STOHI-PIMMMIH Muziek-Instrumenten iïüiïiiiis) Verschillende soorten KINDERSPELEN. ETTERENDE BEENWOND GENEZEN. KLOOSTERBALSEM 5 Sancta Paulo Hoogwatergetii te Ter Neuzen. Nederlandsch Tooneel van Gent. Groote Schouwburg te Gent. Advertentiën. ANTOINE MES, MIDDELBURG. JACs. DE KOK Ter Neuzen. Dames en Heeren die een werkzaam aandeel wenschen te nemen in den HISTORISCH EN OPTOCHT, worden bfeleefd uitgenoodigd daarvan opgaaf te willen doen, vóór 3 Februari a.s. aan het voor dien Optocht benoemde Comité J. A. KLAASSEN, Voorzitter. M. DE JONGE, Secretaris. J. WIERSMA, Penningmeester. JACS. DE KOK. - TER NEUZEN. Ecu ongeluk bij een begrafenis. DAGEN. Zaterdag Zondag Maandag .binsdag Woensdag .Donderdag Vrijdag Voorm. Nam, 3.29 3.51 4.25 4.37 4.59 5.22 5.45 6.8 6.33 6.59 7.28 8.- 8.36 9.15 flnndl/nnnnti en alle soorten DOMINO-, DAM- en SCHAAKSPELEN met bij behoopende boi'den. FICHES. DOBBELSTEENEN. door Elkeen, welke aan etterende beenwond of aan open been lijdt, weet hoe lang durig deze wonden zijn en hoe moeilijk deze genezen. Voor ben is het dus zeer belangrijk kennis van hetgeen iemand schrijft, die l1/2 jaar lang aan een open been heeft geleden, waarvoor geen enkel middel wilde helpen. Toen hij ten slotte den Kloosterbalsem aan wendde, hebben 2 potjes Kloosterbalsem hem zoo afdoende genezen, dat geen spoor meer van zijn woDd te zien is. ook bij hun dooden iets dergelijks gebeurd is. Gekke weddenschap. U Zaterdag zijn te Londen echte bankbiljetten van vijf pond voor een stniver het stuk op straat te koop geboden. Maar slechts twee menschen waagden er hun stuiver aan. Het was een weddingschap van een tingeltangel artiest. Op drie punten werden telkens zeven minuten lang de bankbiljetten aan de voor bijgangers te koop aangeboden. De twee mannen, die er zich mee belastten, zagen er in uiterlijk en kleeding als boeven uit, en niemand gelooide, dat hjj voor zijn stniver éen echt bankbiljet van vijf pond zou krijgen, behalve twee heeren. De artiest was zijn weddingschap en twee bankbiljetten kwijt. Modernen inbrekers. In den nacht van Zondag op Maandag zijn 'oö een koopman in paarlen, wonende aan Holborn Viadudt te Londen, dieven bezig ge weest om de brandkast open te breken. Zij bevatte, zoo het heet, voor nagenoeg een millioen gulden aan paarlen. Maar zij hebben het niet verder gebracht dan in een zijwand een gat te maken van 10 o.M. wjjd en 5 c.M. diep. Daarm^ waren zij er niet Blijkbaar zijn zij echter in hun werk gestoord en hebben zi) overhaast moeten vluchten, want hun werk tuigen hebben zij achtergelaten, en dat was eSn merkwaardige verzameling. Iemand van de fabriek, die de brandkast heeft geleverd, zei, dat hij nog nooit zoo'n kenrverzamelicg inbrekerswerktuigen bijeen had gezien. Bij elkaar wogeu ze een 400 KG., en hadden ze, naar schatting, een f 700 gekost. Men vermoedt, dat er tenminste zes man aan het werk zyn geweest. Door het uitsnijden van een ruit is waarschijnlijk een man in het kantoor gekomen, waarna hij de anderen binnenliet. De ruit werd zorgvuldig weer ingezet. De politie, gewaarschuwd door de schoonmaakster, die Maandagochtend om hall zeven op het kantoor kwam, vond, een zuurstof-acetyleen- lamp, twintig cylinders voor zuurstof en ace tyleen verder zagen, hamers, boren, pijpen enz. Een groote tent Van Amerikaansch leder doek, met bamboestokken opgehouden, was over de brandkast uitgespreid daarbinnen deden de inbrekers hun werk, zoodat er geen straal van het felle brandlicht naar de venster kon door dringen. Een batterij zorgde voor electrisch licht binnen de tent. N. R. Ct. Flinke 8 tra Hen. Te Loüden heeft, volgens, de N:R.Ct., de strafrechter twee mannen, die leefden van de ontucht van een vrouw, krachtens de nienwe wet veroordeeld tot o.s. 30 en 24 slagen met de zgn. Sat met negen staarten. De man met de 30 slagen kreeg bovendien 18 maanden tuchthuis met dwangarbeid. Deze was ge trouwd en had veertien dagen na zijn huwe lijk zyn vrouw, die voordien fatsoenlijk was geweest, gedwongen de straat op te gaan. Hjj had tevoren jaren lang een andere vrouw den kost voor hem laten verdienen. Toen zjju echtgenoote ziek werd keerde hij naar die eerste vrouw terug. De man protesteerde tegen de geeselstraf, omdat hij in hechtenis was genomen voor de wet van kracht werd. De rechter legde de wet echter anders uit het hof van appél moest maar beslissen, zeide hij. De man van de 24 slagen ging voor een jaar in de gevangenis, eveneens met dwang arbeid. Smokkelen van lucifers. De Keulscbe correspondent van de »Berl. Börsen Courier* schrijftIn den laatsten tijd neemt de smokkelarij aan de Duitsch-Neder- landsche grens zulke afmetingen aan, dat de grensplaatsen met, smokkelwaren letterlijk overstroomd worden. De grenspolitie moest versterkt en een scherper controle op de Nederlandsche treinen moest bevolen worden. In hoofdzaak gaat het om den uitgebreiden smokkelhandel in lucifers. Deze lucifers worden in groote hoeveelheden naar Zuid- Duitschland verzonden. Een groot aantal personen werd reeds gevangen genomen. De autoriteiten letten vooral op de Nederlandsche arbeiderstreinen, daar het gebleken is, dat ook talrjjke fabrieksarbeiders zich bezig houden met het voordeelige werk van smokkelen. Ecu scheepsbrand. De vaart door de Roode Zee wordt op het oogenblik onveilig gemaakt door een groote Russische vrachtboot, de «Estonia* die in brand staat en door de bemanning verlaten is. De «Estonia* was op weg naar Wladi- wostock, met een gemengde lading. Het vuur werd Donderdag in het ruim opgemerkt en breidde zich met zoo groote snelheid uit, dat de officieren niet meer in staat waren de brug te bereiken en verbinding te krijgen met de machinekamer. Het was dus onmogelijk om het schip te doen stoppen en daar het. met vrjj groote snelheid voer kon men ook geen bonten uitzetten. De derde machinist kon ten laatste niet meer uit de machinekamer ontkomen en is daar verbrand. Ook de kapitein en 10 andere leden van de bemanning zijn verbrand, of zagen zich genoopt over boord te springen. Daar het schip gelukkig tegen den wind invoer, was het voor de overlevenden mogelijk op den voorsteven te blijven. Zij zouden evenwel onvermijdelijk omgekomen zijn als het stoomschip «Priam* niet te hulp was gekomen en hen in haar booten bad op genomen. Het schip zal nog wel eenigen tjjd blijven branden en is dus voor de scheep vaart zeer gevaarlijk. De vorige week is, zooals reeds is ge meld, het Noorsche barkschip «Sirrah* in zee verlaten en behouden te Ostende binnengesleept. In het «Hbl. van Antw.t lezen wij dat aan het schip zoo goed als niets te bespeuren valt. Het maakt zelfs geen druppel water en men verdiept zich in gissingen over het ver laten van dit vaartuig. Er zullen natuurlijk ernstige redenen geweest zijn, die de kapitein en zjjne manschappen bewogen hebben te handelen zooals zjj gedaan hebben. De waarde van de «Sirrah* bedraagt onge veer 125.000 fr. Er zal ongeveer 30.000 fr. aan de gelukkige visschers teft goede komen. De rechtbank zal overigens het juiste bedrag vaststellen. Kapitein Erikson, te Vlissingen aan wal gezet en te Oostende aangekomen, is verge zeld van den Noorweegschen consul, aan boord van de «Sirrah* gegaan en hij deed aanstonds de Belgische vlag, door de Belgische visschers opgeheschen, door de Noorsche vlag ver vangen, daar het schip voor twee derden de eigendom blijft van de reederij. De kapitein verklaart dat hij het onmogelijk meende, het schip nog te redden. De zeilen wareu gescheurd en het schip luisterde niet meer naar het roer. Daarom besloot hij, de menschenlevens te redden en op een voorbij gaand stoomschip over te stappen. De visscfiers die de manschappen het schip hadden zien verlaten kwamen met drieën aan boord en, de banken goed kennende, wisten zij het door de passen te sturen totdat zij door een loods en een matroos geholpen, door een sleepboot naar Oostende gesleept werden. Men herinnert zich, dat in November tp Rotherham twee meisjes, zusjes van 10 en 7 jaar vermoord zijn. Men vond* de lyken met afgesneden hals bij elkaar in het veld liggen. Een arbeider, 24 jaar oud, is op zijn bekentenis als de moordenaar gevat. Men heeft ook by de plaats, waar de Ijjken lagen, een mes en kleedingstukken van den verdachte gevonden. Mislijdende gelijkenis. Te Hitchin wonen twee broers, tweelingen, die sprekend op elkaar gelijken. De een heet Ebenezer Albert Fox, de ander Albert Ebenezer Fox. Nu is Ebenezer Albert onlangs tot 10 shilling boete of zeven dagen gevangenisstraf veroordeeld wegens poging tot stroopen. Hij betaalde niet en zat dt zeven dagen uit, maar vroeg nu schadevergoeding van de rechtbank, op grond van zijn onschuld. Zijn broer had reeds schriltelijk te kennen gegeven, dat bij de schuldige was. De rechtbank wees den eisch echter af. Naar het heet heeft een tijd geleder. Albert Ebenezer een maand gezeten voor een vergrijp datj Ebenezer Albert had gepleegd. De politie kent ze niet uit elkaar. Te Eccles bij Manchester is Zaterdag bij een begrafenis een zonderling ongeluk gebeurd. Op weg naar het kerkhof stortten de voorste twee paarden van het vierspan, dat den lijk wagen trok, in een kuil, die er plotseling onder hun hoeven was ontstaan, een van het achterste tweespan viel er mede inhet vierde wist zich op vasten grond te houden. Dadelyk na dat de drie paarden in de diepte waren ge zakt vielea de zjjden van de kuil in, zoodat de drie dieren levend begraven waren. Pogin gen om ze te redden taalden. Men was nog niet met het uitgraven gereed, toen het don ker werd. Men liet de paarden toen in hun graf. Men vermoed, dat de kuil, die een drie meter diep was, een oude waterput is, of dat ondergrondsch water aan het werken is geweest. Ingenieurs als bedriegers. Voor het gerechtshof te Petersburg is Woen- dag een sensatiewekkend proces begonnen tegen een aantal ingenieurs van het departement van verkeersmiddelen, die beschuldigd worden van verduistering van rijksgelden, De ingenieur Saleski zou, volgens de acte van beschuldiging, den Staat bij het aanleggen van straatwegen in den omtrek van Petersburg, in een jaar tjjds voor bijna twee millioen hebben bestolen. De verduisteringen hadden plaats door het vervalschen van rekeningen, en door het ver antwoorden van werkloonen voor4 honderden arbeiders, die slechts bestonden in de boeken van den ingenieur. Er z jn meer dan honderd getuigen gedag vaard. Men verwacht, dat het proces een week zal' duien. 25 26 27 28 29 30 31 Januari Bestuur: ARTHUR «ENDRIKX. $ondag 26 Januari te 2'/4 ure, dagver- toypig aan verminderde prijzen. Opvoering van »DE LUSTIGE BOER* (der fidele bauer) zapgspel in 3 bedrijven van Victor Léon. Vertaling van A. L. vau den Heuvel. Muziek vap Léo Fall. Zondag 26 Januari te 21/i ure dagvertooning aan verminderde prijzen, opvoering van «LES CONTES D'HOFEMANN*. Blijspel in 5 bedrijven. Woorden van Jules Barbier. Muziek van J. Offenbach. Men vrage Geïllustreerde Prijscouranten Nieuwe /.onding. De heer verklaart B. v. d. Hazel, Monnekenpad 20 te, Amersfoort, daaromtrent het volgende «Mijn zoon Bartus v. d. Hazel kreeg ongeveer 1 «jaar geleden een groote wonj aan het scheenbeen, «waardoor het been vreeselijk aangetast werd. »Welke middelen hij ook aanwendde, niets hielp, jongej,_ 3 v. d. Hazel (volgens portret) «integendeel werd de wond steeds dieper en begon «zij steeds meer te etteren. Hij schreeuwde het soms uit van de 311 ïv'reeselijke pijn en dikwijls had hij koorts. Hij werd er wanhopend «onder omdat het zoo'lang duurde. Ten slotte kwamen wij op het denkbeeld «den KLOOSTERBALSEM aan te wenden. Hij kocht een potje Klooster sbalsem bij den heer A. v. d. Weg, in de Langestraat en wendde deze aan. «Reeds dadelijk was er verzachting van de pijn te bespeuren en men zag de »wond als bet ware zienderoogen genezen. Tot ons geluk kan ik vei klaren, »dat, na twee potjes Kloosterbalsera gebruikt te hebben, de wond geheel en «algenezen was. Hij loopt thans weer dat het een lust is, waarvoor wy allen zeer dankbaar zyn.« De geneest onvoorwaardelijk rheumatiek en alle rheumatische aandoeningen, spit in den rug, spierverrekkingen, stramheid, wonden van allerlei aard, winterhanden en -voeten, huidaandoeningen en aambeien. Prijs per pot van 20 gram 35 cent, van 50 gram 75 cent, van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f2.50. Eiscbt ROODEN BAND met handteebenmg v. d. Generaal- Agent L I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en de meeste Apot hekers, en te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE-Lkunis Axel, J. H. v. D1XHOORN en L. B. A. ROLFF Lz.Hulst, F. L. VERWILGHEN—v. d. Hoott Zaamslag, D. RIEMENS-Jansen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1913 | | pagina 3