Mr. P. Dieleman. Kantongerecht te"Ter Neuzen. Laatste Berichten. Gemengde Berichten. BUITENLAND. De oorlog in den Balkan. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. 3.27 4.12 Bij bet te Venlo gehouden examen voor de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek zijn o. m. geslaagd de dames J. C. de Klerk van Cadzand, M. de Muijnck van Groede en J. S. van de Sande van IJzendijke. Door Gedeputeerde Staten is de sluiting der jacht op hazen, patrijzen, fazanten, kor hoenders en kwartels in deze provincie bepaald op Dinsdag 31 December 1912 met zonsonder gang. De sluiting der jacht op houtsnippen en waterwild zal nader worden vastgesteld. Zitting van 22 November 1912. Veroordeeld zijn: C. L. d. R, student; en P. d. Rlandbouwer, beiden te Westdorpe, t. z. v. in het Wild levende vogels nuttig voor landbouw en houtteelt, vervoeren, i t. tt v. 1, subs. 1 d. h. v. i. E. J., werkman te Westdorpe, t. z. v. overtreding der Jachtwet, t. e. b. v. 15, subs. 4 d. h.; P. d. R., landbouwer te Westdorpe, t. z. als voren, t. b. v. 3, subs. 2 d. h.M. d. R., schipper op de sleepboot Adriaan uit Dordrecht, t. z. v. het niet stoppen voor een brug, t. b. v. 4, subs. 3 d. h. H. B., schipper op de Albatros, uit Gent, t. z. v. het ankeren op verboden ligplaats, t. b. v. 5, subs. 5 dagen h.C. W meubelmaker te Mechelen, en K.B. S. eobrijver te Brussel t. z. v. het ver voeren van visch, beneden den vastgestelden maat, i. t. b. v. f 1, subs. 1 d. h. v. i. P. J., ijzer werker te Antwerpen en L. d. N. chocolade werker te Brussel, t. z. v. visschen beneden den vastge stelden maat niet vrijlaten, i. t. b. v. 1, subs. 1 d. h. v. i.R. C., koopman en C. R. scharen slijper, zwervende, t. z. v. het staan met een woonwagen op een zijberm, i.. t. b. v. 0.50 subs. 1 d. h. vi.C. v. Y., bierhuishouder te Ter Neuzen, t. z. v. niet sluiten op tijd van zijn bierhuis, t. b. v. 3, subs. 3 d. h.; J. d. R., arbeider te Zaam- slag, t. z. v. het zingen in het openbaar van voor de eerbaarheid aanstootefijke .liedjes, t. b. v. 5, subs. 3. d. h. v. i; M. M. v. R., leurster te St. Laureijns en J. de R., veldarbeider te Zaamslag, t. z. v. nachtrumoer, i. t. b. v. 5, subs. 3 d. h. v. i.E. P., koopman te Clinge, t. z. v. het on beheerd laten staan van een paard, t. b. v. 1, subs. 1 d. h.I. C. d. F., bootwerker te Ter Neuzen, t. z. v. in staat van dronkenschap de orde ver storen, t. b. v. 5, subs. 3 d. h. P. Bkoopman, zwervende, t. z. v. dronken schap en wateren buiten de bakken, t. 2 b. elk v. 2, subs. 2 d. h. v. i. b.J. d. F., en C. v. V., landbouwersknecht, wonende te Ter Neuzen en Hoek, t. z. v. in dronkenschap de orde verstoren, i. t. b. v. 3, subs. 3 d. h. v. i.J. J., landb.kn. te Ter Neuzen, t. z. als voren, t. b. v. f 3, subs. 2 weken tuchtschool; J. v. E., arbeider te Axel, t. z. v. het loopen op eens anders grond, t. b. v. 3, subs. 3 d. h.G. H. U., en M. J. G. sluis- knechts te Sas van Gent, t. z. v. overtreding der Brandweerverordening, i. t. b. v. 0,50 subs. 1 d. h. v. i.J. P. d. W., arbeider te Zaamslag, t. z. v. het berijden v. e zijberm, t. b. v. f 1, subs 1 d. h.R C., koopman, zwervende t. z. v. een paard weiden op kanaal gronden t. b. v. fl, subs. 1 d. h P. B., ketellapper zwervende t. z. v. een paard onbeheerd laten staan, t b. v. f 0,50, subs. 1 d. h.C. R., scharenslijper en W. D., artist, zwervende, t. z. v. paarden op kanaal grond laten weiden, i t. b v f 1, subs. 1 d. h. v. i. R. C. R., visscher te Philippine, t. z. v. straat schenderij t. b. v. 5, subs 3 d. h.P.I., arbeider te Ter Neuzen, t. z. v. het laten loopen van kippen op bezaaiden grond, t. b. v. f 3. subs 3 d. h. C. M., landb.kn. te Ter Neuzen, t. z. v. in dronkenschap de orde verstoren, t. b. v. 3, subs. 3 d. h.P L., bakker te Hoek, t. z. v. een paard onbeheerd laten staan, t. b. v. 1, subs. 1 d. h E F. G., visscher te Philippine, t. z. v. het be- visschen der Schelde zonder consent, t. b. v. f 2, subs. 2 d. h. S. K., koopman te Rotterdam, t. z. v. over treding der verordening tot handhaving van orde enz. te Ter Neuzen, t. b. van 15, subs. 5 d. h. J. B D., tijman; F. D., z. b.; J. S., bootwerker A. d. K., bootwerker; D. C. d R, varensgezel; W. Bbootwerker, allen te Ter NeuzenJ. F. P., landbouwer te Sas van Gent; J. d. B., knecht te Axel; J. v. T., koopman te Zaamslag; M. H., arbeider te IJzendijke, allen t. z. v. openbare dronkenschap, i. t. b. v. f 2, subs. 2 d. h. v. i.; M. M. v. R., leurster te St. Laureijns in Belgie, t. z. als voren, t. b. v. 10 subs. 3 d. h.; P. B., koopman, zwervende, t. z. als voren, tweemaal gepleegd t. 2 b. van f 4 elk, subs. 3 d. h. v. i. b. J. B. d. S., poelier te Assenede, t. z. als voren, t. b. v. 5, subs 3 d. h.E. L., arbeider te Assenede, t. z. als voren, t. b. v. 2, subs. 2 d. h. J. v. B., mandenmaker, zwervende t. z. als voren, t. b. v. 2, subs. 2 d. h.F. B., ketellapper, zwervende, t. z. als voren, t. b. v. 2, subs. 2 d. h. en C. d. Rsjouwerman te Ter Neuzen, t. z. v. openbare dronkenschap bjj herhaling, 2 maal tot 2 X 3 dagen hechtenis; J. C. d. F., boot werker te Ter Neuzen, t. z. v. openb. dronken schap bij tweede herhaling t. vijf dagen hechtenis C. B bootwerker te Ter Neuzen, t. z. als voren, tot vijf dagen hechtenis. VrijgesprokenJ. A. v. R., scheepsmakelaar te Ter Neuzen, t. z. v. overtreding der verordening op de honden te Ter Neuzen. Ontslagen van rechtsvervolgingJ. P. S., landbouwer te Ter Neuzen, t. z. v overtreding der wapenwet. Teruggave aan de Ouders bevolen zonder toe passing van straf in de zaak van J. R., zonder beroep te Ter Neuzen. Verkiezing Ommen. Bij de gisteren gehouden verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer werd gekozen de heer G. J. A. Bichon van IJsselmonde met 4181 stemmen. Op den heer Van der Vegte waren 3541 st. uitgebracht. Axel, 26 Nov. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad werd met alg. st. een woning in de Oude Wijk, eigenaar L. H. v. d. Acker, onbewoonbaar verklaard. Op een verzoek van K. J. van Drongelen, om een strook grond van de gemeente te koopen, wordt in zoover gunstig beschikt, dat eerst de bedoelde grond aan den publieken dienst zal worden onttrokken. Mochten er gegronde bezwaren tegen ingebracht worden dan zullen B. en W. nadere voorstellen doen. Aan de scbietvereeniging Prins Maurits« wordt voorloopig vergunning verleend, patronen op te bergen in een lokaal van het Raadhuis. Een gratificatie van f 50, wordt toegekend aan den bode-concierge J. Oornelissen. Naar aanleiding van hun adres wordt het tractement van de lantaarnopstekers met 1 Jan. e. k. met f 15 verhoogd. De levering van mains met toebehooren wordt gegund aan den heer Burgemeester te Heerlen, voor een som van f 2375. Ten behoeve daarvan en voor het betalen van de experts inzake het beheer van de gasfabriek wordt besloten een leening van f 5000 te sluiten. Nog wordt besloten de winkel van gas- artikelen op te heffen. Het gebouw te ver huren voor 1 150 per jaar, met overname door den huurder van den winkelopstand voor f 275. Op déze voorwaarde wordt huurder J. de Feijter. In het maandblad san den Centralen Gezondheidsraad over October komt de volgende waarschuwing voor Waarschuwing tegen de aanbiedingen van „The M. A. Winter Co.", in Was hington (Noord-Amerika). Herhaaldelijk komen in de dagbladen adver- tentiëu voor, waarin bijverdiensten worden aangeboden. Zij, die op deze advertentiën schrijven, ontvangen dan, onder veel omhaal, aanbiedingen om op te treden als verkoopers van een middel (gezegd wordt, dat het een geneesmiddel is), dat door de bovengenoemde ondernemiug wordt in den handel gebracht. Ook audere personen, wier adressen op eenige wijze aan de onderneming zijn bekend geworden, ontvangen soortgelijke aanbiedingen. De Centrale Gezondheidsraad meent te moeten waarschuwen tegen het ingaan op deze aanbiedingen. Uit een onderzoek, dat de Raad in het daarvoor aangewezen Rijks- laboiatorium deed verrichten, is gebleken, dat het zoogenaamde geneesmiddel, hoogdravend genaamd »Natuurlijke Gezondheidshersteller,* of soms nok wel »Naltberc slechts een tot tabletten samengeperst en met een laagje suiker omgeven mengsel van loalermiddelen is. Daaronder zijn er, die als gevaarlijk worden beschouwd en waarvan de verkoop in het klein, voor geneeskundig gebruik, dan ook bij de wet aan onbevoegden verboden is. Wie dus die verkoop op zich neemt, verkoopt niet alleen een waardeloos middel, maar stelt zich boven dien aan eeue strafvervolging bloot. Een arbeider door zijn patroon vermoord. Eenige avonden geleden werd de 48-jarigeu werkman Jules Grosjean wonende te Mlin (Fr.) stervende op den openbaren weg gevonden. Tegen middernacht blies hij den laatsten adem uit, na verklaard te hebben dat zijn patroon Philipe, grootindustrieel hem met een hamer tegen de rechter slaap geslagen had. Grosjean was een zeer geacht werkman, gehuwd, vader van drie kinderen en lid van de ge meenteraad. Op den avond van den moord schijnt er een kleine woordenwisseling tusschen hen gn zijn patrooon plaats gehad te hebben, tengevolge waarvan Grosjean om afrekening vroeg. Wat toen gebeurde, men weet het nietde beide mannen waren alleen en het staat vast dat de patroon een fabrieksharaer opvatte en deze op den slaaap van den onge lukkige deed neerkomen. De getroffene strom pelde de deur uit terwijl hij verklaarde de gendarmerie van de mishandeling in kennis te zullen stellen. Doch onderweg namen zijn krachten snel at zoodat hij neerstorte. Philli- pe, die zich op wettige zelfverdediging beroept is in onmiddelijk in arrest gesteld. Daar geen enkele getuige aanwezig was zal de instructie der zaak belangrjjke moeilijkheden opleveren. Kranig. Men meldt ons uit Sneek. Een kaasmaker aan een Friesche zuivelfabriek heeft doorzelf studie in zijn vrije oog6nblikken de onderwps- acte weten te behalen. In een der Overjjsel- sche gemeenten kreeg hij spoedig na beëndiging zijner studie een aacstaUing. Een schenking. Men verzoekt ons mede te deelen, dat door de »Nederlandsche Maizenafabriek te Utrecht den 22 dezer aan het Hoofd-comite van het Nedl. Rnode Kruis te Den Haag als schenking aan de Ambulance in de Balkanstaten 4 kisten Maizena, elk inhoudende 80 pakje9 verzonden zijn- Een vreeselyk drama heeft veel ontsteltenis teweeggebracht in het plaatsje Wolhusen in het Zwitserscbe kanton Liz-ru. De vrouw van een kuiper en haar fieide dochters van 12 en 5 jaar heeft men in hagr woning door revolverschoten gedood gevonden. De moeder en haar jongste dochter lagen naast elkaar dood in het bed, het andere meisje vond rneu in de kamer daarnaast. Een kind, dat bij de familie in de kost was, trof men ongedeerd in een andere kamer aan. Terwijl de misdaad plaats greep, was de vader op reis, die bij zijn thuiskomst plotseling voor het onzettecd schouwspel stond. Ondanks de ijverigste naspeuringen van de politie, heelt men geen enkel gegeven omtrent den moorde naar kunnen machtig worden. Men vermoedt echter dat de moeder, na haar dochters ge- (lood te hebben, zelfmoord pleegde. Onder de locomotief'. Uithoorn. Terwijl de wissel wachter H. V. bezig was de wissel over te halen voor de zandtrein inder de gemeente flijdreebt viel hij en kreeg de locomotief over deu rechter arm. Deze werd even boven de pols afgereden. Na verbonden te zijn werd hij per auto naar het O.L.V. Gasthuis te Arasterdam vervoerd. liet oor doorgebeten. Abcoude. Zondagmiddag wilde het onge #er tweejarig kindje van den heer N. te Abcoude grootvaders jachthond een stukje van een koekje geven. Het kind kwam hierbij te vallen, waar door de hond niet in het koekje, maar in bet oortje van bet kind beet en wel zoodanig dat clit lichaamsdeeilje met 10 steken weer moest gehecht worden. Een trouwe ambtenares. Bij bet voorloopig onderzoek naar het ge beurde in de gevangenis te Rochefort, is o.ra. gebleken op welk een bewonderenswaardige wijze de vrouw van den cipier Archimard, haar plicht vervuld beeft. Op het oogenblik dat de oproerlingen de moordpartij begonnen, ijlde zij heen om hulp te halen. Niettegenstaande haar overigens zeer begrijpelijke angst en zenuwachtigheid, vergat zij daarbij toch niet de deuren achter zich te grendelen. Toen zjj eenige oogenblikken later terug keerde met den luitenant der kolonials infanterie, dei eersten, dien zij op straat ge zien had, schoof zij toch, hoewel zij op cauwe- lijüs tien pas van haar verwijderd het ver minkte lijk van haar man zag liggen, eerst de grendels op de zware deuren, zelf in dit vreeselijke oogenblik het consigne niet verge tende dat den gevangenbewaarders verbiedt 'ooit eenige deuren ongesloten te laten. De daad van deze kranige vrouw verdient zeker wel vermelding. Men zal zich de oplichterijen herinneren van den Parijschen bankier Wells, ook wel zich benoemde Rivier, die in de Fransehe hoofdstad een bank had opgericht „la Rente- bi-mensuelle", waarmede Jbij talrijke goedge- loovige slachtoffers gemaakt beeft, i Na in Londen te zijn gearresteerd, is bij thans te Parjjs veroordeeld tot vijf jaar ge- vangenissrraf en 3000 frs. boete. Zijn vrien din Jeanne Burns kreeg drie maanden en 1000 fr. boete. Slagveld-hyena's. Zij vertoonen zich in alle gedaanten, steeds gluipend en loerend, steeds verachtelijk en verdierd. Worden zij betrapt terwijl zij hun ellendig bedrijf uitoefenen, dan wordt hun geen genade doch slechts de kogel. In de meest verfoeilijke gedaante sloop de hyena door de met lijken bedekte straten der veroverde Turksche steden. In het vertrouwen wekkende gewaad van een roode kruis zuster, verplegend, zocht zij de schreiende meisjes op, die vrienden en verwanten hadden verloren in den gruwzamen strijd. En hadden de ongelukki- gen zich toevertrouwd aan de zorg van de vriendelijke vrouw, dan werden zij overgebracht naar de hoofdsteden van Servie en Bulgarye waar zij een goeden prijs opleverden. Eenige dagen geleden is deze gevaarlijke hyena, die onder de valsche vlag zeilde van het gewaad der barmhartigheid, op bevel van een Bulgaarsch officier als een gevaarlijk ondier heergeschoten. Het voornaamste nieuws van het oorlogs- tooneel vat de N. R. Ct., saam als volgt Het moreel van de Turksche troepen bij jsjataldzja is, volgens een telegram uit Kon- stantinopel, door de aankomst van versterkin gen uit Azië zeer verbeterd. Nu de Bulga ren al het land bezet hebben, dat zij voor nemens zijn te houden, acht men het waar- sphijnlijk, dat zij zich tot de verdediging van hun stellingen bij Tsjataldzja zullen bepalen. Het heet, dat Bulgarije als nieuwe voor waarden voor het sluiten van den vrede stelt Turkije doet afstand van al het bezette ge bied, waarvan de grens zal loopen van Midia, aan de Zwarte zee, over Saraj en Tsjorloe naar den mond van de Maritsa. Het gebied van Tsjataldzja zal bezet worden gehouden tot Turkije een oorlogsvergoeding van 700 millioen frs. heeft betaald. De onderhandelaars zullen vandaag opnieuw samenkomen. Nazim-pasja, de Turksche opperbevelhebber, heeft in een telegram aan den grootvizier verzet aangeteekend tegen het in hechtenis nemen van Jongturksche leiders. Men gelooft, dat Nazim dit telegram heeft gezonden op aan dringen van Jongturksche officieren en solda ten, die dreigden dat zij in menigte zouden wegloopen, om te Konstantinopel een militaire republiek in te stellen. De Porte heeft daarop verschillende Jong- turken vrijgelaten. Men verteld ook dat de Jongturken van plan waren te Konstantino pel bommen te werpen om moordpartijen uit te lokken. De Porte heeft bij de gezanten weer aangedrongen op het inschepen der lau- dingsdivisies, maar de gezanten hebben nog geen beslissing genomen. Generaal Torgoet Sjefket pasja is belast met het bevel over de troepen bij Gallipoli. De Turken nemen inderhaast maatregelen om den verwachten aanval van de Grieken en Bulgaren tegen de forten van de Dardanellen van de golf var. Saros uit af te slaan. Uit Saloniki wordt gemeld dat de zevende Bul- gaarsche divisie zich inscheept op 29 gechar terde Grieksche stoomschepen. Turksche deserteurs uit Adrianopel stellen den toestand daar als wanhopig voor. De soldaten krijgen maar om de drie dagen een stuk brood. De zware Turksche artillerie heeft op het nachtelijke bombardement van de stad geantwoord met een beschieting van de Bulgaarsche schansen. De Montegrijnen hebben van een bestorming van Skoetari afgezien. Zij zullen hun solda ten sparen en zich bepalen tot het Dezethou- den van hun stellingen. De Koning is naar de buurt van Antiwari teruggegaan. De Grieken, die ten Z. van Monastir staan, hebben een vluchtende Turksche afdeeling aan gehouden. Zij maakten 1200 man gevangen en 19 kanonnen buit. Een Grieksche torpedo-boot heeft in de Aziatische haven Aiwali, tegenover Mytilene, een Turksche kanonneerboot, nadat de beman ning haar verlaten had, getorpêdeerd. Bij Préweza hebben de Grieken den gezonken Turkschen torpedobootjager Adalia vlot en zee waardig gemaakt. Te Parijs zegt men, dat de Duitsche regeering gaarne zou zien, dat Frankrijk het initiatief nam om een verzoening in het geschil tus schen Oostenrijk en Servië tot stand te brengen. Te Berlijn verwacht men, dat de Duitsche regeering spoedig te Petersburg een dergelijken stap zal doen als in de Bosnische crisis, om een verstoring van den Europeeschen vrede te voorkomen. Een gerucht wil, dat prins Hen drik van Pruisen, 's keisers broer, er heden voor naar Petersburg zal gaan. Men verzekert, dat Turkije de autonomie van Albanië uit eigen beweging zal afkondigen en dan de steden Üskub en Monastir tot het gebied van Albanië zal rekenen. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 22 Nov. Willem Haak, oud 33 jjm. en Eliza Maria van Bouchaute, oud 19 j., jd. Adriaan Wisse, oud 34 j weduwn. en Johanna van der Weele, oud 35 j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Nov. Jacob Willem- sen, oud 24 j., jm. en Neeltje Maria Yerbrugge, oud 23 j., jd. Leendert van Eek, oud 57 jweduwn. en Leuntje Elisabeth van Gelder, oud 59 j., jd. Geboorten. 18 Nov. Cijta, d. van Gerard Snap en van Teuntje Adriana van der Klooster. 19 Nov. Elisabeth Janneke Magdalena, d. van Daniel Ver- linde en Catharina Maria Verlinde. Carolina Alphon- sa Maria, d. van Edmond Adolph van den Eeckhout en Maria Louisa Geers. 22 Nov. Edemond, z. van Leon Kesteleijn en Marie Elvira Westellmch 23 Nov. Floris Jan, z. van Izaak Scheele en Pietje Florentina van der Peijl. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag Donderdag Vrjjdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 27 28 29 30 1 2 3 Nov. Dec. 5.4 6.5 7.17 8.35 9.49 Advocaat en Procureur te Middelburg is eiken ZATERDAG te AXEL te spreken, bij J. v. d. BON, vroeger L'EcluskMahu.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3