II eene flinke Dienstbode RUHR-EACHELK0LE1T. Verschillende soorten KIHDERSFELEIT. kloosterbalsem, Sancta Paulo JACS. DE KOK. TER NEUZEN. BUITENLAND. Burgerlijken Stand. Hederlandsch Tooneel van Gent. Groote Schouwburg te Gent. Nieuwe Cirk van Gent. Boogwatergetif is Ter keuzen. Advertentiën. het schip „MENTOR" met een lading grove Tevens ook verkrijgbaar geklopte COKES, BELGISCHE ANTHRACIET, ENGELSCHE SCHEP- en STUKKOLEN, alsmede prima Duitsche Smeèkolen. Ter Neuzen, Dec. 1912. J. VAN ROIVIPU» Den volgenden dag echter wisten heusche gendarmeu hun valsche broeders te achter halen en achter slot en grendel te brengen. Maandagavond hebben, naar de N. Rott. Ct. meldt, drie jongelui te Weenen, die samen een afgezonderd plekje in een café hadden opgezocht, zich daar door vergit van het leven beroofd. Uit een brief, dien zij hadden achter gelaten, bleek, dat zij zich uit minnepijn hadden van kant gemaakt. De drie jongens waren verliefd op één meisje een kind nog dat van geen van drieën iets wilde weten. Daarop hadden de knapen gedreigd, zich te zamen het leven te benemen. Zjj hebben woord gehouden. In een zak van een van de jongens vond men een portret waar de drie kameraden samen op staan, gesloten in een couvert dat aan het meisje geadresseerd was. Door haar konden de dwaze jongens worden geïndentifieerd. Een zestienjarige moordenaar. Donderdagmiddag heeft zich te Grandchamp een afschuwelijk drama afgespeeld Terwijl de zestienjarige molenaarsknecht, Gaston Picard, in dienst bij den molenaar Pommeau, bezig was een aantal zakken meel van den graanzolder naar beneden te dragen loste hij plotseling een revolverschot op n knecht, die hem bij zijn werk hielp en trof hem in het voorhoofd. Op het geluid van het schot kwam Pommean toesnellen. Hij trachttp Picard het wapen te ontnemen, doch ontving een schot midden in het hart, zoodat hjj dood op den grond neerstortte. Hierop keerde de jeugdige moordenaar, zich tegen de molenaarsvrouw, die baar man te hnlp gesneld was 6D bracht haar met een zware, ijzeren staaf verschillende slagen op het hoofd toe Ook de 19-jarige dochter van Pommeau werd gewond, waarna Picard de vlucht nam, maar de bosschen rondom Grandchamp. Een klop jacht werd door de gendarmes en dorpsbewo ners op touw gezet, doch men slaagde er niet in, deD moordenaar te vatten. Staking in Amerika. Het Berliner Tageblatt* bevat nader nieuws over de groote staking in de heerenkleediog- nijverheid te New-York, waarvan het vong nummer al gewag maakte. De staats-verzoeningscommissie leidt onder handelingen in tot bjjleggiug van den strijd en men verwacht daarvan een spoedige rege ling van de geschillen. De werkgevers hebben zich bereid verklaard de bemiddeling van den staat te aanvaardeu. Bjj de staking zijn tot nu 130.000 werk lieden betrokken. Er worden drukbezochte meetings gehouden, wegens de hevige regens, kunnen echter geen optochten plaats hebben. Tal van groote confectiefabrieken zijD gesloten. Men verwacht solidariteitsverklaringen van buitenlandsche vakvereenigingen. Castro. Castro, de oud-president van Venezuela is te New-York aangekomen. Op last der re geering is hem echter belet aan wal te gaan. Toe» hem dit werd medegedeeld, riep hij pathetisch uit»StaDdbeeld de vrijheid, gij moogt uw hoofd wel omhullen*. Castro is op het quarantaine-station Ellis- Island geneeskundig onderzocht, het resultaat van het onderzoek wordt echter nog geheim gehouden. Intusschen heeft de Amerikaansche regeering de Venezolaansche verzocht haar bijzonderhe den mede te deelen omtrent misdadige han delingen, die Castro misschien heeft gepleegd en die het verbod om op Amerikaansch grond gebied te landen kunnen wettigen. Nu Amerika van den gewezed dictator niet gediend blijkt, schijnt hij van plan Europa weder met zijn tegenwoordigheid te vereeren, hjj heeft, althans volgens een bericht uit New- York, verklaard met een Duitsch stoomschip naar Hamburg te zullen vertrekken. B E L G I E. Partijbenoemingen De minister van oorlog, De Brocqueville, heeft een nieuwe promotieregeling getroffen, waarbij een zeer groote plaats wordt ingeruimd aan de promotie bij keuze. Een goed beginsel dat de gelegenheid opent om, onafhankelijk van den leeltijd, de geschikte personen de voor hen geschikte plaatsen te doen innemen. Maar aldus de «Indépendance* de nieuwe voorschriften schijnen erop te wijzen dat het in de Dedoeling ligt van de bevordering bij keuze regel te maken, en dat is gevaar lijk. Wij wenschen nadrukkelijk te constateeren, zoo gaat het blad voort, dat het liberale België niet het minste vertrouwen stelt in den onpartijdigen zin van de clericale regeering. Het tot regel gemaakte beginsel van promotie bij keuze zal de regeering het middel in handen geven het leger stelselmatig te verclericaliseeren evenals dit gedurende 28 jaar geschied is met alle openbare diensten. Voor deze regeering zal de eenige verdienste, welke aanspraak geeft op bevordering bij keuze, zijn, dat men goed clericaal is. Het geval van generaal De Neuter, die plotseling op stal is gezet onder omstandigheden, die aan een ware executie doen denken, toont voldoende aan hoe minister De Brocqueville de nieuwe regeling denkt te misbruiken. Blijkbaar wenscht men op het Belgisch, officierskorps het clericale stempel te drukken. Sinds de rechterzijde aan het bewind is, heeft zij zich steeds beijverd twee Belgiën te scheppen het clericale België en een ander. Men had mogen hopen, dat het leger aan die praktijken zou ontsnappen - minister De Brocqueville wenscht een clericaal leger, en officieren, die gehoorzaam de clericale inblazin gen opvolgen. Men zal moeten afwachten of het hem gelukken zal met begunstiging en uiterst clericalisme den legergeest te vergiftigen, welke tot nog toe vrij was van politieke invloeden en zuiver nationaal gebleven is. Indien dit gevaar werkelijkheid mocht dreigen te worden, besluit de «Iudépendance», indien men werkelijk het leger tegenover een gedeelte van het volk wil stellen, dan zal men ongetwijfeld ondervinden, dat er in België nog •en opperste chef van het leger is, die boven de partijen staat en wiens taak het juist is door ontwikkeling en bevordering van den nationalen zin, te versterken, hetgeen partij geest in gevaar brengt en dreigt te vernie tigen. De vredesonderhandelingen. Met de vredesonderhandelingen te Londen wil het, volgens het «Handelsblad*, nog niet recht vlotten. De Balkanstaten hebben hunne eischen kenbaar gemaakt, de Turken hebben tegenvoorstellen gedaan, die echter blijkbaar aanvankelijk niet ernstig gemeend waren, want kort daarop werd gemeld, dat de Porte aan Resjad pasja, het hoofd der Turksche missie, gelast had aan de gedelegeerden der Balkanstaten voor te stellen, dat de beslissing over alle quaesties, behalve die omtrent Adrianopel, aan de groote mogendheden zou worden overgelaten. De gevolmachtigden der Balkanstaten hebben zich, tegenover de voortgezette po gingen van Turkije om de onderhandelingen te rekken, buitengewoon geduldig beloond. Daaruit zou men kunnen afleiden, dat zjj hoogst ongaarne zouden zien, dat het tot een breuk kwam. »Dat is echter de quaestie niet«, zegt Jules Hedeman van de »Matin« die zich thans te Londen bevindt. «Danef, de eigenlijke leider der vredesonderhandelingen, betoont zich slechts geduldig om de openbare meening in Europa te overtuigen, dat het niet aan de Balkanstaten ligt, wanneer het tot een breuk mocht komen. En bovendien is hij van meening, dat de capitulatie van Adrianopel, die hij elk oogen- blik schijnt te verwachten, den toestand ge heel en al zal wijzigen. Maar ook dat geduld heeft zijn grenzen, te meer daar de openbare meening in alle vier Balkanstaten erop aandringt, dat aan het getalm der Turken een einde zal worden gemaakt en daarmede zullen de gedelegeerden ten slotte wel rekening moeten houden. De Turken voerden in een onderhoud met den journalist ter verdediging van hunne houding het volgende aan «De geallieerden hebben ons, wat betreft het vilajet Adrianopel, eischen gesteld, die zelfs bij den huidigen stand van zaken, eenvoudig bespottelijk zijn. De Bulgareu hebben gezegd, geschreven en ver klaard, dat zij de lijn van Enos naar Midia als Turksch-Bulgaarsche grenslijn wilden. Bij aanneming van dien eisch zou Konstan- tinopel echter een veel belangrijker achterlaud krijgen, dat thans werd voorgesteld. Wij zouden weliswaar die grenslijn niet goedgekeurd hebben, omdat wij Adrianopel in geen geval aan de Bulgaren willen afstaan, ware zij ons echter vroeger voorgesteld, dan hadden wij tegenvoorstellen kunnen doen, die veel beter strookten met hunne wenschen. Bovendien hebben wij, al zijn wij verslagen, toch wel het recht ons te beklagen over de hooge eischen der Balkanstaten. Men vergete toch niet, hoe wij, Turken steeds laag hebben neergezien op de Bulgaren, Grieken en Serviërs, die vijf eeuwen lang onze slaven zijn geweest. Men moet dus wel eenigszins rekening houden met den gemoedstoestand der Ottomanen en zich voorstellen hoe hard het voor ons is, ons zulke vernederingen te laten welgevallen van hen, die wij zoolang als onze minderen hebben beschouwd.* Turkije is intusschen met concrete voor stellen gekomen, die weliswaar door de gê- volmachtigden der Balkanstaten niet zijn aanvaard, de Turksche onderhandelaars hebben zich echter in de laatste zitting vrij meegaande betoont, hetgeen de hoop wettigt, dat er eindelijk wat schot in de onderhandelingen zal komen. Yan 16—31 December 1912. Axel. Huwelijks-aang 28. Heinrich Carl Emiel "Wüstefeld (van Zutphen) jm. en Johanna Catharina Mahu, weduwe. .Huwelijks-voltrekkingen. 19. Arie de Putter, 23 j., jm. en Cornelia Catharina van Alten (van Overslag), 23 jjd. Geboorten. 17. Adriaan Karei, z. van Johannes van Cadsand en Neeltje Elisabeth de Koeijer. 19. Martina Johanna, d. van Cornelia Mattheus de Ruiter en Maria van Langevelde. 25. Jacomina Suzanna, d. van Cornells Johannes van de Gasteel eri Jacomina Suzanna Vinke. 27. Adriana. d. van Pieter Dekker en Cornelia Adriana Levina de Feijter. 31. Elisabeth Nathalie Maria, d. van Alphonsius Adam en Maria Ludovica Baert. Angenita Adriana, d. van Adam de Zeeuw en Magdalena Jacoba van Doorn. Overlijden. 21. Abraham Corne lissen, 88 j. weduwn. van Anna Overstraaten. BestuurARTHUR HENDRIKX. Zondag 5 Januari te 2'/4 ure, dagver- toonig aan verminderde prijzen. Opvoering van het wereldberoemd lachsucces »DE KUISCHE SUZANNA* nieuw zaogspel in 3 bedrijven van Georg OWonkowski. 1 Muziek van Jean Gilbert. VertalinR van A. Degraef. Zondag 5 Januari'2"/4 ure dagvertooning aan verminderde prijzen. Opvoering van «SAMSON ET DALILA« groot opera in 3 bedrijven en 4 tafereelen. Muziek van Sant Saëns. Zondag 5 Jannari, om 3 ure, dagvertooning optreden van Lydia en Amelie, danseressen de Douseekx, op hun stelten da Dunedin s, velorijders Paul Lacroix, komieke gochelaar de Nidenud troup, schaatsenrijdersRogotta, «original combination* de beroemde Alexi- mes, gymnastische oefeningen in de hoogte; de vermakelijke Schricht raarionnetten. Cinema. DAGEN. Zaterdag 4 Januari Zondag 5 Maandag t> Dinsdag 7 Woensdag 8 Donderdag 9 Vrijdag 10 Voorm De beer en mevrouw EIJKE Van der Swan zeggen, met aan bieding van wederkeerige gelnkwenschen aan allen, hartelijk dank voor de op 1 Januari ontvangen bewijzen van belangstelling. GEVRAAGD: Nieuwstraat 22. Wordt gevraagd bij Mevrouw Dr. Bl'IJZE. DOMINO-, DAM- en SCHAAKSPELEN met bijbehoorende borden. FICHES. DOBBELSTEENEN. Oii liiders die sreplaagd wordt door het ondragelijk jeuken en de pijn van huidziekte, ook voor U brengt de KLOOSTERBALSEM redding. Mejuffrouw de Wed. van Einde, wonende te Wenum bij Apeldoorn deelde ons mededat haar zusterMej. de wed. A. Huismangeb. Mannesenoud 69 jaar, die bij haar inwoout, een paar jaar geleden pijn in de vingers kreeg, die weldra in uitslag veranderde, waardoor als het ware een verettering vau de huid plaats had. Het was zoo erg, dat zij in 't geheel geen werkzaam heden kon verrichten. De verschillende geneesmiddelen, die haar werden aanbevolen, baatten Diet. Het werd met den dag erger, en zij werd er ten slotte wanhopig onder. Wij raadden haar aan het eeus met den Klooster- balsem, Klooster Sancta Paulo, te probeeren, dien zij kocht bij den drogist A. Jonker te Apeldoorn. De Kloosterbalsem deed, wat geen enkel middel tot nog toe gedaan had. De Kloosterbalsem schonk haar verlichting en gaandeweg zag zij de beterschap intreden. Na korten tijd den Kloosterbalsem gebruikt te hebben, waren de P9ne" en de huiduitslag geheel verdweueD en groeide er een nieuwe, versche huid over de oude heen en thans is zij volkomen genezen. geneest onvoorwaardelijk rheumatiek en alle rheumatische aandoeningen, spit in den rug, spierverrekkingen, stramheid, wonden van allerlei aard, winterhanden en -voeten, huid aandoeningen en aambeien. Prijs per pot van 20 gram 35 cent, van 50 gram 75 cent, van 100 gram t 1.20 en van 250 gram f 2.50. Eiscbt ROODEN BAND met handteekening v. d. Generaal- Agent L I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE-Letjnis Axel, J. H. v. D1XHOORN en L. B. A. ROLFF Lz Hulst, F. L. VERWILGHEN—v. o. Hooft i Zaamslag, D. RIEMENS - Jansen. 11 11 V 11 11 11 HUIDUITSLAGl

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1913 | | pagina 3