven was door Tr. Groosraun te IJzendijke voor f 22.675 I. Cadsman te IJzendijke voor f 22.574 J. Elfrink, te IJzendijke voor f 22.700 A. du Burck te Breskens voor f 22.728 P. Dhaeme te Oostburg voor f 22 900 PDhaeme v. d. Plas te Oostburg voor f 23.000 P. Cadsman te Bres kens voor t 23.008 A. llisseeuw te Groede voor f 23.013; A. van Daele te Cadzand roor f 23.800 W. Couwe te Vlissingen voor f 23.960; P. J. v. d. Hooft te IJzendijke voor f 24 000 F. van der Peil te Vlissingen voor f 24.180 M. Boone te Oostburg voor 124.500; A. J. Risseeuw te Groede voor f 25.690 H. Kareis te Groede voor f 25.700; P Casteleijn te Wa terlandkerkje voor f 25.900 F. P. Christiaanso te Oostburg voor f26.024 94; E. Versaevel te IJzendijke voor f 26,655 W. J. Dhaeme te Oostburg voor f 26.750 J. Dhaeme te Sehoon- dijke voor f 26.800 Gebr. Aernouts te IJzen dijke voor f 27.735. Gegund aan den laagstee inschrijver. ofschoon u in het volgend ja.nr tweemaal naar Amerika overstak U werd langzamerhand een heel goed miniatuur-schilderes Uw vader liet u zelfs Italiaanscho en O.isteurykscbe postzegels copieeren, om uw handigheid te toooen. Eons vroeg hij u, om een copie te te maken van een Amerikaansch bankbiljet. Dieuzelfden dag nog wist u, dat hij leefde van het namaken van bankbiljetten." Zij stond op, maar met een beweging, ge biedender dan waartoe men hem in staat zon achten, l gde by haar nogmaals het zwijgen op. „Dieczelfden dag verliet u hem. U giug voor dien winter naar oen Engeische fami lie in Pisa. Zy namen u mee naar Londen. In Londen werkte u twee jaar lang voor een zekere mevrouw BrookerCooper u schilderde gekleurde miniatuurtjes op porselein. Later begon u zelfs een eigen atelier en n schilderde toen op ivoor. U hield van dat werk. Het beschermde u en bracht u in aanraking met vrouwen, alleen met vrouwen. Toen hoorde n. dat er in New-York meer te verdionen was, en u opende een atelier in Thirty-Third Street. U had nogal veel succes, maar n was niet zoo veilig meer en zelfs goede man nen kénnen een mooie vronw het leven moeilyk maken. Den zomer daaraauvolgenden besloot u in Rome door te brengen, om uit te rusten. Daar leerde u William Dnuseith kennen, die Zierikzee. Vrijdag den 16en dezer hield de liberale kiesvereeniging alhier een open bare vergadering, waarin als sprekers'optraden de heeren mr. dr. S. J. van Geuns officier van justitie bij de rechtbank, en de heer Jhr de Muralt ingenieur, beiden te Zierikzee. De vergadering werd geleid door den heer mr. S. G. Canes benoemd substituut-griffier bij de rechtbank te Zutphen. De heer van Geuns behandelde op uitnemende wijze het onderwijsvraagstuk, toonde aan dat het niet juist is, dat de openbare school godsdienstloos zou zijn en meende dat de aan val van de rechterpartijen op onze openbare school, in het belang van de gewetensvrijheid, en in het belang van de eendracht van ons volk, moest worden afgeslagen. De heer de Muralt toonde in den breede aan, dat de tariefwet gelijk te stellen was met »een aanval op onze volkswelvaart en tevens met »een rooftocht op de zakken der kleinen luiden*. Helder toonde spreker aan, dat de landbouw als wordende niet beschermd, het gelag zal hebben te betalen. De schade hierdoor aan boeren en landarbeiders toegebracht is niet te overzien. In krachtige bewoordingen sprak de heer mr. Canes het slotwoord uit. Hij wees er op onder donderend applaus der vergadering, dat het in het belang van heel Zeeland zoude zijn, indien de Muralt in Oostburg werd gekozen. Dergelijke bekwame ingenieurs vindt men schier niet in ons parle ment en hij achtte het in het bijzonder voor Zeeland gewenscht, dat een ingenieur van naam werd afgevaardigd. Met een gloedvolle perroratie, wees.mr. Canes er op, dat alles wat voor waarheid en recht was, verplicht was in Juni a.s. het sieraad der tweede kamer, mr. Patijn bij eerste stemming weer in de kamer te brengen. Hierop sloot de voorzitter onder krachtig applaus de goed bezochte ver gadering. Ossenisse. De in het vorig jaar aange vangen dijksbetonwerken worden dit jaar voortgezet. Ook aan Schouwen worden den 22en dezer belangrijke werken aan de zeedijken nabij Brouwershaven en Borrendamme in beton aanbesteed. Al deze werken bestaande dijksverhoogingen en glooiingen, worden aan gelegd volgens het sijsteem van den ingenieur De Muralt. Auto verbrand. Op den Bredaschen Weg hij Tilburg is de automobiel vau den heer Van Rompu uit Vught bij het rijden in brand geraakt, mat het gevolg dat de auto totaal vernield werd. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Een schandelijke aanslag. Een laaghartige daad heeft -den dood ver oorzaakt van den machinist en de verwonding van den stoker van een goederentrein op de lijn Belfort— Hericourt. Met de blijkbare bedoeling een trein te lhten ontsporen heeft men een rail van 8 M. lengte bevestigd op de spoorbaan, even buiten het station Hericouit. Uit de wijze, waarop de rail was aangebracht, bleek, d it de daders lieden zijn, die verstand hebben van wegwerk. Een goederentrein liep op de hindernis en derailleerdede machinist werd verpletterd onder de omslorleude locomotief; de stoker, hoewel gewond en inwendig gekneusd, rende in een toestand van krankzinnige opgewonden heid naar het station Hericourt. De ongeluk- in zyn anto een toci.t van Cherbourg uaer Napels maakte. Hij wilde u trouwec. U vroeg een jaar bedenktyd. Voordat het jaar om was echter, kwam hij weer naar Londen. U trouwde in do St. Georgc-kerk." „Ia dat alles?" vroeg ze, terwijl ze den man tegenover haar aanstaarde. Ze had zich niet verroerd. Haar gelaat verried geen ont roering. De eenige verandering in haar ge zichtje was de doodelyke bleekheid. .„Is dat alles?" herhaalde ze en haar stem trilde van drift of verontwaardiging. „De meeste verzonnen verhalen eindigen, als ik me niet vergis, met het huwelyk van de heldin „Dit kan helaas niet met een huwelijk eindigen zeide Weidler en zijn stem klonk nu niet meer aarzelend. „U was uit hot leven van uw vader verdwenen, mevrouw Dunseith, eu u dacht dat zijn pad het uwe ook uiet meer kruisen zou. U geloofde, dat te eerder, omdat ziju misdaden hem gebracht hadden, waar ze hem eeumaal moesten bren gen. Ik bedoel, dat hy onder den naam van Alfred Rickey veroordeeld werd tot een ge vangenisstraf van twintig jaar te Sing-Smg, wegens vaischheid in geschrifte en het maken van bankbiljetten. Voor eeu man vau zijn leeftijd en wankele gezondheid beteeketdu dit eigenlijk levenslang. Dat wist u wel. Maar daar' wil ik nu niet over spreken. (Wordt vervolgd). kige meent, dat hij en zijne doode makker de schuld zijn van het ongeluk. Omtrent de juiste bedoelingen van de daders tast men nog iri het duister. Sommigen defiken aan sabotage en wraakneming anderen meènen, dat de onverlaten het voorzien hadden op den sneltrein Riviera - Berlijn de ver warring van het déraillement zou een scboone gelegenheid zijn geweest de reizigers van dezen luxetrein uit te plunderen. Et en wel, sinds 1 Mei rijdt die trein niet meer, hoewel hij nog wel staat vernield in de spt orweggidser. Verouderde straiten. De krijgsraad te Ryssel kreeg de laatste maanden allerlei gevallen te berechten van de meest zonderlinge insurbordinaire vergrjjper, gepleegd door de arrestanten in het nabijge legen fort Gassion. Een gevangene verscheurde bijv. al zijn kleeren en kwam 's ochtends in Adamskostuum op het apfèl; een andere keer kreeg de dokter van een man, die zich ziek gemeld had, zonder dat hij nog iets had kunnen zeggen, een klap in het gezicht. Hut zonderlinge van deze wijze van optreden leidde tot een onderzoek en toen bleek, dat oft tte klassianen bijv. nog de reeds lang afgeschafte straf van het slaan in de ijzers werd toegepast evenals lichamelijke kastijding. Degenen, die op de ziekenzaal werden opge nomen; mochten alleen een hemd aanhouden, oin zeker te zijo dat zij niet zouden ontsnappen. 'De arrestanten beginnen nu met opzet allerlei strafbare daden om maar naar een an'dere strafinrichting te worden gezonden, hidden zelfs een zwaardere straf er voor over. Te Lübeck heeft in houtopslagplaatsen van de ft ma's Havemann u. Sohn en Brügmann u Sohn een felle brand gewoed, die een schade van 2 a 3 millioen mark aanrichtte. Het vuur breidde zich zeer snel uit en ook een F in sc h schip en een aantal lichters zijn een prooi der vlammen geworden. Dat is de derde groote brand in den tijd van acht dagen en men heeft aanwijzingen dat deze alle met opzet veroorzaakt zijn. De politie heeft een premie uitgeloofd voor de ontdekking van de brandstichters. Een kolossale brand. Donderdagmorgen brak een hevige brand uit in het warenhuis van Rudolf Kartetad, het grootste winkelpaleis vau Lübeck, dat door den brand geheel vernield is. De schade, alleen aan de goederen aangericht, wordt reeds op- een millioen mark geschat. Het waren huis zelf werd voor 6 jaar voor 2 miJioen mark gebouwd. D« brand onstond door een nog onbekende oorzaak in de heerenkleederen-afdeeling, en breidde zich met groote snelheid door den lichtkoker naar de hoogere verdiepingen uit. De afdeeüngen voor heeren- en dameskleeding, voor toiletartikelen, tapijten en gordijnen brandde geheel uit, eveneens de afdeeling voor schoenen. Wat niet verbrandde, werd door de watermassa, dat da brandweer naar binnen spbot, onbruikbaar gemaakt. Menschenlevens zijn bij den brar d niet te bètreuren wel zijn een 300 personen voor lahgeren tijd werkeloos geworden. van het Muziekgezelschap „De Vereenigde Werklieden." Jongens van af 12 jaar en ouderen kunnen worden aangenomen om opgeleid te worden voor het bespelen van bonten- of koperen blaasinstrumenten Aanmelding bij den Voorzitter N. J. HARTE. Zeldzaam mooie keuze Dames, Heeren en Kinderen PORTEMONNAIE's; SIGAREN- en SIGARETTENKOKERS ZAKCOUVERTS TOILET ETUI'S PORTEFEUILLES DAMES-HANDTASCHJES REISTASSCHEN Leeren en Linnen GELDBEURZEN enz. enz. Groote verscheidenheid. Nieuwe collectie Fl. 307.406.00 Continental

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1913 | | pagina 3