J. L. JURRIJHOEBE. - Ter Neuzen, Bedden- en Matrassenmagazïjn. KLOOSTERBALSEM, BUITENLAND. De oorlogen den Balkan. Nederlandsch Tooneel van Gent. Groote Schouwburg te Gent. Nieuwe Cirk van Gent. Burgerlijken Stand. VerkrijgbaarVeeren, Kapok en Vlokken Bedden. Alle soorten MATRASSEN, in iedere gewenschte maat. Veeien, Kapok,* Vlokken, enz. per gewicht. F R A N K R IJ K. DUITSCHLAND, ITALIË. Hoogwatergetii te Ter Neuzen. DAGEN. Voorm. Nam, Zaterdag 7 Dec. 0.31 12.53 Zondag 8 1.14 1.35 Maandag 9 1.54 2.12 Dinsdag 10 2.31 2.51 Woensdag 11 3.9 3.28 Donderdag 12 3.46 4.4 Vrydag 13 4.23 4.43 ADVERTENTIE NT. Prima qualiteiten. Franco levering. Uiterst concurreerend. KLOOSTER SANCTA PAUL0, het jachtvermaak de gaten worden volgegoten en bij tientallen komen de diertjes te voorschijn, om in handen te vallen van de jeugdige jagers of vervolgd te worden door de kraaien, die van alle kanten komen aansnellen. Past op kleine kinderen Toen het 2-jarig zoontje van den arbeider H. de Ruiter te Oosteren een oogenblik alleen was gelaten wist het kind een trekpot met kokende thee te bereiken, waaruit het eenige teugjes dronk. Na vreeselijke pijn tengevolge van inwendige brandwonden, is het arme kind overleden. Een „verrader". Men schrijft ons uit Arnhem. Voor de Recht bank te Arnhem stond een strooper terecht, die door de politie met een geweer in jagende houding in het veld was aangetroffen eu door het kantongerecht te Doesburg veroordeeld werd tot tweemaal /"30.- boete en verbeurd verklaring van het geweer. Hij ontkende het feit niet, doch op de vraag van den president waaom hij dan in hooger beroep was, antwoordde bij dat hij in broeden kring wilde bekend maken op welke wyze deze bekeuring was gemaakt. By de behandeling der zaak bleek nu verder, dat hy met een collega in het veld had gelegen, doch deze collega droeg geen geweer en deed dus niets strafwaardigs toen de politie hen overviel. Op aanhoudend vragen der rechters en van ffen verdediger bleek wijders, dat er wel eens een premie werd gegeven van f 10.- voor het maken van een stroopersbekeuring en dat de collega als verrader was opgetreden, waarvoor hij van den politieman /5.- had ge kregen, die daardoor precies wist waar de stroopers zouden gaan liggen. Zelfs zou de bekeurde, volgens den verdediger, door het sterk aandringen van zijn metgezel, die hem verze kerde dat er op die plaats zoo veel hazen waren, zich hebben laten overhalen om te gaan stroopen. Na deze ontknoopiog waren zoowel de rechters als het Openbaar Ministeiie een stemming in hun afkeuring van dit verachtelijk bedrijr. De verrader, die als getuige aanwezig was werd nog gevraagd, of het waar was, dat hij pogingen deed om politie-agent te worden, en nadat deze vraag bevestigend door.hem was beantwoord, kreeg hij de troost mede. dat het beter voor hem was die pogingen te staken wijl hij wel snugger was in het uitlokken van overtredingen, doch voor een werkelijken politie man ten eenemale de hoedanighedeu miste. Ook de verbaliseerende veldwachter kreeg een ver maning. Tegen den beklaagde eischte het O. M. niettemin tweemaal f 10.— boete. Vreeselyke dood. Een 15-jarigen jongeman uit Ostende was met zijn jongeren broer op de eendenjacht gegaan. Bij Slissingen gekomen waagde de oudste zich te ver op moerassig terrein, daar hij aanvankelijk niet merkte, dat de bodem daar wegzakte. Na echter eenige meters verder te zijn geloopen, begon de jongen reeds te zinken. Zijn jongeren broer, die op het hulpgeroep was toegesneld kon echter geen hulp ver- leenen, wilde hy zelf niet in den zelfden toestand geraken, zoodat hij langzaam maar zeker zjjn broer centimeter voor centimeter in het moeras zag wegzinken. Na een wanhopige vreeselijken doodstrijd van zeven volle uren, verdween de ongelukkige in den moerassrgen bodem. Ecu omgeslagen sleepboot. Het Engelsche stoomschip »Ben of Crombien* werd eenige dagen geleden door twee gemeente lijken sleepbooten door de Royers-sluis te noods moest hij dan later nog ruaar eeas gekist. Meura vroeg aan den Sint, waaraan, ze de hooge eer van dit bezoek te danken heeft. En nu vertelt hy, dat enkele pakjee hetu waren toevertrouwd, die op dit adres bezorgd moesten worden. Eu terwijl hy zyue zakken ontlast, bekruipt hem de lust Elsje naar zich toe te trekken, maar neen; wil hy in zijn rol blijven, dan is het zelfs beter de oogen neer te slaan, want haar doordringende l-likken zyn steeds op hem gevestigd. „O. 't is een afgezant van Papa. Dat zeggen me de eadoanx," En als mama met een blik van welbehageu de mooie gouden broche aan schouwt, die uit haar pakje te voorschijn kwam, dan moest zy dit beamen. O, die slimmerd, daarom verdween hy van het tooneel Elsje is nu naar de kist gestapt. „Mama", zegt ze plotseling, „we hebben geen sleutel." Maar Sinterklaas diept iu zyn zak een sleuteltje op, dat wonder boven wonder op het slot past. Mama kan het zich niet verklaren, hoe dat sleuteltje io dien zak komt. „Ja jongen, we zullen je bevrijden, hoor 1 Je moet even uitblazen. Belt papa, dan zul len we hem wel zoolang naar boven staren. Gauw de boeken aan kant. Nou, zeg eens wat." Een gebrom doet zich booten, wat Elsje in lachen doet uitbarsten. Er komt meer eu meer beweging in het karton. „Pas op. Nog even gednld Doch de pseudo Antwerpen naar het droogdok gebracht. De eene boot voer aan de voorzijde, de andere aan de "achterzijde van den stoomer. Op het oogenblik dat deze door een der kleinere bas sins zou varen, liet de gezagvoerder eensklaps heftig de schroef loopen, 't geen een sterke beweging van het kielwater tengevolge had. De Kapitein en de schipper van de achterste sleepboot bemerkten het gevaar, en riepen den gezagvoerder toe zyn schroef vast te zetten, maar zij werden niet verstaaD, zoodat den bei den maDnen niets overbleef dan te water te springen, waar zy door andere schippers wer den opgepikt. Even later kantelde de sleepboot en zonk, den 56jarige machinist, een huisvader met 26jarigen dienststaat met zich in de diepte sleepende. Een vrouwelijke magistraat. De eerste vrouwelijke magistraat in België is dezer dagen te Antwerpen aangesteld. Mej. Melis Suyten heeft als plaatsvervangend recht- ster iu het scheidsgerecht zitting genomen, en kwijt zich, volgens de bladen op voortreffe lijke wijze van haar taak. Zij levert dus be ter propaganda-werk dan de dames, cl,ie 5 weken achtereen wandelen of den inhoud van brievenbussen vernielen Schandelijk geval van sabotage. Op een werf te Lyon heerscht sinds eenige dagen staking. Dinsdag zou het werk door eenige «onderkruipe-s* worden opgenomen. Alsvorens den arbeid te beginnen, stelde de opzichter een onderzoek in, en toen bleek het, dat 32 balken, die den vloer der tweede ver dieping ondersteunen, voor driekwart gedeelte waren doorgezaagd. Zonder de waakzaamheid van dezen beambte zou eeu vreeselyk onge luk dus niet zij-r uitgebleven. Een strafrechte lijk onderzoek is ingesteld. Reeds geruimen tijd maakte een 26jarige fabrieksarbeider te Gent het eeu zyner buur meisjes, een drie en twintig jaar oud fabrieks meisje, niet zijn liefdes-aanzoeken lastig. De liefde was echter niet wederkeering. Het meis je wilde niets van hém weten. Dinsdagochtend ongeveer 6 uur, toen het dus nog zeer donker was, vroeg hy haar weer «dus je wilt niet met me vrijen Onverschil lig antwoordde de ander »neen«. Toen greep hy haar plotseling heet en loste eenige scho ten op haar. Het meisje werd in den linker arm, en rug getroffen. Op dat gerucht kwam een vrouw toege- loopen, die doodelijk in de hartstreek werd ge raakt. De moordenaar, die de vlucht nam-, werd door voorbijgangers achtervolgd, op wie hy nog drie maal vuurde. De toestand der beide slachtoffers is hoogst ernstig. De onderhandelingen. Men meent te Sofia, dat Bulgarije met Turkije is overeengekomen, dat Adrianopel zich tijdens of na den wapenstilstand zal overgeven. Van andere zijde wordt verzekerd, dat de stad Turksch zal blijven. Het protocol van den wapenstilstand bepaalt, dat indien men het over de vredesvoorwaarden niet eens kan worden, zoodat de voortzetting van de vijandelijkheden noodzakelijk is, de partijen gehouden zullen zijn hiervan 48 uur van te voren kennis te geven. Griekenlands houding maakt een zeer on gunstige indruk. Men ziet er het bewijs in van de weinige hechtheid van den Balkanbond, die ook zonder Griekenland niet zoo bijzonder eendrachtig is. Men houdt rekening met de mogelijkheid van een gewapend conflict. Servie en Oostenrijk. De officieuse «Samoprava* van lielgrado, bericht dat Servië besloten heeft zich te onderwerpen aan de uitspraak der mogend heden betreffende de onafhankelijkheid van Albanië en het vraagstuk der zeehavens. Evenals te Rome en Berlijn is het Engelsche voorstel tot bijeenroeping van een gezanten conferentie te Weenen met sympathie ontvangen Hu?o de Groot heeft geen geduld meer hij wringt zich rmder het karton uit, en Elsje gilt het uit van schrik, als daar bet vunr- roode hoofd van Papa haar triomfantelijk aanziet. Mama is ook sprakeloos. Maar pa pa, die hijgend en blazend meester is pewor- den van zyn zakdoek, zegt„Ja, ja, wie een kuil graaft voor een ander. ..Valt er zelf in", vult de pseude Sint- Nicolaas in, die en passant zijn masker heeft afgerukt en nu het verbaasde Elsje in zyn armen sluit om haar den doorgestanen angst te doeu vergeten. EINDE. Roemenië eu Bulgarije. Daneff, de Bulgaarsehe kamerpresident, is uitgenoodigd zijn land te Bucharest te ver tegenwoordigen en hij het overhandigen van derf Russische veldmaarschalkstaf aan koning Carol. Men ziet hierin een toenadering van Roemenië tot den Balkanbond, wat te meer verblijdend is na de teleurstellende houding van Griekenland. Generaal Lyauty, bevelhebber der troepen in Marokko heelt in de commissie van Bpitenlandsche zaken verklaringen afgelegd welke getuigden van een zeer bevredigenden toestand in het nieuwe protectoraat. De centrum-leider Spahn heeft den rijks kanselier formeel het vertrouwen der Katho lieken opgezegd. De Jezuiten-wet, zeide hij, behelsd een aanval op de Katholieke kerk en der staatsburgelijke rechten der Katholieken in - Duitschland. Minister-president Gioliti hield bij de be handeling van het verdrag van Lauszanne in de Kamer een groote rede, waarvan het slot, dat een loflied op vaderland en leger inhield, met geestdrift werd toegejuicht. Het ontwerp werd met overweldigende meerderheid aange nomen. Vermeld dient, dat de minister Italië niet verplicht acht om na ontruiming der eilanden, Griekenland te verhinderen deze te bezetten. BestuurARTHUR HENDRIKX. Zondag 8 December a. s., te 2x/4 ure, dagvoorstelling aan verminderde prijzen opvoe ring van »DE LUSTIGE BOER» (Der Fidele Bauer). Zangspel is drie bedrijven van Victor Léon. Vertaling van A. L. van den Heuvel. Muziek van Léo Fall. Zondag 8 December a. s., om 2'/± ore dagvoorstelling aan vermioderde prijzen opvoering van «CARMENc, comische opera in 4 bedrijven, door Prosper Mérimé, muziek van G. Bizet. Zondag 8 December, om 3 ure, dagver- tooniug optreden van Bel Kassem en Kadour, orientaalsche gochelaars de Vinettos, komieke jongleursBoltuns en Leeds, de man met de ladderMerry d'Assy, zangeresde familie Schaeek AHo Dalo, excentric acrobatiri bicycle actvervolging van het groot succes de leeuwen en tijgertemmer Macri Solioth (indrukwekkend de maaltijd der wilde dieren in de tegenwoor digheid van den temmer in de kooi, enz. HOEK. Huwelijks-aangiften. 7 Nov. Jan Pieter Scheele, oud 22 j., jm. en Pieternella Dieleman, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Nov. Petrus Johannfes van der Linden, oud 26 j„ weduwn en Pieternella Catharina van de Yelde, oud 23 j., jd. 21 Nov. Jan Pieter Scheele, oud 22 jjm en Pieternella Dieleman, oud 20 j., jd. Geboorten. 17 Nov. Marinus, z. van Marinus Michielsen en Jacoba Frangoise de Bokx. 22 Nov. Pieter Hermanus, z. van Jan Zegers en Anna de Bruijne. 25 Nov. Jacobus Pieter, z. van Pieter de Meester en Maria de Bourgraaf. 30 Nov. Cor nells Hendrik, z. van Cornelia Drabbe en Anna van Wijck. Overlijden. 15 Nov. Imandt de Zwarte, oud 80 j., weduwn. van Neeltje van Pienbroek. 25 Nov. Pieter Abraham Verhage, oud 29 j., echtg. van Adriana Maria van der Hooft. 29 Nov. Jan de Kraker, oud 61 j., echtg. van Pieternella van Hoorn. ZAAMSLAG. Huweljjks-aangiften. 21 Nov. Arij Izaak de Feijter (van Axel), oud 21 j., jm. en Su- zanna Catrina Scheele, oud 23 j., jd. 28 Nov. Cor nells Hofman, oud 25 j., jm. en Cornelia Mechelina van Fraeijenhove, oud 21 j,. jd. Geboorten. 9 Nov. Joost Pieter, z. van Jacobus vat Alten en Cornelia den Hamer. Elizabeth Maria Felicité, d. van Pieter Franciscus Johannes de Vos en Maria Theodora Acke. 13 Nov. Andries Cornells, z. van Levinns de Groote en Helena Johanna den Beer. 21 Nov. Dina Frangoise, d. van Cornelis de Visser en Suzanna Dina Scheele. 22 Nov. Catha rina, d van Berend de Visser en Helena Johanna Stoffels. Maria Adriana, d. van Jan de Ridder en Frangoise Romeijnsen. Overlijden Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Hendrik Vreeke en Jo- zina de Leijser. 18 Nov. Hermanus Klaassen, oud 46 jechtg van Maria Catharina Franse. 27 Nov. Marinus Herrebout, oud 70 j., wedwn. van Janne- ke de Koejjer (overl. te Zaamslag). 11 11 11 ii ii i* SNIJ WONDEN. De spoedige wijze, waarop men een snijwonrl kan krijgen en liet hevige bloeden maakt het noodig een middel hij de hand te hebben, dat de genezing bespoedigt. De beroemde KLOOSTERBALSEM is voor snijwonden een ongeëvenaard middel. De KLOOSTERBALSEM verzekert eene spoedige genezing, neemt snel alle ontsteking weg en voorkomt liet etteren. De Heer Antoon LinisenCafé „De Gouden Leeuwte Oosterhout bij Nijmegenverklaart ons »Mjjn dochtertje Antonia had het ongeluk haar arm zoodanig «in een gebroken bierflesch te verwonden, dat 't bloed er met een «straaltje uitliep en niet te stelpen was. Toevallig was er een buur- »man bij mij, die mij aanried er direct Kloosterbalsem op te doen. »Ik stond verbaasd van het resultaat, want na drie dagen de be- «handeling met den Kloosterbalsem gevolgd te hebben, was het «resultaat zeer mooi te noemen en in tijd van 7 dagen was de wond «geheel genezen. Ik zorg thans, dat ik den Kloosterbalsem altijd «in huis heb om het by ongemakken altijd dadelijk bij de hand «te hebben. geneest onvoorwaardelijk rlieumatiek en alle rbeumatische aandoeningen, spit in den rug, spierverrekktngen, stramheid, wonden van allerlei aard, winterhanden en -voeten, huidaandoeningen en aambeien. Prijs per pot van 20 gram 35 cent, van 50 gram 75 cent, van 100 gram f 1.20 eh van 250 gram f2.50. Eiscbt ROODEN BAND met handteekening v. d. Generaal- Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE-Leunis Axel, J. H. v. DIXHOORN en L. B. A. ROLF F Lz.Hulst, F. L. VERWILGHEN—v. u. Hooft; Zaamslag, D. RIEMENS- Jansen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3