eene flinke Dienstbode .P. I 7 maanden aan open been geleden Kloosterbalsem, Kantongerecht te Ter Neuzen. Kerknieuws. Gemengde Berichten. Nederlandsch Tooneel van Gent. Groote Schouwburg te Gent. Nieuwe Cirk van Gent. Pathé Schouwburg, Veldstraat Gent Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. RUSLAND. DAGEN. Voorm. Nam, Zaterdag 1 Maart 7.49 8.33 Zondag 2 9.25 10.18 Maandag 3 11.5 11.43 Dinsdag 4 12.13 Woensdag 5 0.37 12.58 Donderdag 6 1.16 1.32 Vrjjdag 7 1.40 2.3 GenezeD tloor den Kloosterbalsem. Men meldt uit Westerschouwen aan de M. Ct: Op het Hoogezand is aan den grond gevaren de klipper »Sint Jozef*, schippe.1 Lauret, met landbouwkalk voor Brughsluis. Men zal door de lading over te nemen het vaartuig wat lichten om het naar men hoopt, vlot te maken. De reddingsbooten van Burghsluis en Brouwers haven zijn op het bericht der stranding uitge varen. Blijkens opgave in de St. Ot. kwamen in de week van 19 tot en met 25 Februari ter kennis van den centralen gezondheidsraad de volgende gevallen van besmettelijke ziekten in Zeeland. Roodvonk 1 geyal te Clinge, Hulst, St. Jansteen en Nieuwvliet, Diphteritis 3 gevallen te Goes, 1 geval te Kerkwerve, Noordgouwe en Vlissingen. Zitting van 27 Februari 1913. Veroordeeld zijn J. K., vischkoopman te Ter Neuzen, t. z. v. openbare dronkenschap, t. b. v. B, subs. 3 d. h.C. J. L., loods te Ter Neuzen, t. z. als voren, t. b v. 2, subs. 2d. h.W. D., landbouwer te Axel, t. z. v. openb. dronkenschap t. b. v. f 10, subs. 3 d. h.; LH. v. d. Akoop man aldaar, t. z. als voren, t b. v. f 2, subs. 2 d. h.A. S. R., visscher te Philippine, t. z. als voren, t. b. v. f 2, subs. 2 d. h.A. S., koopman, zwervende t. z. als voren, t. b. v. 2, subs. 2 d. h. P. J. d. L., schipper te Dordrecht, t. z. v. Ie openb. dronkenschap en 2e wateren buiten de daartoe bestemde bakken, t. b. v. 2 en f 1, subs. 1 d. h. v. i. b.P. A. v. H., metselaar te Axel. t. z. v. overtreding der woningwet, t. b. v. 10, subs. 10 d. h.A. M. W., werkmanM. J. B., werkman; I. K werkman G. K., werkman, allen te Ter Neuzen, t. z. v. het bevisschen der Schelde, i. t. b. v. 0,50, subs. 1 d. h. v. i.J. v. E., melkverkooper te Hoek, t. z. v. een trek dier onbeheerd laten staan, t b. v. f 1, subs. 1 d. h.; A. H. v. H., en G. A. L., mosselvisschers te Philippine, t. z. v. Ie schreeuwen op den open baren weg en 2e een valschen naam opgeven i. t. b. v. 1 en tot een boete v. 5, subs. 1 en 5 d. h. v. i. P D. J., bierhuishouder te "Westdorpe, t. z. v. te Westdorpe eene openbare danspartij doen plaats hebben zonder vergunning t. b. v. 5, subs. 2 d h. H. K., stuurman te Borselen, t. z. v. het wateren buiten de bakken, t b. v. f 0,50 subs. 1 d. h.E. K., koopman te Kobuicke. t. z v. overtreding Rijwiel reglement, t. b. v. 3, subs. 3 d. h.P. d. L.,' werkman te Selzaete, t. z. v. overtreding der Binnenvisscherij wet, t. b. v. 1, subs. 1 d. h., met verbeurdv. en vernietiging v. d. hengel. C K., koopman te Westdorpe t. z. v. het maken van muziek zonder vergunning t. b. v. 3, subs. 2 d. h.C. V.. werkman te Axel, t.-z. v. schreeuwen en gillen op den openbaren weg, t. b. v. 5, subs. 2d. h.M. Y., opperman te AxelJ t. z. v. op den openbaren weg met sneeuwballen gooien, t. b. v. 5, subs. 2 cl. h.P. A. L., zonder beroep te Axel t. z. a. v., t. b. v. 5, subs. 2 weken tuchtschool I. v. A., winkelierster te Axel, t. z. v overtreding der IJkwet t b. v. f 1, subs. 1 d. h. met ver beurdv. der maatE. Bleurster te Bouchaute, t. z. als voren, t. b. v. f 2, subs. 2 d h., met ver beurdv en vernietiging der maat; I. P. v. d V.. knecht te Zaamslag, t. z. v. fietsen zonder licht, t. b. v 1, subs. 1 d h.; C. D., arbeider te Zaam slag, t. z. als voren, t. b. v. 2, subs. 2 d. h. A H. v. O., z. beroep te Sas v. Gent, t. z. v. fietsen zonder licht, t b. v. 2, subs. 2 d. h.; D. D., handelaar en H. D., herbergier beiden te Axel, t z als voren, i. t. b. v. 2, subs. 2 d. h. v. i.J. D., timmerman aldaar, t. z. als voren, t. b. v. f 3, subs. 3 d h.; P. A. R., arbeider te Nieuwdorp, t. z. als voren, t. b. v. 2, subs. 2 d. h. P. J. S., voermansknecht te Axel, t. z. v. rijden met een voertuig zonder licht, t. b v. 1, subs. 1 d. h C. A S., voerman te Ter Neuzen, en D C. koopman te Axel, t. z. als voren, i. t. b. v. 2, subs. 2 d. h. v i. I. S., schippersknecht te Ter Neuzen en L. B., werkman te Bouchaute, t. z. v. het rapen van Schelpvisch, i. t. b. v. f 1, subs. 1 d. h. v. i.P. A. K., werkman te Westdorpe, t. z. v. Leerplicht wetovertreding, t. b. v. f 3, subs. 3 d. h. In de zaak van F. B., arbeider te Abtei, terug gave bevolen aan de Ouders zonder toepassing van straf. Zondag '2 Maart 1913. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/, u, en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Yoorm. 9'/s u., Ds. Hugenholtz van Axel. Bediening van het H. Avondmaal. Hulst. Yoorm. 10 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9 u. en nam. 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u. 2 u. en 51/* u-, Ds. Fraanje. Oud-Gereformeerde gemeente (Ylooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u en ö'/j u-, Ds. Van de Garde van Opheusden. Lokaal „Ebeu-Ha'ëzer" (Kerkhoflaan Ter Neuzen. Nam. 5'/, u., Evangelisatie. Een belooning. Door kolonel Weber, commandant van de grenadiers en jagers, is in verband met het j.l. Maandag met levensgevaar tot staan brengen van twee hollende paarden door den sergeant van dat corps Berlott, een regimentsorder uit gegeven, waarbjj wordt medegedeeld, dat, te tekenen op 25 dezer, aangesteld wordt tot sergeant-majoor-instructeur de sergeant le klasse J. G. L. Berlott. Deze aanstelling geschiedt tevens om een bewijs van waardeering te geven voor zijn hernieuwd bewijs van - durf, vastberadenheid en moed, betoond bij het tot staan brengen van twee schichtig geworden paarden waardoor eigenschappon aan den dag getreden zijn, die zeer zeker bij de aanvoering van den troep groote waarde hebben. Grieselige vondst. Zondagavond vond een huisheer te Hamburg een koffer in zijn woning. Hij meende, dat die van diefstal afkomstig moest zijn en plaatste dien op de binnenplaats. Toen den volgenden dag een wachtmeester in het huis verscheen, om omtrent een andere zaak een onderzoek in te stellen, werd hij op den koffer opmerkzaam gemaakt. Met een toevallig passenden sleutel werd deze geopend. Deze bleek het lijk van een meisje te bevat ten met hoog opgetrokken knieën en los haar. Aan haar voeten lag een mof, een aanteeken- boekje met een naam, een poederkwast, een handwerkje, waaraan begonnen was en een pa pier, dat denzelfden naam vertoonde en dat van een warenhuis te Hamburg afkomstig was. Later bleek het 't ljjk van een-en-twintig- jarige verkoopster te zijn, die Zondagmiddag haar woning veijaten bad en die zich met noodlottig gevolg aan de zorgen van een z.g.n. deskundige had toevertrouwd. Brutale diefstal. »Mataram« maakt melding van een brutalen diefstal met braak, die te Djokja gepleegd is in de juweliers-toko van de N.V. Djokjasche Goud- en Zilversmederij in de Lodji Ketjil. Even na twaalf uur werd de ecbtgenoote van den beheerder Denijs, die achter de toko woont, wakker en gelaste zij haar baboe om het zijpoortje, gelegen tusschen de toko en de woning van den heer Driessen, te openen, omdat de heer Denijs, die bij een vriend van hem in Hotel Toegoe op bezoek wa3, ieder oogenblik te huis werd verwacht eD dan zonder kloppen binnen zou kunnen komen. De baboe volgde de lastgeving op, maar nam tevens een kijkje op straat en zag toen op het stoepje voor de toko witgeverfd latwerk liggen dat ze opraapte, naar binnen bracht en het aan mevrouw toonde. Deze meende daarin het latwerk van boven de tokodeur te herkennen en ging direct door het zjjpoortje naar buiten om te zien ot zij zich misschien kon vergissen. Helaas was er geen vergissing en, wat. nog erger was, de lokadeur stond open, In zenuwaoh- tigen angst telphoneerde mevr. Denijs toen direct naar haar echtgenoot in Hotel Toegoe en naar den commissaris van politie. Beiden kwamen met den meesten spoed en constateer den toen, dat men zich toegang tot de toko had weten te verschaffen door het latwerk boven de straatdeur door te zagen en zoo naar binnen ■te klimmen dat men in de toko de kast, waarin gewoonlijk door den beheerder, den heer Denijs, het geldkistje en de ter reparatie onlvaDgen artikelen worden opgeborgen, met een valschen sleutel had geopend en het geldkistje, waarin om en de bij veertien hondeid gulden aan con tanten (meest bankbiljetten) eu de voor de haud liggende goudwerken en preciosa ter waarde van eenige honderden guldens, voor goeden buit had verklaard, om daarna door de dubbele van binnen geopende tukodeur, de toko te ver laten. Door het wakker word6D van mevr. Denijs, die baar baboe had toegesproken, schijnt de dief, of schjjnen de dieven hals over kop de vlucht te hebben genomen, zonder eerst nog de tokokasten en vitrines, die vol kostbaar heden legen, le hebben leeggedragen. Voorde kast, waaruit men 't geldkistje enz. nam, zijn merkbaar veel afgebrande japansche lucifers gevonden en ook een verbrand stuk papier, dat zeker tot flambouw heeft gediend. Uit alles bljjkt, dat de dieven met de inlichting van de toko bekend waren, terwijl het ten zeerste be vreemding wekt, dat de naast de toko liggende nachwaker van de firma Buning niets van de inbraak gemerkt heeft, ondanks het betrekke lijk vroege uur en het helle licht van de groote gaslantaarn en er zelfs in het holle van den nacht een vrjj drukke passage is. De stoep van de toko, waar ingebroken werd, was nl. zooda- uig door bedoelde lantaarn verlicht, dat de baboe op 'c meter of vier afstand het bouten latwerk zag liggen. Daarbjj moet degene, die door de opening boven de deur gekropen is. een ware acrobaat zijn. Geen zelfmoord, maar vermoord. De Weensche correspondent van de »N. R. Ct.« schrijft d.d. 26 Februari Hier is een paar dagen geleden een der gelijke historie gebeurd, als te Agen met mevr. Crespy, die zeide dat haar minnaar zich had doodgeschoten, terwijl zij de moordenares was. Hier had het drama plaats in de woning van mevr. Rüder, een weduwe die een kamer verhuurd had aan den jongen ingenieur Bittner. Zij had met hem liefdesbetrekkingen aan geknoopt, waaraan deze een einde wilde makep. Op den dag van het onheil kwam Bittner nijdig thuis met het gevolg dat er ruzie ontstond toen zij hem zijn eten bracht. Ge durende de woordenwisseling zei hij, dat hjj genoeg van haar had en hij zou gaan ver huizen. Zij, daarover zenuwachtig, ging naar haar slaapkamer eu dronk in een- paar teugen een flesch cognac leeg en ging toen weer naar Bittner, wien zij hevige verwijten deed. >Bij het eerste verhoor bij de politie be weerde zij, heengegaan zijnde, een schot in Bittner's kamer te hebben hooren vallen, zjj liep er heen en zag hem dood op den grond liggen. jüe bewering dat zelfmoord gepleegd was kon zij na de gerechtelijke schouwing echter niet volhouden. Zij wijzigde daarop haar ver klaring in dien zin dat gedurende het krakeel, Bittner met een revolver op haar had willen schieten en dat zij dit had willen beletten en bij- de worsteling die toen ontstond het schot was afgegaan en Bittner gedood was. Maar oog die verklaring blijkt een leugen te zjjn. Het onderzoek bracht aan het licht dat 3 schoten waren gelost uit de verte en niet door hem. Toen de meid op het schut binnenkwam vond zjj haar mevrouw gillende op het lichaam van het slachtoffer. Zij is een vrouw van midden veertig die op den 20-jarigen Bittner verliefd was en die reeds een vorig maal eeo ander bij haar inwonende meneer om dezelfde reden met een revolver bedreigd had. Zij zal wegens doodslag vervolgd worden. Volgens berichten uit Russisch-Polen, schijnt de .overheid zich daar zenuwachtig te maken over de houding van de bevolking. Te Warschau is een vereeniging voor Pool- sche beschaving, die in onderscheidene steden afdeelingen heeft, gesloten. In het gouvernement Wolhynië hebben ko zakken het landhuis van den Poolschen mag naat graaf Potzki omsingeld. De politie ver moedde, dat daar gewapende beneden werden uitgerust. Do huiszoeking leverde echter niets op. De Poolsche socialisti^bhe partij vermaant in een manifest het volk, niet naar de lokslem van Oostenrijk te luisteren, dat het als kanon- vleesch wil gebruiken. De amnestie. De amnestie., die bij gelegenheid van het Romanof-jubïleum op 6 Maart zal worden afgekondigd, wordt weer niets. Voor de po litieke gevangenen ten minste. De duizenden die in de gevangenissen zuchten of naar Siberië, naar de mijnen, werden gezonden, om dat zij andere politieke overtuigingen belijden dan de regeering goedkeurt, krijgen geen op heffing of vermindering van straf. Maar de schurken, de moordenaars, dieven en misdadigers worden bij deze feestelijke ge legenheid bevoordeeld zij krijgen verminde ring, in vele gevallen opheffing van straf. Alle personen bijvoorbeeld, die betrokken zijn in het verleden jaar voorgekomen Lena- schandaal, toen honderden rustige arbeiders werden neergeschoten, zonder eenige aanleiding krijgen gratie. Het tegen hen hangende pro ces wordt ingetrokken, en zelfs de beruchte ritmeester Tresjensko, die de soldaten last gaf om op de werklieden te schieten, gaat vrij uit en blijft in zijn militairen rang ge handhaafd. Ook de rechter van instructie Lyschin, die in het proces tegen Daschnak- zrtuin valsche stukken in het dossier stopte de luitenantkolenel Kuljebko, die in Kief de gelden van den bewakingsdienst verduisterde en een aantal intendanten, die veroordeeld werden wegens verduistering van gelden voor het leger bestemd, krijgen gratie, en worden zelfs gedeeltelijk weder in hun rang hersteld. Maar de politieke gevangenen moeteu hun ellendig lot verder dragen. Waaruit blijkt, dat in Rusland een dief en een moordenaar meer worden ontzien, dan iemand, die wegens van de van die der macht hebbenden afwijkende politieke denkbeelden is gearresteerd of verbannen Hbl. VEREENIGDE STATEN. De Amerikaansche regeering heeft een ver volging laten instellen tegen twee plaatselijke afdeelingen van de Internationale Brotherhood of Electrical Workers, welker lijders last had den gegeven tot het beschadigen van lijnen der Postal Telegraph Cable Company. Door het vernielen van die lijnen waren regeerings- telegrammen vertraagd of geheel opgehouden. Bestuur ARTHUR HENDRIKX. Zoodag 2 Maart te 2'/4 ure, dagvertooning aan verminderde prijzen. 10de opvoering van het overgroot wereldsucces»E V A,c (Het Fabrieksmeisje). Nieuw zangspel in 3 bedrjjven van Dr A, M. Willnsr. Muziek van F. Léhar Zondag 2 Maart te 21/4 ure dagvertooning aan verminderde prijzen, opvoering van »LES CONTE3 d'HÖFFMANNc, comische opera in 5 bedrjjven. Woorden van Jules Barbier. Muziek van J. ftffenbach. Zondag 2 Maart, om 3 ure, (foore vao Gent), zonder oitstel mogelijk, allerlaatste vertooning van „Een vieze Kerweie", Gentsch lollig stnk. Kolossaal succes. Van Vrijdag 7 Maart te beginnen »LES MISERABLES* (De Ellendige) het beroemd werk van Victor Hugo, de schoonete cinemato grafische film tot heden nooit gezien, in negen bedrijven (verdeeld in vier tijdperken). n 11 11 ii 11 Mevrouw VAN BOB SS LM W A A L K E S, Apotheek, vraagt tegen half April j Advocaat eu Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand, vanaf des morgens 9 uur in het Hotel des Pays-Bas (Nieuwstraat). Mej. Ida Janssen te Berg Limburg verklaarde ons: »7 laoge maanden heb ik geleden aan een open been. Het been was vanaf het scheenbeen tot aan de teen open. Loopen kon ik niet meer en het duurde zoolang, dat ik er moedeloos onder werd. Geen eukel van de vele geneesmiddelen die ik ter genezing aauvaardde hielp mij totdat ik op aanraden van een mijner buren besloot het ook eens te pro- beeren met den Kloosterbalsem, welke ik kocht bij Th. Severijns, te Obbicht,. Het resultaat was prachtig. Reeds na drie dagen begon de wond te genezen en na 14 d9gen, na 4 potjes Kloosterbal sem gebruikt te hebben, was ik geheel en al hersteld, waarvoor ik zeer dankbaar ben.* Klooster Sancta Paulo, geneest onvoorwaardelijk rheumatiek en alle rheumatische aandoeningen, spit in den rug, spierverrekkingen, stramheid, wonden van allerlei aard, winterhanden en -voeten, huidaandoeningen en aam beien. Prijs per pot van 20 gram 35 cent, van 50 gram 75 cent, van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f 2.50. Eiscbt ROODEN BAND met handteekening v. d. Generaal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Dro gisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen bij A. VAN OVER- BEEKELeunis Axel, J. H. v. DIX- HOORN en L. B. A. ROLFF Lz. Hulst, F. L. VERWILGHEN—v. d. Hoot-t Zaamslag, D. RIEMENS Jansen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1913 | | pagina 3