Mr. P. Dieleman. STOOM-PI11-FMI1. F; Muziek-Instrumenten n Laatste Berichten. Gemengde Berichten. Burgerlijken Stand. Boociwatergstij te Ter Neuzen. Advertentiën. City-Bags; Kit-Bags; j - - Gladstone-Bagsw i ANTOINE MES, MIDDELBURG. ti TWEEDE KAMER. Straatroof. DAGEN. Voorm. Nam, Woensdag 18 Dec. 8.40 9.13 Donderdag 19 9.45 10.16 Vrjjdag 20 10.44 11.11 Zaterdag 21 11.35 11.59 Zondag 22 12.22 Maandag 23 0.45 1.6 Dinsdag 24 1.28 1.50 en alle soorten I vaartuig werd We9t uit gesleept door een kleine vrachtboot en zal waarschijnlijk in een Engelsche haven binnengebracht worden. De loods kon niet uitmaken of er nog be manning aan boord van den lichter aanwezig was. Ons vermoeden, dat er een aanvaring plaats zou hebben gehad tusschen den lichter en het lichtschip Westhinder wordt hierdoor verstei kt, evenals door een rapport van den te Ostende aangekomen loods vaD het stoomschip Derbent die bijzonderheden van de aanvaring moet gezien hebben. Het stoomschip, dat met den lichter op sleeptouw naar Vlissingen opstoomt, is het Ned. stoomschip Ary Scheffer. Een uur later werd geseind De vrachtboot met de lichter op sleeptouw zet koers naar VlissiDgen en is reeds in het gezicht. Op den Boulevard heeft zich een groote menschenmassa verzameld, die met ongeduld het binnenkomen van beide schepen tot het vernemen van Dadere inlichtingen verbeidt. Onze correspondent te Ostende schrjjtt ods Een Zaterdagavond te Ostende binnenge komen mailboot rapporteerde dat het vuurschip »Westhinder« jdien avond geen licht voerde. Onmiddelijk werd een sleepboot daarheen ge- zouden, die eerst den volgenden ochtend terug kwam met het bericht dat van gezegd vuur schip met bet miuste spoor ontdekt werd. Meu vermoedt dat de Westhinder* aange varen en daarna gezonkeu zal zijn. Van de bemauuing is tot uu toe niets be kend. Ze bestaat uit 10 manschappen, waai- ouder 3 afkomstig uit Vlissingen, met nanVe kapitein Van Huysse en de matrozen Bloemaert en Gbijs. Beide laatsten zijn slechts sedert kort benoemd tot lichtwachier en bevonden zich voor het eerst voor de gewone periode van 4 weken aan boord. Naar men zegt, zou Zate'dagocütend een loods uit Vlissingen, die met een schip naar Eugeland medevoer, uit de verte het draailicht van bedoeld vaartuig ouder water hebben zien duiken. Men schrijft ons uit Oostende van andere zjjde Maandagmorgen bemerkte de loods Verbauck nood ignaleo van de plaats waar zich het licht schip West-Hinder* moet bevinden hij tracht te onmiddellijk het te naderen en vond het omringd door verschillende sloombooten. Een van deze signaleerde hem, dat een botsing bad plaats gehad en dat het gevaailjjk was te na deren. Het was reeds te laat. Loods Verbauck vervolgde zijn weg naar Dover en waarschuwde daar kapitein Baskin van het mailschip »Breydel«, dat op het punt stood naar Ostende te vertrekken. Kapitein Baskin zette koers naar de plaats waar zich het lichtschip anders bevond, doch zoowel het lichtschip als de stoombooten, door Verbauck gerapporteerd, waren verdwenen. De »Breydel« had door den storm ook zwaar te lijden gehad de brug was gedeeltelijk weg geslagen. Toen het bericht van het vergaan van het lichtschip te Ostende bekeud werd was de ont steltenis aldaar algemeen. De Vli8singsche correspondent van de Midd. Ct., die op het bericht, dat de stoomboot met den vermisten lichter Vlissingen naderde, dezen tegemoet voer, meldt het volgende Zooals ik u reeds meedeelde ben ik de lichter Minnie tegemoet gevaren. Reeds uit de verte merkte ik, dat de lichter zwaar was gehavend en half gezonken was. Dat zij was blijven drijven was hoofdzakelijk te danken aan de deklast, bestaande uit hout. Aan booid gesprougen mocht ik daar tot mijn groot genoegen de hand drukken van de Vlissingsche opvarenden Poly en Osté, die mij monter tegemoetkwamen. Van hun vernam ik allereerst dat geheel de equipage in leven was en zich wel bevond, hoewel vreeseljjk vermoeid, na bjjna 21/g dag in den woesten baaierd te heb- roDdgedobberd. Uitwijden over wat de menschen voor ont bering hebben geleden is mij thans wegens het late uur ondoenlijk. Successievelijk ontmoette ik ook de andere leden der equipage en vernam het volgende Van Vrijdag op Zaterdagnacht gedurende een tyfoonachtigen storm was op de hoogte van het vuurschip tusschen de lichter en het 8. s. »Akbatan« de verbinding verbroken en voortgezweept door de woeste baren, geheel hulpeloos waren de ongelukkigen aan den storm overgelaten. Toen bemerkten zij met ontzetting, dat zij in de richting van het vuurschip West-Hinder* dreven en een oogenblik later werden zij met donderend geweld door de hooge golven op het lichtschip geworpen, dat bijna oogen- blikkelijk begon te zinken. Toen waren 4 stoomschepen in da nabijheid. De aanvaring had te 5.20 plaats, te 5.55 was alles afgeloopen, slechts één noodkreet werd gehoord. Toen werd de »Minnie* wederom voort- gezweept. Het was onmogelijk iets ter redding van de ongelukkigen te doen. De lichter zelf lijkt een wrak, zoodanig is het vaartuig beschadigd. De »Ary Scheffer*, die de lichter gedu rende den nacht nabij Thoraton Ridge heeft opgepikt heeft na een moeitevollen tocht het schip hier nu veilig ter reede opgebracht. Het is ontzettend wederom zoo'n groot ver lies aan menschenlevens te moeten consta- teeren. Wij bieden den famileden, de geheele Bel gische bevolking de betuiging onzer hartelijke deelneming ip de ramp die hen getroffen heeft. Tijdens den storm van Zaterdag op Zondag is het geheele ijzeren dak van de nieuwe tram remise te Haosweert opgelicht en in de haven geslingerd, terwijl bovendien een der zijwan den door den wind is omgebogen. De remise was reeds geheel klaar. De schepen Broedertrouw, Partout en Euroka, met hun sleepboot Telefoon zijn op de O09- terschelde bij Wenieldinge omboog gevaren en blijven zitten. Eerst Zaterdagavond zijn de schepen met assistentie vaD de sloepbooten. Walvisch en Roga Augusta vlot gekomen en te Wemeldinge binnengebracht. 's Gravenhage. I)e algemeene beschou wingen der staatsbegrooting 1913 werden giste ren voortgezet. Bij de verdere replieken oordeelde de heer Van Karnebeek het noodig voorbehoedruaatre- gelen te nemen tegenover het dreigend gevaar, dat de matrozenbond, doordien deze is ver strikt in den klassestrijd, is geworden voor de gevechtswaarde van onze vloot. Deze spreker opperde nader het denkbeeld om de vloot te bemannen door de zeemilitie. De heer Schaper schreef de onvruchtbaar heid van het regeeringsbeleid toe aan de late indiening van verschillende wetsontwerpen en aan het overhoop liggen der coalitie, waarvan de Christelijke politiek niet deugdelijk is ge bleken voor het tot stand brengen van sociale hervormingen. Terwijl hij wees op de verandering die waar te nemen valt bij den heer Tijdeman, die thans voor staatspensioen en voor algemeen kiesrecht is, betoogde spreker dat dit het ge volg is van de drang der sociaaldemocratie, waaraan z. i. niemand kan ontkomen. De heer Goeman Borgesius drong bij de regeering er op aan om alsnog steun te ver- leenen aan het, het volgend jaar te's-Graven- hage te houden, internationaal vredescongres. Deze spreker verdedigde voorts de linksche concentratie tegenover het rechtsche bloc. Midd. Ct. Een modern-getrouwd apostel. Men meldt ons. In's Hertogenbosch bestaat een stichting van oude mannen, die bekend is onder den naam van de sTwaalf Apostelen*. Dezen naam dankt de stichting hieraan, dat er nooit meer dan twaalt mannen in werden opgenomen, die bejaard jonggezel of weduw naar zijn eq ter opname een som van f 3000 storten. Zoodra er een sterft wordt er weer een andere sollicitant in zijn plaats opgenomen. Aan sollicitanten is natuurlijk geen gebrek en op de rij af krijgen zij een beurt naar anciën niteit ot door voorspraak en bijzonder goed gedrag. Vereischte is dat de man oud-jong gezel of weduwnaar zij. In de stichting treft men wel eens eigenaardige typen, zooals b. v. »de dooie* er een was, die eenige maanden geleden ad patras verhuisde. Maar nu is er voor een dag of wat weer een apostel naar betere gewesten gestevend. Geen mënsch heett er ooit aan getwijfeld of deze hoorde evenals al zijn collega's onder het gilde der'niet-ge- trouwde ot onder de categorie der weduwnaars. De man werd begraven met een stoet van drie volgrijtuigen en liet, volgens degenen, die het weten kunnen, nog een spaarpotje na vam een kleine 7500 gulden. Of hij een laatste wilsbeschikking heeft gemaakt omtrent zijn fortuin zal de toekomst uitwijzen. Wie be schrijft, echter de verbazing, toen daags na de teraardebestelling van dezen apostel, een vrouw uit Antwerpen kwam opdagen, gewapend met de noodige papieren en het ertdeel opeischond. Zij ODtpopte zich als de wettige echtgenoote van den gewaanden weduwnaar, dien zij in geen twintig jaar meer had gezien. Ook ver schilt ze aanzienelijk met hem in jaren. Want was hjj al achter in de zestig zijn wederhelft heeft Abram nog niet eens gezien, heeft nog gitzwarten haren en dito oogen, mitsgaders de allures vaD een, die haar wereld kent, zoo dat ze al dadelijk de haften van verschillende de1- overgebleven apostelen had gewonnen. Ze vertoeft op het oogenblik nog in de stad met het oog op de erfenis, legt bezoeken af ulBcieel of officieu<, en haar doel schijnt zich hoofdzakelijk te bewegen om de dubbeljes- kwestie. Wat het eind zal zijn van deze aller zonderlingste geschiedenis Noch het bestuur nooh een der andere inwonendeu van de stich ting heeft, zegt men, ooit geweten, dat de apostel S. nog getrouwd was, en een betere helft had in Antwerpen. Had men het ge weten dan was hij natuurlijk nooit gepromo veerd geworden tot apostel in de Bossche stichting. Ds. Keiler te Dordrecht, die bekend is om zijn eigenaardige wijze van optreden als orthodox predikant in de Ned. Herv. gemeente heeft aldaar voor eenige jaren een vereeniging, Vereeniging Calvijn* genaamd opgericht, waar voor hij in een afzonderlijk kerkje als voor ganger optrad. Het bestuur dezer vereeniging is in den laatsten tijd inwendig verdeeld, wat meermalen tot onaangenaamheden leidde en Vrijdagavond aan de orde was het puntschrappen van leden zelfs een vechtpartij tengevolge had, waarbij de politie te pas moest komen. Een half uur na het vertrek der politie zong men weer Psalmen. Men schrijft ons uit den Bosch Een brutaal stukje van straatroof heeft zich te 's Bosch afgespeeld in het centrum der stad. Een jongetje van een jaar of negen werd door ziju moeder naar het bureau der gasfabriek in de St. Jozefstraat gezonden om halve stuivers te halen voor den muntmeter, waarvoor hij ander geld meekreeg, Toen hij buiten kwaui werd hij aangevallen door twee individueD, waarvan de een zijn handen vasthield terwijl de ander zijn zakken ledigde. Op het hulpge roep van het jongetje kwamen wandelaars toegeschoten, doch de berooveis gingen aan den haal en werden 'niet gegrepen. Men hoopt, dat het alsnog gelukken moge de daders van deze laffe aanranding op te sporen. l)oor een kerkklok gedood. Toen de koster de geloovigen van het Italiaansche dorpje Alpsgi door het luiden der klok ter kerke riep, raakte deze los en stortte omlaag. Een kind, dat toevallig op het kerk plein voorbijkwam, kreeg het gevaarte op het hoofd en werd op slag gedood. Trein door roovers aangevallen. Wederom is in Rusland een trein door movers aangevallen en ten deele geplunderd. Urmaal was het een trein tusschen Rostoffs en Sr. Petersburg, waarbij drie reizigers en een postbeambte werden gewond. De roovers, die góed gewapend waren, slaagden er in zich meester te maken van een som van 55000 roebels, toebehoorende aan de post. Zij zijn met hun buit verdwenen zonder eenige spoor achter te laten. Bruid en moordenares. Op een bruiloftsmaal te Logaosport (Indiana) hield een zekere mevr. Copple een tafelrede, waarin de volgende interassante passage voor kwam »Mevr. Elisabeth Lang, de bruid, is noch jong, noch mooi't is dus verwonderlijk, dat zij nog een echtgenoot gevonden heeft. »Tijd om zich in deze vriendelijke woorden te ver kneuteren werd haar niet gegeven, zelf niet om er berouw over te hebben want niet zoo dra had zij gesproken, of er klook een revol verschot, en Mevr. Copple stortte zielloos ter neder. De beleedigde bruid had zich gewro ken. Zij liet zich, zonder weerstand te bieden, arresteeren, en verklaarde tegenover den poli tierechter, dat zij niet de minste spijt voelde over haar daad. Een vrceselijk ongeluk bij het werk. Twee werklieden aan een phosphorfabriek te Gent, die bezig waren met het ontladen van eeD stoomschip, transporteerden de goederen door middel van een zwoefwagen.'Deze geraakte op een gegeven oogenblik los, en stortte ter aarde. De beide mannen werden in vreeselijkeo toestand naar het ziekenhuis overgebrachthier bleek een hunner de ruggegraat gebroken te hebben, terwijl de ander niet luinder ernstig gewond was. De toestand der arbeiders, die beide huisvaders zijn, is hopeloos. Hondentrouw. Voor eenige dagen werd op het kerkhof van Verviers een persoon begraven, die sinds jaren een schotsehen herdershond had gehad, waaraan hij zeer gehecht was. Zoodra de hond den dood van zijn meester had gemerkt, begon hij akelig te huilen en weigerde alle voedssl, dat hem werd voorgezet. Den volgenden dag slaagde het tronwe dier erin zijn ketting te verbreken en vervolgens over een tamelijk hooge muur te springen. En eeoige dagen later vond een doodgraver den hond gestorven liggen op het graf van zijn moester. Langs den grafsteen was de grond tot op eenige diepte ongewoeld, waarmede het arme dier, alvorens te sterven, getracht had zijn meester nog te hereiken. Door een ventilator gedood. Een zeventienjarige arbeider in een gelstine- fabriek te Petite-Elsai had bij het verrichten zijner werkzaamheden de onvoorzichtigheid in de onmiddellijke nabijheid van een vertilator op een steunpunt te staan, toen hij door de plotselinge in werking stellen van den venti lator door een sterken luchtstroom werd mee gezogen en tusschen de vliegwielen van een machine terecht kwam. Eer men den onge lukkige ter hulp kon snellen was het hoofd reeds vlak bij de schouders van het lichaam gescheiden. Zelfmoord van een zestienjarig meisje. In de Brusselsche voorstad Laken had een zestienjarige meisje, dat een ongelukkige liefde b8d en tengevolge daarvan in diepe zwaar moedigheid was gevallen, besloten zich van bet leven te berooven. Zondagavond is het ongelukkige meisje na eeu hernieuwden woor dentwist met haar familie tot de treurige uit voering van haar besluit gekomen. Zij sloot zich in haar slaapkamer op, nam een hoeveel heid vergif in en schoot zich vervolgens nog twee kogels door het hoofd. Tot hun vreese- lijke ontsteltenis vondeu de ouders, die op het hooren der schoten toesnelden, hun kind reeds dood op den vloer liggen. Brnntl. Men schrijft ons uit Den Bosch. Zaterdag avond circa 9 uur. brak een hevig brand uit in het meubelmagazijn van den heer van Laar, staande in de Minderbroederstraat. Bij hel uitbreken van den brand, werden de oude moeder van den heer v. L. juist de laatste H. H. Sacrementen toegediend. De stervende werd in allerbl'bij een der buten ondergebracht. Intusschen hadden de vlammen, aangewakkerd door den bevigen wind met groote snelheid om zich heen gegrepen en ook het belendende perceel aangetast. De oorzaak van den brand is onbekend. TER NEUZIN. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Dec. Willem Haak, oud 33 j., jm en Eliza Maria van Bouchaute, oud 19 j., jd. 12 Dec. Jan Heins- djjk, oud 22 j., jm en Maria Neeltje Verbrugge, oud 22 j., jd. Gustaaf Adolf Peters, oud 18 j., jm. en Elisabeth Maria Potters, oud 19 jjd. Geboorten. 8 Dec. Jan, z. van Cornelia Bakker en Elizabeth Bakker. Gerardus Ludovicus, z.van Josephus Alphonsus van Esbroek en Julie Marie de Smit. 9 Dec. Cornelia Levina, d. van Marinus Scheele en Dingena van Doeselaar. 14 Dec. Willem, z. van Maarten van Dixhoorn en Neeltje Dieleman. Overlijden. 10 Dec. Jacobus Simons, oud 78 j., echtg. van Adriana Dieleman. 12 Dec. Jan Huijssen, oud 74 j., weduwn. van Adriana de Kraker. 11 11 11 11 11 Advocaat en Procureur te Middelburg; is eiken ZATERDAG te AXEL te spreken, bij J. v. d. BON, vroeger L'EcltjseMahu. cJr CO S3 Groote verscheidenheid. JACs. DE KOK - Ter Neuzen. Men vrage Geïllustreerde Prijscourante n

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3