M. J. VAN DIXHOORN. Ter Neuzen. Tapijten, Karpetten, Loopers, Kleedjes, Cocostapijt en Loopers. VLOERZEIL in alle breedten tot 3,65 M. Crème en Witte Vitrage. Gordijnkanten en Franjes. Linnen-, Keper- en Vitrage-Rolgordijnen. Gelegenheid om aan huis les te nemen in BOEKHOUDEN en aanverwante vakken, Fransche Handelscorrespondentie. Opleiding voor de Practijk-examens. 3°|o TIJDGEESTPOLISSEN 3°|o TIJDGEESTLOTEN verkrijgbaar. KLOOSTERBALSEM, Groote Schouwburg te Gent. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. ONTVANGEN Effen en gestreept LANCASTER, voor een beperkt aantal leerlingen eiken Zaterdagnamiddag te Ter Neuzen. Hoofd der School, LAMS WA ARDE. Nederlandsch Tooneel van Gent. maar dat men toch in de gegeven omstandig heden geen anderen uitweg zag dan de alge- meene werkstaking. De Indépendance acht het uitgesloten, dat het Paaschcongres zich zou verzetten tegen de uitgesproken meening van de groote meerder heid van het socialistisch nationale comité. Zelf pogingen om dan tenminste de algemeene staking nog beperkt te krijgen tot een staking van 48 uur of tenminste van 8 dagen, mis lukten. De liberale bladen geven uiting aan hun vrees, dat het besluit tot staking ten nadeele van de revisie zal blijken. Het clericale Ant- werpsche Handelsblad* spreekt van »de laatste flater* de Brusselsche correspondent van den liberalen Antwerpschen »Matin« noemt de staking de zwaarste van alle politieke fouten, terwijl ook de Indépendance als haar innige overtuiging uitspreeekt, dat het overgaan tot de algemeene werkstaking de grootste fout is, welke de socialisten kunnen begaan, omdat hierdoor gedurende lange jaren de oplossing van het kiesrechtvraagstuk kan worden ver schoven. RUSLAND. Hoovers. Het kasteel van de weduwe van den be roemden kunstschilder Czachorsky in Bra- lowody, in het gouvernement Chelm, is door roovers overvallen en beroofd van alles wat mee te nemen was. De roovers werden achtervolgd door een zwager van mevrouw Czachorsky en door een vriend van dezen, die nog een paar andere grondbezitters daar voor opwekten. Maar voor die vervolging namen de roovers wraak, door een nachte lijken overval op het kasteel van den vriend daar de eigenaar zich met zijn bedienden verdedigde, schoten de roovers hem, zijn lakei en een stalknecht neder, en werd zijn dochter ernstig gewond. Toen werd ook dit kasteel geheel leeggeplunderd, en gingen de roovers heen in een rijtuig, dat zij uit den stal weg namen en dat zij met vier paarden uit dien stal bespanden. Daar de autoriteiten in het gouvernement Chelm niet staat schijnen, aan deze roof tochten een einde te maken, hebben de be woners van verschillende plaatsen een deputatie gezonden naar Warschau, om bij den gouver neur-generaal van Polen op bescherming tegen deze roovers aan te dringen. Doux pays Opstand in een Russische gevangenis. De meer dan wreede behandeling, waaraan Ëussische gevangenen blootstaan, die om kleine vergrijpen, en somtijds geheel zonder reden, worden afgeranseld, geeft nu en dan, als't al te erg wordt, aanleiding' tot een opstand in een gevangenis. Zoo nu weer in de beruchte Lipowetzer gevangenis te Kief. De gevangenen wisten de wacht te over rompelen. Toen drongen zij het bureau binnen, waar zij wapens vonden. Zij schoten een opzichter en twee bewakers neder en wondden den directeur der gevangenis Raf- falski. Daarna poogden zij te ontvluchten, doch werden door de ontboden troepen aan gehouden en weder naar hunne cellen gebracht. In verband met dezen opstand zijn 57 ge vangenen uit Kief naar andere gevangenissen overgebracht. GRIEKENLAND. De Koning van Griekenland vermoord. Woensdagmorgen bereikte ons de tijding, dat de Koning van Griekenland Dinsdagmiddag te vijf ure op een wandeling te Saloniki is vermoord. Uit Saloniki wordt gemeld Koning George had met zijn adjudant het paleis van prins Nicolaas verlaten om zijn gewone wandeling te doen. Een individu, dat zich op slechts korten afstand van hem bevond, loste toen een revolverschot op hem, de kogel drong in het lichaam van den koning, die in de armen van zijn adjudant en van twee toegeschoten soldaten viel. De koning werd in een huurrijtuig naar het nabijgelegen militaire hospitaal overgebracht. In het rijtuig blies hij den laatsten adem uit. De koning was getroffen in het hart. Generaals en andere officieren waren naar het hospitaal gesneld. Onder een plechtige stilte deelde prins Nicolaas, de militaire gouverneur van de stad, officieel het overlijden van den koning mede en liet den eed van trouw aan Konstantijn, den nieuwen koning, afleggen. De aanwezigen riepen «Leve de koning Prins Nicolaas was het eenige lid van de koninklijke familie, dat ter plaatse was. De moordenaar heeft niet anders dan ont wijkende antwoorden gegeven op de hem ge stelde vragen. In de stad heerscht volmaakte orde. De bevolking is in rouw. Minister Ractivan heeft, als vertegenwoordiger van de regeering, een proclamatie aan het volk uitgevaardigd, waarin hij kennis geeft van de ramp, die Griekenland heeft getroffen en waarin hij mededeelt dat de eed van trouw gezworen is aan koning Konstantijn. De moordenaar is een gedegenereerd Griek, Alexander Schinas genaamd. Het pistool, waarmede hij op den koning had geschoten, was geladen met vijf kleine kogels. De moordenaar werd onmiddellijk in hechtenis genomen. Volgens ooggetuigen was de moordenaar van den koning verborgen achter een hoek van de straat Achiatrias en de Avenue, dicht bij het commissariaat van politie. Toen de koning den hoek der straat Coyo omsloeg loste de moordenaar op twee passen afstand zijn eerste revolverschot. Kolonel Trangulis wilde toen zijn revolver trekken de moordenaar schoot op hem, maar het schot ketste. Twee Kretenser gendarmen, die den koning volgden, wierpen zich op den moordenaar, die geen tegenstand bood. Andere soldaten voegden zich bij de gendarmes. De Koning was half bewusteloos neergevallen voor den winkel van een kruidenier, die zich haastte hem op te beurenhij sprak geen woord meer. Hp werd door soldaten naar het hospitaal ge dragen. Er waren geen bloedsporen op straat. Bij onderzoek bleek de moordenaar eenige aanteekeningen en wat revolverpatronen bij zich te hebben. Hij verzocht naar het com missariaat van politie te worden gebracht. Daar noemde hij zijn naam Alexander Schinas. Volgens mededeelingen van een kameraad van den moordenaar zou hij vele jaren in het buitenland hebben geleefd en eerst te Saloniki zijn teruggekeerd, na de bezetting dier stad door de Grieken. Geheel Griekenland is in rouw gedompeld door den moord op den Koning. De dag bladen zijn alle met breede rouwrand verschenen en bevatten lange waardeerende artikelen over den vorst. Zij prijzen zijn wijsheid en popu lariteit en kenschetsen den moord als een na tionale ramp. De droefheid des volks is thans even groot als de vreugde bij de roemrijke overwinningen in dezen oorlog. De prinsen George en Andreas hebben met veel voorzorgen het vreeselijke nieuws aan de Koningin meegedeeld, welke in tranen uit barstte en in de armen van haar zoons in zwijm viel. De prinsen ook waren niet bij machte hun ontroering te bedwingen. De Koningin is Woensdag nog te Athene gebleven doch Donderdagochtend ten 10 uur met de prinsen en prinsessen naar Saloniki vertrokken. Wenizelos was diep getroffen toen hij tijdens den ministerraad Woensdagavond het bericht kreeg. Van Donderdagochtend af wordt elke minuut een kanonschot gelost als teeken van natio- nalen rouw. De kerkklokken luidden, de vlaggen hangen halfstok van alle openbare en bijna alle particuliere gebouwen. In de geh,eele hoofdstad heerscht ontzetting. De bevolking kon de vreeselijke waarheid nog niet begrijpen. Toen de kroonprins te Dzjanina de tijding ontving, barstte hij in tranen uit en beval prinses Marie voor te bereiden. Hun samen komst was ontroerend, beiden snikten luide. Zij zijn gisterenochtend om 10 uur uit Dzjanina vertrokken. Maandag 24 Maart (2e Paaschdag) te 2'/4 ure, dagvertoouing aan verminderde prijzen. 20ste opvoering van het overgroot wereld succes: «EVA,* (Het Fabrieksmeisje). Nieuw zangspel iD 3 bedrijven van Dr A. M. Wiliner. Muziek van F. Léhar. Zondag 23 Maart te 21/* ure dagvertooning aan verminderde prijzen, opvoering van «LA DIVORCEE*, operette in 3 bedrjjven van Victor Léon, vertaling van Maurice Vau- caire. Muziek van Léo Fall. ADYERTENTIEN. HOEK. Huwelijks aangiften 6 Maart. Pieter Openneer, oud 24 jjm. en Maiia Leenhouts, oud 23 j jd. Jan de Kraker, oud .19 j., jm. en Maatje de Groote, oud 23 j„ jd. Corrielis de Pooter, oud 22 j jm. en Pieternella de Bree, oud 22 j. jd 13 Maart. Hermanus Pladdet, oud 43 j., jm. en Adriana van Alten, oud 43 j., jd. Huwelijks-voltrek kingen 6 Maart. Petrus van Hoeve, oud 23 jjm. en Santina den Hamer, oud 24 j.. jd. Geboorten. 2 Maart. Gilles, z. van Deniöl Meeusen en Levina Goossen. 5 Maart. Maria, d. van Jan Pladdet en Adriana Willemina Pijpelink. 6 Maart. Adrianus Jan, z. van Cornells Rinkhoud en Maria Pieternella Roose. 7 Maart. Jacobus, z. van Jan van Es en Anna Maria van der Gouwe. DAGEN. Voorm. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 27 Vrpdag 28 22 23 24 25 26 Maart 1.28 2.8 2.47 3.25 4.3 4.41 5.22 1.49 2.28 3.7 3.44 4.21 in verschillende soorten en grootten. Linoleum-, Tafelzeil-, Waschdoek-, Wollen-, Pluche-, en Waschdoek-Tafelkleeden. Tule- en Vitrage-Ondergordijntjes. benevens in Zich aanmelden hij J. ADRIAANSE, EN WEDER Zweren mag men nooit verwaarloozen, omdat zij zoo spoedig aanleiding geven tot bloedvergiftiging. Hoe dikwijls hoort men tegenwoordig niet van bloedvergiftiging met doodelijken afloop, alleen omdat een zweertje niet voldoende behandeld werd. Bedek Uw zweren onmiddellijk met den Klooster balsem, Klooster Sancta Paulo, welke zuiverend en ver zachtend werkt en spoedigst algeheele genezing teweeg brengt. De heer J. Steegers-Daesete St. Kruis Zeelandverklaart ons «Miju zoon Theofile kreeg toen hp bjj bet leger diende, zweren aan «zijn arm, vanaf zijn pols tot aan zijn elleboog toe. Het was zoo erg, dat hij daarvoor in het hospitaal verpleegd moest worden. Helaas, wat er >ook voor aangewend werd, blijvende genezing was niet te verkrijgen. Als »één zweer genezen was, kwam op een andere plaats weer een nieuwe »zweer op. Ten slotte werd hij ongenezen uit het hospitaal ontslagen en, «kwam hij thuis. Toen kwamen wij op het denkbeeld den KLOOSTER- BALSEM voor zijn zweren aan te wenden, en ziet, na eenigen tpd de «zweren met den Kloosterbalsem te hebben behandeld, zijn deze geheel «en al genezen en heeft hp sindsdien geen last meer van zweren gehad. «Wel een bewijs, dat de Kloosterbalsem niet slechts tijdelijk, maar blijvend BestuurARTHUR HENDRIKX. Zondag 23 Maart (Paschen) te 2'/4 ure, opvoering van het overgroot succes, «DE WEVERS*. Beroemd drama in 5 bedrjjven van Gerhardt Hauptmanu. (Nobelprjjs van 1912) Vertaling van Prosper Verbaere. «beeft genezen.* De Klooster Sancta Paulo, is bovendien een onvoorwaardelijk middel tegen alle rhenmatische aandoeningen, spit in den rug, spierverrekkingen, stramheid, wonden van allerlei aard, winterhanden en -voeten en huidaandoeningen en aambeien. Prijs per pot, van 20 gram 35 cent, van 50 gram 75 cent, van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f 2.50. Eiscbt ROODEN BAND met handteekening v. d. Generaal- Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Drogistenen de meeste Apot hekers, en te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE- Leunis Axel, J. H. v. DIX HOORN en L. B. A. RÓLFF Lz.Hulst, F. L. VERWILGHENv. d. Hooft; Zaamslsg, D. RIEMENS— Jansen. Nam. ZWEREN.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1913 | | pagina 3